Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

na-braniku-grada

Zlatna sredina

(-24)

• »na-braniku-grada« je muško

Datum registracije: 25.08.2008

• Poruku poslati

41

Ponedjeljak, 14. Maj 2012

@wow, izbore sprovodi izborna komisija ne stranka. Postoji stalni i prosireni sastav. Postoji republicka izborna komisija(RIK) koja ima svoj sastav, propise(tacno uredjene zakonom), clanove, upustva itd. Izborne komisije su sastavljene od clanova tj.pojedinaca koji dolaze iz raznih politickih opcija. U nasem slucaju znaci: SDA, SDP, SZS, DS, DSS, SPS itd. Ne postoji nijedan materijalni dokaz da potvrdi tu pricu. Eto ostaju samo te mahaluske price sitnih partijica ciji je sef inace uredno glasao za isti Ustav. Ovakvim nacinom nikada nista necete postici, jer sve te price ostaju u domenu spekulacija. :thumbdown:
Pazar je dio zivota mog on ce biti sampion!

wow

Učenik

(49)

• »wow« je muško

Datum registracije: 14.10.2009

• Poruku poslati

42

Ponedjeljak, 14. Maj 2012

@na-braniku-grada

Postoje materijalni dokazi, postoje svjedoci. Ja sam ocima svojim video te snimke. I video sam samo clanove SDA u izbornoj komisija na ta dva biracka mjesta. A ti ako ne vjerujes pogledaj ovaj link pa sam procijeni dal su glasovi pokradeni:
http://www.sda.rs/index.php?akcija=obave…psirnije&id=142
Citiram www.sda.rs: "U Novom Pazaru je od 69.983 biraca, na referendum iza?lo 59 odsto, od kojih je 98 odsto glasalo za novi Ustav." Hoces da kazes da je 41289 Pazaraca glasalo za Ustav?
Zasto ti je tesko da prihvatis barem jednu istinu ako ne dolazi od tvoje strane?
wow je dodao/la ovu sliku:
  • sda_ustav_.JPG

sanjin-020

Zlatna sredina

(42)

Datum registracije: 14.05.2009

• Poruku poslati

43

Utorak, 15. Maj 2012

Mozemo da se slazemo ili ne slazemo.
Mozemo da ih volimo ili mrzimo.
Mozemo sta god hocemo, ali jedno moramo svi priznati, ovo je ipak historijski trenutak za bosnjake Sandzaka!

Jedne prilike pitali Poslanika s.a.w.s:
"Može li vjernik biti kukavica? - Da! – odgovori Poslanik s.a.w.s.
- Može li vjernik biti škrtica? - Može! - odgovori Poslanik s.a.w.s
- A može li vjernik biti lažov? - E to ne može!... – odgovori Božiji Poslanik s.a.w.s.” (hadis biljezi Malik)

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• »golubardzija« je muško

Datum registracije: 28.07.2009

• Poruku poslati

44

Utorak, 15. Maj 2012

Kako da ne, kad vas Ljajic i Ugljanin ubjede da vam je bolje da glasate za pravoslavca Borisa Tadica a ne za Muslimana koji klanja svih 5 namaza Muamera Zukorlica sigurno da je historijski.
Uvijek govorite istinu jer samo istinu mozete ponoviti dvaput.

• »Salahoodin« je muško
  • »Salahoodin« je zabranjen

Datum registracije: 25.01.2008

• Poruku poslati

45

Utorak, 15. Maj 2012

Sulejman Ugljanin je svoje birače u prvom krugu pozvao da bojkotuju predsjedničke izbore. Da precrtaju listić. Dakle, nemoj da izmišljaš. A to što je neko musliman i što klanja svih 5 namaza ne mora ništa da znači. Može neko da klanja i 10, a da bude samo dno od čovjeka. Zbog toga i postoji Sudnji dan.

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• Poruku poslati

46

Utorak, 15. Maj 2012

Kome das glas dao si mu prisegu.Ako je sda dobila na jednom birackom mjestu 350 glasova a bilo nevazecih 150 znaci 200 vas je glasalo za Borisa Tadica.Hoces da kazes da nema razlike da li neko klanja namaz i tvrdi za sebe da je Musliman u odnosu na onoga ko se ponosi sto mu je stric bio cetnik.

• »Salahoodin« je muško

• Poruku poslati

47

Utorak, 15. Maj 2012

Ti očigledno ne razmišljaš ni o onome što sam pišeš. Ti si napisao da su nas Ugljanin i Ljajić ubjedili da je bolje da glasamo za Borisa Tadića, a ne za muslimana koji klanja svih 5 namaza Muamera Zukorlića. Ja sam ti fino napisao da to nije tačno, već da je Ugljanin pozvao u prvom krug na bojkot predsjedničkih izbora. Dakle, nije nikog ubjedio ili ubjeđivao u ovo što ti govoriš. A ove kombinacije sa ovim ciframa koje izvodiš su smiješne, u to ne bih da ulazim.

A znaš li ti uopšte šta je to prisega? Šta to znači? Vidim da to koristiš onako ofrlje.

Naravno da ima razlike između onog koji klanja namaz i tvrdi za sebe da je musliman u odnosu na onoga ko se ponosi što mu je stric bio četnik. To nije isto. Ali, rekoh, onaj što klanja namaze i tvrdi za sebe da je musliman može da bude mnogo gori od ovog što se ponosi što mu je stric bio četnik. Baš zbog toga što tvrdi da je musliman i što klanja svih 5 vakata namaza.

Evo za tebe jednog pitanja. Ko je gori, tj. opasniji, vanjski ili unutarnji neprijatelj?

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• Poruku poslati

48

Utorak, 15. Maj 2012

Uzmi pogledaj listu u Sandzaku kako se glasalo po birackim mjestima pa ces da vidis da je recimo na birackom mjestu Parice II sda na lokalnim izborima dobila 365 glasova a na predsjednickim izborima ima 165 nevazecih listica, ostalih 200 glasova kome su otisli?Jel' ti jasno da su svi poslusali Sulju da bi bilo 365 nevazecih listica na predsjednickim izborima.Trebali jos da ti pojednostavim.

Rijec prisega moze da znaci da nesto podrzavas, pristanak na nesto, zakletva, u ovom slucaju se odnosi da podrzavas onoga kome si dao glas, tako da ako znas da neko radi za svog mandata lose (Krade od gradjana, pronevera opstinskog budzeta, reketiranje privrednika, mito,korupcija itd) i ti mu das svoj glas od toga ces i ti imati stete ili koristi na Sudnjem danu.

E, stvarno me zanima u kojem je to slucaju gori onaj Musliman koji klanja od ovog što se ponosi što mu je stric bio četnik pa cemo posle o vanjskim neprijateljima.

• »Salahoodin« je muško

• Poruku poslati

49

Utorak, 15. Maj 2012

Ti prvo razmisli o čemu pišeš, pa onda napiši.
Uostalom, otkud znaš da su ti, koji su glasali, glasali za Borisa Tadića? Možda su glasali za Muamera Zukorlića.
A da sad gledam po nekakvim tamo odborima i da preračunavam nekakve cifre, pa da nešto k'o izračunavam, pa da tu nešto izvodim, ne pada mi na pamet. Nisam pobudalio.

I zamolio bih te da ne koristiš izraze za koje ne znaš šta znače i čemu služe. Fino se izrazi "glasanje", neka sad nekih "prisega" i ne znam ti čega. Po tebi muslimani u Americi ne trebaju glasati, jel? Ili u Njemačkoj?

Znaš ti dobro da musliman može biti mnogo gori i štetniji za muslimane od nemuslimana. Nema se tu šta objašnjavati. I što se većim muslimanom predstavlja, to veću štetu može da napravi. To se zove zloupotreba svetinja.

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• Poruku poslati

50

Utorak, 15. Maj 2012

Prelazimo na crtanje posto pisanje ne pomaze: Primer Novi Pazar

Lokalni izbori Parlament Predsjednicki

ds-sdp 14 155 ds-sdp 12 292 Tadic 12 993

sda 11 413 sda 10 512 po pisanju salahudina bojkot sda
bdz 8 632 bdz 9 382 Zukorlic 14 701

Ceda Jovanovic 3 445

• »Salahoodin« je muško

• Poruku poslati

51

Utorak, 15. Maj 2012

Aaaaa, sad mi je jasno. :huh: Pa što ne kažeš. :D Haj brata.
Odlično si ovo sa ciframa izveo. Ja ovo ne bih mog'o izmozgat da me streljaju.
Još mi samo reci koji zaključak treba iz ovoga da izvučem i sve si mi pojasnio?
Šta to znači, što si mi sad pojašnjav'o?

P.S. Još ne mogu da se opasuljim kako si dobro ovo sa ovim ciframa izveo. :thumbsup:

na-braniku-grada

Zlatna sredina

(-24)

• »na-braniku-grada« je muško

Datum registracije: 25.08.2008

• Poruku poslati

52

Utorak, 15. Maj 2012

Uzmi pogledaj listu u Sandzaku kako se glasalo po birackim mjestima pa ces da vidis da je recimo na birackom mjestu Parice II sda na lokalnim izborima dobila 365 glasova a na predsjednickim izborima ima 165 nevazecih listica, ostalih 200 glasova kome su otisli?Jel' ti jasno da su svi poslusali Sulju da bi bilo 365 nevazecih listica na predsjednickim izborima.Trebali jos da ti pojednostavim.

Uopste nisi realan. Koliko god izvrcali niste u pravu, potajno i sami to znate. Pojedinacno najvise glasova u Sandzaku je dobila SDA. To brojke govore. Na zavrsnom skupu koji je odrzan na gradskom korzou gosp.Ugljanin je na pozvao ljude da u prvom krugu ne glasaju za nijednog predsjednickog kanditata. Razlog je kristalno jasan. To je bila mudrost. Sebi smo stvorili bolju pregovaracku poziciju za drugi krug. Ovako smo dobili makar obecanje, onako nista ne bi dobili. Sto se tice glasanja za M.Zukorlica i tu je sve jasno. Ljudi su ga glasali zato sto je musliman, sto je odavde iz ovih krajeva. A to da podrzavaju njegovu politiku, BDZ ne bi bila na trecem mjestu u Sandzaku. Ja znam puno ljudi koji su glasali na lokalu jedan ili pet, na parlamentarne broj 1 ili 11, a na predsjednickim broj 7. Razgovarajuci sa tim ljudima dobijao sam gotovo isti odgovor. Neki su mi cak govorili: nek im uzme pare kad vec nema nikakve sanse. Nisam siguran o kojoj cifri se radi, mislim da sam procitao negdje da je bilo dosta prekrizanih listica. 99% tih su oni koji su slijedili preporuku BNV i predsjednika Ugljanina. Inace, vrijedno spomena je to da je Zukorlic dobio nesto preko 20 000 u Srbiji sto je mislim njegov vrh. Ako uzmemo da je polovina od tih glasova albansko-goranskih to je to. I ja da sam se kandidovao dobio bi priblizno glasova kao on :)
Pazar je dio zivota mog on ce biti sampion!

Ovaj post je već 1 puta uređen, zadnji put od »na-braniku-grada« (15. Maj 2012, 19:54)

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• Poruku poslati

53

Utorak, 15. Maj 2012

Kod mene je u prozoru bila tabela medjutim kad sam pritisnuo posalji poremeti se ali moglo se naslutit sta sam hteo da kazem evo cifri pa vidi od 32 186 glasova Zukorlic je dobio 14 701

Tvoje pravo da glasas koga hoces ali statistika te demantuje da ste glasali za Muslimana sto se sramis da kazes da si glasao za Pravoslavca.

Parlamentarni Novi Pazar ukupno: bdz + Sda + sdp 9 382+10 512+12 292=32 186 Zukorlic dobio--14 701; Boris Tadić – 12 993 ;Čedomir Jovanović – 3 445; Ivica Dačić – 1 703; Vojislav Koštunica – 1 001

I ono sto sam napisao da kad glasas za nekog da mu dajes prisegu hteo sam da kazem da samim ubacivanjem glasackog listica u kutiju insan moze da ima stete davanjem podrske osobi za koju sumnja da je lopov ili izdajnik ili munafik.

sanjin-020

Zlatna sredina

(42)

Datum registracije: 14.05.2009

• Poruku poslati

54

Utorak, 15. Maj 2012

Aman vam cinim, ostavite se vise tih cifara i glupe statistike. U Pazaru je SDP prva, SDA druga, BDZ treca. Koaliciju prave SDP i SDA. I sta vise tu nije jasno.

Kad jedan fudbalski klub pobjedi onaj drugi, pricaj ti da je ovaj drugi imao vise sansi, da mu sudije nisu bile naklonjene, da je bio penal ili nije, rezultat je 1:0 i to je ono sto se vazi.

Sta je jos bitno? Bitno je da su ovo pomirenje podrzala i braca iz Turske:

DAVUTOGLU PODRZAO POMIRENJE SULJA I RASIMA
Jedne prilike pitali Poslanika s.a.w.s:
"Može li vjernik biti kukavica? - Da! – odgovori Poslanik s.a.w.s.
- Može li vjernik biti škrtica? - Može! - odgovori Poslanik s.a.w.s
- A može li vjernik biti lažov? - E to ne može!... – odgovori Božiji Poslanik s.a.w.s.” (hadis biljezi Malik)

• »Salahoodin« je muško

• Poruku poslati

55

Utorak, 15. Maj 2012

@sanjine, drugo mi nesto pricamo. A sto se tice izbora, jasno se moze izracunati da je Muamer Zukorlic osvojio 3/4 bosnjackih glasova u Sandzaku. Ako meni ne vjerujes, uzmi pa sam nekako izracunaj. :D

@golubardzija, opet ne shvatam sta si ovim htio da kazes? Stvarno mi nije jasno, halali.
Ti cak izvuce zakljucak da sam ja glasao za Tadica. Samo ne znam kako si to zakljucio?

Ti se slomi da izvedes neki zakljucak, ali nekako ti ne ide. Pokusaj jos malo detaljnije. Preciznije.

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• Poruku poslati

56

Utorak, 15. Maj 2012

Pa pise ti gore, samo primeni znanje iz osnovne skole ili nadji nekog ko ima zavrsenu osnovnu skolu da ti malo pojasni.

• »Salahoodin« je muško

• Poruku poslati

57

Utorak, 15. Maj 2012

Dobro to, ali ja sam i gled'o i racun'o i sabir'o i oduzim'o i nikako da izvucem iz onoga sto si napisao zakljucak koji ti izvlacis. Pa me sad zanima kako ti izvlacis zakljucak koji si izvukao? Ne znam kako.

Evo ovako sam ja to skont'o:
Boris Tadic je u Pazaru dobio, kako ti kazes, 12,993 glasova.
SDP je dobila 12 292 glasova.
To kad oduzmes ostaje ti 701 glas.
To znaci da je 701 glasac koji je na parlamentarnim izborima glasao za BDZ na predsjednickim glasao za Borisa Tadica.
Muamer Zukorlic je dobio 14,701 glas. Od toga je za njega glasalo 8,681 od onih koji su na parlamentarnim izborima glasali za BDZ, a ostalih 6,020 je dobio od onih koji su na parlamentarnim izborima glasali za SDA.

Eto ti vidis da niko iz SDA nije glasao za Borisa Tadica, vec je to ucinio 701 glasac koji je glasao za BDZ.
Tako ja izracunah.

Ovaj post je već 3 puta uređen, zadnji put od »Salahoodin« (15. Maj 2012, 21:12)

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• Poruku poslati

58

Utorak, 15. Maj 2012

Ja probah da ti objasnim da ste glasali za Pravoslavce a ne za Muslimana.

Ti napisa ovo "Sulejman Ugljanin je svoje birače u prvom krugu pozvao da bojkotuju predsjedničke izbore. Da precrtaju listić. Dakle, nemoj da izmišljaš".

Glasanje Novi Pazar predsjednicki----Boris Tadić – 12 993 + Čedomir Jovanović – 3 445 + Ivica Dačić – 1 703 + Vojislav Koštunica – 1 001=19 142 glasa za Pravoslavce Muamer Zukorlic 14 701 Musliman.

Ja napisah i cifre na lokalnim i parlamentarnim da bi uporedio koliko je ljudi glasalo na predsjednickim odnosno da vidis da niste u velikoj mjeri bojkotovali predsjednicke izbore nego ste glasali za Pravoslavce i sto se stidis da to kazes.Ispade da ima vise Pravoslavaca u Pazaru nego Muslimana.

• »Salahoodin« je muško

• Poruku poslati

59

Utorak, 15. Maj 2012

Ti si ocigledno zaboravio sta si napisao. Evo da te podsjetim:

Kako da ne, kad vas Ljajic i Ugljanin ubjede da vam je bolje da glasate za pravoslavca Borisa Tadica a ne za Muslimana koji klanja svih 5 namaza Muamera Zukorlica sigurno da je historijski.

Ti si ovdje napisao da su nas Ljajic i Ugljanin ubjedili da nam je bolje da glasamo...
A ja sam ti fino rekao da Ugljanin nije nikog ubjedjivao, vec je pozvao na bojkot predsjednickih izbora. Da precrtamo listic.
A onda si ti poceo da nesto racunas, ali to veze nema sa ovom izjavom koju si dao. A racunanje i izvlacenje zakljucaka da i ne spominjem. :)

Eto gore sam ti izracunao kako sam ja to skonto. Po tom mojem proracunu izlazi da je skoro pola glasova Muamer Zukorlic dobio od biraca SDA, bas zato sto je musliman. Dakle, potpuno suprotan zakljucak sam izvuko od tebe.
A ja licno sam precrtao listic za predsjednicke izbore. Ja sam poslusao Sulejmana Ugljanina.

Ovaj post je već 1 puta uređen, zadnji put od »Salahoodin« (15. Maj 2012, 21:32)

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• Poruku poslati

60

Utorak, 15. Maj 2012

Jos sam zaboravio da pomenem glasove snp Mirsada Djerleka cini mi se oko 3200 (Bosnjacki glasovi ) i naprednjaka na predsjednickim oko 2150 (Srbi) sto znaci da na onu cifru od 19 142 glasa dodajemo jos 2150 sns glasova i dobija se cifra od 21 292 glasa za Srpsku varijantu predsjednika Srbije.Od ovih glasova 21 292 odbij otprilike 6 500 glasova Srba ostaje ti cifra od 14 792 glasa.Ciji su to glasovi?

Sta nije u redu sa mojim racunom i zakljuckom da je za Bosnjaka u Pazaru glasalo 14 701 glasaca, dok je za Srpske kandidate glasalo 21 292 glasaca.

Ovaj post je već 2 puta uređen, zadnji put od »golubardzija« (15. Maj 2012, 22:51)

Slične teme

Korišteni tagovi

Rasim, Rasim Ljajic, Sulejman Ugljanin, Suljo

Social bookmarks