Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »Salahoodin« je muško
  • »Salahoodin« je zabranjen

Datum registracije: 25.01.2008

• Poruku poslati

61

Utorak, 15. Maj 2012

Pojma nemam ciji su. Znas li ti?

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• »golubardzija« je muško

Datum registracije: 28.07.2009

• Poruku poslati

62

Utorak, 15. Maj 2012

Rasimovi i Suljovi kaze matematika.
Uvijek govorite istinu jer samo istinu mozete ponoviti dvaput.

• »Salahoodin« je muško

• Poruku poslati

63

Utorak, 15. Maj 2012

Ne znam kako si to izracuno. Ja drugaciji rezultat dobijam. Po mojem proracunu ispada da nijedan glasac SDA nije glaso za Tadica. I da je Muamer Zukorlic skoro pola glasova za predsjednicke izbore dobio upravo od SDA birackog tijela, bas zato sto je musliman, kakav takav.

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• Poruku poslati

64

Utorak, 15. Maj 2012

Sto te je sramota da priznas da su vas Ljajic i Ugljanin ubjedili da glasate protiv Muslimana.Ja sam glasao za bdz ali sam odmah po objavljivanju rezultata napisao nek nam je hajirli nova vlast ma ko da je formira.

• »Salahoodin« je muško

• Poruku poslati

65

Utorak, 15. Maj 2012

Kako da priznam nesto sto nije tacno. Ne smijem, to je grijeh.

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• Poruku poslati

66

Utorak, 15. Maj 2012

E, da su svi u sda kao ti :D i da ste se cuvali od grijeha dok ste bili 8.godina na vlasti mogli ste sad sami formirat vecinu.

• »Salahoodin« je muško

• Poruku poslati

67

Utorak, 15. Maj 2012

E kad bismo svi bili savrseni i kad nebismo grijesili Bog bi nas unistio i doveo bi druge ljude koji bi grijesili da bi im On prastao.
Dobro bi bilo na isti nacin da sagledas i ovaj rezultat kojeg je Muamer Zukorlic postigao na lokalnim i parlamentarnim izborima. Predsjednicki su tu nebitni, jer nam nista ne znace, niti nam ista govore.

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• Poruku poslati

68

Utorak, 15. Maj 2012

BDZ je stranka koja je osnovana prije godinu dana i prvi joj je Izborni ciklus.Sta je ko ocekivao to je druga prica uglavnom su u stranci ljudi koji su tek poceli da se bave politikom a, koji su naspram sebe imali prekaljene vukove koji su na politickoj sceni preko 20.godina, cak znam pojedince koji su bili istaknuti clanovi Komunisticke partije.To neiskustvo BDZ-a na koje kad dodas SDP koji je nesto uradio za Pazar je doprinjelo rezultatu kakav jeste.

• »Salahoodin« je muško

• Poruku poslati

69

Utorak, 15. Maj 2012

Ma to je prica za malu djecu. Na ovim izborima se glasalo za SDA, SDP i Muamera Zukorlica. To svi znaju. Ako cete na taj nacin pristupiti analizi izbornih rezultata, onda ti moram reci da necete nista nauciti. Samo cete sebe lagati.
Muamer Zukorlic je jasno govorio prije izbora da je ovo referendum. Pa je govorio da ako bosnjaci dozvole da ih ova dvojica jos jednom prevare onda on dize ruke od njih. Itd.
I malo dijete zna da je Muamer Zukorlic izgubio izbore lokalne u Sandzaku i parlamentarne od SDA. BDZ je tu totalno nebitna, jer svi znaju da je BDZ ustvari Muamer Zukorlic. To i ti znas, ali ti ovako lakse da prihvatis poraz.
I umjesto da se okrenete analizi tog poraza, vi pokusavate od poraza da napravite pobjedu. Nikog tako ne mozete slagati, samo sebe.

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• Poruku poslati

70

Utorak, 15. Maj 2012

To je moje misljenje na osnovu cinjenica.

Jel' istina da je BDZ najmladja politicka partija osnovana prije godinu dana?Jeste.Jel' istina da je prvi put u Izbornom ciklusu?Jeste.Jel' istina da je protiv sebe imala ljude koji su sve politicke koalicije i previranja prosli od komunista na ovamo?Jeste.Sve ovo je istina i po cemu je to prica za malu djecu. Zamisli kad bih ti ja sad citiro sta je Sulja sve pricao i obecavao.Uzmi procitaj malo njegovih izjava sa pocetka ove teme.

• »Salahoodin« je muško

• Poruku poslati

71

Utorak, 15. Maj 2012

Jel istina da je BDZ Muamerova stranka? Jel istina da ljudi za BDZ glasaju zbog Muamera Zukorlica?

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• Poruku poslati

72

Utorak, 15. Maj 2012

Ja to ne sporim da je jedan od razloga da ljudi glasaju za BDZ zbog Muamera Zukorlica.Isto kao sto dosta ljudi glasa za SDA zbog Sulejmana Ugljanina.Ali shvatas da hocu da kazem da postoji vrijeme djelovanja SDP i SDA od dvadesetak godina, pa imas ljudi kaze glasacu za SDA oni su mi asfaltirali ulicu ili glasacu za SDP gledaj kako su uredili carsiju.BDZ nije imao vlast niti jedne sekunde nego je za godinu dana uspeo da formira odbore po Sandzaku i izasao na izbore i dobio glasove na Muftijina ledja.

• »Salahoodin« je muško

• Poruku poslati

73

Utorak, 15. Maj 2012

I Muamer Zukorlic je prisutan od samog pocetka. Jos od 90-tih. Kod mene je BDZ = Muamer Zukorlic, jer je to tako u realnosti.
U izbornoj utakmici Muamer Zukorlic je osvojio 3. mjesto, a ocekivo je da pobjedi ubjedljivo, jer je govorio da je ovo referendum. Nije ostvario tu pobjedu, vec je dozivio poraz.
Najbolje je kada se covjek suoci sa realnoscu, ma koliko ona bolna bila, jer ce samo tako stvari sagledati realno i popraviti, ako se sta popraviti ima i moze. Bude li covjek nastavio da sebe laze nikako nece sagledati realnost i nastavice da srlja i propada.
Svakako nije karakteristicno za muslimana da bjezi od realnosti, da laze sebe. Nema od toga nicega opasnijeg.
Zato kazem da treba da sagledate ove izbore fino i da priznate da ste dozivjeli poraz i da vidite zasto se je poraz desio.

A niko vam ne brani da nastavite da sebe zavaravate i ubjedjujete u nesto sto nema veze sa realnoscu.

sanjin-020

Zlatna sredina

(42)

Datum registracije: 14.05.2009

• Poruku poslati

74

Srijeda, 16. Maj 2012

@sanjine, drugo mi nesto pricamo. A sto se tice izbora, jasno se moze izracunati da je Muamer Zukorlic osvojio 3/4 bosnjackih glasova u Sandzaku. Ako meni ne vjerujes, uzmi pa sam nekako izracunaj.

Ama njegovu kandidaturu, sa te pozicije uopste ne treba komentarisati. Mujki Spahic je dao odlicnu kvalifikaciju te kandidature. Te 3/4 glasova bi imale smisla da se on kandidirao za predsjednika Sandzaka ili da je u utrci za predsjednika Srbije na listi bio jos neki bosnjak iz Sandzaka. Pa za koga ce ljudi glasati u Sandzaku, pa naravno za njega. On je to vrlo dobro znao. Prije izbora nisam bio siguran, ali sada sa sigurnoscu mogu da tvrdim da su njegovi motivi da se kandiduje za predsjednika Srbije sledeci:

Prvo: Pomoci ce stranci BDZ, sto je i evidentvno. Jer da se on nije kandidovao za predsjednika Srbije BDZ bi dobila znatno manji broj glasova.

Drugo: Znao je da ce vecina bosnjaka glasati za njega i tim podatkom ce manipulisati, sto sada i radi, kako je on i dalje bosnjak sa najvecom podrskom u Sandzaku, sto mu je jako bitno, izmedju ostalog i zbog nastavka pregovora sa Turskom oko buducnosti Islamske zajednice.

Trece: Novac. Prvo sam pomislio da nije zbog para, jer je u jednom nastupu za TV Jedinstvo najavio da nece poloziti zalog, tako da nece ni uzeti pare za kandidaturu. Medjutim posle saznanja da je novac ipak ulozen i podignut, onda je novac svakako bitan motiv ako uzmemo u obzir kako je tekla i koliko je kostala njegova kampanja, u marketinskom smislu. E sad, da li ce taj novac zavrsiti u njegovom dzepu, u kasi BDZ-a ili IZ-e u to ne ulazim.
Jedne prilike pitali Poslanika s.a.w.s:
"Može li vjernik biti kukavica? - Da! – odgovori Poslanik s.a.w.s.
- Može li vjernik biti škrtica? - Može! - odgovori Poslanik s.a.w.s
- A može li vjernik biti lažov? - E to ne može!... – odgovori Božiji Poslanik s.a.w.s.” (hadis biljezi Malik)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

75

Srijeda, 16. Maj 2012

Te 3/4 glasova ...

Ma Salahoodin se salio sa ove 3/4. Daleko je taj rezultat od toga. Vidi ovdje moju kratku analizu.

I probajte da se vratite na temu.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• Poruku poslati

76

Srijeda, 16. Maj 2012

Sa cime mozes da poredis rezultate BDZ-a?Samo sa ocekivanjima nikako sa proslim izborima.Recimo i SDP i SDA su osvojili manje glasova nego na proslim izborima ali vam to ne smjeta da u jednoj "svecanoj atmosferi" dovodite Tadica da vas miri.Zrtve vase politike necemo pominjati zarad mira.

• »Salahoodin« je muško

• Poruku poslati

77

Srijeda, 16. Maj 2012

Razumijem ja @golubardzija da je poraz težak i da ga nije jednostavno prihvatiti, a pogotovo ako su se imala totalno suprotna očekivanja. Čovjek to ne prihvata lako, pa onda pokušava na neki način da to ublaži i sebi olakša. Najjači su oni koji su spremni da bez tih olakšica stvari prihvate onakvim kakve one jesu.
Čega se u tim trenucima treba čuvati jeste pojačanje mržnje spram onih od kojih su se izbori izgubili. Problem prije svega treba tražiti u sebi. Spustiti loptu i napokon početi razmišljati o vraćanju stvari u normalu. Prestati više sa napadačko-svađalačkom retorikom, već ići ka pomirenju, smirenju, popravljanju stvari, stanja. Međusobno približavanje i prihvatanje. Pomirenje. Mržnja je najveće zlo. Toga se treba što prije oslobađati, ako se toga ima.
Svim snagama treba podržati tursku inicijativu pomirenja i ujedinjenja Bošnjaka Sandžaka. Ne tražiti dlaku u jajetu.

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• Poruku poslati

78

Srijeda, 16. Maj 2012

Vidi za tebe je poraz za mene niti je poraz niti je pobjeda, ali lijepo od vas sto tako visoko misljenje imate o BDZ-u.Sad su SDP i SDA jedna opcija ali treba pozvati na odgovornost politicare koji su u svojoj borbi za vlast huskali Bosnjake jedne na druge, pa se pominjali cak i pokusaji atentata i sad jedan tvrdi da ne zna oko cega su se svadjali a drugi kaze da se nisu svadjali samo nisu saradjivali.Naravno da je mirenje samo po sebi pohvalna stvar ali treba postaviti pitanje koliko je to bila licna svadja Ljajica i Ugljanina i koliko je njihov sukob kostao Bosnjake.

• »Salahoodin« je muško

• Poruku poslati

79

Srijeda, 16. Maj 2012

To ako bismo sad krenuli "razmotavat", onda ništa od pomirenja. Znaš i ti to dobro, zato i predlažeš to. Bitno je da su se zakopale "ratne sjekire".
SDA i SDP nisu jedna opcija. Samo je došlo do pomirenja, tj. ubuduće će se nastojati biti što konstruktivniji, radi opšte političke stabilnosti i opšteg dobra, a dvije su to opcije. To sada priznaje i Muamer Zukorlić.
Dakle, treba nedvosmisleno podržati političko pomirenje i težnju političkoj stabilnosti. To će zasigurno dovesti do boljitka.
Pravo da ti kažem, o BDZ-u nemam neko visoko mišljenje, jer za mene ta stranka i ne postoji, već je to ustvari političko djelovanje Muamera Zukorlića. Onog momenta kada Muamer Zukorlić više ne bude neki društveni faktor povjerovaću da je BDZ samostalan politički faktor, ako još bude postojala. Oštro sam protiv političkog djelovanja Muamera Zukorlića. Ja sam čak šta više njegov kritičar na polju vjerske autoritativnosti i vođenja Islamske zajednice.

Ovaj post je već 1 puta uređen, zadnji put od »Salahoodin« (16. Maj 2012, 19:09)

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• Poruku poslati

80

Srijeda, 16. Maj 2012

Prevedi mi ovo:

Slične teme

Korišteni tagovi

Rasim, Rasim Ljajic, Sulejman Ugljanin, Suljo

Social bookmarks