Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »Salahoodin« je muško
  • »Salahoodin« je zabranjen

Datum registracije: 25.01.2008

• Poruku poslati

81

Srijeda, 16. Maj 2012

Nema tu šta da se prevodi. Ko hoće da razumije razumjet će, a ko hoće da to zlonamjerno i naopako tumači, zarad tamonekih političkih poena i niskih udaraca, onda će to krivo tumačiti i predstavljati. O tome svo vrijeme i pričam.
Narod je jasno na ovim izborima takvoj opciji i takvom načinu rekao NE. To je ona pouka o kojoj sam ti ja pisao da biste trebali da izvučete.
Da se prođete ovog i ovakvog načina društveno-političkog djelovanja.
Naučite biti konstruktivni. Kada to naučite, onda ćete i sami ispravno tumačiti, ne samo ovu izjavu, već i svaku drugu.

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• »golubardzija« je muško

Datum registracije: 28.07.2009

• Poruku poslati

82

Srijeda, 16. Maj 2012

Ja samo napisah ono sto je Ugljanin rekao i ispade da ja zlonamerno i naopako tumacim.
Uvijek govorite istinu jer samo istinu mozete ponoviti dvaput.

• »Salahoodin« je muško

• Poruku poslati

83

Srijeda, 16. Maj 2012

Pa nismo mala djeca. Svako pošten i nezlonamjeran razumije o čemu priča dr. Sulejman Ugljanin, a samo nepošten i zlonamjeran izvrće njegove riječi i koristi ih u svoje intrige. Još jednom ću ti reći da to nije dobro. A ako si vjernik, reći ću ti da je to grijeh.
Dakle, dozovite se pameti i prođite se ovakvih niskih poteza i počnite učestvovati u poboljšanju stanja u Sandžaku.
Nemojte iz lične sujete, zato što ste izgubili izbore, da se bavite ovakvim stvarima.
Pa valjda vam izborni rezultat koji ste ostvarili govori da treba da se okanete takvih stvari. Još dublje ćete potonuti.

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• Poruku poslati

84

Srijeda, 16. Maj 2012

Ja tamana htedoh za ovo da te pitam ......

• »Salahoodin« je muško

• Poruku poslati

85

Srijeda, 16. Maj 2012

Ti se dopravi razmišljajući šta sljedeće da smisliš kako bi nešto napao ili kako bi nekako udario na ovo pomirenje. Kako ti ne dosadi, nije mi jasno. Džaba brate. Možeš puknut, ali rezultat je takav, šta ću ti. Pomoći ti ne mogu. Pokušao sam da te posavjetujem kako da "prebrodiš" ovaj poraz i kako iz njega ispravan zaključak da izvučeš, ali ti ne bataljuješ da se baviš ovim čime se baviš. Dobro, ja razumijem da je poraz bolan i da treba vremena da se to "iskiha".
Nadam se da ćeš, kad te to malo prođe, sjesti i razmisliti o sebi i svojim postupcima. Ne samo ti, već svaki koji se ponaša kao ti.

Hajde sad nastavi da boluješ. Šta imaš sljedeće smišljeno?

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• Poruku poslati

86

Srijeda, 16. Maj 2012

Evo jos ovo i necu vise;

• »Salahoodin« je muško

• Poruku poslati

87

Srijeda, 16. Maj 2012

To ste sve stavljali i prije izbora, pa ste ih izgubili. Tako da to više nikom ništa ne znači. Pokazalo se šta narod misli. Sad samo možete da ponavljate jedno te isto, ali tako nećete otkloniti taj bol u grudima koji osjećate od poraza.
Ja rekoh prije da se treba oslobađati mržnje, jer je to zlo. Pa kako ko hoće.
Ti slobodno nastavi. Prazni se. Razumijem te potpuno.

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• Poruku poslati

88

Srijeda, 16. Maj 2012

Sto se ljutis, tema je Suljo i Rasim nekad i sad.Ubijali se, pucali se, palili se Bosnjaci medjusobno i sad treba da smo srecni sto su njih dvojica kako ti rece "zakopali ratne sekire".Vjeruj mi iskopace oni ratne sekire zajedno protiv Muftije, i opet cemo imat dvije sukobljene strane kod Bosnjaka do sledeceg mira.

na-braniku-grada

Zlatna sredina

(-24)

• »na-braniku-grada« je muško

Datum registracije: 25.08.2008

• Poruku poslati

89

Srijeda, 16. Maj 2012

Intervju predsjednika Ugljanina, FaceTV 12.05.2012

Pazar je dio zivota mog on ce biti sampion!

• »Salahoodin« je muško

• Poruku poslati

90

Četvrtak, 17. Maj 2012

Ne ljutim se ja, nego mi žao što nikako da se okanete lošeg ponašanja i da shvatite da to nije dobro. Treba popravljati, a ne rušiti i uništavati. Treba biti konstruktivan, a ne destruktivan.
Evo i Zukorlić kaže da su to 3 opcije. Jedna je Tadić i Ljajić, druga je SDA, a treća je BDZ.
Ne izuvaj se prije vode. Prvo razmisli, pa onda napiši. Polako, nemoj se zaletavat. Dovodiš poslije sebe u situaciju da se vadiš, pa onda sve dublje upadaš.

sloboda

Učenik

(57)

Datum registracije: 14.05.2012

• Poruku poslati

91

Četvrtak, 17. Maj 2012

Evo i Zukorlić kaže da su to 3 opcije. Jedna je Tadić i Ljajić, druga je SDA, a treća je BDZ.

Salahudine ne pisi neistine, da ne kazem onu rijec koja se koristi u svijetu za neistine.

Muftija ZUkorlic 14.05.2012:
10:50 "Ovo je samo potvrda onoga sto ja govorim mjesecima, oni su beogradska opcija,koja je jedno vrijeme funkcionisala u dve trake. Rade isti posao sluze istim gospodaru onom u Beogradu, imaju istu ulogu."

EMISIJA RAZGOVOR, Sandžak televizija-gost: Muftija Muamer ef. Zukorlić, predsjednički kandidat
http://www.youtube.com/watch?v=ejsN3_hEEUQ

Ugljanin: "Ja i Ljajić smo nova politička opcija"
Dodik: "Ja bih lako u Bosni da imam Rasima"
http://www.youtube.com/watch?v=bVN8er6j0…player_embedded

Ugljanin: "Ja i Ljajić smo jedna politička opcija"
http://www.youtube.com/watch?v=9ma7Nf6MtG4

• »Salahoodin« je muško

• Poruku poslati

92

Četvrtak, 17. Maj 2012

Nisu to nikakve neistine. Vjerovatno je Zukorlić, prije nego je održan miting podrške Borisu Tadiću za učestvovanje u drugom krugu predsjedničkih izbora, govorio da se SDA nije utopila u beogradsku politiku i da je Sulejman Ugljanin jedan od legitimnih predstavnika Bošnjaka Sandžaka, nadajući se da će SDA sa njim oformiti vlast u Novom Pazaru. Kada je vidio da se to neće desiti, onda se je vjerovatno vratio staroj retorici.
Ja sam taman pomislio da je izvukao pouku iz ovog debakla kojeg je doživio, a ono on opet nastavlja da igra staru igru. Barem tako zaključujem iz onoga što vi ovdje prikazujete i iznosite. Nadam se da vi vjerodostojno prenosite stavove Muamera Zukorlića.

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• Poruku poslati

93

Četvrtak, 17. Maj 2012

Steta sto je Ceda Jovanovic uzeo ime "Preokret" za svoju koaliciju mogli ste tako nazvat kako rece Sulja novu politicku opciju.

sloboda

Učenik

(57)

• Poruku poslati

94

Četvrtak, 17. Maj 2012

Salahudine Suljo sam kaze da su jedna opcija i podrzava Tadica isto kao Ljajic, sta se bunis?
Koja je sad politicka razlika sad izmedju njih?

wow

Učenik

(49)

• »wow« je muško

Datum registracije: 14.10.2009

• Poruku poslati

95

Petak, 18. Maj 2012

Suljo i Rasim sad. Pogledaj snimak bosnjo i skontaj cije su oni sluge danas:

sloboda

Učenik

(57)

• Poruku poslati

96

Petak, 18. Maj 2012

sto ed napisa:
Čvrsto su ubijeđeni u svoje stavove. Nemojte njih zbunjivati činjenicama! :D

Kako Bosnjaci u Bosni vole Dodika ima pravo da se obraduju kad vide kvazi pobednika izbora Bosnjaka u Sandzaku Ljajica zajedno sa Dodikom. :cursing:

Gleda Dodika nece da mu aplaudira, a on se jadnik trudi i trudi.

Ovaj post je već 1 puta uređen, zadnji put od »sloboda« (18. Maj 2012, 02:11)

• »Salahoodin« je muško

• Poruku poslati

97

Petak, 18. Maj 2012

Ma samo vi momci (možda je ovo sve samo jedan čovjek sa više nickova) 8), vrištite, rušite i galamite. To jedino izgleda i umijete. Džaba, još duplo više da se napregnete i da još više "materijala" prospete, izgubili ste izbore. Šta da se radi. Ne haje izgleda narod galamdžije i pametnjakoviće. Boli ih možda glava od toga. Od prevelike galame se više i ne čuje šta se priča, samo se čuje galama, a od galame boli glava. A može i sa živcima da se rikne, jer toliko se naprezat i toliko galamit i toliku energiju ulagat, a onda totalni debakl doživjet, nije lahko.
Pravo da vam/ti kažem, meni je ovo postalo pravo smiješno, jer su ovi izbori pokazali da je i jalovo. I bivaće, ako Bog da, sve jalovije, jer je sva ta galama u suštini samo prosipanje i širenje mržnje i oholosti.
Allah Uzvišeni pomaže. Taman kad pomisliš da će pobjediti mržnja, pojavi se pomoć odakle se i ne nadaš. Dođu Turci i donesu radosne vijesti, donesu pomirenje. I samo zlobnicima, nosiocima mržnje neugasive, može to pomirenje da smeta, jer to direktno udara na mržnju, a mržnja je njihova snaga, pokretačka energija. Da nije te mržnje oni ne bi ni imali neke volje i nekog elana da nešto rade.
Samo da vam/ti kažem, nije to jedina pokretačka snaga. Postoje i ljubav, merhamet, selamet, itd. To treba da je pokretačka snaga jednog muslimana, jednog vjernika. A mržnja se zna čija je.
Ko voli nek izvoli. Nek izabere šta će ga i koja energija pokretati. Na kraju krajeva, ne bih da se miješam u Božije, možda ima ljudi koji izgleda i nemaju u sebi drugu opciju osim da mrze. Takva im je možda priroda, Allah zna.
Dunjaluk, sve je u njemu pomiješano. I dobro i zlo. Žive zajedno. Naše je samo da odaberemo na kojoj ćemo strani biti, na onoj čija je pokretačka snaga mržnja ili na onoj čija je pokretačka snaga ljubav, merhamet, selamet, itd.

Idemo dalje...
Baš da vidim šta imate još da iznesete.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

98

Petak, 18. Maj 2012

Salahudine Suljo sam kaze da su jedna opcija i podrzava Tadica isto kao Ljajic, sta se bunis?
Koja je sad politicka razlika sad izmedju njih?

A sto ne upitas muftiju, on bi ti rekao.
>>... rekao je muftija Zukorlić i ocenio da su se u Sandžaku isprofilisala tri politička subjekta - „Boris Tadić i Rasim Ljajić, Sulejman Ugljanin, koji se još nije utopio u beogradsku politiku, i Bošnjačka demokratska zajednica“.<< link

A mozes i da ga upitas zasto je promijenio pricu, do juce su za njega obojica bili "beogradski blok", nije pravio razliku a sada odjednom Ugljanin i nije tako los.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Ovaj post je već 1 puta uređen, zadnji put od »ed« (18. Maj 2012, 05:49)

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• Poruku poslati

99

Petak, 18. Maj 2012

A, sto da pita Muftiju kad je Sulja dao odgovor da su jedna opcija, uostalom sam Muamer Zukorlic je rekao da nema nista licno protiv Sulejmana Ugljanina i Rasima Ljajica, ali ima protiv njihove politike koju vode.Ne protiv ljudi nego protiv onoga sto ti ljudi rade, nemojte mijesat kult licnosti sa onim sto rade.Sulejman Ugljanin u emisiji Rtv-a pressing o Muftij Zukorlicu na:20 40 i obratite paznju na 22:25.

Ovaj post je već 1 puta uređen, zadnji put od »golubardzija« (18. Maj 2012, 11:30)

sloboda

Učenik

(57)

• Poruku poslati

100

Subota, 19. Maj 2012

Dodik: "Lako je vama sa Rasimom"

2 korisnika osim vas pregledava ovu temu.

2 Gostiju

Slične teme

Korišteni tagovi

Rasim, Rasim Ljajic, Sulejman Ugljanin, Suljo

Social bookmarks