Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

sloboda

Učenik

(57)

Datum registracije: 14.05.2012

• Poruku poslati

121

Petak, 15. Juni 2012

Kamo srece da bude hajra od ovoga ali je problem sto su ove partije vec imale godina i godina vremena da poprave te probleme i opet nista nisu uradili.
Ne da nisu nijednu firmu otvorili nego su mnoge zatvorili (Raska, Vojin Popovic itd.)

I nije istina da je svugdje kao u Novom Pazaru kriza. U Beogradu je 12% bez posla u Srbiji 27% a u Novom Pazaru,Sjenici i Tutinu je 47% naroda bez posla.
Nema mjesta u Evropi da je veca kriza i da nije nasega brojnog naroda iz inostrantva sto finansira ovaj narod beda bi bila jos veca.

A to da nije Ugljanin pocepao Islamsku zajednicu mozes nekome pricat koji nepoznaje situaciju iz prve ruke.

Ko je to pocepao IZ ako nije Ugljanin?
Dodik: "Ja bih lako u Bosni da imam Rasima"
http://www.youtube.com/watch?v=bVN8er6j0…player_embedded

Ugljanin: "Ja i Ljajić smo jedna politička opcija"
http://www.youtube.com/watch?v=9ma7Nf6MtG4

• »Salahoodin« je muško
  • »Salahoodin« je zabranjen

Datum registracije: 25.01.2008

• Poruku poslati

122

Subota, 16. Juni 2012

Kamo srece da bude hajra od ovoga ali je problem sto su ove partije vec imale godina i godina vremena da poprave te probleme i opet nista nisu uradili.

To da nisu ništa uradili je individualan stav. Ima onih koji posmatraju pristrasno, tj. opozicija su, ali ona destruktivna, jer imaju za cilj da obore vlast po svaku cijenu. Šta god radila ta vlast, oni će biti protiv nje. Ima i onih koji samo hvale i podržavaju, ma šta neko radio, pa makar i loše. Oni to rade iz inata opoziciji. I oni su pristrasni.
Realno gledište i normalna diskusija o ovim i ovakvim temama se može voditi sa onima koji nisu pristrasni i čija pohvala i kritika ne polaze iz ostrašćenosti.

Ne da nisu nijednu firmu otvorili nego su mnoge zatvorili (Raska, Vojin Popovic itd.)

Ovakve izjave su klasične paušalne izjave u kojima se ne navodi konkretno ko je to zatvorio, već se samo kaže "oni". Također se ne navodi kako i na koji način su oni te firme zatvorili i ne iznose se dokazi za to. Na ovakav način se može svako za svašta optužiti, iako on/oni nema/ju ništa sa tim.

I nije istina da je svugdje kao u Novom Pazaru kriza. U Beogradu je 12% bez posla u Srbiji 27% a u Novom Pazaru,Sjenici i Tutinu je 47% naroda bez posla.

I ovo je klasično demagoško baratanje nekakvim procentima u kojima se porede neki entiteti koji nisu nikako za poređenje. Poredi se Beograd, glavni grad Srbije, sa Novim Pazarom. Poredi se stanje na nivou cijele Srbije (u taj procenat ulazi i Beograd i još par razvijenih gradova, koji ovaj procenat obaraju) sa Novim Pazarom. Problem Beograda nije samo problem Novog Pazara, već je to problem cijele Srbije. Cijela Srbija kuka na Beograd, jer se u njega najviše ulaže. Probaj da izvučeš procenat za Srbiju, ali bez Beograda, Novog Sada i recimo Kragujevca, pa ćeš vidjeti da je taj procenat veoma blizak ovom u Novom Pazaru. Naravno, stanje u Novom Pazaru nije dobro, kada je u pitanju ekonomija, ali se ne mogu izvlačiti crno-bijeli zaključci, a onda te zaključke lijepiti na one protiv kojih se gaji ostrašćena politička odbojnost. Reci ti meni, ima li gradova u Srbiji u kojima žive Srbi, a koji također imaju loše ekonomsko stanje slično ili jednako Novom Pazaru?
Nije ni u Evropi svugdje isto. Pogledaj Njemačku, a pogledaj Grčku, Španiju, Portugal, itd. Šta je tu problem? Koji su razlozi za takva različita ekonomska stanja unutar EU?
Ono što želim reći jeste da su ova pitanja daleko složenija od onog kako tim pitanjima pristupaju oni koji ne žele u tu problematiku ulaziti dublje i detaljnije, već takve informacije koriste strogo u svoje ostrašćene političke svrhe. To ne vodi ničemu i od takvog muhabeta nema haira. Njima je potrebno samo da iz toga izvuku parole koje će uzvikivati i ništa drugo. To je zaista neozbiljan pristup bilo kojem problemu.

Ko je to pocepao IZ ako nije Ugljanin?

Muamer Zukorlić. A na koji način je to uradio možeš pročitati u tekstu profesora Karčića kojeg je objavio član @ed u temi "Muftija Muamer ef. Zukorlić". Posebno prostudiraj posljednji pasus i dio kojeg je @ed boldirao.

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

123

Subota, 16. Juni 2012

Citirano od "sloboda" Ko je to pocepao IZ ako nije Ugljanin?

Muamer Zukorlić.

Misljenja sam da je onaj ko iznosi ovakve stavove:

a) u dobroj meri izgubio dodir sa realnoscu.

ili

b) pod jakim uticajem halucinogenih sredstava.

ili

c) u sluzbi neprijatelja Islamske zajednice.

ili sve zajedno.

Pokusaj puča u Islamskoj zajednici
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

sloboda

Učenik

(57)

• Poruku poslati

124

Subota, 16. Juni 2012

Znao sam da će to da napiše :D
Jeste Zukorlić je kriv što je Islamska zajednica sad pocijepana zato što nije dao da mu Beograd bude centar ko Zilkiću,
i što nije dao da IZ pod kontrolom režima!
Ili misliš da Islamska zajednica Srbije nije pod kontrolom Beograda?

Tako se prave od žrtve krivci, stara priča evo nekoliko primeraka:

Radovan Karadzić: "Muslimani su krivi za rat"

Dodik: Bošnjaci vrše samogenocid
http://www.novosti.rs/vesti/planeta.300.…rse-samogenocid

Breivik: 'Muslimani su krivi za moje radikalne stavove"
http://www.in-vijesti.com/2012/06/breivi…vi-za-moje.html

Srbi: Sarajevo su granatirali muslimani
Napad na sarajevsku pijacu „Markale“ dogodio se 28. avgusta 1995. i tom prilikom ubijeno je 43, a više od 200 ranjeno.
http://www.glas-javnosti.rs/clanak/glas-…u-reziji-zapada

Sirija - Asad krivi 'teroristi' za civilno pokola

Rijaset: Muslimani su krivi svima, samo zbog toga što su muslimani!
http://www.minber.ba/index.php?option=co…jesti&Itemid=80

Ovaj post je već 1 puta uređen, zadnji put od »sloboda« (16. Juni 2012, 19:21)

• »Salahoodin« je muško

• Poruku poslati

125

Nedjelja, 17. Juni 2012

Upravo to pravljenje sebe žrtvom je najjača strana Muamera Zukorlića. U tome je neprikosnoven. A ustvari je on taj koji je agresor. No, ne može dovijeka to trajati. Doći će vrijeme kada će se jasno vidjeti da on nije nikakva žrtva, niti je ikada bio, već da je on taj koji je agresor i uzurpator svo vrijeme bio i da je uzurpirao Islamsku zajednicu od samog početka. Tada će i oni najubjeđeniji ostati zbunjeni.

sloboda

Učenik

(57)

• Poruku poslati

126

Nedjelja, 17. Juni 2012

Salahudine ne piši romane, odgovori samo na jedno pitanje ako možeš il smeš (gledaju te ovi sa njuza):

Da li je Islamska zajednica Srbije pod kontrolom Beograda ili nije?

• »Salahoodin« je muško

• Poruku poslati

127

Nedjelja, 17. Juni 2012

Isto kao što kritikujem Muamera Zukorlića za njegovo ponašanje i upravljanje Islamskom zajednicom, a najveća zamjerka je ukidanje Mešihata Islamske zajednice Sandžaka, takođe kritikujem i IZS na čelu sa Ademom Zilkićem zbog mnogo stvari koje ne rade kako treba. Na prvom mjestu nisu još uvijek prilagodili Ustav Rijaseta IZ Srbije novonastaloj situaciji, već još uvijek drže stari. To su trebali odmah u startu da urade. O pečatu da i ne govorimo. Ne može se nikakav geografski pojam miješati u vjerske simbole, jer to također spada u profanizaciju duhovne institucije, a pogotovo što muslimani nisu većinska vjerska zajednica u Srbiji.
Ono što bih pohvalio kod te grupacije jeste očuvanje Mešihata Islamske zajednice Sandžaka od gašenja, a zamjeram im nespretnost i nepreciznost u radu, a što ostavlja mnogo prostora za spekulacije.
No, doći će red i na Rijaset IZ Srbije. Ako se nastavi turska inicijativa, a nadam se da hoće, ako Bog da, i ako se ustanovi da su se oni u ovih nekoliko godina ipak "naslonili" na Beograd, vjerovatno će se, a što bi, po mojem mišljenju, u svakom slučaju bilo najbolje, tragati za nekom kompromisnom osobom i definicijom Islamske zajednice Sandžaka.
Dakle, osloboditi se Zukorlićeve bahatosti i samovolje. Sačuvati Mešihat Islamske zajednice Sandžaka. Osloboditi se utjecaja Beograda, ako ga ima. Pronaći ličnost koja će biti spremna da brani autonomnost Islamske zajednice i koja će svojim ponašanjem i ugledom doprinijeti vraćanju ugleda Islamskoj zajednici u pravom duhovnom smislu. Osobu koja će iz Islamske zajednice izbaciti politiku, a promovisati duhovnost i duhovne vrijednosti.

Po meni bi najbolje bilo da Rijaset Islamske zajednice Srbije bude formalno-pravni zastupnik u odnosu na državu, a da Mešihati, koji su u okviru Rijaseta, budu nosioci svoje autonomnosti kroz koju će uspostavljati specijalne veze sa drugim Rijasetima u regionu. Pa bi recimo Mešihat Islamske zajednice Sandžaka uspostavio specijalne veze sa Rijasetom Bosne i Hercegovine, a Mešihat Preševske doline sa Islamskom zajednicom Kosova. Ustav naravno reformisati, precizno definisati i uraditi u više jezika. Na Albanskom, Bosanskom i Srpskom. Pečat svakako izmijeniti i iz njega izbaciti kartu Srbije, a ubaciti zvijezdu.
A onda sve Islamske zajednice u regionu "uvezati" sa Rijasetom Islamske zajednice Republike Turske i zajedno rješavati krupna i važna pitanja vezana za muslimane Balkana.

sloboda

Učenik

(57)

• Poruku poslati

128

Nedjelja, 17. Juni 2012

Dovoljno je bilo da si napisao: Da ima utjecaja Beograda u Islamskoj zajednici Srbije ali to nesmem direktno da napišem

Evo i Adem Zilkić potvrđuje da je IZS režimska IZ i da je Beograd IZ pocijepao (sa Ugljaninom).

4:23
Adem Zilkić: "Ja se bojim da neko sa strane (Beograd) ili neke unutrašnje sile (Ugljanin) Sandžaku pripremaju čečenski scenario. U Čeceniji su podijelili Islamsku zajednicu (Rusija), pa je jedan režimski (Ahmet Kadirov) a jedan narodni. Tog režimskog vjerskog poglavara (Ahmet Kadirov) su ubili, bojim se da se i u Sandžaku tako nedogodi (Adem Zilkić)"

http://www.youtube.com/watch?v=Jh66c4DNTSY

PROGRAM, STRATEŠKI CILJEVI I METODE SADRŽANI U MEMORANDUMU 2
Za razliku od Memoranduma I koji je ispisan u SANU osamdesetih godina i obavljen u dnevnom listu Večernje novosti 1986 godine Memorandum II je interni dokument koji je posliđen svim članovima Vlade Srbije. Kako saznajemo od izvora iz kabineta srbijanskog premijera Svetozara Cvetkovića ovaj dokument ne bi trebao procuriti u javnost jer na sebi nosi oznaku ćitanje bez daljeg rasturanja.

- Zaustaviti odvajanje Vojvodine, spriječiti dalju regionalizaciju Srbije i oslabiti djelovanje Islamske zajednice u Sandžaku

http://bs.scribd.com/doc/51531277/Slobod…j-749-24-3-2011
http://www.hrvatski-fokus.hr/index.php/h…gubljeni-ratovi

• »Salahoodin« je muško

• Poruku poslati

129

Nedjelja, 17. Juni 2012

Jeste, nego me jedino zbunjuje ukidanje Mešihata Islamske zajednice Sandžaka. Ako je trebalo oslabiti djelovanje Islamske zajednice Sandžaka onda bi se išlo na ukidanje te vjerske sandžačke institucije. Ustvari, i išlo se na to, pa je Muamer Zukorlić i pokušao da je ukine, ali je srećom obnovljen rad Mešihata Islamske zajednice Sandžaka i tako je ta institucija sačuvana.
Pokušaj ukidanja Mešihata Islamske zajednice Sandžaka bih volio da mi pojasniš, ako nije problem.

Ovaj post je već 1 puta uređen, zadnji put od »Salahoodin« (17. Juni 2012, 12:21)

nikon

Početnik

(-20)

Datum registracije: 16.06.2012

• Poruku poslati

130

Ponedjeljak, 18. Juni 2012

Zanimljivo je ovo Slobodarsko pisanje. Stice se dojam kao da smo pred izborima. Kad ono izbori vec bili i narod izabrao. Cemu ova propaganda i ova prica kad je narod vec iskazao svoju volju i dao podrsku onima kojima vjeruje? I kako sad mogu biti izdajnici oni koji imaju apsolutnu podrsku u svom narodu? Ko koga tu izdaje meni nije ni najmanje jasno...

Izbor moze da se nekom svidja ili ne svidja, svako ima pravo na to, ali ovakvo supljiranje je samo bjezanje od realnosti. A stanje na terenu demantuje apsolutno sve sto se ovde pise. Jos jedino poneki izgubljeni dijasporac tuk tak misli da je nesto od ovoga ovdje napisanog istina. U tome prednjaci izgleda upravo urednik ovog foruma.

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško

• Poruku poslati

131

A stanje na terenu demantuje apsolutno sve sto se ovde pise. Jos jedino poneki izgubljeni dijasporac tuk tak misli da je nesto od ovoga ovdje napisanog istina. U tome prednjaci izgleda upravo urednik ovog foruma.
Dobrodosao na OFNP, nikon-e. Skrenuo bih ti paznju kao novom clanu foruma, da se cuvas generalizacije i pausalnih izjava jer se na OFNP-u gaji duh civilizirane diskusije uz koriscenje cinjenica i dokaza. Buduci da je ovo tvoj tek drugi prilog na forumu, smatracu to pocetnickim greskama koje se u daljem pisanju nece ponavljati.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

• »Salahoodin« je muško

• Poruku poslati

132

Pokušaj ukidanja Mešihata Islamske zajednice Sandžaka bih volio da mi pojasniš, ako nije problem.

@sloboda, nema te da mi odgovoriš na ovo pitanje. Baš me zanima tvoj odgovor.

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško

• Poruku poslati

133

Utorak, 19. Juni 2012

Objasni malo na koje ukidanje mesihata mislis?

Na ovo?

• »Salahoodin« je muško

• Poruku poslati

134

Utorak, 19. Juni 2012

Ne na to. To nije ni bilo ukidanje Mešihata Islamske zajednice Sandžaka, već na ono pravo, na kojem je zaista pokušano da se ukine. Odnosno, ukinuto je (na objediniteljskom saboru Muamera Zukorlića), pa je srećom obnovljen rad. A inače, za tvoju informaciju, ako nisi znao, Sulejman ef. Ugljanin je osnovao Mešihat Islamske zajednice Sandžaka.

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško

• Poruku poslati

135

Utorak, 19. Juni 2012

I dalje mi nije bas jasno. Na osnovu cega kazes da je ukinut mesihat? Da li postoji neka odluka o tome, neki pisani dokument? Ne vjerujem da je moguce ukinuti jednu takvu instituciju tek tako. Navedi sve ono sto znas i pricaj otvoreno a ne u zagonetkama, kao da zelis posejati smutnju.

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• »golubardzija« je muško

Datum registracije: 28.07.2009

• Poruku poslati

136

Utorak, 19. Juni 2012

A sto se tice Mesihata Sandzaka i njegovog "ukidanja" i "spasavanja" od strane ovog zubara jel' njegova zasluga i upotreba srpskog jezika u tom istom Mesihatu?
Uvijek govorite istinu jer samo istinu mozete ponoviti dvaput.

Ovaj post je već 1 puta uređen, zadnji put od »Nihad« (19. Juni 2012, 14:00)

• »Salahoodin« je muško

• Poruku poslati

137

Utorak, 19. Juni 2012

A sto se jezika tice, Sulejman ef. Ugljanin nije zasluzan za uvodjenje srpskog, vec za uvodjenje bosanskog jezika. Izgleda si slabo pratio desavanja posljednji 20-tak godina.

Ovaj post je već 1 puta uređen, zadnji put od »Nihad« (19. Juni 2012, 13:59)

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• Poruku poslati

138

Utorak, 19. Juni 2012

A, sto se tice upotrebe Bosanskog jezika sto ga niste uvrstili u statut paravjerske tvorevine nego staviste srpski kao zvanicni jezik.To vam pise u Ustavu sda IZ.Ocekujem da se i Ed oglasi povodom krsenja ustava.

Ovaj post je već 1 puta uređen, zadnji put od »Nihad« (19. Juni 2012, 13:59)

wow

Učenik

(49)

• »wow« je muško

Datum registracije: 14.10.2009

• Poruku poslati

139

Četvrtak, 28. Juni 2012

Koštunici orden Republike Srpske

Šumska lenta za Koštunicu

"Uveren sam da je Republika Srpska izgrađena na najčvršćim temeljima, što je pouzdan zalog i jamstvo njene uspešne i sigurne
budućnosti. Najiskrenije Vam zahvaljujem što ste mi pričinili ovu veliku, najveću čast i želim Republici Srpskoj da u miru i blagostanju
napreduje na korist srpskog naroda i svih njenih građana. Hvala vam.
"

KOŠTUNICA JE PREKO UGLJANINA ORGANIZIRAO NAPAD NA ISLAMSKU ZAJEDNICU

Ugljanin je Koštuničin mačor!

Zašto ugovor Ugljanin-Koštunica?

Nakon Sulja i Suljovaca dobi Kostunjavi odlikovanje i od Dodika. Mnogo je ta covjek ucinio za bosnjake (kako rekose neki Suljovci), i ovaj orden to pokazuje! 8| :cursing: X(

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• Poruku poslati

140

Subota, 14. Juli 2012

Tadićeva vlada bila licemerna, Nikolić pozitivan prema Bošnjacima

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Slične teme

Korišteni tagovi

Rasim, Rasim Ljajic, Sulejman Ugljanin, Suljo

Social bookmarks