Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

SoSS

Učenik

(10)

• »SoSS« je autor ove teme

Datum registracije: 02.07.2004

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 05. Juli 2004

Sve Miloševiceve vojne tajne!!!

Sve Miloševiceve vojne tajne

Prije par meseci u Beogradu je odštampana knjiga "Vojna tajna" autora Vladana Vlajkovica, bivšeg oficira JNA, u kojoj su objavljeni stenogrami sa sjednica jugoslovenskog državnog i vojnog vrha predvodenog Slobodanom Miloševicem; vlasti u Srbiji knjigu su odmah zaplijenile a njenog autora uhapsile.

U maju 2000. godine održana je sejdnica Vrhovnog savjeta odbrane na kojoj je pored ostalog
razgovarano i o odnosima sa Republikom Srpskom.
General-pukovnik Geza Farkaš: Onaj helikopter koji je povredio vazdušni prostor, izašao iz
koridora, u njemu je bio jedan ranjeni kriminalac, mafijaš iz Banja Luke, koji je u mafijaškom
obracunu zadobio više rana i sad je kao ranjenik na VMA...
General-pukovnik Nebojša Pavkovic: A ko mu je dao vojni helikopter da dodje? Znaci država.
Dao mu ga je Milorad Dodik. I sad ti je sve jasno kakve ima veze Vojska Republike Srpske
tamo. I, prema tome, da znate, mi smo zabranili, nema više ulaska letelica iz Republike Srpske,
sem po posebnom odobrenju. Molim, hocu da vidim taj akt. Nemoj da se igraš ti. U Republici
Srpskoj se nalazi NATO. Vojska RS nije više ono što je bila i mi ne znamo ko u toj vojsci radi.
Sad smo otkrili da je u helikopteru bio kriminalac, možda je bio oficir NATO koji je došao da
snimi ili baci lokatore. Ne može da ulaze. On može kao što je pošao za Beograd da se leci u
Sarajevu pod istim kriterijumima. Može u Zagrebu. To je završena prica. Takvo smo dobili
naredjenje. Nemoj da se igraš.
Ako mu se odobri let, prvo ide u Batajnicu, tamo se pregleda do detalja, pa tek onda ide na sve
ostalo. On može da ti ubaci sa tim, oni su im uzeli sve, oružje, mogu da uzmu njihov helikopter,
mogu da uzmu i njihovog pilota, ubace pet terorista tu u taj helikopter, ovih specijalaca i da ih
spusti na VMA, kao bolesnike. Nemojmo da se igramo više. Kidnapuju, nego šta, nego
kidnapuju. Možda ce nekog ko je na VMA, ko se leci, da ga odnesu.
Imamo mi ljude koji se lece na VMA i to pod velikim blagonaklonim stavom celnika VMA. Imaju
bolji tretman nego naš general kad ode tamo. Za ovog nacelnika bezbednosti VMA da mi
predložite hitno rešenje. Ovaj mora u penziju, koga covek da postavi tamo. On mora da
izveštava Upravu bezbednosti. Ne Geza da ga juri tamo, Geza da trci na VMA da ga pita da li
ovaj primljen, da li nije.
Oni su i ovog što je ucestvovao u ubistvu Arkana isto prebacili na VMA. I to ga MUP prebacio, a
mi ne znamo. Imaš da znaš. Tebi je VMA potcinjen. Na kraju krajeva, što da ga dovodi tamo.
Ima sto bolnica ovde. Ko je taj Gagi što je pucao na ovog i mora da dodje baš tamo. Nemojte
tako. To treba ljudi koji rade na VMA da rade. Treba da dodju svi celni ljudi sa VMA kod mene,
da im kažem ovo što vama govorim. Kakav je to nacin?

ZAŠTO JE ERDEMOVIC IZRUCEN U HAAG
Miloševic nije uvek bio alergican na Hag. To je zavisilo od dnevnopoliticke potrebe. U vreme dok
je predstavljao "mirotvorca" za Zapad, saradjivao je sa Haškim tribunalom. Tako je uhapšen
Erdemovic, bivši pripadnik 10. diverzantskog odreda, u cijem sastavu su bili i neki pripadnici
grupe "Pauk", jer su prvi javno progovorili o Srebrenici i zlocinima koji su se tamo desili.
Uhapšeni su noc pre nego što su nameravali da napuste zemlju. Erdemovic je jednoj americkoj
novinarki posvedocio da je licno ubio 120 ljudi i da više nije mogao. Imao sam priliku da
pogledam kasetu na kojoj je svedocio u objektiv kamere americke novinarke. Naša SDB ih je
pohapsila i zaplenila pomenutu kasetu, neko vreme držala u izolaciji, a zatim specijalnim
avionom prebacila u Hag. On je bio jedan od kljucnih svedoka za Srebrenicu. Miloševic se lako
odlucio na taj korak jer je imao politicku korist od toga.
U mom razgovoru sa Vukašinom Marašem videla se njegova iskrena zabrinutost stanjem u
državi i VJ, kao i mogucnost da Miloševic izazove gradjanski rat u Crnoj Gori. Crnogorsko
rukovdstvo je na sve moguce nacine nabavljalo opremu koja bi im omogucila prednost u odnosu
na VJ u smislu prisluškivanja i pracenja. Dobar deo vojnih veza išao je preko civilnih radiorelejnih
cvorišta. MUP Crne Gore je stvarao jedinice koje bi mogle da predstavljaju odvracajuci
faktor. U Crnoj Gori imao sam prilike da se srecem sa Nedjom Boškovicem, bivšim nacelnikom
Uprave bezbednosti VJ, koji je u to vreme bio savetnik premijera. Bio je zakleti neprijatelj
generala Ace Vasiljevica, kome je obezbedio pritvor u vezi sa aferama u RV i PVO pocetkom
devedesetih. Kada je Aca Vasiljeviæ "vaskrsao", Nedjo je našao mesto u crnogorskom MUP-u kao
jedan od tri generala VJ u penziji.
Aleksandar Vasiljevic Aca: Gospodine generale, u proteklom periodu strani faktor je težišno
istraživao stanje u jedinicama VJ na teritoriji Crne Gore. Rukovodstvo Crne Gore i dalje
nastavlja sa intenzivnim separatistickim delovanjem. Registorovana je pojacana obaveštajnoizvidjacka
delatnost MUP-a Crne Gore.
Pojedini penzionisani generali Grahovac i Martinovic šire antiarmijsku propagandu navodeci da
je vojska izvršila agresiju na Sloveniju, Hrvatsku, BiH i da su Slovenci bili u pravu što su zauzeli
granicne prelaze, da je jedna polovina profesionalnih pripadnika VJ u Crnoj Gori za Mila
Ðukanovica, a druga zavedena, da Crna Gora treba da zauzme aerodrom i granicne prelaze jer
je to njena zemlja.

ALBANCI I MUSLIMANI RASTURICE CRNU GORU

Slobodan Miloševic na sednici kolegijuma Vrhovnog saveta odbrane:
Onog trenutka kada se Crna Gora otcepi, Albanci u Crnoj Gori koji se ne zovu OVK, ali u suštini
razlike nema, uzimaju ono što mogu da otmu.
Istocna Crna Gora, Ulcinj, Bar i gore do Plava, to je prakticno pod kontrolom Albanaca. Totalno.
To što se oni prave ludi pa nece to da kažu, to je da zadrže mir u kuci i ne vidim da su mi
zauzeo pola kuce da se ne bi s tobom pobio, a ti mi sediš tamo. Tamo i u policiji i šefovi
komandiri sve je to albanska mafija uzela. Granica je u sred Podgorice. To je vec uzeto tamo.
Prošle godine kad je ambasador Hrvatske bio u Kotoru, povodom nekog katolickog praznika
rekao im je samo vi budite strpljivi, sve ce ovo biti lijepa naša. Hrvatska nije uzela Boku
Kotorsku jer se plašila konfrontacije sa Jugoslavijom. Sutra samostalna Crna Gora ona ulazi
tamo jer katolicko stanovništvo koje je tamo živi pod pritiskom ovih ovamo. Da ne govorim o
ovom jadu što preostane, i onako sve jad, cela Crna Gora kao Opština Novi Beograd. Tu je i
muslimansko stanovništvo koje takoðe radi protiv Crne Gore i koje bi poslužilo za destabilizaciju
crnogorskog dela Sandžaka.
Otcepljenje Crne Gore istorijski bi se podudarilo s prestankom postojanja Crne Gore. Svela bi se
Crna Gora na Katunsku nahiju koja je nekad pod Turcima opstala.
Devedeset i prve bili smo zajedno na konferenciji u Hagu, predsednici republika tadašnje SFRJ
kada mi je Kira Gligorov rekao kako oni treba da afirmišu svoju državnost. Ja sam mu rekao -
Kiro, pre cete izgubiti državu nego što je steknete. To se pokazalo. Danas Makedonija prakticno
ne postoji, ne postoji ni jedan funcioner Makedonije koji uopšte zna koliko strane vojske danas
ima na teritoriji Makedonije. Bilo nam je jasno da albanski element u Makedoniji na svom
glavnom politickom zadatku želi da ostvari ustavne promene i da se Makedonija definiše kao
država ravnopravnog makedonskog i albanskog naroda. Onda Albanci kažu da imaju pravo na
samoopredelenje, izdvajaju zapadni deo Skopja i dalje na Zapad do albanske granice. To isto,
ali u goroj varijanti sleduje Crnu Goru a i mnogo gora varijanta sleduje njihovom rukovodstvu
jer ce prvi opštinski tužilac iz Italije izdati nalog da se oni pohapse kao šverceri, kriminalci,
mafijaši i niko ih više nece zaštititi. Norijega su uhapsili kad im nije trebao, ali da ne uzimamo njegov primer. Pogledajte što su pohapšeni ovi u operaciji Pauk, svi su oni vec nekoliko godina na meðunarodnim poternicama, a svi su slobodno putovali širom Evrope jer su bili potrebni službama NATO država da im obavljaju prljave poslove. Da li da onog nesrecnika kidnapuju na Tari, da li da ubiju onog Drljacu tamo na pecanju, da li da uhapse nekog dugog i vode u Hag.
Još samo nekoliko stvari želim da vam kažem, to je ova materijalna dimenzija i ona ima svoju
spoljnu i unutrašnju komponentu. Ja za ovaj sastav, jer ovde razgovaramo o veoma bitnim i poverljim informacijama za odbranu zemlje, hocu da vam kažem, mi danas uživamo podršku Kine u iznosu od 560 miliona dolara. Znaci, milijardu i sto miliona maraka. To sve zajedno države ove u paketu za stabilnost i naši susedi Bugarska, Rumunija, Madjarska, Bosna, Hrvatska nisu dobile u zbiru od svih tih svojih spoljnih sponzora, a oni kažu mi smo izolovani, a oni sa svetom rade, plus 150 miliona ruskog kredita, plus veoma dobri aranžmani sa prijateljskim zemljama vezano za isporuku nafte. Tako da mi, što se tice te spoljne dimenzije, racunamo da ce se dalje unapredjivati.

Slede nastavci...

U SoSS-u smo...

Social bookmarks