Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 16.02.2007

• Poruku poslati

21

Utorak, 17. April 2007

Citirano

Orginalno od ajla

Nebih nikad volela da zivim sa svekrvom a akobogda ako i ja budem svekrva necu nikada ziveti sa snahom ;)

Neces nikad zivet sa snahom?

Aha lako je to rec sad kad si mlada, zamisli ostaras bolesna nemozes se sama brinut, muz ti umro ti sama imas nekoliko snaha i sinova.

I ti vise volis zivet u staracki dom gde ce te gledat ko u zatvoru nego kod svoje familije?

Ne kazi nikad ne :)

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

22

Utorak, 17. April 2007

Smokyp otkud ti to da je u starackom domu kao u zatvoru :rolleyes: bas naprotiv ovde u Svedskoj su staracki domovi na visokom i zavidnom nivou (o)

A ako dodjem u takvoj situaciji kakvu ti navede ne mora da znaci da moram da idem u staracki dom mogu da sedim kuci i zakonski imam pravo na undersjuksköterska(medicinsku sestru) koja ce me svakog dana obilaziti, davati lekove ako je potrebno, cistiti kucu, kupati i sve ostalo sto mi bude potrebno u tim starackim danima ;)

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

23

Utorak, 17. April 2007

Citirano

Orginalno od ajla
Smokyp otkud ti to da je u starackom domu kao u zatvoru :rolleyes: bas naprotiv ovde u Svedskoj su staracki domovi na visokom i zavidnom nivou (o)

Jel to ona svedska u kojoj zapalise dzamiju u Malmö?
Aha jedva ce cekat da staru strankinju ljubazno kupaju i hranu.

Evo jedan primer kako gledaju starce ljudi kojima se zato placa:

Starački dom: Kupaju nas jednom mjesečno

Šuti i budi ponizan! To nam govore. Kupaju nas samo jednom mjesečno, a na zahod znamo čekati i više od jednog sata - rekla je jedna od 130 korisnika stacionara doma Sv. Ana. V.S.L., čija je majka smještena u tom domu, ispričala nam je da se štićenici krišom kupaju u zahodu, nemaju osiguranu prehranu za dijabetičare.
Tvrdi i da čekaju satima da ih netko od osoblja nahrani.
Kad se požale, dobivaju drzak odgovor: "Odite si u Sheraton!", priča ogorčena V.S.L.
- Jedna štićenica je zvala sina da vidi kako smrdi jer ih ne kupaju. Jednom su rekli Šuti, đubre srpsko! - kaže V.S.L., a tvrdi i da se u Domu događaju pronevjere, a mjesto "osigurava" za 10.000 kuna.
- Zvala sam predsjednika HHO-a Žarka Puhovskog, koji je rekao da to nije prva pritužba na staračke domove - kaže V.S.L. Iako nas je socijalna radnica provela kroz dom, dopustila nam je da pričamo s umirovljenicima "pogodnim" za izjave. U njenoj blizini hvalili su osoblje, no nakratko ostavljeni iskazali su nezadovoljstvo suzama. Osoblje ne smatra da radi propuste. Ravnateljica tvrdi da je hrana "za pet", a kadar visoko školovan.
- Svaki dan nismo u mogućnosti okupati 130 ljudi. Svaki dan ih operemo krpom, a kupamo ih jednom mjesečno - objasnila je glavna sestra Ana Deutsch.

http://www.24sata.hr/articles/view/18145/

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

24

Utorak, 17. April 2007

Citirano

Orginalno od siyah kalem
Zucky dobila si, u rubrici za ocenjivanje, cistu desetku
(o) (o) (o)

Siyah.... thanx;)

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

25

Utorak, 17. April 2007

Dobro, siyah je velikodusan, kod njega desetka pade ko nista. Kod svekrve bi je teze (ili nikako je ne bi) zasluzila.Ja bar dosad nisam vidjela svekrvu koja bi snahi dala 10. :)
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

• Poruku poslati

26

Utorak, 17. April 2007

Ništa se ti ne brigaj Altooo,dobiću je insha Allah ja i kod svekrve;)

Ali mi zaista nije jasno što dižete toliku larmu oko svekrva?
Pa i naše majke će biti nečije svekrve,znamo bar da niko za svoju majku neće reći da je loša svekrva ,pa isto tako je moguće da i majke naših muževa budu fer i ok žene.
Mislim da ste imali pogrešno vaspitanje po pitanju toga ili je nešto drugo u pitanju ?(

siyah kalem

Zlatna sredina

(10)

• »siyah kalem« je muško
  • »siyah kalem« je autor ove teme

Datum registracije: 10.04.2007

• Poruku poslati

27

Utorak, 17. April 2007

Citirano

Orginalno od Altuna
Dobro, siyah je velikodusan, kod njega desetka pade ko nista. Kod svekrve bi je teze (ili nikako je ne bi) zasluzila.Ja bar dosad nisam vidjela svekrvu koja bi snahi dala 10. :)

Hahahaaa-ma genijalna si,evo i za tebe jedna desetka
Ma sta cu Zlatuna kad sam slab prema curama... :D

28

Utorak, 17. April 2007

Citirano

Orginalno od Altuna
Kod svekrve bi je teze (ili nikako je ne bi) zasluzila.Ja bar dosad nisam vidjela svekrvu koja bi snahi dala 10. :)

Altuna zaboravila si da naglasis : svojoj snahi. Znam mnoge svekrve koje bi tudjim snahama dale 10-ke, al' ne svojim :)

Citirano

Orginalno od zucky_85
Ništa se ti ne brigaj Altooo,dobiću je insha Allah ja i kod svekrve;)

Ali mi zaista nije jasno što dižete toliku larmu oko svekrva?
Mislim da ste imali pogrešno vaspitanje po pitanju toga ili je nešto drugo u pitanju ?(

Ne dizemo mi larmu, ta larma postojala i prije nego smo se rodile. Sacekaj dok se udas pa ko svekrva dozvoli, opet svrati i napisi nam tadasnje misljenje :)

Pozdravce
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

29

Utorak, 17. April 2007

Haj, Altuna, ne zezaj, ti bi, sve me strah, svojoj svekrvi dala 10... Samo sreca je sto svekrve nisu profesori snahama na fakultetu, a taj ispit ne bi polozila dok bi svekrva bila ziva...
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

30

Srijeda, 18. April 2007

@pinki, tamam si me dopunila. :))

@Jastreb:Mali, mislis li ti da bi i ti polozio kod svoje taste i tasta? :))

@zucky, polako, porast ces i ti... :O
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

31

Srijeda, 18. April 2007

U dzehenemu ce najvise bit zena, i to zbog jezika :)

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

32

Srijeda, 18. April 2007

Znate sta sam primetila?
Vecina svekrva se ponasa prema svojoj snahi onako kako se njena svekrva ponasala prema njoj.To je,u vecini,slucajeva tacno.
Ako je svekrvina svekrva bila dobra ili losa prema izvesnoj svekrvi,onda ce i ova biti takva prema svojoj.
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

• Poruku poslati

33

Srijeda, 18. April 2007

Citirano

Orginalno od SmokyP
U dzehenemu ce najvise bit zena, i to zbog jezika :)

E vala si u pravu,sve se ižališe a ni jedna da pomisli da bi možda bilo bolje jezik da skrate i da se poprave,jer je nemoguće da su svekrve uvek u krivu,ama uvek! :D

P.S.Altuna ,nisi ni ti čini mi se nešto puno od mene "starija";)

Pinky-larma nastaje i produžava se kad ljudi(žene) ne umeju da prestanu sa njom,i čak je bezrazložno nastavljaju i onda kad nemaju stvarnog razloga za to;)

aka EmirAljovic

Zlatna sredina

(10)

• »aka EmirAljovic« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

34

Srijeda, 18. April 2007

Nikad se u zivotu necu odvojit od svojih, tj moja ce zena sigurno zivet' sa svekrvom.
Ja imam obavezu da se oduzim mojoj majci za sve sto je radila za mene.
A ako neke cice ovde razmisljaju u tom pravcu da nece da zive sa svekrvom, dalje od mene na kilometar.
Zbog takvog razmisljanja se svaki 3. brak rastura.
Boze, daj mi strpljenja, ali brzo. :D

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

35

Srijeda, 18. April 2007

Citirano

Orginalno od aka EmirAljovic
Nikad se u zivotu necu odvojit od svojih, tj moja ce zena sigurno zivet' sa svekrvom.

Nek ti je sa srecom trebace ti :D

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

36

Srijeda, 18. April 2007

Citirano

Aha, i snaha ima istu tu obavezu naravno, iako doticnu nikad prije ni cula ni vidjela nije. :rolleyes:

A za cure se ne boj.Poslije ovog posta ima ne na kolometar nego na sto kilometara da bjeze od tebe:))

Doduse, ruku na srce, nisu ni sve zene istog misljenja.Evo zucky je drugacija, bar za sada. :O

@zucky, pametni su rekli da nisi star onoliko koliko si rodjendana proslavio, nego onoliko koliko imas zivotnog iskustva.Ako nemam mnogo godina vise od tebe, iskustva imam sigurno.Vjeruj mi na rijec. :)

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

37

Srijeda, 18. April 2007

Slusa, Altuna, nisam ja bas mali, to se tebi cini :)) a nisi ni ti neka sila :))
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

38

Srijeda, 18. April 2007

Citirano

A ako neke cice ovde razmisljaju u tom pravcu da nece da zive sa svekrvom, dalje od mene na kilometar.

Do juce bese tema na forumu "samo ljubav je vazna u braku, sve drugo nije vazno".

Od danas na forumu tema "samo da ne zivimo sa svekrvom zajedno" :D

Testuj devojku kad upoznas, reci da nemas para i da ces da zivis sa majkom i znaces kakva je to ljubav ;)

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

• Poruku poslati

39

Srijeda, 18. April 2007

Citirano

Orginalno od Altuna

A za cure se ne boj.Poslije ovog posta ima ne na kolometar nego na sto kilometara da bjeze od tebe:))

Doduse, ruku na srce, nisu ni sve zene istog misljenja.Evo zucky je drugacija, bar za sada. :O

@zucky, pametni su rekli da nisi star onoliko koliko si rodjendana proslavio, nego onoliko koliko imas zivotnog iskustva.Ako nemam mnogo godina vise od tebe, iskustva imam sigurno.Vjeruj mi na rijec. :)

Naravno da nisu sve devojke iste,zar ti ovim postom priznaješ definitivno da bi odbila bilo kog dečka koji je fini,dobar,pametan,vernik...samo zato ako ne bi bio u mogućnosti da ostavi svoje da bi živeo sam sa tobom?

Ja poštujem tvoje iskustvo,i žao mi je ako se tema rasplamsala dotle da se moramo podsećati ličnih iskustava,ali ja sam samo zato da se ništa ne generalizuje i jako sam za razbijanje stereotipa !
;)

siyah kalem

Zlatna sredina

(10)

• »siyah kalem« je muško
  • »siyah kalem« je autor ove teme

Datum registracije: 10.04.2007

• Poruku poslati

40

Srijeda, 18. April 2007

Citirano

Eee ovo je glavni razlog zbog kojeg sam postavio ovu temu.Izgledala vam je ,verovatno,sasava i neozbiljna
u pocetku medjutim sada polako dolazimo do malo ozbiljnijih komentara.

Social bookmarks