Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 07.02.2004

• Poruku poslati

41

Srijeda, 18. April 2007

Citirano

Eee ovo je glavni razlog zbog kojeg sam postavio ovu temu.Izgledala vam je ,verovatno,sasava i neozbiljna u pocetku medjutim sada polako dolazimo do malo ozbiljnijih komentara.

A znas sta je jos interesantnije? Vecina ovih koji se javljaju na ovu temu...su neozenjeni...i neudate. A svi se javljaju i imaju nesto da kazu... ?(

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

42

Srijeda, 18. April 2007

E, pa ne bih se slozio sa tobom.
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

43

Srijeda, 18. April 2007

Eh... sto bi reko jedan As ovog foruma zeleni ste jos . Vidim ima zelenih, al polako...

Bolje da nista ne kazem. Svako neka radi kako misli da je najbolje.

I te stereotipe slobodno macom razbijte ja cu vam prva aplaudirat ! (o)

"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

aka EmirAljovic

Zlatna sredina

(10)

• »aka EmirAljovic« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

44

Srijeda, 18. April 2007

Citirano

Orginalno od Altuna
A za cure se ne boj.Poslije ovog posta ima ne na kolometar nego na sto kilometara da bjeze od tebe:))

Altuna, provociras.
Nisi ni ti Matuzalem, starija si od nas po godinu najvise.
Prosipas znanje, iskustvo, mozes ti i mudrije!
Za neke stvari ti ne treba iskustvo, samo se osvrnes oko sebe, ako hoces.
Sto se tice takvih devojka,koje ti pomenu da ce da beze od mene, jok na 100 km, nego na svetlosnu godinu nek idu od mene, al nece nikad saznat' sta propustaju :)Kajace se,vecno:)) :))
A tebi zelim da nadjes decka kojem je majka umrla, ili onaj koji ni sam ne moze da podnese svoju majku da zivi s njim, eto..
Puno srece:)
Boze, daj mi strpljenja, ali brzo. :D

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

Datum registracije: 17.10.2004

• Poruku poslati

45

Srijeda, 18. April 2007

Citirano

Orginalno od aka EmirAljovic
A tebi zelim da nadjes decka kojem je majka umrla ...

Ovo je teska kletva

Muhammed_Alim

Zlatna sredina

(10)

• »Muhammed_Alim« je muško

Datum registracije: 29.03.2004

• Poruku poslati

46

Srijeda, 18. April 2007

Citirano

Kazu da ko ozeni Sjenicanku, njega ceka dzenet na ahiretu.

Nisi postirao nastavak ove izreke.

Kazu da ko ozeni Sjenicanku, njega ceka dzenet na ahiretu. Zasto? Pa ne moze dvaput u dzehennem! :)) :)) :))
„Moguce“ upita „Nemoguce“: Gdje zivis? Rece: U snovima nesposobnih.

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 16.02.2007

• Poruku poslati

47

Četvrtak, 19. April 2007

Citirano

Orginalno od zucky_85

Citirano

Orginalno od Altuna

A za cure se ne boj.Poslije ovog posta ima ne na kolometar nego na sto kilometara da bjeze od tebe:))

Doduse, ruku na srce, nisu ni sve zene istog misljenja.Evo zucky je drugacija, bar za sada. :O

@zucky, pametni su rekli da nisi star onoliko koliko si rodjendana proslavio, nego onoliko koliko imas zivotnog iskustva.Ako nemam mnogo godina vise od tebe, iskustva imam sigurno.Vjeruj mi na rijec. :)

Naravno da nisu sve devojke iste,zar ti ovim postom priznaješ definitivno da bi odbila bilo kog dečka koji je fini,dobar,pametan,vernik...samo zato ako ne bi bio u mogućnosti da ostavi svoje da bi živeo sam sa tobom?

Hvala Bogu sto nisu sve devojke iste.
Cim zivi sa majkom nece im vise bit ni fin ni pametan ni vernik. Niko nije perfekt, neko nece zivet sa majkom al ce mu sigurno falit nesto vaznije :]

sanjiva

Zlatna sredina

(10)

• »sanjiva« je žensko

Datum registracije: 17.03.2007

• Poruku poslati

48

Četvrtak, 19. April 2007

@Muhammed_Alim vrijedi li ova uzrecica i za one koji se udaju za Sjenicaka :D

Ja sam bila udata i zivjela sam sa sve(krivom) :D Pokusavala sam da nas odnos bude lagodan za zivot sviju u kuci , ali da smo se voljeli vala i nismo..medjutim to je jako duga prica..i sto se mene tice od mene joj prosto bilo a nek joj Bog sudi.

Sada imam decka s kojim sam vec dugo , znam mu se i s roditeljima i svakodnevno idemo k njima na zajednicki rucak , jer moj dragi zivi sam u svojoj kuci.

Njegovu majku iz postovanja prema mome dragome zovem majko , a oca mu babo. Medjutim kad bih rekla da ju volim kao majku svoju slagala bih..ali je jako postujem.

Mislim da ne postoji nigdje da se toliko jako vole svekriva i snaja ali postovanjem i kompromisom sve se moze...samo zavisi koliko snaha voli svoga muza i koliko je spremna da za njegovu ljubav postuje njegove roditelje.
Ljepota zene mora se vidjeti u njezinim ocima, jer to je ulaz u njezino srce - mjesto gdje stanuje ljubav.

siyah kalem

Zlatna sredina

(10)

• »siyah kalem« je muško
  • »siyah kalem« je autor ove teme

Datum registracije: 10.04.2007

• Poruku poslati

49

Četvrtak, 19. April 2007

Citirano

Orginalno od sanjiva
@Muhammed_Alim vrijedi li ova uzrecica i za one koje
se udaju za Sjenicaka :D

Ma neee,Sjenicaci su ti ko mehhlem.

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 16.02.2007

• Poruku poslati

50

Petak, 20. April 2007

Glavni razlog konflikta svekrve i snahe je ljubomora – svekrva neće da deli sina, snaha muza :D

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

51

Petak, 20. April 2007

Glavni i jedini krivac za sve konflikte na tim relacijama su snaha i sin a nikako svekrva ili svekar, odnosno majka ili otac.

Ako nekoga zanima razrada ove teze nema problema, tu smo.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

52

Petak, 20. April 2007

Žena na ženino mesto - majka na majchino mesto.
Koliko poshtujesh svoje roditelje, toliko ce ti ih i supružnik poshtovati. I obratno.

Kad budem imala brachnog iskustva, moći cu da pricham objektivno na ovu temu. Iz ove perspektive smatram da cu se, ako Bog da, veoma dobro slagati sa svekrvom. To dosta zavisi i od supruga.

Nije svekrva uvek babaroga. Može i snaha da bude, hmmm...

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

Datum registracije: 21.02.2006

• Poruku poslati

53

Petak, 20. April 2007

Drugarice i ja uvek smo se zezale na temu svekrve, ali jednog dana neko je nase reci shvatio previse ozbiljno. Uz pametovanje dodata je i ova prica:

Cajevi za svekrvu

Jednom davno, djevojka zvana Li –Li se udala i otisla da zivi kod svog supruga i njegove majke.
Za veoma kratko vrijeme Li-Li je shvatila da nikako nece uspjeti da se slozi sa svojom svekrvom.

Njihovo ponasanje je bilo toliko razlicito, da se Li-Li jako ljutila zbog mnogih svekrvinih navika, na sto je svekrva pak odgovarala kritikom.
Prolazili su dani, prolazile su sedmice…

Li-Li i njena svekrva nikako nisu prestajale da se raspravljaju i svadjaju. Medjutim, cinjenica da je Li-Li, shodno staroj kineskoj tradiciji, duzna pokoravati se svekrvi i ispunjavati njene prohtjeve, dodatno je otezavala situaciju.
Zbog svih tih svadja i nesreca u kuci muz je jako patio.

Na kraju Li-Li vise nije imala snage da izdrzi losu narav i ponasanje svoje svekrve, pa je odlucila da sto prije nesto poduzme.

Li-Li je otisla kod ocevog dobrog prijatelja, gospodina Huanga koji prodaje cajeve . Ispricala mu je o cijeloj situaciji i pitala da li bi on imao da joj proda neki otrov, kako bi ona mogla rijesiti problem.
Gospodin Huang se malo zamislio i na kraju rekao: “Li-Li , pomoci cu ti da rijesis svoj problem, ali moras me dobro poslusati i ispuniti ono sto ti budem rekao.” Li-Li rece : “Da, gospodine Huang , ucinit cu sta god mi kazete ”

Gospodin Huang ode u straznju sobicu i vrati se nakon par minuta sa paketom cajeva.

Rekao je: “Mozes koristiti otrov koji brzo djeluje da bi se oslobodila svoje svekrve, medjutim, to moze izazvati sumnje kod ljudi. Zbog toga sam ti dao dosta caja koji ce polahko trovati njen organizam. Svakog drugog dana pripremi ukusno jelo i stavi pomalo ovih trava u njen obrok. Ipak, moras paziti da neko ne posumnja na tebe kad ona umre, moras biti veoma oprezna i promjeniti ponasanje prema njoj, budi ljubazna. Nemoj se svadjati, postuj ono sto kaze i odnosi se prema njoj kao da je kraljica”

Li-Li je bila jako sretna. Zahvalila je gospodinu Huangu i pozurila kuci da sto prije zapocne sa njenom zaverom ubistva svekrve. Prolazile su sedmice, prolazili su mjeseci... Li-Li je svaki drugi dan servirala specijalno zacinjeno jelo svojoj svekrvi. Sjecala se sta joj je gospodin Huang rekao kako da izbjegne sumnju u ljudi, tako da je kontrolisala svoju narav, bila je poslusna prema svojoj svekrvi i ophodila se prema njoj kao prema svojoj majci.

Nakon sest mjeseci cijela kucna atmosfera je bila izmjenjena.

Li-Li je naucila kako da kontrolise svoju narav toliko dobro da se cak nikad vise nije ljutila ili bila nervozna. Nije imala cak ni jedan razlog za to od svoje svekrve tokom posljednjih sest mjeseci. Svekrva je djelovala puno njeznije, pa se obostrano slaganje zaista primjecivalo.

Njeno ponasanje prema Li-Li se promijenilo, pocela je da voli svoju snahu kao svoju rodjenu kcerku.
Bez prestanka je pricala svojoj rodbini i prijateljicama kako je Li-Li najbolja snaha koju bi ikad pozeljela.
Li-Li i njena svekrva su se sada mnogo bolje ophodile jedna prema drugoj, bas kao majka i kcerka.

Muz joj je bio jako sretan vidjevsi sta se dogadja u poslednje vrijeme.

Jednoga dana, Li-Li je ponovo otisla kod gospodina Huanga i ponovo ga zamolila za pomoc : „Dragi gospodine Huang, molim vas pomozite mi da sprijecim otrov da ubije moju svekrvu! Ona je postala divna zena i volim je kao svoju majku. Ne zelim da umre od otrova koji sam joj davala!”

Gospodin Huang se nasmjesi i zavrti glavom „ Li-Li , nemoj nista brinuti . Nikada ti nisam dao nikakav otrov. Cajevi su bili puni vitamina da poboljsaju njeno zdravlje. Jedini otrov je bio otrov u tvojim mislima i ponasanju prema njoj, ali ni toga vise nema, jer je tvoja ljubav prema njoj sve izmijenila.”

Jeste li ikada razmisljali da onako kako tretirate sebe, tako ce vas tretirati i drugi?

U Kini kazu: Osoba koja voli druge, je osoba koju i drugi vole.

Autor teksta nepoznat
Rodjena si sa krilima. Zasto zelis da puzis kroz zivot?

sanjiva

Zlatna sredina

(10)

• »sanjiva« je žensko

• Poruku poslati

54

Subota, 21. April 2007

Citirano

Jeste li ikada razmisljali da onako kako tretirate sebe, tako ce vas tretirati i drugi?

To sam i ja ne tako davno naucila i to nije samo u odnosu na svekrva - snaja vec inace cijela okolina.

@siyah kalem..ako su svi Sjenicaci ovakvi kakvoga ja imam pored sebe onda se u potpunosti slazem da su mehlem :D
Ljepota zene mora se vidjeti u njezinim ocima, jer to je ulaz u njezino srce - mjesto gdje stanuje ljubav.

55

Ponedjeljak, 23. April 2007

Citirano

Orginalno od Altuna

Citirano

Orginalno od aka EmirAljovic
Nikad se u zivotu necu odvojit od svojih, tj moja ce zena sigurno zivet' sa svekrvom.
Ja imam obavezu da se oduzim mojoj majci za sve sto je radila za mene.

Aha, i snaha ima istu tu obavezu naravno, iako doticnu nikad prije ni cula ni vidjela nije. :rolleyes:

Sta je sa snahinom majkom po ovom pitanju? Tasti. Koliko se zet oseca obaveznim da se oduzi njoj za sve sto je uradila za njenu cerku tj. njegovu suprugu?

Ovde cu citirat ed-a.

Citirano

Orginalno od ed
Glavni i jedini krivac za sve konflikte na tim relacijama su snaha i sin a nikako svekrva ili svekar, odnosno majka ili otac.

Kad se supruznici medjusbno postuju i razumiju, onda ce uzajamno postovat i svoje roditelje.
Jasnije receno : Koliko god da je svekrva strasna/nepodnosljiva snaha ce je postovat i vise nego sto treba, ali samo ako njen muz tj.svekrvin sin svojim ponasanjem, postovanjem, razumevanjem to kod svoje zene zasluzi.

"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Roneldinho

Zlatna sredina

(10)

• »Roneldinho« je muško

• Poruku poslati

56

Subota, 05. Maj 2007

Ja znam da ce moja majka bit najbolja svekrva na svijetu..Ako imate problema sa svekrvama,javite se na telefon 0780 144 144 i stisnite opciju tri da udjete u konkurenciju da se udate za mene :P
I naci siguran stari trag,
biti andjeo i biti vrag..
DA MOGU...

sanjiva

Zlatna sredina

(10)

• »sanjiva« je žensko

• Poruku poslati

57

Subota, 05. Maj 2007

@Roneldinho provjeri ti to da nisi pogrijesio koji broj..ja sad probah kazu mi da se neko dobro zeki na nas racun hehehehe :))

Roneldinho

Zlatna sredina

(10)

• »Roneldinho« je muško

• Poruku poslati

58

Nedjelja, 06. Maj 2007

Javi se ti meni privatnom porukom ako si zainteresovana,sanjiva.. :P :P
I naci siguran stari trag,
biti andjeo i biti vrag..
DA MOGU...

sanjiva

Zlatna sredina

(10)

• »sanjiva« je žensko

• Poruku poslati

59

Ponedjeljak, 07. Maj 2007

@Roneldinho bih ja matere mi Mubere al' me Sjenicaci prije uhvatise u svoju mrezu :D :))

A i svekrva i svekar su mi zlato jedno ...bojim se da na bolje od njih dvoje necu naici ;)

• »Crvena-Ruza-26« je žensko

Datum registracije: 26.06.2007

• Poruku poslati

60

Ponedjeljak, 02. Juli 2007

Ja imam nesto reci na ovu temu Ako snaha postuj svoju svekrvu i svekrva ce snahu postovati..Ja imam predivnu svekrvu i naravno da je postujem nebih joj rjec povratila..Moram je postovati ali zelim da i ona mene postuje:) Ja nemam nista lose za svekrve moja se ne mjesa nista ....:d
Nikad ne gledaj ljepotu koja bi te mogla zavesti, ljepota brzo prolazi a mladost jos brze, a ono sto jednom u zivotu prode nikad

Social bookmarks