Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

kaleks

Učenik

(10)

• »kaleks« je muško

Datum registracije: 18.02.2006

• Poruku poslati

61

Utorak, 03. Juli 2007

Postovanje mora da je bas prisutno obostrano da bi bilo sve OK, mada ima i prica iz Sjenickog kraja kada se udvala devojka i onda njeni joj pred udaju odrze predavanje kako treba tamo u tudjini da postuje sve, pa kazu cak i "ono pahce sto im je u avliju" treba postovati. Bude sta bude, ona se uda i jednog dana slucajno u kucu udje njihov pas cuvar i legne na sred sobe, a svekar: "Snaho isteraj ovo pahce da nepogani sobu" a ona : " vala babo ne mogu , meni su moji rekli da moram da postujem isto ka njega ka tebe". :D

Postoje razne price i ljudske sudbine u odnosina snaha svekrva, kao na primer:
-Snaha opsluzivala nepokretnu svekrvu 12 godina i plakla kad je umrla, jer joj iskreno bilo zao.(a koliko bi vi izdrzali?)
-snaha dobila jos jednu svekrvu, jer se svekar jos jednom ozenio (a vama i ta jedna smeta :D )
-ispovest snahe udate narko porodici: "svekrva je pakuje drogu a muz i deverovi nabavljaju i rasturaju, a zave se bave zavodjenjem carsijskih lepotana.." (welcome to hell)
-svekrva i svekar odgajali svu unucad zbog toga sto su su snaha i sin morali ici na posao. (Sta mislite koga deca vise vole?)

Znaci potrebno je uzajamo postovanje sem u slucajevima kada se radi o nemoralnim i pokvarenim(pakosnim, zavidnim, iskompleksiranim) osobama, a tada nek vam je Bog u pomoci.

• »seherzada« je žensko

Datum registracije: 08.09.2006

• Poruku poslati

62

Četvrtak, 05. Juli 2007

Citirano

Orginalno od kaleks

Znaci potrebno je uzajamo postovanje sem u slucajevima kada se radi o nemoralnim i pokvarenim(pakosnim, zavidnim, iskompleksiranim) osobama, a tada nek vam je Bog u pomoci.

Baš tako,ako insan ima lošu dušu ...dzaba sve drugo :(
BUDIMO REALNI ... :D

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

63

Utorak, 10. Juli 2007

Snahe treba da imaju na umu da kod svekrva vazi jedno ZLATNO PRAVILO:Nikada snaha nije dovoljno dobra,pametna,sposobna za bilo sta,prema bilo kome i cemu,i sl. ?(
Nadam se da ima izuzetaka i njima svaka cast!
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

64

Utorak, 10. Juli 2007

Onaj ko misli dobro svome sinu i snahi i kojima je stalo da njihov brak traje, da su skupa, da su sretni, ili da lakse uoce mahane jedno drugog i nadju zajednicki jezik....on ce smesta odvojiti sina i snahu, osamostaliti ih i ostaviti u miru da zive, da se sami snalaze i bore sa zivotom, a to je nacin i da se taj svekar i svekrva vise postuju, manja je mogucnost negativnih iskusatava, prepucavanja isl.itd...

Medjutim, mnogi nasi roditelji smatraju da je najbolje ako je snaha sa njima, da je nadgledaju, da pomognu sinu da je fino pritegne, uvede u njihov porodicni tefter, da je prevaspitaju i popiju pamet, da joj oni vaspitavaju djecu jer, zaboga, kako ce njih dvoje to! Pa oni nemaju pojma, oni su mladi.... X(

Uh.... o|
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 16.02.2007

• Poruku poslati

65

Srijeda, 11. Juli 2007

Citirano

Orginalno od Altuna
Onaj ko misli dobro svome sinu i snahi i kojima je stalo da njihov brak traje, da su skupa, da su sretni, ili da lakse uoce mahane jedno drugog i nadju zajednicki jezik....

Na zapadu su sve svekrve i snahe odvojene, al ipak ima puno vise razvoda braka nego kod nas.

Izgleda da nije sve svekrva sve kriva :)

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

66

Četvrtak, 12. Juli 2007

Administratore, brate, kad si vec rijesio da brises, sto ne izbrisa i ovu gore Smokijevu umotvorinu! :rolleyes:

Ah, muskarci...Kako podrzavaju misljenje jedan drugoga! :rolleyes:

:))

Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

67

Četvrtak, 12. Juli 2007

Ma samo neka se podrzavaju. Drugo im nista ne preostaje.

I dalje kazem da se bez pouzdanih izvora i konkretnih podataka ne moze tvrditi ono sto Smoki rece. Al kako god hocete. Brisite i ne brisite, vasa volja.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

• »fahrudin« je muško

Datum registracije: 07.08.2003

• Poruku poslati

68

Četvrtak, 12. Juli 2007

ne ulazeci u razloge razvoda i teorije o svekrvama, mislim da je smoki u pravu, na zapad ima vise razvoda i rastavljanja, a tu su i dokazi..

pogledaj listu procenta razvoda brakova, lista nije kompletna i podaci su mosta priblizni al ja ono sto vidim ovamo mi jos gore izgleda nego kod nas.... i plus.... u dosta zapadnih zemalja je sve popularnija vanbracna zajednica... pa kad se takvi rastavu to se nidje ne registruje a kad bi se i takvi "rastavi" registrovali bilo bi ih jos vise u procentima.. naprimer na ovu listu UK(Engleska) 54,9% znaci visa polovina...

http://en.wikipedia.org/wiki/Divorce_rate

[SIZE=1]
Gospodaru moj,
Ne dopusti da me zavara uspjeh
Niti poraz baci u ocaj .
Podsjecaj me stalno
Da je neuspjeh iskusenje
Koje predhodi uspjehu.[/SIZE]

69

Četvrtak, 12. Juli 2007

Aman ljudi kakve veze to ima sa nama Sandzaklijama? Pricate o zapadu i zapadnom drustvu, al mi smo u Sandzaku i iz Sandzaka. Da podsetim : tema se zove "Svekrva ili svekriva", a ne razvodi brakova u svetu i kod nas. Hvala na paznji.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

70

Četvrtak, 12. Juli 2007

Jedna moja drugarica na ovu temu odvali: ‚‚Volim svoju svekrvu i rado je se sjećam (a viđa je jednom godišnje :rolleyes: ).''

Auu, neslana šala o|
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

71

Petak, 13. Juli 2007

Nisam udata, tako da ne znam da li cu je imati ili ne, ali ako je budem imala sigurno ce biti svekrva a ne "svekriva". Kako moze biti "kriva" kad mi je rodila tako lepog sina... :) :) :) :D
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

72

Utorak, 16. Oktobar 2007

E ove svekrive su ti danas MLOGO zafrknute prosto receno dosadne. Sve hoce da znaju gde ode snaha, sta obuce, sta je spremila za rucak, sta je kupila, nemo tako, nemo ovako sramota breeee snahoooo :rolleyes:
E stvarno zalim one grdne snajke koje pod razlicitim okolnostima moraju ziveti sa svekrvama i svekrovima!

73

Utorak, 16. Oktobar 2007

Manager jesi li jos uvijek istog misljenja?

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

74

Utorak, 16. Oktobar 2007

Citirano

Orginalno od pink
Manager jesi li jos uvijek istog misljenja?

@pink :)) Nek si je podsjetila.Al hajt da sacekamo jos koji dan ili mjesec pa cemo je pitat.

Elhamdulillah, ja ni svekra ni svekrive.....sama ko vuk na kijamet :))

Poucena iskustvom iz proslosti duboko sam ubijedjena da ce mi ovako biti najljepse. ;)

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

75

Utorak, 16. Oktobar 2007

Neka prošlosti... Pred tobom je budućnost, a što je bilo bilo je. I pamet u glavu. Svekrva može da bude i svekuva

Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

76

Utorak, 16. Oktobar 2007

Citirano

Orginalno od sans
Neka prošlosti... Pred tobom je budućnost, a što je bilo bilo je. I pamet u glavu. Svekrva može da bude i svekuva

Ima i takvih mada je ta pojava rjedja od nilskog konja u Josanici.

Ali nemoj da mi kuva ako ce svaki zalogaj da mi presedne!

siyah kalem

Zlatna sredina

(10)

• »siyah kalem« je muško
  • »siyah kalem« je autor ove teme

Datum registracije: 10.04.2007

• Poruku poslati

77

Utorak, 16. Oktobar 2007

Citirano

Orginalno od Altuna Poucena iskustvom iz proslosti duboko sam ubijedjena da ce mi ovako biti najljepse. ;)

Ma daj Altuna,pa zar si zaboravila da je dobro drustvo bolje od samoce???
Nije valjda do te mere lose stanje u Pazaru???

• »linalena« je žensko

Datum registracije: 21.05.2007

• Poruku poslati

78

Utorak, 16. Oktobar 2007

moja bivsha svekrva je imala( jos uvek valjda ima) tri sestre, neko ih je jednom prilikom nazvao VESTICE IZ ISTVIKA...i nije pogresio mnogo jer su sve bile sklone pravljenju magija, ovo ono, kako i da je, sve su nesretne, ludace. ali i ja cu nekome mozda biti sveKriva, i moje sestre, i moja mama, sto ne znaci da po pravilu moraju biti lose. kako se kome zalomi, sta ko izgrebe, izvuce...iz postovanja prema osobi sa kojom si, treba i postovati mamu, mada je mama jedna....
Ako vam deluje da je sve u redu....NESTO vam je promaklo....

kalbi

Početnik

(10)

Datum registracije: 16.12.2009

• Poruku poslati

79

Nedjelja, 03. Januar 2010

ja nisam imala svekrvu,ali sam imala"zmaj"-svekra!verujte da je bio gori nego deset zena!daleko mu lijepa kuca!a za mir i red u porodici potreban je "kucni red i vaspitanje"gde se tacno zna kome je gde mesto.posle lako prolazi ona stara"gde celjad nisu besna,ni kuca nije tesna"? ;)

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

80

Utorak, 05. Januar 2010

Potpisujem. ;)

Social bookmarks