Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

apologet

Početnik

(10)

• »apologet« je autor ove teme

Datum registracije: 18.10.2003

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 23. Oktobar 2003

Svetitelji kao svedoci Bozji

Sveti Jovan Sangajski, upokojio se 1966. godine, cudotvorac za zivota, a posebno po smrti. Mosti su mu potpuno netrulezne, cak je i brada netaknuta od zuba vremena (po recima psalama - "Neces dati da Svetac Tvoj vidi trulost").

Nad njegovim mostima koje se nalaze u pravoslavnom hramu u San Francisku su se isceljivali mnogi, od raznih bolesti i neduga - svetska i nasa stampa je pre par godina pisala o slucaju isceljenja HIV pozitivne devojke, kojoj su svestenici citali molitve nad tim mostima.

Slika - Svetitelj okupan svetloscu Bozjom za vreme sluzbe u crkvi...

apologet je dodao/la ovu sliku:
  • SvJovanSangajski.jpg

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

2

pa vi bre i pare morete zgrnut preko "nad ljudkih sposobnosti"tih od ljudi prozvanih svetitelja ..... ne snalazite se .... e da da ne izlijeciste vi Magica jer kako vidim on dobro da kucnem u drvo .... :) i jos jedno sta da covek uradi da postane svetac .... sto da ne ti kuliras dok si ziv posle toga jos svetac .... pravo dobro .... :D

P.S. da nema koji da ste ga Pazarskim prozvali da ga ispisem iz knjige rodjenih u carsiji .... :)

bezi makse .... !!!
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

Elvinov babo

Profesionalac

(10)

• »Elvinov babo« je muško

Datum registracije: 15.05.2003

• Poruku poslati

3

Uuuuu... koliko vi imate tih cudotvoraca...samo si zaboravio jos da svrstas u cudotvorce i Kleopatru,vidovitu Branku,Nikolu Vasica i mnoge druge koji su sad aktuelni na ovim prostorima. ;) :))

Ja stvarno neznam sta ti trazis ovde care ?(

Zaboravi na probleme,sutra dolaze novi.

Cogito

Zlatna sredina

(10)

• »Cogito« je muško

Datum registracije: 23.06.2003

• Poruku poslati

4

Pozdrav za tebe, dragi apologet, vrlo mi je milo što si na forumu i posebno što mi se veoma dopao deo tvojih iylaganja o veri i pravoslavnoj religiji, čiji sam i ja pripadnik.

Takođe prilog o Sv. Jovanu Sangajskom mi se veoma svideo, a to što su pojedinci kojima se ne sviđa prišanje o tome posegli za brzim komentarima i velikim brojem smajlija, nemoj da te iznenađuje, JOŠ IMA ONIH KOJI NE CENE RAZLIČITISTI a srljaju u iznuđivanje nereda i nemira, ali vreme im je na izdisaju i to su njihovi zadnji trzaji... ...

Pozdrav za sve na forumu, i poruka:

RAZLIČITISTI nas mogu odrzati, a sklanjajući ih srljamo... ...
viskoznost nije isto što i gustina :(

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

5

[SIZE=3]Kur'an a.š.: [/SIZE]
<table width="470" bgcolor="#008000">
<tr>
</tr>
<tr>
<td bgcolor="#005F00"><font face="arial" size="3" color="white"> <i><b>
I sa sljedbenicima Knjige raspravljajte na najljepši način, - ne i sa onima među njima koji su nepravedni -, i recite: "Mi vjerujemo u ono što se objavljuje nama, a naš Bog i vaš Bog jeste – jedan, i mi se Njemu pokoravamo."
</b></i></font></td></tr>
</table><table width="470" bgcolor="#008000">

<tr>
<td bgcolor="#005F00"><font face="arial" size="3" color="white"> <i><b>
Reci: \"Ako je u Allaha džennet osiguran samo za vas, a ne za i za ostali svijet, onda vi smrt zaželite, ako istinu govorite.\"
A neće je nikada zaželjeti zbog onoga što čine! – A Allah dobro zna nevjernike.

</b></i></font></td></tr>
</table>
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

apologet

Početnik

(10)

• Poruku poslati

6

Otpozdrav, Cogito !

Nemoj da brines, na Hrista su uvek bacali kamenice i pogrde, ali on je uvek pobedjivao ne brutalnom silom (iako je mogao), vec smirenjem i trpljenjem. Time je njegova pobeda samo bivala velicanstvenija...

A ja samo ne shvatam zasto dizu toliku buku protiv onoga sto saljem, pogotovo zato sto nije u pitanju nikakav provokativan materijal, nikakve uvrede i sl.
Znaci li to da ovde ima mesta samo za ono sto Islam propoveda - je li to poruka mira koju svala religija treba da nosi?

Ili ce biti po onoj novozavetnoj : "Tesko ti je protivu bodila pracati se!"

Sve najbolje (svima)
aoploget

apologet

Početnik

(10)

• Poruku poslati

7

Psalmi Dacidovi kazu : "Neces dati da Svetac Tvoj vidi trulost".

Na slikama su mosti Svetog Aleksandra Svirskog, ruskog Svetitelja, koji se upokojio pre gotovo 5 vekova ! Nad tim mostima je bezbrojna masa ljudi je tokom vekova sa verom priticala i dobijala (i dan danas) izlecenje od razlicitih bolesti i neduga.

Oni koji poricu silu Bozju neka pogledaju kako izgledaju mosti pravoslavnih Svetitelja i kakvom silom zrace.

Bog uvek dostojno proslavlja svoje ugodnike.

• sas05.jpg

apologet

Početnik

(10)

• Poruku poslati

8

Deo mostiju Svetog Aleksandra Svirskog
  • sas06.jpg

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

9

Citirano

Orginalno od apologet

A ja samo ne shvatam zasto dizu toliku buku protiv onoga sto saljem, pogotovo zato sto nije u pitanju nikakav provokativan materijal, nikakve uvrede i sl.
Znaci li to da ovde ima mesta samo za ono sto Islam propoveda - je li to poruka mira koju svala religija treba da nosi?

Ovo je Otvoreni Forum Novog Pazara - i mesta ima za sve koji na bilo koji način dođu na ovu stranu, a prihvate pravila foruma kao način međusobnog ophođenja.

E sad, kad smo kod buke... zamolio bih te (razmenili smo po par postova pa se nadam da možemo preći na Ti) da uperiš prstom na ta mesta na forumu - a pogotovu vezana za materijal koji ti šalješ, koja ti liče na nekakvo "bukačenje". Meni se pak čini, da je tvoje prisustvo na forumu pozdravljeno i da je čak šta više doprinelo razvoju dijaloga. Druga je stvar što su teme koje si pokrenuo jako osetljive, pa svakako ne možeš očekivati da naiđeš na odobravanje tog materijala od strane onih čija verska ubeđenja nisu u skladu sa tvojim verskim uverenjima. No, poveo si dijalog na tu temu, pa onda mirno i dostojanstveno saslušaj i odgovore, mirno i dostojanstveno odgovaraj na pitanja i postavljaj nova, i sve je OK. Bez buke.
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

10

Citirano

Orginalno od apologet
Deo mostiju Svetog Aleksandra Svirskog

Uz sve uvažavanje osećanja koja su te navela da postuješ onu sliku noge tog Svirskog, stvarno ne vidim ništa posebno interesantno na slici. ?(

"Neces dati da Svetac Tvoj vidi trulost".

Logično - bilo ko, kad umre ne može da vidi bilo šta pa ni trulost - do Sudnjeg dana. E kad dođe Sudnji dan - onda ćemo svi videti i ono što bi rado voleli sakriti...a trulost srca je svakako ono što će svako od nas koji je ima, sigurno poželeti da sakrije.

i ... bode mi oči

11

Eto zanima me sta je 'sveto' uradio i presveti pavle?

Ko sto rece sans niko buku ne dize, vec se samo svoja misljenja daju, i to bez ikakvog vrijedjanja. Ti si, koa i svi ostali, pozvan da dajes komentare na sve teme pa i one koje se ticu Islama (sto si naravno i pokusao pa video da ti tu nesto slabo prolazi). A ne znam gde ti to pripovedas o pravoslavlju pa te cogito hvali??? Ja ne cuh nista o pravoslavlju vec samo o kojekakvim kvazi cudima, koja kod racionalnih stvorenja ne postizu uticaj isti kao kod onih drgugih (neracionalnih).

Daj nesto zanimljivo, ali sta god da das ocekuj odgovore jer ovo je FORUM a ne privatna web stranica pa da postujes sta hoces i da ne dobijas odgovore (eto ti predloga za nesto... za posetu ti ne garantujem).
mogu ja da se potpisem i bolje...

Brzi

Učenik

(10)

• »Brzi« je muško

Datum registracije: 30.06.2003

• Poruku poslati

12

Petak, 24. Oktobar 2003

Ispricacu vam jedan slucaj koj ise desio u nasem Novom Pazaru.

Jedna devojka iz jedne muslimanske ciganske porodice je bila zaposednuta necastivim silama. Roditelji su je vodili kod svih mogucih doktora, hodza, imama ali niko nije mogao da joj pomogne. Na kraju ne znajuci sta da rade poveli su je u manastir Sopocani. Monasi iz manastira su 5 dana i 5 noci proveli nad telom devojke u molitvama . Iz njenog tela su izlazili neljudski demonski krici. Sve je snimljeno i na video kaseti. Posle 5 dana monasi su svojom verom uspeli da izlece devojku i necastive sile isteraju iz nje. Roditelji nisu mogli da veruju u Bozje cudo koje je snaslo njeno dete. Ziveli su u Dojevicima. Sutra dan su svi porodicno krsteni u manastiru Sopocani . Nekoliko meseci nakon tog svecanog cina njihovi rodjaci islamske veroispovesti su ih izbacili iz kuce gde su ziveli i prognali ih. Sada oni zive na Pazaristu. Njihovo je carstvo bozje.

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

13

Petak, 24. Oktobar 2003

cudi me apologet kako to ,posto je SIDA tj HIV neizleciva,kako to da to ne objavise sirom sveta da dodju ljudi brate da ozdrave?ima na hiljade zarazenih HIV-om koji umiru,pa da se izlece da se nauka vise ne muci. hvala ti unapred na odgovoru.
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

apologet

Početnik

(10)

• Poruku poslati

14

Petak, 24. Oktobar 2003

Ima ih i na milione koji imaju rak, recimo, ali samo su neki dobili izlecenje pred mostima Svetog Nektarija Eginskog, pravoslavnog grckog svetitelja ovog veka, cije mosti pocivaju u Egini.

Pred tim mostima su (dokumentovano) mnogi ljudi dobili izlecenje od raka (po cemu su te mosti postale poznate sirom Vaseljene), a to sto na svetu postoje jos milioni ljudi koji boluju od te bolesti ne govori nista o cudotvornosti mostiju Bozjeg ugodnika. Presudna je milost Bozja i vera onoga koji pritice svetinji.

Pozdrav
apologet

slika - Sveti Nektarije Eginski,
cudotvorac nasih vremena

• Sveti Nektarije.jpg

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

15

Petak, 24. Oktobar 2003

Muslimanu je smrt sa Šehadetom na usnama i u srcu mnogo draža negoli isceljenje uz priklanjanje i poklanjanje nekakvim svecima. A ovakvih, kojima je smrt sa Šehadetom u srcu draža, ima na milione i milione, i u svakom slučaju bar milion puta više od onih koji su pred moštima tog ili nekog drugog sveca našli "isceljenje".

A Allah dž.š. najbolje zna šta je za čoveka bolje.

i ... bode mi oči

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

16

Petak, 24. Oktobar 2003

Citirano

Orginalno od Brzi

Zasto samo jedan. Ima nekoliko slucajeva iz Pazara koje je vrijedno prepricati :).

Slucaj prvi: Zvao se Sasa, radio je na recepciji hotela Vrbak. Poceo se zanimati ozbiljnije za pravoslavlje za koje je zainteresovao i svog prijatelja Ediba gitaristu. I posto su zavrsili sa pravoslavljem uzmu da izucavaju islam. Moglo bi se reci da su radili na komparaciji islama i pravoslavlja. Rezultat: obojica primaju islam, Sasa daje sebi ime Salah i zeni muslimanku koja takodje praktikuje islam. Koga interesuje vise informacija neka ode direktno kod Salaha.

Slucaj drugi. Zvao se Zoran. Majka mu je radila u SUP-u. Slicno Sasi, poslije proucavanja prihvata islam i daje sebi ime Edin. Takodje zeni muslimanku koja praktikuje islam. Za vise informacija obrati se Edinu.

Slucaj treci: Zvala se Snezana, iz ugledne beogradske porodice. Udaje se u Pazaru gdje se zaposljava kao profesorica informatike. Poslije izvjesnog vremena odluci da prihvati islam. Daje sebi ime Amina. Ide na hadzdz. Zbog marame na glavi izbace je sa posla da bi joj sudski to pravo bilo vraceno. Novine su pisale o tome i nema Pazarca koji to ne zna.

To be continued ... :D
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

17

Petak, 24. Oktobar 2003

A sto se iscjeljenja tice ...

... pa u Novom Pazaru vec duze vrijeme to rade u jednoj od dzamija i to veoma uspjesno. Za vise informacija obratiti se Islamskoj zajednici.

I ne treba im pet dana :D .
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

bux_ludvig_np

Zlatna sredina

(10)

• »bux_ludvig_np« je muško
  • »bux_ludvig_np« je zabranjen

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

18

Petak, 24. Oktobar 2003

Citirano

Orginalno od Brzi

hmm ovo nisam cuo do sad a da se to desilo neverujem da nebi bilo u 99% stampe na naslovnoj strani!!!
daj malo preciziraj dokaz i pojasni ,,kako da ti verujemo kad zivimo u ovom malom gradu i sve se brzo sazna,,
Rekao je Allahov Poslanik Muhammed,a.s.,: " Iskoristi petero prije peteroga; mladost prije starosti, zdravlje prije bolesti, bogatstvo prije siromastva, slobodno vrijeme prije zauzetosti i zivot prije smrti. "

bux_ludvig_np

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

19

Petak, 24. Oktobar 2003

[SIZE=3]e sad cu vam ja ispricati u kratkom komentaru desavanje kojem sam ja bio svjedok[/SIZE]

Prije nekih 8,,9 meseci upoznao sam devojku koja se zvala Verica i radila je kao konobarica u jednom od novopazarskih mlecnih restorana.
posle poseta nekoliko doktora i neuspelih intervencija da pomognu devojci ona se obratila jednom od hodza koji je proucio Ayetul-ruky u jednoj od novopazarskih dzamija i izlijecio devojku koje je nakon izlecenja primila Islam i danas je u Novi Pazar radi i zivi sa novim imenom EMINA.

za ovaj slucaj sam svedok licno sam joj poklonio nekoliko islamskih knjiga da bi naucila obavljati namaz,,,i hvala Allahu uz njegovu pomoc napredovala je maxsimalno ....

bux_ludvig_np je dodao/la ovu sliku:
  • namaz_anim.gif
Rekao je Allahov Poslanik Muhammed,a.s.,: " Iskoristi petero prije peteroga; mladost prije starosti, zdravlje prije bolesti, bogatstvo prije siromastva, slobodno vrijeme prije zauzetosti i zivot prije smrti. "

bux_ludvig_np

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

20

Petak, 24. Oktobar 2003

pokusaj malo geografiju da ucis saznaj gde je ovo Polumjesecevo ostrvo?????
bux_ludvig_np je dodao/la ovu sliku:
  • dokaz o islamu.jpg77.jpg

Social bookmarks