Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

• »HaNuMa_78« je autor ove teme

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 28. April 2003

Teleportacija fotona

Teleportacija je isto poznata pod imenom beam-ovanje Poznat postupak trasfera ljudskih bica iz Star Trek koji u realnom svijetu nece ni uz pomoc najmodernjih sprava biti mogucan.

Naucnici pokusavaju da bizarno ponasanje atomskih delica ne ostane bez ikakve koristi, jer njihovo ponasanje moze da bude korisno za:

- bolju navigaciju satelita
- pojacanje kapaciteta od computerchips
- sigurnost medija (npr prisluskivanje telefona)

Predstava da bi mogli da koristimo beam-ovanje kao prevoz je po meni irealna. Naucnici Max-Planck-Instituta tvrde da je optika kvanata najuzbudljivija ali i najnerazumljivija oblast fizike.

Mislim da je eksperimentima sa ljudskim bicima mesto u scince fiction filmovima.

Ili? Sta vi mislite?

Skracen i preveden artikal iz nemackih novina "Die Zeit" od 16.04.2003

EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

2

Srijeda, 30. April 2003

Interesantan aspekt teme je obrađen u knjizi"Spok mora da umre".
Da li je "bimovana" osoba ista osoba ili kopija?Šta bi se dešavalo sa dušom pri teleportaciji?

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

3

Srijeda, 30. April 2003

Citirano

Da li je "bimovana" osoba ista osoba ili kopija?Šta bi se dešavalo sa dušom pri teleportaciji?

Hmmm, dobro pitanje. Da pokusam da objasnim ovako. Pri kopiranju (npr knjige) ne dolazi do menjanja agregatnog stanja, znaci da knjiga i dalje ima onaj isti sadrzaj ko i pre, kopija sa papira na papir. Mada, je vazno pomenuti da dobra kopija tj dobar prenos "izgleda" kopije zavisi od masine za kopiranje.
Da je znaci "bimovanje" moguce trebalo bi da "bimovana" osoba i dalje ostane ona ista jer bimovana osoba nije klon. Prenos materije i komplikovanih ljudskih nervnih sistema ionako nije moguc.

Ne dajem nikakvu garanciju za tacnost gore navedenih podataka jer ova nije moja oblast, al sam se htela usudit da popricam o tome, sta znam mozda cu od vas nesto naucit :]

Imaju li kolonovi istu "dusu" ko i original posto imaju iste DNA strukturu?Mozes uopste dusa da se teleportira ili se izgubi?

hobbes, ti me sad zbuni :rolleyes:

Prvo sto sam pomislila kad procita tvoje pitanje je....

....gde ce ti dusa, u pakao zna se :D mala sala :D

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

• Poruku poslati

4

Srijeda, 30. April 2003

Citirano

Orginalno od HaNuMa_78
Imaju li kolonovi istu "dusu" ko i original posto imaju iste DNA strukturu?Mozes uopste dusa da se teleportira ili se izgubi?

Pri kloniranju ti dobijaš samo jedinku koja ima isti genetski materijal kao davaoc(ukoliko ne dođe do nekih devijacija) Klon se razvija od početka znači kao dete tako da osobine takve osobe ne bi bile iste kao osobine davaoca.

Bimovanjem se jedinka dezintegriše koja se ponovo sklopi po određenoj šemi na drugom mestu. U tom trenutku ona prestaje da postoji da bi nastavila da postoji na drugom mestu.

Naravno ovo je već oblast SF-a a ne nauke :D

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

5

Srijeda, 30. April 2003

Sad smo se razumeli :] :D

Citirano

Bimovanjem se jedinka dezintegriše koja se ponovo sklopi po određenoj šemi na drugom mestu. U tom trenutku ona prestaje da postoji da bi nastavila da postoji na drugom mestu.

Da je ovo moguce, ja sad nebi sigurno bila ovde dje sam, padose mi dva mesta na pamet dje bi mogla "skoknut" :D

Nego, interesuje me drugo nesto?

bimovanje, bimovati, bimovana osoba.....jesu li ovi izrazi uopste tacni ili su isto kao i ono sto oznacuju - utopicni ;)

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

6

Četvrtak, 01. Maj 2003

:)

jako ti je komplikovana tema/zahvat... za utrpavanje u nekoliko reci ili recenica... i jako je uzan krug ljudi koji ce moci bez podrobnijeg objasnjenja da skontaju o cemu se ovde radi :)

Probaj bar da slikovito objasnish kako sve to funkcionishe... mozda bude bilo vishe zainteresovanih...

Viva!
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

7

Ponedjeljak, 07. Juli 2003

Ne mozete krenuti od jednog mesta ka drugom a da pritom ne prodjete kroz svaku tacku na tom putu. Ovo vazi za svu materiju i energiju, bilo da su planete, ljudi ili kvantne cestice. Mozete pak, uraditi kvantni ekvalent faksiranja cestica sa jednog mesta na drugo, ako su u pitanju fotoni. Teleportacija cini mogucnim prebacivanja kvantnih stanja, ili strukturalne informacije fotona sa jednog mesta na drugo.

Istrazivaci sa Zenevskog univerziteta u Svarcajskoj i Arhus univerziteta u Danskoj, teleportirali su fotone iz jedne laboratorije u drugu, udaljenu 55 metara, a njihov opit je simulirao razdaljinu od dva kilometra.

Predjasnji testovi teleportacije su bili skraceni na kracu razdaljinu u laboratoriji. Koristeci fotone istih talasnih duzina kao kod optickih kompjutera, istrazivaci su uspeli da prebace "svezanj" fotona preko optickog kabla od dva kilometra, dokazujuci da je moguce da se cestice teleportuju na daljinu.

Naucnici su imali u cilju da prosire ovaj metod na kvantne komunikacione sisteme, koji su u stanju da teoretski salju savrseno sigurne poruke.
Prakticne aplikacije moci ce da se primenjuju za pet do deset godina, tvrde istrazivaci.

kopirano odavde
HaNuMa_78 je dodao/la ovu sliku:
  • fotoni.jpg

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

8

Ponedjeljak, 07. Juli 2003

Pogledajte i ovo

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

• Poruku poslati

9

Utorak, 08. Juli 2003

Daleko je ovo još od one naprave u filmu "Muva"...
Ja se uvek malo pozivam na SF jer se mnogo puta pokazalo predvidi budućnost.
Interesantni tekstovi svakako.

A ako te zidar pogodi viskom u glavu?

meSSko

Zlatna sredina

(10)

• »meSSko« je muško

Datum registracije: 26.06.2003

• Poruku poslati

10

Utorak, 08. Juli 2003

°°^^PORIJEKLO IDEJE BIMOVANJA^^°°

Selam svima koji se interesuju za ovu temu.Sto se tice ove teme a i mnogo cega sto je nekad bilo nezamislivo,a danas postoji ,uvijek su se te pretecne ideje javljale kod pojedinaca,a posledica nekih prica iz starih vremena,bilo da su legende ,ili da ima necega od svega tog .

Naime ,svjedoci smo stvarnosti ne tako daleke,da ako bi neko nasim pradjedovima ili mozda i djedovima,govorio o nekom kompjuteru ili digitalnoj kameri ili skeneru,ili jos puno cemu sto danas ima rekli bi sigurno :gledaj sanjara,kakvih li imaginarnih ideja u njegovoj glavi,ili bi rekli :ovaj je sigurno ograisao.Hele nejse. itd....Ali opet tu mozemo konstatovati,da se opet radi samo o tvarima i materiji koja u sebi ne sadrzi dusu,tj.otkriveni su Boziji zakoni koji su oduvijek postojali,i koje je On uspostavio ,i koji se ne mijenjaju.

Na primjer ,na studijama sam na ispitu iz masinskih materijala,proucavajuci metale imali konstataciju da,ako jedan metal podvrgnemo npr.toplotnoj obradi,gdje ga istopimo i on postaje tecan,nakon hladjenja taj metal ponovo u sebi regulise iste zakone molekularne prirode i atoma,elektrona ,protona i sl.koje je posjedovao i prije.Znaci ponovo postaje cvrsti materijal.Medju tim ako taj metal posjecemo on se sam po sebi nece spojiti(srasti):dok kod zivih organizama pri nekom tretmanu na visokim temperaturama,organizam UMIRE,ali pri npr.posijecanju organizam se sam regenerise,i da tako kazemo vraca na prethodno stanje.Time hocu reci da odredjeni zakoni koji harmonicno vladaju kod materije nezive prirode,oni ne vladaju i kod materije zive prirode,kao i obratno.Matematicki gledano,mozda i postoji UNIJA tih zakona ,ali im je PRESJEK daleko veci.

Kad se tice tematike BIMOVANJA,ili mnogo cega oko translacije ili slicno,a da je vezano za ziva bica,mogu predpostaviti da na osnovu onih prica oko EVLIIJA,zatim o prebacivanju insana u jednom trenu smjesta na mjesto,(mozemo navesti primjer MIIRAADZA naseg miljenika s.a.w.ili o nekim drugim mudzizama ostalih poslanika.Ali je stvar u tome da je Svevisnji poslanicima darivao te nadnaravne moci,kojim ih je izdvajao od ostalih prosjecnih ljudi,i da je i to jedan Njegov zakon .I taj zakon moze samo On da uspostavi ili opet ,samo On da ga izmijeni u Njegovom htijenju.)

Nekad se snovi i ideje ostvare a nekad ostaju daleko iza stvarnosti.Volio bih da mi ,komentatori ovih mojih shvatanja ,ukazu ako sam negde nesto pogresno iznio ili mozda posjedujem pogresno razumijevanje nekih stvari u mojem rezonovanju svega ovog.

M.S. °meSSko°
[SIZE=1]Šta god ko čini,..ono sve sebi !!! ;) [/SIZE]

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

11

Utorak, 08. Juli 2003

Pa kada se vec govori o miradzu onda je bitno napomenuti da Poslanik s.a.w.s. nije po svojoj volji i svojim umijecem 'otisao na put' vec je to djelo Uzvisenog Tvorca. Ovime ne zelim negirati mogucnost da ono sto je danas naucna fantastika ('bimovanje')sutra postane nesto realnije no zelim samo upozoriti da ono sto moze i sto je uradio Bog ne znaci da ce moci i covjek (iako to nije iskljuceno uz uslov da Bog to dozvoli). U tom smislu mislim da miradz i nije bas dobar primjer.

Malo drugacije stoje stvari sa dusom. Dusa nije egzaktan pojam. Nije materija. Ona pripada svijetu gajba (ono sto je poznato samo Bogu). I dok covjek (uslovno receno) ima vlast nad svojim tijelom, moze da ga njeguje, cuva, hrani ili pak da ga zapostavi, unisti, zapali ili mozda sutra podvrgne bimovanju dotle nema nikave vlasti nad dusom. Ovo je evidentno i kod kloniranja.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

meSSko

Zlatna sredina

(10)

• »meSSko« je muško

Datum registracije: 26.06.2003

• Poruku poslati

12

Utorak, 08. Juli 2003

^°°°BYMOBANJE°°°^

Postovani burko,drago mi je da je ono sto napisah odmah nakon vec bi i procitano,ali mi se cini da si to malo na brzinu procitao,jur u mojem tekstu lijepo stoji u zagradi...:((...Ali je stvar u tome da je STVORITELJ poslanicima darovao te nadnaravne moci(misleci na dogadjaje),kojim ih je izdvajao od ostalih prosjecnih ljudi,i da je to jedan NJEGOV ZAKON ,i taj zakon moze SAMO ON da uspostavi ili opet SAMO ON da ga izmijeni u NJEGOVOM HTIJENJU.)

A sto se tice stava prema odnosu insana, prema njegovom tijelu i dusi ,tu se slazem da mogu postojati razliciti odnosi .A o dusi se vrlo malo zna,i tu se sa tvojim misljenjem slazem.Jer iz samog nepoznavanja materije (tvari) duse,insan nije ni u stanju da o njoj mnogo govori,jer ona se svrstava u gjjib stvari,a to je insanskim culima, vrlo vrlo ,nedokucivo. :]

M.S. meSSko
[SIZE=1]Šta god ko čini,..ono sve sebi !!! ;) [/SIZE]

Social bookmarks