Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško
  • »hadalj« je autor ove teme

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

1

Petak, 02. April 2004

Televizija

skoro sam video da su bosanci evropski rekorderi u provedenim satima ispred televizora, ne verujem ni da smo mi daleko
kolko gledate TV i sta gledate, koja vam je emisija ostala u secanju i sta bi ste voleli ponovo videt

ja sam mnogo voleo Jelenka, Veliki i mali ekran, Opstanak
malo za promenu

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

2

Subota, 03. April 2004

Televizija...

Televizijski program se sve vise kvari u smislu kvaliteta ali sve vise i vise ima gledalaca i onih koji veci dio svog dana provedu pokraj malih ekrana. Ja mislim da je to zalosno s obzirom na ono sto se na TV-u emituje jer 90% televizijskog programa svodi se na jeftine serije, na muziku od koje moje usi nista gluplje cule nisu, od nekih filmova koji su pustani "prije nove ere" al bolje i to nego ove danasnje ludorije sa obiljem psovki, nemorala, nasilja...
Ni crtani filmovi vise nisu bili ono sto su bili ranije. Bas prije neki dan mi je privukao paznju u negativnom smislu jedan crtani koji prati veci dio djece sa kojom sam ja u kontaktu a zove se "Baltazar". Ustvari, vidjela sam jednu scenu u kojoj neki lik iz tog crtanog filma vadi oci sam sebi i stavlja ih u lavabo u kupatilu...jezivo. A nasa djeca to sa odusevljenjem prate. Zalosno. Zatim niz crtanih filmova koji imaju ljubavne scene poput filmova za odrasle...grozno. Zatim crtani filmovi sa motivima ubistava, nekakvim herojima sa puskama, sabljama...suho nasilje. I posto radim kao vaspitacica, primjetila sam djecu koju vaspitavam da kada se igraju i kad ja samo okom pratim tu njihovu igru, svi su u ulozi lopova koje hvataju policajci, vezu im ruke i prignaju uza zid...Druga grupa djece su strazari koji ne daju uhvacenima da bjeze...zalosno. Ono sto djeca danas smatraju igrom je imitiranje zivota i ono sto su vidjeli na TV-u. Igracke vise nisu zanimljive, lutkice jos manje...a majka da bi umirila svoje dijete, umjesto da ga vaspita, pusti mu TV po par sati da bulji i da suti. o|
zalosno, ali istinito.

Prema novijim proracunima, covjek u toku svog zivota, u prosjeku, pored TV provede 11 godina. Vjerujem da ce ovu brojku uskoro premasiti podatak o tome koliko covjek u prosjeku vremena provede pored kompjutera odnosno na internetu. Ja licno nemam nista protiv ljudskih izuma i napredka, vec naprotiv, ali samo ako to koristi covjeku, a ono sto danas imamo sve je upotrijebljeno u negativne svrhe i jedini njegov zadatak je da unisti covjeka. jer kad covjeku bude unisten osjecaj morala on je vec unisten do dna, ali svojom propascu on ne vodi samo sebe na dno vec i mnoge druge sa njim.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

3

Subota, 03. April 2004

Selam
Ja jako rijetko gledam televiziju. Volim pogledati neku neucnu emisiju, zivotopisne serije, pustolovine i tako to, one turisticke kako ja umijem i volim reci :), volim jos uvijeg gledati crtane filmove ali one dobre stare kao Tom i Jeri, Miki Mouse, Popaj i sl, volim s' vremena na vrijeme pogledati neki dobar film ali ne tako cesto. Ove spanske sapunice ne volim nikako i mislim da ih treba ukinuti a ne iz dana u dan povecavati njihov broj, ali nas narod, tj. nase zene ti vise haju gledat te serije nego sve na svijetu...
Voljela bih opet da gledam DjEKNU :)
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

4

Ponedjeljak, 05. April 2004

Cini mi se da je raniji televizijski program bio bogatiji i zanimljiviji od danasnjeg. Eto, ja bih izdvojila kao seriju koja mi se posebno dopadala i koju bih voljela i danas da gledam "Kamiondzije", pa donekle i "Lude godine" ili ti "Zikina dinastija". Od crtanih filmova voljela sam "Voćkice", "Plava princeza", "Nindza-kornjače"...

Danas, usljed nedostatka kvalitetnog programa a mozda i nezainteresovanosti onih koji tamo rade za boljim osmisljavanjem, na TV-u se uglavnom vrte jedne te iste muzicke numere, jedne te iste face...i jedna te ista kaseta sa svim tim snimcima. Mozes rahat da pogadjas koja pjesma nakon koje dolazi. :rolleyes: i da nikada ne "omanes". o|
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

5

Utorak, 20. April 2004

Ranije, veoma davno sam puno vremena provodila pred ekranoom TV-a. Tada mi je najdraze bilo gledati "Strumfove".

Sad gotovo da i ne gledam TV.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

6

Utorak, 20. April 2004

Slazem se sa prethodnom konstatacijom da je televizijski program mnogo izgubio na kvalitetu poslednjih desetak godina. Sada je sve komercijala i najbolji indikator stanja u tom segmentu je cinjenica da je PINK (nema veze sa nasom dragom "forumasicom" ;) ) televizija najgledanija na ovim prostorima. Dakle, televizija bez ikakvih kriterijuma ciji je osnov "Grand parad" i razne emisije tipa "talk show" iz kojih covek nista pametno ne moze izvuci. Jedino sto valja na toj televiziji jeste serija "ER" i italijanski fudbal.

Deo odgovora na pitanje sta gledam, sadrzan je i u prethodnom pasusu. Moje gledanje televizije zavisi od obaveza (kojih je mnogo) i slobodnog vremena (kojeg je logicno, jako malo) pa TV gledam obicno uvece kad se vratim iz citaonice i vikendom, a to su naravno termini kada se igraju utakmice.

Recju, gledam fudbal, ER, eventualno neku domacu seriju i naucni program (koje je redak) !!! Sto se tice konkretno neke TV stanice, moj favorit je B92!
Sit Hungry Doesn't Believe

Sarah

Učenik

(10)

• »Sarah« je žensko

Datum registracije: 18.10.2003

• Poruku poslati

7

Srijeda, 21. April 2004

Rado se secam emisija i crtanih iz perioda mog detinjstva. Mnogo vremena sam provodila pred TV ekranom, pogotovu vikendom, znala bih napamet tv shemu i prema njoj programirala aktivnosti. Volela sam da gledam "Opstanak", "Branka kockicu"(U svetu postoji jedno carstvo, u njemu caruje drugarstvo :D ...) "Sivi dom"... da ne nabrajam vise.
U poslednjih 10-ak godina televizijski program je izgubio na kvalitetu. Zbog vec poznatih politickih desavanja koja su za nama, televizija je trebala da predstavi to pravo stanje i prikaze narodu. Secam se "maratonskih sednica" koje su me uzasno nervirale, jer drugog nije bilo na kanalima RTS-a. Onda dnevnici, predizborne kampanje itd. U medjuvremenu, ubacili bi neku muzicku emisiju, "suhi" kic i sund. Filmovi koji su prikazivani, najmanje dva put su reprizirani u toku godine.
Zaposleni iz skolske-obrazovne redakcije su valjda u tom periodu bili na odmoru :)
Sad rijetko pratim TV program, ali primecujem da se poboljsao. Imaju vise obrazovnih emisija, putopisa, kvizova, to je uglavnom ono sto ponekad odgledam. Ono sto pratim redovno na televiziji jeste kviz "Sam protiv svih", "Generalna proba" .
Losa strana sadasnjeg tv programa su spanske serije koje se vrte skoro na svakom kanalu o| . Domacice i deca, koji predstavljaju znacajan deo populacije, oni uglavnom prate sapunice. Mnogi psiholozi tvrde da sapunice imaju negativan uticaj. Kako i ne bi kad se ono sto je negativno predstavlja u najboljem svetlu.
Gospodaru moj, ne dozvoli da me zavara uspjeh, niti me poraz baci u ocaj i stalno me podsjecaj da je neuspjeh iskusenje koje prethodi uspjehu.

ernad

Zlatna sredina

(10)

• »ernad« je muško

Datum registracije: 01.01.2004

• Poruku poslati

8

Srijeda, 21. April 2004

Sarah, moram se sloziti sa tobom da ove sapunice imaju neverovatno los uticaj na one koji ih prate...

Nikako ne volim kad upalim tv, a ono na jedinstvo cestitke, na neke programe serije, a na neke sport.
A mene doduse zanima sve troje, dodje mi da ;( ;( ;(

Pravda, ponekad spava, ali nikad ne umire...

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

9

Četvrtak, 22. April 2004

Aleksandar Tijanić je novi direktor RTS-a. Uz mnoga znučna imena i moja omiljena autorka je možda i prva zvezda ovog prelaznog roka. Maja Uzelec u njen "Kulturni nokaut" će uskoro krenuti u novom terminu u novoj TV kući.

Majo, Majo, Majo, Majo...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

10

Četvrtak, 22. April 2004

Imao sam obicaj ranije dok sam bio kuci da provodim dosta vremena ispred TV-a.. Nije to bilo klasicno gledanje tv, vec vise slusanje muzike, al opet sam lezao i bio opijen dugo vreme ispred TV-a. MTV, VIVA, VIVA II, MCM, VH-1, 6 muzickih radio satelistskih frekvencija bi bilo dovoljno da u svakom momentu bude bar po jedna dobra mi za slusanje pesma... I samo bih menjao kanale i gledao spotove ili samo slusao pesme (Ako bi bila neka od radio frekvencija). Kad se svemu tome doda gledanje (neizbezno) sportskih kanala, i simpsonovih (od kad su poceli) i 'prijatelja'... Bogami to je sve puno vremena bilo..

Dug period sam proveo bez tv-a... Slusam vecinom samo radio (ili muziku sa kompa ovdje).. Sad kad kod sestre mogu gledat tv koliko hocu (sa vrlo dobrim izborom kanala (digitalne satelitske mreze) nesto me posebno i ne privlaci... Izasao sam NA SRECU iz tog 'fazona'.. Ima dobrih stvari na TV-u (svuda se nadje) i to valja odgledat (ako ima koristi, il bar prave zabave), a sve sto prelazi u domene besposlice ukoliko postane navika postaje i stetno..
mogu ja da se potpisem i bolje...

11

Četvrtak, 22. April 2004

Podseti me fingers da sam i ja gledajuci slusala MTV , VIVA , tec...

Zaboravih da recem redovno sam gledala [SIZE=4]X-FILE [/SIZE] .
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

12

Ponedjeljak, 26. April 2004

Velika sam bila, a hajala sam da gledam crtani Blinky Bill jos se secam pesmice :) Hej , hej, blinky bill-e sacuvaj me od zle sile, sitan , spretan i okretan koala blinki biiiil :D

Inace volim kad imam vremena ( a to se retko desava:( ) da odgledam naucne emisije narocito one vezane za astronomiju, kosmos, Mars itd...

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

13

Ja sam volela uvijek da gledam crtane. Ta navika je kod mene jos danas ostala. A naravno osim crtana volim da gledam razne reportaze a ponekad i filmove (ako je sta normalno).
[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

14

Ja najvise volim da gledam reportaze, naucne i o zivotinjama. Crtane sam volela, volim i volecu :O :D

Najdrazi mi je Kralj lavova , hakuna matata :D
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

teolog

Početnik

(10)

• »teolog« je muško

Datum registracije: 20.04.2004

• Poruku poslati

15

Emisije koje su mi manje-vise korisne su Telefakt, Utisak nedelje, Duhovnici od nasih, a emisije Discovery kanala od stranih

teolog

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

16

Petak, 11. Novembar 2005

MOje najomiljene emisije na tv su bile `OPSTANAK`.Uzivala sam gledajuci to,jer mnogo volim zivotinje.
Sada rado sjednem pred akvarijum i gledam svoje zlatne ribice kako idu sa jednog kraja na drugi.
Zamislim kao da gledam direktan prenos `OPSTANKA` :D
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

global

Zlatna sredina

(10)

• »global« je žensko

Datum registracije: 15.11.2005

• Poruku poslati

17

Srijeda, 07. Decembar 2005

Televizija-veci deo programa jeste ispiranje mozga. xx( Mada ima i poucnih emisija...
Skoro da poslednjih godina i ne gledam TV,a poslednjih meseci -UOPSTE.
I super se osecam,zdravije ,cini mi se.
Mada da nije te prenosne slike ne bi videli mnoge predele,dogadjaje,"likove"... (o)
Sve u svemu-treba obratiti paznju sta gledamo,a posebno roditelji treba da obrate paznju sta im deca gledaju-PO CELI DAN-gde ide ovaj podmladak? :D
misli globalno-deluj lokalno

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

18

Srijeda, 07. Decembar 2005

Ja sam voleo da pratim serije " Wuderbare Jahren". To mi je bila kao obaveza, uvek, kad bi dolazio iz skole obavezno bih odmah, ukljucio prvo TV , odgledao epizodu i tek onda razmisljao sta da radim, dalje. :D
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

19

Četvrtak, 08. Decembar 2005

Ada sve sve ali reklame su najzesce.
Deca koja jos nemaju ni godinu dana staju kao paralizovana kad pocnu reklame.
Sta li turaju u te reklame kakve li droge bas me zanima?
Ja volim sve da gledam osim sporta :), politickih talk show, narodnjaka, telenovela i prenosa skupstine.
Cek cek ostal ista da gledam :D

20

Četvrtak, 08. Decembar 2005

Hobbese ostase ti samo reklame i vremenska prognoza :)

Ja u poslednje vreme retko gledam TV. Kad-kad slucajno potrefim po neki film da odgledam. To je sve.

Social bookmarks