Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško
  • »Giovanni« je autor ove teme

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

1

Utorak, 25. Oktobar 2005

Teorije zavjere

Temu zapocinjem u forumu Umjetnost i Kultura jer cijenim da su teoreticari zavjere nista drugo do umjetnici kakvi se rijetko radjaju. Zasto kultura onda? Pa zato sto je teorija zavjere kulturno sredstvo u suceljavanju misljenja i obicno sobom ne nosi psovke i vrijedjanja.

Da, ovoj temi mozete pristupiti iz vise kutova (ostih i tupih 8) ):

Tupi ugao za zagovarace teorija zavjere:

- Sve teorije zavjere koje kao argument opore dajete svome sagovorniku VAPE da se nadju ovdje pa im ucinite tu uslugu i izlozite je na uvid svima

Ostri ugao za protivnike teorija zavjere:

- "Suzbijaci i opovrgaci" teorija zavjere mogu udariti ostro po zavjerama i dokazati da iste "ne piju vodu vec sivu mozdanu masu"

Zao mi je sto ovu temu ne pokrenuh ranije jer bilo je tu sjajnih teorija zavjere kojima bi i navjeci umjetnici ovog svijeta mogli pozaviditi a danas pocinjem temu jednom teorijom zavjere na koju je takodje odgovoreno teorijom zavjere a koju cu ja nadam se pobiti.

Citirano

Orginalno od Tulumba4All

Citirano

Orginalno od prcenzajn
Siguran sam da bi i Drazen dosao samo da ga nisu ubili, a ubili su ga samo sto nije hteo da podrzi Tudjmana iz prostog razloga sto je bio apolitican a s druge strane pola mu je familije pravoslavno .

JOJ STO VOLIM TEORIJE ZAVERE
Potpuno netacno. Ubile su ga srpske tajne sluzbe zato sto je poreklom Srbin a ne izjasnjava se kao takav, a sve da krivicu prebace na hrvatsku tajnu sluzbu koja nije htela da ga ubije zato sto nije hteo da podrzi Tudjmana, a hrvatska tajna sluzbe je vec planirala ubistvo Tudjmana zato sto nije hteo da umre, zato da bi sto vise napakostio Drazenu, koji je polu-pravoslavac.
Ovo je sve potpuno tacno zato sto ne moze da se dokaze da nije tacno.

Evo 'vako,
Drazena nisu mogle ubiti srpske tajne sluzbe jer on porijeklom nije Srbin vec je po majci Crnogorac tako da bi ova tvrdnja mozda mogla da stoji da su u pitanju crnogorske tajne sluzbe. Druga stvar ko to kaze da je Tudjman umro?

Ajmo po zavjerama

Zivili
Giovanni

[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

2

Srijeda, 26. Oktobar 2005

Citirano

Orginalno od Giovanni

Da, ovoj temi mozete pristupiti iz vise kutova (ostih i tupih 8) )

Molim te da kao pokretac teme pojasnis moze li se temi pristupiti i iz pravog ugla, da ne trosim dzabe tinte :D

p.s. Cista desetka za pokretanje teme. Tebi stvarno dosla inspiracija.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

3

A moze li se pristupiti i iz mrtvog ugla? :)
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

4

Citirano

Orginalno od ed

Citirano

Orginalno od Giovanni

Da, ovoj temi mozete pristupiti iz vise kutova (ostih i tupih 8) )

Molim te da kao pokretac teme pojasnis moze li se temi pristupiti i iz pravog ugla, da ne trosim dzabe tinte :D

p.s. Cista desetka za pokretanje teme. Tebi stvarno dosla inspiracija.

Pa nije stvar samo u insTspiraciji (sto rekao TuLJumba),stvar je i u inteligenciji.Covjek ZNA da postavi ZANIMLJIVU temu,a inspiraciju moze imati svako pa i onaj sto slabo koristi mozak.
P.S. A vidi nas niko nista na temu ne govori,svi se uhvatili te inspiracije,heheheh :D
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

Datum registracije: 25.05.2005

• Poruku poslati

5

Izgleda

da je Tudjman pristupio situaciji iz mrtvog ugla. Pogledaj Djovani sta ja rekoh ko je ubio Drazena. Zavere su svuda oko nas. Jos samo da se udruze Aleksinacki Lavovi sa Vukovima ako bi bog dao pa da napravimo pravu zaveru.

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

6

Dosta o uglovima.

Evo uputstva kako napraviti kvalitetnu teoriju zavere:

1. Uzme se dogadjaj sa kojim je vecina ljudi upoznata. Tragicna smrt Kasmati Basaal-a iz severne Indije znaci nije pravi materijal za teoriju zavere.

2. Potrebno je iskoristiti bar jedno tajno udruzenje. Sto tajnije to bolje. FBI, CIA, MI5, KGB su samo za amatere.

3. Izmisliti nove "cinjenice" koje se ne mogu proveriti. Te cinjenice treba da daju "realniju" sliku o teoriji zavere. Npr: noc pred smrt je Dragan Mance sve svoje trofeje stavio u plavu kesu s leve strane stola.

4. Sto vise upotrebiti cinjenice iz "proverenih" izvora. Kurir, Skandal, Trece oko obavezno uzeti za materijal.

5. Ubaciti par kontroverznih motiva. Sto kontroverzniji to bolje. Ljudi obicno bolje pamte neverovatne/kontroverzne detalje nego obicnu istinu.

6. Pozivati se sto vise na "poverljive" izvore. Npr : Ja to znam zato sto mi je surak od brata od strica od prvog komsije radio kao cistac u DB-u a on valjda zna.

nastavice se...
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

• Poruku poslati

7

Citirano

Orginalno od Spain

Nema Teorije. Ali nikke (nikakve).

Ovdje se stvari posmatraju iskljucivo iz ostrih i tupih uglova jer je rijec o teorijama zavjere. Svako drugo posmatranje bit' ce tretirano kao nista drugo do sama teorija zavjere i posto ce ista izazvati bolne mozdane reakcije u pokretaca teme, za posljedice, a u direktnoj svezi sa trecim Njutnovim zakonom, ne odgovaramo i unaprijed se ogradjujemo.

Citirano

Orginalno od Tulumba4All
4. Sto vise upotrebiti cinjenice iz "proverenih" izvora. Kurir, Skandal, Trece oko obavezno uzeti za materijal.

Samo dobaci ovdje i Arku i Prakticnu Zenu. Ustvari kad bolje razmislim nemoj Arku 8)

Da nastavimo mi o metodama u iscekivanju prave teorije zavjere...

7. Koristiti najobjektivniju (ovo citaj omiljenu za tvoje culo sluha jer vid moze da se zavara) radio i TV stanicu (najbolje oko 19h plus minus pola sata) sa maksimalno jednim ili dva treptaja ociju u vremenu trajanje iste kako bi se ustvrdile i potvrdile svoje dugo cuvane teorije zavjere glede (pa masti na volju)

8. Snovi i mastanja su se u praksi pokazali kao neumitno sredstvo u kovanju teorija zavjere. Posebice masta, dakle sanjajte i mastajte sto vise i rezultat nema da omane. Najbolji primjeri su oni "Moja nana je jos davne tisucu devesto sesete sanjala da ce se desiti ovo sto ce se desiti za koji dan"

9. Logicno uvijek zamijeniti nelogicnim

10. Nelogicno koristiti u svakoj situaciji i uvijek kao kontraargument jer je dokazano da ljudski mozak teze vari nelogicnosti i da mu je potrebno mnogo vise vremena da izadje iz tog rebusa. I kad izadje udrite sagovornika s jos nelogicnosti dok isti ne povjeruje u ono sto mu servirate (a to dakako nije dosadna sarma za Novu godinu)

11. Svakoj teoriji zavjere dodati po nesto svoje i time je naciniti pikantnijom tako da kad dodje do sljedeceg sagovornika izazove duzno postovanje (prosirene zjenice i to bez da se koristi "mara") i uzdahe povjerenja (jah), produbljene zavjerenosti tj nerazmisljanja (mozes misliti) a onda prosvjecenja (tolike godine ja bio u zabludi) i naravno odobravanja i produbljivanja (sad sve vidim, sad sve znam).

Aj zivili
Giovanni

P.S. I izvinjavam se cijenjenom plebsu na izrecenoj neistini u kojoj se Drazenova majka kvalifikuje kao Crnogorka iako je Hrvatica, otac mu je bio (ili jos jeste ne znam) Crnogorac.

Datum registracije: 25.05.2005

• Poruku poslati

8

ZAtim

12. U slucaju da se pojavi jos jedan kome nista nije jasno treba se zagrliti sa doticnim i gorko zaplakati nad svojom nejasnocom. Zatim, oci dobro protrljati pa pozvati nekog treceg koji je mozda nesto shvatio.

13. Dobro bi bilo naci nekog cicu od stotinu ljeta koji je zapamtio bar dvesta godina pa u koaliciji sa njim probati da se napravi zavera planetarnih razmera.

P.S. Ja rekoh i ne porekoh. Odo da trazim cicu.

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

9

Četvrtak, 27. Oktobar 2005

Citirano

Orginalno od Giovanni

Citirano

Orginalno od Spain

Nema Teorije. Ali nikke (nikakve).

Ovdje se stvari posmatraju iskljucivo iz ostrih i tupih uglova jer je rijec o teorijama zavjere. Svako drugo posmatranje bit' ce tretirano kao nista drugo do sama teorija zavjere i posto ce ista izazvati bolne mozdane reakcije u pokretaca teme, za posljedice, a u direktnoj svezi sa trecim Njutnovim zakonom, ne odgovaramo i unaprijed se ogradjujemo.

Uh, ja se izvinjavam, al nek si ti naso momenat. ;)

Hvala.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

10

Znatelj priću o Stifanu Nimaniju
i ja sam je tek onomad ćuo
jednom devet dana nije
siljazio sa Goljije
kažu da je bio ćuuuudna sorta....
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

• Poruku poslati

11

Citirano

Orginalno od sans
Znatelj priću o Stifanu Nimaniju
i ja sam je tek onomad ćuo
jednom devet dana nije
siljazio sa Goljije
kažu da je bio ćuuuudna sorta....

Jel to Stefan Nemanja ? Onaj sto je navodno preselio 1196 godina, a svi znamo da su ga u stvari oteli templari i drzali zarobljenog do 1212 godine u francuskom selu San Simen.
... And Tulumba for all

[/SIZE]

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

12

Adolf Hitler, James Deen, Elvis Presley i Merilyn Monroe su još živi. Žive na nekom tajnom ostrvu svi zajedno. :D

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

13

I Tito je jos ziv :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

• Poruku poslati

14

Citirano

Orginalno od Spain
Adolf Hitler, James Deen, Elvis Presley i Merilyn Monroe su još živi. Žive na nekom tajnom ostrvu svi zajedno. :D

Nije dovoljno za teoriju zavere. Moras da navedes (izmislis) ostrvo i razlog zasto su na ostrvu a ne u podzemnom gradu Morsehill ispod LA-a koji su sagradili Asteci kao sto je opste prihvaceno.

Vidis, uopste nije tesko ;)
... And Tulumba for all

[/SIZE]

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

15

Citirano

Orginalno od galaksija

To je tacno, Rex ga je spasio. :D

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

16

meni je ta rex otpočetka bijo sumnjif
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

• Poruku poslati

17

Citirano

Orginalno od Spain

Citirano

Orginalno od galaksija

To je tacno, Rex ga je spasio. :D

Citirano

Orginalno od DjordjeRd
meni je ta rex otpočetka bijo sumnjif

Da razjasnimo jednom za svagda sta se desilo tog 25 Maja 1944 u mjestu zvanom Drvar i tu famu oko Rex-a kao jedinog psa na svijetu - narodnog heroja.

Kad su se mrske Svabe sa sve slicicama Tite (koje je usput stampao Panini iz Talije) primakle pecini iz koje je suvereno komandovao Tito, to je ovaj nerado dao komandu za povlacenje.

Bas u taj tren, u taj cas se zacuo pisak i Tito imajuci oci sokola i um dostojan najvecih fizicara i koristeci poznatu formulu kosog hica izracunao da ta granata pada tacno na njegovog Rex-a, njegovog ljubimca, jedino stvorenje koje ga je kontalo u svim teskih trenucima njegovog teskog i mucenickog zivota.

Tito se onda mahinalno baca na Rex-a i u momentu pada kuzi da se zaje'bo u proracunu (uzec' max. domet kosog hica kao mjesto pada granate) a pecina je bila u brdu i svom tezinom (a svi znamo kao je on bio slang covjek) se onda stropostao na jadnog Rex-a koji potom na izdisaju izgovara rijeci "Au Au AUUUUUUU".
Sad znam da vam je u glavi slika Tite s karabinom i ubijenog mrkog medjeda ali to je vise bio fol za Ruse '48 da se uplase a i drugo je to kad ti namjerno ubijes zivotinju a drugo je kad je to slucaj htio.

Sad da u udzbenicima historije tj povijesti Tito ne bi bio predstavljen kao ubojica nevinih zivotinja to su clanovi UDBE prekrojili ovaj dogadjaj da je granata isla ka Titu i da je Rex nekim fol zivotinjskim instinktom (kakva ba fizika) skocio na Titu. Mislim svako ko ima psa zna da kad isti skoci na te nema teorije da te obori. A i ako te obori onda slijedi da si ti ili beba ili malo dijete a svi znamo da je Tito bio najveci sin nasih naroda i narodnosti - stoga ova teorija pada u vodu. Onda su partizani iz staba brzo nasli neakvu maramu, zavezali Titi oko ruke (fol da izgleda kako je slomio ruku) i slikali ga kako bi se ta slika plasirala u uzdbenike i posthumno dodijelili Rex-u orden narodnog psa heroja. Samo su iamli jedan propust (valjda u brzini povlacenja) i zaboravili da Rex-a iskomadaju, jer kazu ljudi da od granate oce da lete dijelovi tijela mada mozda ipak to za pse ne vazi.

Ovo je dakle prava i jedina istina koju je meni s njegovog koljena na moje koljeno prenio dedo a njemu jaran od Mose Pijade (od kojeg je Lenon kasnije ukrao imidz cvika i nepravedno usao u legendu kao inovator Lenonki). Mosa je poslije zauzeo znacajno mjesto u poslijeratnoj FNRJ ali nije mogao da sa sobom ponese u grob ovu nepravdu i onda je to na samrti ispricao svom jaranu a ovaj mom dedu.

Eto pa zivili
Giovanni

P.S. Da Mosin jaran se zvao Miljenko Cvitkovic da ne bude da ja sad ovdje nesto "zavjeravam".

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

18

Hajd kad smo vec pomenuli Tita da pitam ovo,ali bez zafrkancije,zaista je ozbiljno.Ja sam cula da je Tito bio Gruzijski covjek kojem su izmislili porijeklo i poslali ga u Jugoslaviju.A kad malo bolje razmislim,njegov govor je zaista bio cudan i zaista je vise licilo na osobu koja nije sa ovih prostora.
Dalje…Bila sam prije rata u Kumrovcu,dakle u Titovom rodnom selu i posjetila sam Titovu rodnu kucu .To selo je kompletno napusteno i preuredjeno kao muzej,tako da se moglo uci u svaku kucu.Po pricama iz knjiga ucili smo da je Tito bio jako siromasan,ali Titova rodna kuca u tom selu bila je najveca i imala je najvise soba,tako da i nije izgledala siromasna,vec naprotiv.
Ono sto me oduvijek kopkalo je to,a gdje su svi ostali Titovi rodjaci,gdje su mu braca,sesre,njegovi naslijednici sa prezimenom Broz (da ne racunam Titovu djecu).Ovo me vazda kopkalo i ako neko nesto zna o ovome da mi kaze,a te price o Rexu i slicne bla-bla price koje govore o Titovom junastvu,sad znamo da su price za djecu,ali da li je i Tito kao lik ipak samo prica za djecu ili je stvarno njegovo porijeklo tacno,pitanje je sad.
I jos da dodam ovo:Tito nije umro (joj zaboravila sam datum!!!!Ko bi rek'o da sam nekad isla «Titovim stazama revolucije»,znam samo da je to bilo u maju) tog dana (joj da li je to bilo 15 maja daj pomozite mi?),vec je umro par dana prije,a njegova sahrana je ustavri bila sahrana praznog kovcega,jer prema nekim izvorima tvrdi se da je Tito sahranjen na sasvim drugom mjestu.
Toliko.

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

19

Pa, znaci Tito je ipak ziv, samo eto sto ga nije Rex Vajsflog spasio?

Ja sam cuo jos jednu verziju ove price sa Titom i Rexom Vajsflogom. Naime, posto je u ratnom stanju vojska bila u nedostatku hrane bio je vazan svaki komad mesa konjskog (ovdje ima jedna prica u kojoj se govori i tome kako je Tito na izvanredan nacin sa samo jednim komadom konjskog mesa nahranio na hiljade gladnih vojnika).

Tog dana je Tito, kao i uvijek, svoje partizane poslao u najteze moguce akcije, gdje nije imalo sanse da prezivi nijedan, a sa Rxom Vajsflogom (njegovim psom) sjeo kod vatre i poceo peci jedan komad konjske snicle. Posto je ta snicla bila mnogo mala Tito je vec smislio plan da je sam pojede, a da Rexu Vajsflogu ne da nista.

Posto je Rex bio veoma inteligentan (da nije kako bi skontao da skoci na granatu i spasi Tita) skontao je Titovu zamisao i poceo je da rezi na komad mesa u vatri. Posto ni sam Tito nije bio glup, trebalo je obudalit onolike partizane, preuhitrio je Rexa. Taman kad je Rex htio da skoci i da zgrabi komad divne konjetine Tito je brzinom svjetlosti posegao za sniclom i Rex je umjesto da ugrize sniclu ugrizao Tita za ruku (ili nogu nisam siguran).

Tito se naravno, kao svi heroji, nije uplasio za ruku, ali se je uplasio za sniclu, pa je drugom drukom dohvatio pusku i onako "usimice" isprebijao Rexa do smrti. Fakricki ga je raznio u komade.

Naravno, da ovakvu sitaciju nikako ne mozete upisati u historiju, onda je ispricana prica o hrabrom Rexu Vajsflogu.

Hvala.

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

20

Pa dobro FAKRICKI sto ti kazes ,mogu samo da zamislim kako se to desilo.FAKRICKI vec i zamisljam.
Zaboravila sam i ovo reci.Cula sam,mada mi je ova prica ne logicna,da je Tito poginuo bas tada kad su izmislili tu famoznu pricu da ga je ker spasio,te da su na mjesto Tita doveli drugog covjeka koji mu je bio slican.Jeste da ovo malo vise zvuci kao ne istinito,ali bas bih voljela da znam pravu istinu.Ko je bio Tito?Odakle je dosao?Ko ga je posalo?
Da se razumijemo,Tita smatram velikom legendom,jer ucinio je ono sto ni jedan poslije njega nece uciniti(ovim ne kazem da bih se rado mjenjala za ono doba),spojio je ne spojivo.Bez obzira sto je imao svojih bubica (kad kazem bubica mislim na Goli otok i prvorazredan zivot zbog kojeg je utjerao bivsu Jugu u dugove,zatim na mnogobrojne ljubavnice u koje je spadala i Sofija Loren kojoj je poklonio kucu),postigao je to da zamaze masama oci i da mu ta ista masa vjeruje nevjerovatnih 30 godina i poslije njegove smrti da zali za tim vremenom!
FAKRICKI bio je extra dobar psiholog(ili je imao extra dobrog savjetnika koji ga je nagovorio izmedju ostalog da kaze Staljinu NE) i znao je dobro da manipulise masama.
Toliko!

Social bookmarks