Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

81

Ponedjeljak, 13. Decembar 2004

Iz hutbe dr.Karadavija

Sesta lekcija: Eksplozije koje su uzdrmale Rijad i Kazablanku

Draga braco, ostala nam je jos jedna lekcija na koju je potrebno da se oglasimo, a to je lekcija vezano za eksplozije koje su se desile u Rijadu i Kazablanki. Ja sam protiv postavljanja eksplozija, grubosti i nasilja u islamskim drzavama. Ovakve akcije su bile izvedene u nekim drzavama i nisu urodile plodom i oni koji su bili njihovi glavni akteri su se vratili i ocijenili ih kao pogresne. U Egiptu postoji Islamski pokret ciji je duhovni vodja shejh Omer AbdurRahman, koji se trenutno nalazi u zatvoru u SAD. Molimo Allaha da ga oslobodi! Ovaj pokret je veoma blizak pokretu El-Dzihad. oni su predvodili te grube akcije, zatim atentate.... Medjutim, poslije su uvidjeli da te akcije nista ne pomazu. Hiljade njih povodom tih akcija su usli u zatvore, te okoncali svoju buducnost, a stvari se nisu promijenile. Ovakve akcije nece utjecati na promjenu rezima ili vlade, pa cak i da vladar bude ubijen kao sto se to nekada desilo. Mozda ce biti gore nego sto je bilo. I sta si time napravio?? "Mozda ti nekada bude tesko i zaplaces u jednom danu. A kada prodje vrijeme i naidjes na gore stanje, oplakivat ces taj dan u kome si plakao." Mnogi islamski pokreti su odustali od ovakvih ideja i izdali neke knjige koje su nazvali serijom ispravljanja pojmova i misljenja za koja su se prije zalagali i dosli su do zakljucka da takav vid dzihada nije uopste koristan, vec naprotiv, nanio je mnoge tegobe svima, a posebno onima koji su ih osmislili i ucestvovali u njima.
Zato kazem da ovakve akcije nemaju nikakve koristi osim sto poubijaju nevine ljude, muslimane, koji nisu krivi. Nisu svi koji su poginuli u Rijadu i Kazablanki Amerikanci ili stranci, i nije dozvoljeno da se ubija bilo koji stranac. Za ubistvo su potrebni preduslovi koji se moraju ispostovati da ne bi ubistvo bilo nasilje. Postoje oni koji su zasticeni u nasim zemljama, a sticenika nije dozvoljeno ubiti. Medju ubijenim je bio i Belgijanac, mada je Belgija imala sasvim pozitivan stav i bila je protiv rata u Iraku i sada zeli da sudi Sharonu... tako da se sve pomijesalo.

Cijela hutba
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

82

Petak, 17. Decembar 2004

Danas smo na času sa profesorom razgovarali o terorizmu i muslimanima. U sjećanju mi je ostao jedan dio tog razgovora:
"U cijelom svijetu musliman je sinonim za TERORIZAM. Više se upošte ne vrše istrage kada se dogode bilo kakvi napadi, samo se uhapsi prvi musliman na koga se naiđe. Muslimani polako postaju ugrožena vrsta.
Zar i slučaj sa ovim "Albancima" u Grčkoj nije jedan dokaz za to?"
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

83

Ponedjeljak, 11. April 2005

Sredinom 1954. su egipatski gradovi Kairo i Aleksandrija bili meta teroristickih napada koje je organizovao sami vrh drzave Izrael. Napadi su bili usmjereni protiv egipatkih, britanskih i americkih interesa. Slucaj je objelodanjen tako sto se je jednom teroristi prijevremeno aktivirao eksploziv koji ga je tesko ranio. Istraga je izbacila na vidjelo dana jednu organizovanu teroristicku grupu rukovodjenu iz samog vrha cionisticke tvorevine.

Ovaj slucaj ponovo je aktueliziran ovih dana tako sto je predsjednik Izraela Moshe Katzav urucio priznanja trojici prezivjelih terorista i tom prilikom rekao: "Mada je jos uvijek osjetljiva situacija, odlucili smo da iskazemo postovanje prema ovim nasim herojima." Vjeruje li neko da ce se bilo ko iz 'demokratskog' svijeta osvrnuti na ovakvu podrsku terorizmu iz vrha Izraela.

Opsirnije (na njemackom)

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

84

Četvrtak, 07. Juli 2005

PRILOG KOJI SAM PRVOBITNO OVDE SMESTIO PREBACIO SAM U DRUGU TEMU, PA MOLIM MODERATORA DA OVO BRISE.

UJEDNO, PRIMEDBA NA OPCIJU TRAZI, KOJA JE "KRIVA" ZA OVU SITUACIJU JER MI NIJE PRONASLA TEMU.
Sit Hungry Doesn't Believe

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

85

Nedjelja, 10. Juli 2005

U danasnjim(srpskim) novinama svi "experti"(srbijanski) kazu da su napade na London izvrsili pripadnici Al-Kaide iz BiH i Kosova!i to tvrde!a MI-5 se polomi da uhapsi bilo koga i nemaju pojma ko je odgovoran za ove napade a "srbijanski experti" odmah sve provalise.da se oni pitaju,sve bi to po kratkom postupku...
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Goran

Početnik

(10)

• »Goran« je muško

Datum registracije: 10.07.2005

• Poruku poslati

86

Nedjelja, 10. Juli 2005

Citirano

Orginalno od Tashke
U danasnjim(srpskim) novinama svi "experti"(srbijanski) kazu da su napade na London izvrsili pripadnici Al-Kaide iz BiH i Kosova!i to tvrde!a MI-5 se polomi da uhapsi bilo koga i nemaju pojma ko je odgovoran za ove napade a "srbijanski experti" odmah sve provalise.da se oni pitaju,sve bi to po kratkom postupku...

o| o| o| o| o| o| o| o| o| o| o|

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

87

Ponedjeljak, 11. Juli 2005

Tashke

U kakvoj drzavi VI to zivite i u kojem ste veku 2-3 MOZDA????????????????????????
" Bilen alemlere rahmettir "

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

88

Na danasnji dan su pravoslavni teroristi poceli ubijanje preko 8000 muslimana.

Neka je Allahovo prokletstvo na pravoslavne teroriste! X(

Neka je Allahova milost na nevine i nenaoruzane zrtve Srebrenice! ;(

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

89

Citirano

Orginalno od annonimus
Tashke

U kakvoj drzavi VI to zivite i u kojem ste veku 2-3 MOZDA????????????????????????

Srbija jos nije u novoj eri,mi zivimo u dvadesetprvom veku ali PRE NOVE ERE! xx(
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

90

Utorak, 12. Juli 2005

:)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Tashke i ja sam mislio da ste "p.n.e" ali rekoh da vas ne uvredim.

A i mi nista nismo bolji!!!

Fukare od Drzava!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Na samu pomisao gde zivim GADI MI SE !

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

91

Utorak, 12. Juli 2005

Ene da nas uvredis,pa to je kompliment za Srbiju,nego vredjamo one koji su zaista ziveli u dvadesetprvom veku p.n.e. :)) :)) :))
Ovo Root sto je napisao "na danasnji dan..." podseti me da preko google-a potrazim sta je bilo na danasnji dan,kad tamo me baci na neki Srbijanski "site" a tamo:Sve sto je bilo od Kulina Bana pa naovamo ,a o Srebrenici NISTA! X( X( X(

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

92

Subota, 16. Juli 2005

Robert Fisk: Stvarnost barbarskih bombaških napada

The Independent - Petak 8. Juli. 2005
"Ako budete bombardovali naše gradove," poručio je Osama bin Laden u jednoj od svojih video traka, "mi ćemo bombardovati vaše." To se je i desilo. Bilo je potpuno jasno da će Engleska biti cilj napada od kako se Tony Blair priključio Bushu u njegovoj "borbi protiv terora" i invaziji na Irak. Bili smo upozoreni. Kao dan napada, očigledno već unaprijed je izabran G8 samit.

Nema nikakve fajde što Blair juče poručuje da "oni neće nikada uspjeti da unište naše vrijednosti." Oni pokušavaju da dobiju javno mnjenje da primora Blaira da povuče vojnike iz Iraka, da napusti američku koaliciju i da se okrene od sljeđenja Bushove bliskoistočne politike. Španci su platili cjenu zbog svoje podrške Bushu – a špansko povlačenje iz Iraka je bilo dokaz da su madridski napadi postigli svoj cilj – dok su Australijanci platili na Baliju.

Lahko je Blairu nazvati jučerašnje bombaške napade "barbarskima" – naravno da su oni takvi i bili – ali šta je sa smrću civila uzrokovanih anglo-američkom invazijom Iraka 2003. godine, kada su djeca bila raskomadana kasetnim bombama, bezbrojni nevini Iračani koji su ubijeni na američkim kontrolnim punktovima? Kada oni umiru, to je "kolateralna šteta"; kada "mi" umiremo to je "barbarski terorizam".

Ako se borimo protiv ustanka u Iraku, zbog čega smo sigurni da ustanak neće doći nama? Jedna stvar je sigurna: ako Blair misli da putem "borbe protiv terorizma" u Iraku učinkovitije zaštićuje Englesku – borite se protiv njih prije nego oni dođu nama, kao što to Bush stalno ponavlja – onda se ocigledno prevario.

Postaviti bombe u vrijeme G8 samita, kada su sve oči uperene u Englesku nije bilo djelo nikakvog genija. Ne treba da budete doktor filozofije da izaberete rukovanje Busha i Blaira da uzdrmate glavni grad ubijanjem više od 30 njegovih stanovnika. G8 samit je bio dovoljno unaprijed najavljen da bombašima dadne svo vrijeme koje im treba da se pripreme.

Koordinirani napadi, kakve smo juče vidjeli su bili planirani mjesecima – da se izaberu sigurne kuće, pripremi eksploziv, uzmu ciljevi, osigura bezbjednost, izaberu ubice, sat, minuta. Koordinacija i tačno planiranje kao i nemilosrdan odnos prema životima nedužnih su uobičajeni znakovi Al-Kaide.

Razmislimo o tome kako jučerašnji dan kojim je otvoren G8, predstavlja totalnu katastrofu po naše tajne službe – iste te koje su izjavljivale da u Iraku postoji oružje za masovno uništenje i koje se zakazale jer nisu otkrile pripreme za ubistva stanovnika Londona. Vozovi, avioni, autobusi, auta, podzemna željeznica. Transport je izgleda nauka Al-Kaidine tamne rabote. Niko ne može kontrolisati 3 miliona korisnika javnog saobraćaja svakog dana. Niti kontrolisati svakog turistu.

A onda su tu i muslimani Engleske, koji su dugo strjepili sa ovim košmarom. Sada je svaki musliman postao "uobičajeni osumnjičeni", ljudi tamnog tena, muškarac sa bradom, žena sa hidžabom, dječak sa tespihom, djevojka koja se žali da je žrtva rasističkih napada.

Sjećam se kada je moj avion letio iznad Atlantika 11.09.2001, kako smo posada i ja gledali kroz kabinu ne bi li vidjeli sumnjive putnike. Vidio sam ih desetak, naravno potpuno nevinih ljudi, koji su imali smeđe oči i duge brade i koji su me 'neprijateljski' posmatrali. Za samo nekoliko sekundi, Osama bin Laden je uspio da okrene finog, liberalnog i prijatnog Roberta u anti-arapskog rasistu.
I ovo je jedna od poruka jučerašnjeg krvoprolića: da se razdvoje engleski muslimani od engleskih ne-muslimana ( da ne spomenijemo od 'kršćana'), da bi se ohrabrio rasizam protiv kojeg se Blair navodno bori.

Ali ovdje ima jedan problem. Da se nastavi pretvarati da neprijatelji Engleske žele da unište "naše vrijednosti" ohrabruje rasizam. Mi se suočavamo sa napadom na London kao rezultat "borbe protiv terorizma" u koji nas je Blair uvalio. Osama bin Laden je prije izbora u Americi upitao: "Šta mislite zbog čega ne napadamo Švedsku?"

Blago Šveđanima. Tamo nema Osame bin Ladena. A ni Tonija Blaira.
The Independent

preveo: sejfuddin

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

93

Nedjelja, 17. Juli 2005

Citirano

Orginalno od Tashke
Ene da nas uvredis,pa to je kompliment za Srbiju,nego vredjamo one koji su zaista ziveli u dvadesetprvom veku p.n.e. :)) :)) :))
Ovo Root sto je napisao "na danasnji dan..." podseti me da preko google-a potrazim sta je bilo na danasnji dan,kad tamo me baci na neki Srbijanski "site" a tamo:Sve sto je bilo od Kulina Bana pa naovamo ,a o Srebrenici NISTA! X( X( X(

Tashke

Ada nema potrebe za nervozu!Kad znas u kojem si opkruzenju.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

94

Subota, 06. August 2005

Na današnji dan prije 60 godina eksplodirala je atomska bomba iznad industrijskog grada Hiroshime. Pošto pobjednici pišu historiju i od svojih zločina prave herojske poduhvate, iluzorno je očekivati ‘distanciranje’ ili kajanje. Naprotiv.

Da li je uopšte postojala neophodnost sa lica zemlje izbrisati dva grada ubijajući na taj način stotine hiljada civila? Historijski dokumenti govore da su tadašnjem predsjedniku Trumanu bile važne dvije stvari:

Spriječiti gubitke američkih vojnika prilikom invazije Japana i osigurati hegemonijsku prevlast prije Staljina. Ovaj je nakon pobjede u Evropi prekomandovao skoro milion vojnika sa Starog Kontinenta u Daleku Aziju. 136 000 vagona, do 30 vozova dnevno su trasportirali Crvenoarmiste. Staljin je svoju invaziju na Mandžuriju, umjesto krajem augusta ’45, htio pomjeriti dvije hefte naprijed. Da bi ga preduhitrio, Truman je 31. jula 1945 dao zeleno svjetlo za upotrebu bombe – čim to meteorološki uslovi dozvole.

6. augusta ’45 sa ostrva Tinian Paul Tibbets u 01:45 lokalnog vremena uzlijeće sa bombarderom B-29 ( kojeg je po svojoj majci nazvao “Enola Gay” ). U prtljagu se nalazi atomska bomba teška 4 tone, u čijem centru se nalazilo 60kg teško jezgro urana 235, čije vrijeme polu-raspada iznosi 703 MILIONA godina. Jačina razora je odgovarala 15.000.000 kg TNT-a. U 8:16h Tibbets je iznad grada izbacio bombu koja je detonirala 600m u vazduhu.

Prasak se mogao čuti u udaljenosti od 160km. Nastao je inferno u čijoj sredini je temperatura iznosila 1.000.000°C. Ljudi koji su se nalazi u centru grada su doslovno ‘isparili’. Snaga toplote je bila toliko jaka da su drveća u daljini od 10km počela da gore. Od 76.000 kuća koje su bile u Hiroshimi njih 70.000 je potpuno uništeno ili oštećeno. Na dan eksplozije u radijusu od 500m umrlo je 90% ljudi. Ukupni broj ljudi koji su odmah izgubili život iznosio je 120.000, a od posljedica zračenja umrlo je ( i danas umire ) 300.000 ljudi.
20-tak minuta nakon detonacije došlo je tzv. “atomsske kiše” koja je kriva za veliki broj žrtava koji su izbjegli neposrednom udaru bombe.

...

Tibbets danas ima 90 godina. U interviewu za engleski “Guardian” je izjavio da ni u jednom trenutku nije oklijevao da upotrijebi bombu. “Znao sam da radimo pravu stvar.”

Upitan od strane njemačkog sedmičnjaka “Stern”, da li se kaje za ubistvo preko 100.000 ljudi, drugi član posade 84-godišnji Ted van Kirk, izjavljuje: “Svako pokušava da me baci na koljena. Da plačem i da moljakam za oprost. Ali to se nikada neće desiti. Niko iz naše posade to nije do sada uradio.” Na pitanje na šta je mislio prilikom detonacije atomske bombe odgovara: “Hvala Bogu da je bomba funkcionisala.”

U svome eseju "šta je terorizam", američki lingvist i kritičar sistema Noam Chomsky kaže : "Teška je zabluda govoriti, kao što se to obični čini, da je terorizam oružje slabih. Kao i druge forme nasilja, on je u prvom redu oružje jakih. Terorizmom smatramo oružje slabih jer jaki kontrolišu doktrinirajuće sisteme i njihov terorizam se ne ubraja u terorizam."

Izvor

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

95

Ponedjeljak, 12. Septembar 2005

Bivsi premijer Malezije, Muhammed Mahatir optuzio Ameriku i V.Britaniju za drzavni terorizam. Revoltirani istinom skup u Maleziji napustili predstavnik Velike Britanije i jos par predstavnika drugih zemalja. Opsirnije.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

96

Petak, 07. Oktobar 2005

Nabil Shaath says: "President Bush said to all of us: 'I'm driven with a mission from God. God would tell me, "George, go and fight those terrorists in Afghanistan." And I did, and then God would tell me, "George, go and end the tyranny in Iraq …" And I did. And now, again, I feel God's words coming to me, "Go get the Palestinians their state and get the Israelis their security, and get peace in the Middle East." And by God I'm gonna do it.'"

BBC

?(

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

97

Nedjelja, 09. Oktobar 2005

Osudjujem terorizam.Ne mogu da shvatim taj narod koji ubija u ime Alaha svijet oko sebe.
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

98

Utorak, 15. Novembar 2005

Medju zrtvama nedavnih eksplozija u tri hotela u Jordanu u kojima je poginulo nekoliko desetina civila nalazi se i ime Moustapha Akkad.

Rijec je o poznatom reziseru koji je rezirao cuvene filmove "Pod zastavom Muhammeda a.s." i "Pustinjski lav".

Moustapha Akkad je podlegao ranama zadobijenim u bombaskom napadu terorista. Medju zrtvama je i njegova cerka, Rima Akkad. 74-godisnji Sirijac je jos kao 19-godisnjak napustio Siriju i skolovao se u Americi. Posljednjih deset godina bezuspjesno je pokusavao naci sredstva za film koji je trebao obraditi lik Saladina, jednog od muslimanskih heroja iz vremena krstaskih ratova.

Izvor

muhadzer

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 08.11.2004

• Poruku poslati

99

Srijeda, 16. Novembar 2005

Citirano

Orginalno od galaksija
Osudjujem terorizam.Ne mogu da shvatim taj narod koji ubija u ime Alaha svijet oko sebe.

Vidimo ubijanje posvuda, ali ne znamo ko pali vatru, to zasigurno neznamo. Zato ne prozivaj olako ljude i ne stavljaj Allahovo dz.s. ime pored ovoga. Ovo se cini u sejtansko ime ali cijom rukom, to sa sigurnoscu neznamo.
Svijet pociva na cetiri stuba: znanju ucenih, pravdi mocnih, hrabrosti odvaznih i molitvi pravednih.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

100

Srijeda, 23. Novembar 2005

'Islam, religija tolerancije, visoko ceni čovekovu dušu, a napad na nedužna ljudska bića smatra teškim grehom... Ja se odlučno protivim uključivanju iskrenih muslimanskih vernika u ovakve napade. Islam muslimanu uopšte ne dozovoljava da ubija nedužne i bespomoćne'. (Šejh Jusuf al-Karadavi, muslimanski teolog, Doha, Katar)

'Napadati nedužne ljude nije hrabrost, to je glupo i biće kažnjeno kada dođe Sudnji dan. Nije hrabrost napadati nedužnu decu, žene i civile. Hrabrost je štititi slobodu; hrabrost je braniti sebe, a ne napadati'. (Šejh Mohamed Sajed al-Tantavi, džamija i univerzitet Al-Azhar, Kairo, Egipat)

'Napadi ovakvih razmera zaista su gnusni i zaslužuju svaku osudu. Ko god da ih je izveo, nema pravo da to čini u ime religije, tačnije islama... Ubijanje nedužnih da bi se postigao cilj nikada nije predstavljao suštinu ove religije'. (Jusuf Muhamad, muslimanski teolog, Džakarta, Indonezija)

'Jadno je što sledbenici ove pojave (terorizma) koriste religiju kao kamuflažu, budući da je pravi islam u odnosu na sve ovo nedužan. Njegovo učenje se uzdiže iznad ljudi koji veruju u nasilje kao pravac akcije, u sabotažu kao metod i krvoproliće kao način da se sprovedu reforme'. (Šejh Abdur-Rahman al- Sudais, imam u Velikoj džamiji (Harem, op. red.), Meka, Saudijska Arabija)

Social bookmarks