Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

1

Utorak, 16. Oktobar 2007

Tose Proseki - Zivot i delo

POGINUO TOŠE PROESKI
DRUŠTVO - HRONIKA - Utorak, Oktobar 16, 2007 11:27

Makedonski pevač Toše Proeski [26] poginuo je jutros u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila na području Nove Gradiške, javljaju hrvatski mediji.

Nesreća se dogodila na autoputu A3 Zagreb - Lipovac, na deonici između Lužana i Nove Gradiške, u smeru Zagreba, kada se terensko vozilo, u kome se nalazio Proeski sa još dvoje ljudi, sudarilo sa kamionom italijanskih tablica, javila je Hrvatska televizija.

Vozilo je zatim udarilo u središnju zaštitnu ogradu autoputa i završilo u jarku. Proeski je poginuo na licu mesta, a vozač automobila Georgij Georgijevski i menadžerka Ljiljana Petrović teško su povređeni.

Uzroci nesreće se još ne znaju, a policija obavlja uviđaj zbog čega je saobraćaj na toj deonici puta otežan.

U Makedoniji će u sredu, 17. oktobra, biti dan žalosti povodom smrti pevača Toše Proeskog, odlučila je makedonska vlada.

Proeski je bio jedan od najpopularnijih pevača na prostorima bivše Jugoslavije. Muzičku karijeru započeo je nastupom na festivalu Melfest 1997, a popularnost je stekao pesmama 'Pusti me', koju je snimio iste godine, i 'Ostani do kraj' iz 1998.

Bio je predstavnik Makedonije za pesmu Evrovizije 2004. u Istanbulu, gde je osvojio 14. mesto sa pesmom 'Life'. Iste godine je imenovan za regionalnog ambasadora dobre volje UNICEF-a, a tim povodom je snimio pesmu 'Za ovoj svet' [makedonsku verziju] i 'This World ' [englesku verziju].

Izdao je sedam albuma, od kojih se 'Po tebe' [ili 'Pratim te', kako se zove srpska verzija tog albuma] smatra jednim od najuspešnijih albuma balkanske muzičke scene. Singlovi sa tog albuma mesecima su se nalazili na najvišim mestima muzičkih top lista u Makedoniji, Srbiji, Hrvatskoj, Crnoj Gori, Sloveniji i Bosni i Hercegovini.

Poslednji album Proeskog 'Igra bez granica' izašao je ove godine u avgustu. Album je prošlog meseca promovisan i u Beogradu, kada je saopšteno da je za samo mesec i po dana ostvario 'zlatni tiraž' u Sloveniji, Hrvatskoj, Srbiji i Makedoniji.

Proeski je sarađivao i sa mnogim poznatim imenima kao što su Grigor Koprov, Fibus, Željko Joksimović, Leontina, Marina Tucaković, Bora Čorba, Miro Buljan, Antonija Šola i dr.

Dovršavao je i studije Muzičke akademije u Skoplju. Njegovim najvećim hitom smatra se pesma 'Čija si', sa kojom je pobedio na Beoviziji 2003, a ostaće upamćen i po pesmama 'Srce nije kamen', 'Ko ti to grize obraze', 'Volim osmijeh tvoj' i drugima.

Izvor: http://www.rts.co.yu/jedna_vest.asp?belong=&IDNews=202054

Tose je bio izuzetan pevac, jedan od najboljih vokala na nasim prostorima, veliki humanista. Sa svojih 26 godina je postigao puno no ipak je steta sto to nece moci ciniti i dalje. Neka mu je laka zemlja.
pink je dodao/la ovu sliku:
  • TP.jpg
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

2

Utorak, 16. Oktobar 2007

R.I.P

siyah kalem

Zlatna sredina

(10)

• »siyah kalem« je muško

Datum registracije: 10.04.2007

• Poruku poslati

3

Utorak, 16. Oktobar 2007

Mlad decko...sudbina!!!

• »Sandzak Beg« je muško

Datum registracije: 11.10.2007

• Poruku poslati

4

Utorak, 16. Oktobar 2007

Puno puta sam cuo njegove pjesme a da nisam znao ko to pjeva , a svaki put sam bijo odusevljen tim pjevanjem, i na kraju kada sam saznao ko je, bijo sam toliko odusevljen kako moze iz jedne duse da zraci tolika dobrota i toplina i jedan predivan glas. Zao mije , ali iza njega je ostao jedan veliki muzicki trag, koji ce ga ucuniti nezaboravnim.
"...Allah ändert ja nicht, was mit einem Volk ist, bis sie ändern, was mit ihnen selbst ist..." (Koran: Sure 13, Vers 11)"

• »muhasibi« je muško

Datum registracije: 20.09.2007

• Poruku poslati

5

Utorak, 16. Oktobar 2007

Od sudbine se nemoze pobec,sta da se radi?!Zalili ga mi ili ne "svako bice ce okusiti smrt",Kur'an!
"Jucer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe."

• »linalena« je žensko

Datum registracije: 21.05.2007

• Poruku poslati

6

Utorak, 16. Oktobar 2007

:(

srcevo mi e polno so taga. ednostavno, ne ocekuvav. stanav, posle spieenje od treta smena, prvata poraka koja mi stigna od sestra mi deka zagina Tose. ne veruvav. poznavajki go nejziniot humor ne poveruvav. togas, na tv edinstvo, vidov IN MEMORIAM. ne mozam da poveruvam. eden od retkite luge sto gi poznavam, licno, zamina, zasekogash. ne mi se veruva, ne mozam da prifatam deka go nema. zosto bas sega i zosto bas toj od site onie koi cekaat na red, bolni, stari, a toj mlad, na pragot na zivotot, na pragot na se sto trebase da bide, dete barem da ostavese pozadi sebe.....kamo da ne osamna ovoj den, kamo da ne sonuvav deka mi ispaga zdrav zab, se prasuvav , koj od familijava ke umre? ne ocukuvav deka bas toj!!! bas toj, zdrav, normalen, sporista, ne pusi, ne pie, nema poroci, nikogas nemalo nikakva afera vrzana za nego, otsekogas pomagal, skromen, vernik???? sto mu zgresil toj na Gospoda za da go zeme? zosto???? ova zosto nema odgovor. zvezda sjana.... zasekogas ke ostanes zvazda sjajna, barem za mene, sekogas koga mi bilo najtesko, duri i sega koga sum daleku od doma, sekogas koga ke poglednam vo neboto, znam deka tamu ke te najdam. sekogas koga ke mi bide najtesko tvojata zvezda ke sjae vrz mene.ekogas ke se sekavam na site ubavi slucavanja koi ne vrzuvaat, na Ljupka, na Bas, na kafeto koe ti go isturav vo skut, na Grozdana koja gi pravese site ljubomrni sceni mislejki deka sme vo vrska, na Andrijana koja naracuvase smesni pijalaici.....na site placki i smeski vo niedno vreme...na skijanje i sankanje vo krusevo,na letanje so paraglajding, koga go ukradofme telefonot na direktorot na Montana, nesakajki, kako se smevme samo na toa, koga pak? ... ne mozam da zamislam deka veke ne si tuka....ne mozam , bolkata, neveruvanjeto e pregolemo, i gjlae mi dali nekoj od tuka ke razbere, gajle mie, lugeto se ionaka zlobni, zavidni, ke zaboravat za kratko, ama tvoite roditeli ke te pametat, site nie sto te poznavafme,...ednostavno, ke se pomiram deka si na pet, i deka ke se vratis nekogas......nikogas za zal.......zvezdo sjajna....angel....edinstveno se nadevam deka otide na poubavo mesto od site nas, poblisku do Nego, kade sto tvojata malenkost zasluzuva da bide. ne si ni svesen kolku mnogu luge , kolku mnogu razlicni nacii spoi vecerva, kolku srca krvavat po tebe. edinstven, takov i ke ostanes zasekogas vo moevo srce, i vo mnogi drugi veruvam....kako i tvoite peni koi kako nenormalni gi brkavme po site radio stanici.....Site Ve sakam??? se karavme zaradi tie prosti zborovi....a sega taka mnogu se sramam i mi nedostigaat....ne mozam da se prostam od tebe...nemam sili....kade i da si, nasmevni se kako znaes....te sakam, takov kako sto te poznavam....angel......
Ako vam deluje da je sve u redu....NESTO vam je promaklo....

inaa

Zlatna sredina

(10)

• »inaa« je žensko

Datum registracije: 30.07.2006

• Poruku poslati

7

Srijeda, 17. Oktobar 2007

stvarno zalosno :(.. veliki pjevac ( i ako je imao samo 26 godina)..sa velikim srcem..za sobom je ostavioo mnogo kvalitetnih pjesama kojee sigurno nece izblijedetii..
..mjeri svoj uspjeh po tome cega si se sve trebao odreci da bi to ostvario..

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

8

Zao mi je... :(
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

• »Ez_Zehra« je žensko

Datum registracije: 16.07.2007

• Poruku poslati

9

Citirano

Orginalno od Altuna
Zao mi je... :(

eh kad te dofatim videces :]

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

10

Zivot Ide Dalje.

Jeste mi zao da mlad covek ode tek tako na drugu stranu ali to je zivot.

Mi idemo dalje

.
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

sanjiva

Zlatna sredina

(10)

• »sanjiva« je žensko

Datum registracije: 17.03.2007

• Poruku poslati

11

Ostala je velika praznina... s tvojim odlaskom otisao je i veliki dio mnogih nas...ostati ces uvijek u nasim mislima i nasim srcima..i dalje cemo s ponosom slusati i pjevati tvoje pjesme..Sarajevo place za tobom
Pocivao u miru Bozijem

Tonyjeva pjesma "bratku" Toši Proeskom

Ostavi svjetlo na putu kojim želiš poći,
pomozi mi kad snivam, sretan i nasmijan da mogu ti doći
Podigni ruke, u bijeli hram uspravno kreni
i reci tiho svima da ostat ćeš dijete među anđelima.
A ja?
Neka mi Bog otvori oči,
neka mi nebo pojača sluh
da čujem te i vidim
u svakom snu
A ti?
Neka ti Bog podari krila
neka ti nebo podari spas
da pjevaš, pjevaš svima
da zauvijek čuju tvoj glas
Ova te zemlja voli i čuva uspomene na dane kad si bio tu,
a dragi ljudi nose te ko vječnu ranu.
A ona?
Na jastuku leži. U nebo gleda,
sklapa ruke i suze skriva što nisi s njom dok letiš s anđelima

Tony Cetinski
Ljepota zene mora se vidjeti u njezinim ocima, jer to je ulaz u njezino srce - mjesto gdje stanuje ljubav.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

12

Četvrtak, 18. Oktobar 2007

Citirano

Tose Proseki - Zivot i delo

Bilo bi dobro da neko iz moderatorske ekipe ispravi prezime u naslovu jer Tose je ipak bio iznad proseka.
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

13

Svakako! Izvinjavam se zbog greske u tipkanju. Toše je Proeski, a definitivno iznad proseka!
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

14

Zalost je to velika.

Mlad covek i uspesan blistava karijera.

Medjutim svako ce od nas osetiti smrt i njenu toplinu ili hladnocu.

Jeste da nije musliman ali ipak nek mu je rahmet dusi.

Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

15

Toshka (o) (o) (o) (o) (o) (o)
" Bilen alemlere rahmettir "

16

ТОШЕ,

Ни беше огромна чест што од самиот почеток ни ја укажа довербата да дадеме скромен придонес во презентирањето на твојата кариера во светот. Ни беше задоволство низ годините да соработуваме со тебе, а тоа го правевме со многу љубов и взаемно почитување.

Денес, 16.10.2007 год, кобен за тебе и за твојата младост, со огромна тага во нашите срца, те испраќаме од овој свет. Не хранеше и не напојуваше со твојата музика, со твојот глас, со твојата доблест, со твојата позитивна енергија. Мали се зборовите со кои можеме да ја опишеме твојата големина, само едно е сигурно, ти Тоше, засекогаш ќе останеш во нашите срца.

Сочувствуваме со болката и тагата на твоите најблиски.

Вечна ти слава и почивај во мир.

УНЕТ

http://www.toseproeski-music.com/

Knjiga zalosti Samo da naglasim dosad je bilo 40858 upisa.

pink je dodao/la ovu sliku:
  • Tose.jpg

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

17

Petak, 19. Oktobar 2007

Cini mi se da nije bio previse "naduvan", kao sto je vecina popularnih pevaca, i zbog toga mi se svidjao.
Ali, biva kako Allah hoce.
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

18

Subota, 20. Oktobar 2007

Nek mu je laka zemlja, svi smo od Allaha i njemu se vracamo... a zao mi je stvarno mi je zao, mlad... nekako je bio normalan, bez kompleksa i tako... ;(
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

inaa

Zlatna sredina

(10)

• »inaa« je žensko

Datum registracije: 30.07.2006

• Poruku poslati

19

Ponedjeljak, 22. Oktobar 2007

"Igra bez granica"

Da se bar mogu probuditi
u svijetu ljubavi
bez starih dugova
i ovih nakaza sto su me stalno pratile

Da te bar mogu poljubiti
bez losih sjecanja na hladna proljeca
bez slike stradanja
sto se bas na nas zalijepe

Da te bar mogu probuditi
kavu ti skuhati, u krevet donijeti
pa te poljubiti
al' toga nema i ne postoji

Da se bar mogu zaljubiti
u malu seljanku na nekom proplanku
gore u svemiru
tako da dolje ne vidim

Ref.
Jer moj je zivot igra bez granica
umorna prica, trganje stranica
na kojim nista ne pise

Jer moj je zivot vjecito padanje
kad zbrojim poraze nista ne ostane
samo jos vucem navike
i sve na tome ostane
..mjeri svoj uspjeh po tome cega si se sve trebao odreci da bi to ostvario..

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

20

Ponedjeljak, 22. Oktobar 2007

Momak je bio jako Human,sto mogu i sami Sarajevcani potvrdit,rec je o nekom Omladinskom Domu.

Svaka cast Toshka (o) (o) (o) (o) (o)
(zvezde se ispracaju Aplauzom)
" Bilen alemlere rahmettir "

Social bookmarks