Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »Marcipanija« je žensko
  • »Marcipanija« je autor ove teme

Datum registracije: 23.06.2007

• Poruku poslati

1

Subota, 23. Juni 2007

Traži se recept za OBARUŠU!

Nadam se da mi se nećete smejati, ali ja sam se na ovaj forum registrovala pre svega u nadi da će mi neko dati tačan i precizan recept za obarušu. Ja sam iz BG, bila sam nedavno u Pazaru, i oduševila sam se kako je obaruša ukusna. A čujem da postoji i neka kljukuša... Hajde za početak nek me neko ljubazan poduči kako da napravim obarušu. Unapred vam hvala i pozdrav za Pazarce!

8)

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

2

Subota, 23. Juni 2007

Obarusa ili Masenica :D

Smesa je slicna za kao i za palacinke samo sto se ova pece u tepsiju a moze i ispod Sacha :)

Prvo ide jedan kat,pa drugi,pa treci i tako redom napravis nekoliko katova.Posle toga uzmes Maslo sa sirom pa to malo ugoris.A obarusu moras raskomadat i posle je sa onim maslom polijes odozgo.......mislim da je tako :D
" Bilen alemlere rahmettir "

• Poruku poslati

3

Subota, 23. Juni 2007

Hvala, tako.. otprilike... i ja znam, ali bih volela da znam precizno. Na primer, od kog brašna se pravi. Pa da li se tepsija podmaže uljem ili puterom. Pa kako se to pravi nekoliko spratova. Ništa mi nije jasno.... o|

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

4

Subota, 23. Juni 2007

@anonimuse,ti si kuhar ili sta vec?

U svakom slucaju fino i jednostavno objasnjeno. ;)

Tepsiju pomazes maslacem, i sipas maloo smese. Kad se zapece taj kat, mazes sledeci i peces. Nikakva filozofija. ;)
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

5

Subota, 23. Juni 2007

A koje smese? Lepo je devojka pitala sta treba i u kojoj kolicini da se stavi, ali nije dobila odgovor.
P.S. Ti se anonimouse ne mesaj, jer hocemo da vidimo kako i koliko ovdasnje forumasice znaju da spremaju :D Nema pomoci sa strane :)
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

6

Subota, 23. Juni 2007

Citirano

Orginalno od @ef
hocemo da vidimo kako i koliko ovdasnje forumasice znaju da spremaju :D Nema pomoci sa strane :)

Sto se mene tice ja se odmah predajem. Habera nemam! :P
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

7

Subota, 23. Juni 2007

Citirano

Orginalno od iMan-a
@anonimuse,ti si kuhar ili sta vec?

Ne nisam,ali dosta cesto ostanem sam.Pa me glad natera da pravim cuda po kuhinji :D

@Marcipanija

Zanas ono TIP 500 e to je bas mekano,stvoreno za Obarusu ;)

@ef

Samo sam hteo pomoci ;)

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

8

Subota, 23. Juni 2007

Citirano

Orginalno od annonimus
@ef

Samo sam hteo pomoci ;)

Znam, nego se samo malo zezam devojke sa foruma ;)

SPAWN

Zlatna sredina

(10)

• »SPAWN« je muško

Datum registracije: 26.04.2005

• Poruku poslati

9

Subota, 23. Juni 2007

Citirano

Orginalno od annonimus
Obarusa ili Masenica :D

Smesa je slicna za kao i za palacinke samo sto se ova pece u tepsiju a moze i ispod Sacha :)

Prvo ide jedan kat,pa drugi,pa treci i tako redom napravis nekoliko katova.Posle toga uzmes Maslo sa sirom pa to malo ugoris.A obarusu moras raskomadat i posle je sa onim maslom polijes odozgo.......mislim da je tako :D

Uhhh,lijepo li pricas voda mi je na usta krenula!!! Vidi se da si meraklija! 8)
Halo Bing? Kako brat?

• Poruku poslati

10

Subota, 23. Juni 2007

Dobro, znači ovako, ako sam dobro shvatila:

napravi se smesa slična kao za palačinke
tepsija se podmaže puterom
ispeče se jedan sloj u tepsiji

:] dovde je sve jasno, e sad...

taj ispečeni sloj se ponovo namaže puterom pa se odozgo sipa nova smesa za novu koru, je li tako?

ili se preko te ispečene kore stavi sir i kajmak pa onda preko toga nova kora?

ako ne tako, kad se stavlja kajmak?

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

11

Subota, 23. Juni 2007

Evo sad cu ti napisat tacan recept.

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

12

Subota, 23. Juni 2007

Citirano

Orginalno od @ef
Evo sad cu ti napisat tacan recept.

Sedi savi se! :D

Da vidimo ove nase Hanume sa Foruma sta ce reci :D

@Marcipanija

Nikako Kajmak dok se pecu kore,jer ce se istopit!

@Spawn

;)

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

13

Subota, 23. Juni 2007

@annonimus, ocigledno je kad bi cekali ove hanume sa foruma, da od recepta ne bi bilo nista :D Jedina nada za recept smo joj mi muskarci.

Ovo je recept po kome pravi moja mama i to mi je jedno od najomiljenijih jela. Ovo je obarusa sa 5 vrsta brasna:
1) Razovnog
2) Jecmenog
3) Heljdovnog
4) Psenicnog
5) Kukuruznog

Od svake vrste brasna uzmes po dve kutlace i to se umesa sa malo zejtina i vode. Vode stavljas tacno onoliko da ti bude gusto kao smesa za palacinke. I to posolis. Mama ovde stavlja i susam i seme od lana. Ovih 10 kutlaca (5x2) bude dosta za nas 5-oro. Ti sad ne moras po dve kutlace, vec otprilike, u zavisnosti za koliko ljudi pravis. Ali gledaj da svih 5 vrsta brasna budu zastupljeni u istom odnosu.

Ukoliko neces ovu obarusu od 5 vrsta brasna mozes da stavis samo psenicnog brasna ili jos bolje crnog psenicnog brasna. Ili ako ne mozes da nadjes sve ove vrste brasna, mozes da izostavis npr, heljdovno ili razovno itd. Ali ovako napravljena, obarusa nema premca. Stvarno je ekstra!

Tu smesu mozes da peces na dva nacina. Prvi je u tiganj, apsolutno isto kao palacinke. Dakle, pomastis tiganj sa maslacem, stavis malo smese (kao za jednu palacinku) i to ispeces. Kao i palacinke moras da ispeces sa obe strane. Kada sve to ispeces svaku od palacinki mozes da malo isitnis. Dalje, u zavisnosti sta ko voli: moze da se jede tako ili mozes da pospes malo kajmaka po tome ili mozes da ne cepkas palacinku vec da stavis po njoj sira, pa da je uvijes itd...

Drugi nacin pecenja je u tepsiju. Prvo stavis malo maslaca na dnu tepsije. Onda stavis tanak sloj smese i to stavis u rernu. Kada se malo ispece, izvadis to i opet odozgo malo premazes sa maslacem. Pa onda ponovo stavis tanak sloj smese. Pa kada se i taj sloj ispece, ponavljas postupak sve dok ne ispeces celu smesu.

Ako budes imala jos nekih pitanja, izvoli.

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

14

Subota, 23. Juni 2007

Evo ef, sve lijepoo slikovitoo opisaaa. Masallah.
Sto ce tvoja hanuma biti rahaaat :D

Nisu krive forumasice sto vi stavljate recepte, nego one nemaju dovoljno vakta da bi ispisale koliko vii :D
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

15

Subota, 23. Juni 2007

Citirano

Orginalno od iMan-a
Sto ce tvoja hanuma biti rahaaat :D

Naravno da hoce. Postoji mnogo jela koje ja volim da jedem, a koje ce ona da sprema. Nisam od onih sto vole samo 2-3 jela :)
A to da nemate vremena da napisete, to znamo. Da je otvorena neka tema za sminku, pedikir, manikir i slicno pljustali bi postovi na sve strane. A ovako Boga mi, malo teze :D

Social bookmarks