Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško
  • »hadzied« je autor ove teme

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

1

Utorak, 24. Februar 2004

"TRADICIONALNA MEDICINA"

Pozdrav za sve prijatelje foruma...

Nakon nekoliko postova naših uvaženih članova Gerilca, Ed-a i AND_U_PRICE , prinuđen sam da otvorim novu temu u kojoj će se govoriti o principima tradicionalne, ili kako neki više vole da kažu, alternativne medicine...

Nadam se da će kolege pomoći u otklanjanju nejasnoća u vezi ovih pojmova...

U prilogu su postovi prebačeni iz teme u kojoj se govori o Gripu...

Pozdrav, Hadzied...

Citirano

"Selam alejkum Bosnjakinje i Bosnjaci.
Ja bih predlozio svima onima koji se Medicinom bave da u svije istrazivanje, ako to vec nisu, ubace i istrazivanje Tradicionalnim putem, jer tada se otkrivaju stvari kakve ni danasnjoj medicni nisu poznate.

Allahimanet."-originalno od Gerilac...

Citirano

"Citat:
Orginalno od Gerilac
... ubace i istrazivanje Tradicionalnim putem, jer tada se otkrivaju stvari kakve ni danasnjoj medicni nisu poznate.

Kao na primer? Na sta konkretno mislis. Zaista predlog smatram zanimljivim (za diskusiju) ali samo konkretizuj! Mozda zazivi jednog dana. Ko zna..."-originalno od AND_U_PRICE...

Citirano

"Citat:
Orginalno od And_U_Price Kao na primer? Na sta konkretno mislis.

Pretpostavljam da je mislio na ovo ( www.lijecenje-kuranom.com ) ."-originalno od Ed...

Citirano

"Selam alejkum Bosnjakinje i Bosnjaci.

Nisam mislio na to Lijecenje Kur'anom, vec sam mislio na Tradicionalni nacin, pristup izucavanju Znanja i Nauke.

Citirano

A primjera pomalo, ne bas konkretno ima u tekstovima koje pisem u temi Sustina Islama, a bit ce ako Bog da jos vise rijeci o tome.

Allahimanet."-originalno od Gerilac...

Citirano

Pozdrav

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

Datum registracije: 08.04.2003

• Poruku poslati

2

Utorak, 24. Februar 2004

Ja bas ne razumem sta je ovo Gerilac hteo. :O
Pazi koju igru igras.

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

3

Srijeda, 25. Februar 2004

Selam alejkum Bosnjakinje i Bosnjaci.

Pa nije valjda Kiki da neznas da su muslimani fakticki postavili temelje Medicine danasnje. I da su vecinu stvari oni pokrenuli. Ali odjednom su u tome stali i zaostali. Kako su oni to tada i zasto, bili prvi u tome, a danas nisu. Koji su to metodi istrazivanja tada bili??? Jesu li imali ogromne laboratorije i centre za istrazivanje??? Jesu li eksperimentisali???

Ili su imali neki drugi metod saznavanja uz pomoc kojeg su uvijek vili ispred svih??? Treba malo razmisliti o tome. Jer polahko dolazi Prolece Islamsko u kojem ce muslimani insallah opet biti prvi i u nauci. Samo treba da se vrate Sehadetu i da se vrate Tradicionalnom nacinu saznavanja. A da metod eksperimentisanja napuste, jer vise stete nanosi nego dobra. Oni eksperimentisu i eksperimentisu pa ako nesto potrefe onda to i objave, a ako nesto heljac ucine onda to samo sakriju. A i sam nacin prilaska nauci, na eksperimentalan nacin, je strastven i prozet zlim namjerama, odnosno bolesnim idejama, kao sto su kloniranje, upravljanje svijetom, ovo ili ono.

A Tradicionalna Metoda ucenja i naukovanja je sasvim drugacija, sto naravno ne iskljucuje i ove danas poznate metode ucenja i naravno ne iskljucuje otkrica koja su otkrivena "modernim" metodama istrazivanja, odnosno sticanja znanja. Dakle, treba usvojiti ovo sto su oni dosad otkrili od znanja (sta su potrefili) i stalno usvajati ono sto otkriju (potrefe) naucnici, staviti to u okvire Vjere i vidjeti sta od toga valja a sta nevalja i kako to treba koristiti. A za dalje pronalazenje i istrazivanje treba ici Tradicionalnim putevima i postici ce se mnogo vise, cak se tim putem dolazi i do epohalnih otkrica.

Allah je Onaj koji sve zna. Nije li Isa a.s. bio jaci i bolji u lijecenju bolesti od ijednog ljekara i doktora u tom vaktu? :):):)

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

4

Srijeda, 25. Februar 2004

Po mom misljenju postoji medicina koja leci ( i dokazano je da leci ) i medicina koja ne leci. Sve ostale podele na "tradicionalnu", "alternativnu", "konvencionalnu" su po meni pogresne i stetne.
Takodje mislim da je najveci problem u zloupotrebi medicine. Narocito mi smetaju tzv. "alternativni doktori" koji samo uzimaju pare na racun bolesnih.
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

5

Petak, 27. Februar 2004

pa Gerilac Isa a.s nije mogao pomoci tim ljudima sam od sebe.znaci nije bio nikakav doktor.To sto je lecio lecio je uz pomoc Allaha dz.s,tj Njegovom voljom.
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

6

Petak, 27. Februar 2004

Citirano

Orginalno od björn
pa Gerilac Isa a.s nije mogao pomoci tim ljudima sam od sebe.znaci nije bio nikakav doktor.To sto je lecio lecio je uz pomoc Allaha dz.s,tj Njegovom voljom.

Niko ne može pomoći ljudima sam od sebe, i da to nije uz pomoć Allaha dž.š.

Zdravlje, lijek i izliječenje daje Allah, a ljudi su samo posrednici.

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

7

Petak, 27. Februar 2004

AL-Bazari, principijelno si u pravu ali razlika izmedju medicine Isa a.s. i medicine drugih je u tome sto je jedna od karakteristika Isaove a.s. medicine bila i ozivljavanje mrtvih a sto poslije njega niko vise ne moze. Zato je Björnova primjedba sasvim na mjestu jer slucaj Isa a.s. kojem Allah dz.s. daje mogucnost da ozivi mrtvaca ili izlijeci gubava ne govori o superiornosti njegove medicine nad medicinom drugih. Radilo se jednostavno o mudzizi a mudziza se ne uporedjuje ni sa cim ovodunjaluckim.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Social bookmarks