Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Miso

Početnik

(10)

• »Miso« je muško
  • »Miso« je autor ove teme

Datum registracije: 13.09.2009

• Poruku poslati

1

Nedjelja, 13. Septembar 2009

Trazim pomoc oko kvara

Pozdrav svima !
Kompijuter mi se pokvario , naprimer kad sam hteo da ga ukljucim jednostavno nije hteo , mozda tek iz treceg puta morao sam da ga iskljucim iz struje pa ponovo , posle odprilike mesec i po vise nece nikako . Neznam gde da vidim koja mi je maticna ploca , kako da znam koji mi je procesor i kako da proverim da li je ispravan , racunar je donet iz Svajcarske polovan i dat mi je ,pokusao bi sistemom eliminacije da vidim u cemu je kvar , otvarao sam skidao sve nista nemogu da vidim ,odneo u servis , jedni su rekli maticna , drugi ovo ono ali trebao sam da narucim maticnu , procesor , ram i to mi je sve izlazilo oko 9000 din najlosije konfiguracije . Ako neko moze ili ima ideju kako da resim ovo bio bi zahvalan , ja vise neznam sta da radim . Ili u nekom servisu u Pazaru gde imaju polovne delove , ja sam inace iz Josanicke Banje . Pozdrav svima . :)

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

Datum registracije: 22.04.2007

• Poruku poslati

2

Nedjelja, 13. Septembar 2009

OK, ali ne razumem šta očekuješ od nas. Ako mu je otišla matična ploča, ona se mora zameniti i tu mu nema spasa.
MOŽDA bi pomoglo kad bi napisao konfiguraciju, da vidimo jel baš toliko teško da se nađe samo matična - da ne tražiš procesor i RAM. A to više ne bi bila kupovina delova, nego drugog kompjutera.
我还记得

Miso

Početnik

(10)

• »Miso« je muško

• Poruku poslati

3

Ponedjeljak, 14. Septembar 2009

U jednom servisu je otisla maticna , u drugom i maticna i procesor , sad neznam sta da radim doneo sam komp kuci , jer ako stavim novu maticnu moracu i novu ram kao i novu graficku , e sad kao sto si rekao ne kupuje mi se nov racunar , nego bi' popravio ovaj postojeci , ali neznam kako da vidim sta ustvari od tih delova treba da trazim , on struju ima svuda , otvara se dvd/rw , okrece se kuler na procesoru , jednostavno nece da pokrene operativni sistem , monitor se ukljuci ali na njemu nema nista posle par trenutaka i nemoguce je uci u bios ili safe mode .
Mislio sam mozda je neko vec imao slican kvar ili mozda neko moze da mi kaze da ako naprimer radi dvd/rw jedinica onda nije napajanje ili slicno , na osnovu ovih informacija mozda tacno zna u cemu je problem , jer ako nije maticna onda da vidim nesto drugo . Ipak hvala na odgovoru .Pozzz

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

4

Pazi, da je procesor "otišao", ti najverovatnije ne bi mogao ni da upališ kompjuter. Da ti je RAM memorija "otišla", čulo bi se pištanje dok se pali kompjuter. Pošto to nisi spomenuo, mislim da ti je RAM memorija OK.
Ostaje matična ploča. Ne vidim zašto je neophodno da menjaš išta drugo ako menjaš samo matičnu ploču. Nađeš istu, ili bar neku koja odgovara tom procesoru, a ostalo samo prebaciš. To te ne bi skupo koštalo.
我还记得

• »Mandelbrot« je muško

Datum registracije: 04.05.2009

• Poruku poslati

5

Nemoj bacat pare na novu maticnu, mislim da ti je samo graficka riknula.
A ovaj jabandzija, ocigledno, ne boji se ni dana, ni noci, ni sela, ni muhtara, ni vlasti, ni zvijeri. Mora da je ili krupan junak ili sitna pamet.

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

6

Moguće, ali on reče da mu se par trenutaka nešto pojavljuje na monitoru pa posle nestane.
Nisam smeo još grafičku da mu spomenem, reći će čovek da idemo na sigurno: bacaj tu krntiju i kupuj nov :D
我还记得

Miso

Početnik

(10)

• »Miso« je muško

• Poruku poslati

7

Utorak, 15. Septembar 2009

Znate kako , evo tacno sta se desava , kad ukljucim komp i monitor u struju , normalno je da se ukljuci i monitor izbaci ono BENQ i za par sekundi nestane , monitor inace radi na drugom racunaru , e sad na kompijuteru se sve pokrene normalno , mogu da otvorim dvd/rw , okrece se ruter na procesoru , radi ventilator onaj na napajanju , radi i jos jedan sa strane , ukljucim ga normalno na taster za ukljucivanje i gasim ga isto tu samo malo duze zadrzim ,na maticnoj ploci ima jedna dioda svetli zeleno , i nista ne pisti i ne cuje se nikakav zvuk i nece da pokrene operativni sistem niti bilo sta , ne slusa komande f8 , del , pa je iskljuceno i da udjem u bios , ideje su vam odlicne da probam sa tim sistemom eliminacije , ali nemam nikakve delove , naravno zamolio sam u servisu da ako mogu oni to da urade ali vec sam rekao , nista "nemogu da urade " samo da naruce nove delove , sto naravno mogu i ja sam da uradim ,narucim kod naprimer jedne firme iz Zajecara , oni voze robu mislim utorkom za NP u servise i prolaze kroz Banju , ali stvarno mi se to ne radi , nemogu da kupujem sad nov komp iz vise razloga . Ipak Vam hvala , vidim da je ovaj kvar tesko resiti na ovaj nacin , pozdrav i puno srece .Super ste !!!

tutinburg

Početnik

(10)

• »tutinburg« je muško

Datum registracije: 17.10.2009

• Poruku poslati

8

Subota, 17. Oktobar 2009

Citirano

Orginalno od Miso
Pozdrav svima !
Kompijuter mi se pokvario , naprimer kad sam hteo da ga ukljucim jednostavno nije hteo....

Znate kako , evo tacno sta se desava , kad ukljucim komp i monitor u struju ....

Po simptomima, jeste maticna ploca, mislim da bi to moglo da se resi, ali miko nece da se 'nahvati' da menja kondenzatore na maticnoj ploci. Proveri da li su blago 'naduveni' ili iskrivljeni kondenzatori, ako jesu, to je najverovatnije problem i mozda ce ti posao odraditi i osrednji elektricar.
U svakom slucaju, nemoj da kupujes 478 plocu, isplati ti se vise da kupic nov CPU, plocu i memoriju ( + opciono graficku), kuciste i ostale komponente se mogu iskoristiti.
pozz

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

9

Subota, 17. Oktobar 2009

Kasniš, drug! :)) Čovek je do sad mogao da kupi spejs-šatl.
我还记得

tutinburg

Početnik

(10)

• »tutinburg« je muško

Datum registracije: 17.10.2009

• Poruku poslati

10

Subota, 17. Oktobar 2009

ooouuuuuuuuuuu, bejbe
:rolleyes:
ni pogled'o nisam datum