Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

81

Subota, 24. Juni 2006

BMW kad bi te pregazio direktno bi u dzenet otisla... :)) :)) :))
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

82

Nedjelja, 25. Juni 2006

A sto mene da zgazi?

he he he pa ja mislim da bi prije onaj koji vozi BMW zasluzio da ode u dzennet jer se osevapio :)
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

83

Nedjelja, 25. Juni 2006

Citirano

Orginalno od pink
he he he pa ja mislim da bi prije onaj koji vozi BMW zasluzio da ode u dzennet jer se osevapio :)

:)) :)) :)) :)) E dobro te naslo :D ;) :O
" Bilen alemlere rahmettir "

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

84

Utorak, 27. Juni 2006

Maloprije. Moj kolega s posla bacio je bibliotekaru, takodje kolegi, nekog insekta, bubu sta li,na kosulju. On je poceo da vrisiti i da ga moli da mu je makne. "Pali"smo od smijeha. Muskarci...heroji. :rolleyes: :))
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

85

Utorak, 27. Juni 2006

Upravo mi prijateljica prica vic...

- Kako se zove ostatak od Srbije i Crne gore?
- SCG!
- Pa nije se nista izmijenilo!
- Jeste!
- Sad skracenica znaci, Srbi, Cigani i Goranci.

:D :))
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

86

Ponedjeljak, 03. Juli 2006

hehe opet kolega

Par dana prije pocetka svetskog prvenstva u fudbalu u Nemackoj.
Rekoh : "Radujes li se sto uskoro pocinje WM? "
Veli : "UberHaupt nicht! Ich wUnsche, dass das Wetter so schlecht bleibt und es jeden Tag regnet.
Ja pitam : A sto to?
Kaze : Damit die Ausländer ( misli na posetioce i navijace koji ce doci u DE zbog WM ) auch fUhlen das was wir hier jeden Tag fUhlen! Und nicht, dass die denken wie schUn es hier ist. Weil, das ist falsch. HieR ist nicht schUn.

Ogorcen na hladno vreme , kise, dugu zimu itd.

he he he stalno mogu da se smijem njegovom akcentu i gramatici!

Izvinjavam se zbog stranog jezika, ali ako sve prevedem onda nije smijesno! A nekima mozda ni ovako nije smijesno. Mora covek da ga cuje uzivo :).

"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

87

Nista se ti ne izvinjavaj, njemacki je odavno postao domaci jezik, kao sto je i € (nekada DM) odavno domaca valuta ;)
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

88

Sedim sad sa cimerkom u menzi i pricamo. Kad ona:

"......HRBIN!"

A ja: "Sta ti je to?"

Ona: "Mesavina izmedju Srbina i Hrvata!"

Pinky, jel' ovaj tvoj kolega Rus?

89

Jok, Araber.

meSSko

Zlatna sredina

(10)

• »meSSko« je muško

Datum registracije: 26.06.2003

• Poruku poslati

90

Srijeda, 05. Juli 2006

zajednicko bracno !!!

Dvije sestre,su dosta dugo zivjele skupa, ovamo u Njemackoj,...i stvarno nekako,gdje sam jednnu vidio,...mirisalo je nekako prisustvo i one druge.Bilo da je to skup,vida veselja, muzike, zalosti ili bilo kojeg drugog tipa.Bas su bile uvijek skupa !
Kad se ova starija vjerila,...i one predamnom razgovaraju,...i ragovor tece na sledeci nacin :

ona druga : I ti se tako, konacno usreci !

vjerena : Vala jest .

ona druga : I dje cemo na to Bracno putovanje ?

vjerena : Vala ja idem,..a ti ostajes.... ovaj put ne mozes sa mnom :D

:)) :)) ja sam se pocijepao od smijeha,...a i dan-danas se kreveljim,kad se sjetim te scene !!! :)) :))
[SIZE=1]Šta god ko čini,..ono sve sebi !!! ;) [/SIZE]

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

91

Srijeda, 05. Juli 2006

Moj ti je savjet da se ne smijes mnogo nego, ako ti to nisu kakve svojte, da tu drugu ponudis ako hoce da joj priustis jedno bracno putovanje ...

... ene mu ti, spopao ga smijeh X(
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

92

Srijeda, 05. Juli 2006

MeSSko a ti bas slucajno cuo razgovor njih dve ili si bas dobro otvorio usi sa strane da pohvatas sve do detalja?

• »$anj@qu€« je muško

Datum registracije: 10.06.2006

• Poruku poslati

93

Srijeda, 05. Juli 2006

Citirano

Orginalno od HaNuMa_78
Upravo mi prijateljica prica vic...

- Kako se zove ostatak od Srbije i Crne gore?
- SCG!
- Pa nije se nista izmijenilo!
- Jeste!
- Sad skracenica znaci, Srbi, Cigani i Goranci.

:D :))

A pital' je ti da ti rekne u koje spadamo mi pa da se i mi ovako slatko smijemo. :O (Ovo je bila jedna crna shala nemoj da se ljutish).

A nadam se da ce vas ovi neki nasmijati jer je fakticki bukvalan prevod sa engleskog:

Na web stranici Turisticke organizacije Australije pristizu svakakva pitanja.
Na kraju je veselim Australcima dojadilo i postavili su FAQs page:

Pitanje iz Velike Britanije:

Puse li ikada vjetar u Australiji? Nikada nisam na televiziji vidio da tamo pada kisa, pa me zanima kako biljke uopste uspjevaju...

Odgovor:

Mi sve biljke uvozimo potpuno izrasle i onda sjedimo i gledamo ih kako umiru.

Pitanje iz SAD-a:

Hocu li moci da vidim kengure na ulici?

Odgovor:

Zavisi od toga koliko ste popili.

Pitanje iz SAD-a:

U kojem smjeru je sjever u Australiji?

Odgovor:

Okrenite se prema jugu i onda skrenite za 90 stepeni. Kontaktirajte nas kad stignete ovamo i poslacemo vam ostatak upustva.

Pitanje iz Velike Britanije:

Da li smijem da unesem escajg u Australiju?

Odgovor: Zasto? Samo jedite prstima, kao i mi.

Pitanje iz Francuske:

Imate li vi u Australiji parfema?

Odgovor: Ne, MI ne smrdimo.

Pitanje iz Amerike:

Razvio sam novi proizvod, izvor mladosti. Mozete li mi reci gdje bih u Australiji mogao dobro da ga prodam?

Odgovor:

Svuda gdje su se Amerikanci okupili u vecem broju.

Pitanje iz SAD-a:

Molim Vas da mi posaljete popis svih ljekara u Australiji koji raspolazu serumom protiv ugriza zvecarki.

Odgovor:

Zvecarke zive u A-me-ri-ci odakle Vi dolazite. Sve australske zmije su neotrovne, potpuno bezopasne i lako ih je pripitomiti.

Pitanje iz SAD-a:

Hocu li moci da razgovaram na engleskom u vecini mjesta koja planiram da posjetim?

Odgovor:

Da, ali cete prvo morati da ga naucite.
.
.
.

Pitanje iz Italije:

Mozete li mi reci na kojim mjestima u Tasmaniji ima mnogo manje zena nego muskaraca?

Odgovor: Da, u gej-klubovima.
“Bolje jedanput čestito umirati, nego cijeli život umirati od straha."

meSSko

Zlatna sredina

(10)

• »meSSko« je muško

Datum registracije: 26.06.2003

• Poruku poslati

94

Srijeda, 05. Juli 2006

Citirano

orig.od Ajla :

MeSSko a ti bas slucajno cuo razgovor njih dve ili si bas dobro otvorio usi sa strane da pohvatas sve do detalja?

Ja joj cestitao,vjeridbu,...a onda je razgovor spontano potekao!

Citirano

orig. od ED-a :

Moj ti je savjet da se ne smijes mnogo nego, ako ti to nisu kakve svojte, da tu drugu ponudis ako hoce da joj priustis jedno bracno putovanje ...

Mislim da se kolo i okretalo, na tu stranu,...
No mi nije bila, ni muzika po volji, a ni kolovodja !!! 8)
[SIZE=1]Šta god ko čini,..ono sve sebi !!! ;) [/SIZE]

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

95

Nedjelja, 09. Juli 2006

Ako te pljunem, zahrdjaces!

:)) :)) :)) :))

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

96

Utorak, 18. Juli 2006

Od petka do nedjelje bila sam na nekom seminaru "Mladi,medjureligijski odnosi i kontakti izmedju mladih razlicitih vjerskih opredjeljenja" gdje su ucestvovali mladi iz svih vecih gradova Srbije, Bugarske i Madjarske.

Jedan Miroslav iz Novog Sada cini mi se, inace iz organizacije Isusovaca (za koju nisam znala da postoji dok njega nisam upoznala na seminaru) je posljednjeg dana na zatvaranju seminara i 'slaganju' utisaka rekao: " Nemojte mi zameriti ali mene je prvog dana seminara bilo tako strah od vas devojaka sa maramom!" Ja sam ga prvo 'bijelo' gledala a onda prasnula u smijeh. :))
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

97

Utorak, 18. Juli 2006

E bogme Altuna nije to za smijeh to je zalosno sto oni imaju takvu sliku o nasem narodu(muslimanima) misle da smo mi teroristi i da samo cekamo trenutak kada cemo napasti.

A sto mu ne rece i ti bogati da je i vas bilo strah od njih(tih ISUSOVACA boze me oprosti) :))

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

98

Srijeda, 19. Juli 2006

Rekla im je jedna moja koleginica, mada se ja sa njenom izjavom ne bih slozila.

On je objasnio zasto tako misli o nama, pitala sam ga i objasnio je to pricom kako cesto cuje na TV-u da je neka muslimanka pod hidzabom opasana dinamitom digla u vazduh neku zgradu isl. Ja sam se nasmijala i rekla:" Dok si u mojoj blizini ako ti trepavica bude falila - ja odgovaram, a kamo li za sta drugo." :D

beba20_

Početnik

(10)

Datum registracije: 19.07.2006

• Poruku poslati

99

Četvrtak, 20. Juli 2006

Citirano

Orginalno od Altuna
Rekla im je jedna moja koleginica, mada se ja sa njenom izjavom ne bih slozila.

On je objasnio zasto tako misli o nama, pitala sam ga i objasnio je to pricom kako cesto cuje na TV-u da je neka muslimanka pod hidzabom opasana dinamitom digla u vazduh neku zgradu isl. Ja sam se nasmijala i rekla:" Dok si u mojoj blizini ako ti trepavica bude falila - ja odgovaram, a kamo li za sta drugo." :D

:) to sam cula nekoliko puta! kazu strah ih proci pored pokrivene zene obucne u crnom mantilu kazu kozna koliko dinamita ona ima ispod toga jedan potez i svi odosmo u vazduh. vidite moji dragi sta uradi televizija i internet sa puni tih praznih glava. zalosno

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

100

Četvrtak, 20. Juli 2006

Jedan moj rodjak radio ovde, vec dugi niz godina, misli da je konacno zaradio dovoljno a i nekako mu se pravo dosadilo u nemackoj, zato se odlucio da se vrati u NP, nakon drugo godina smatra da mu je i vreme. Ja zajedno sa njim imam isti put od aerodruma, pa ono bas jedno drugom pravimo drustvo i zanijeli se nas dvojica u razgovoru, ne interesuje nas niko iz okoline, cak ni revisori :-). Jer pre ulaska u S-Bahn (srp. cini mi se, kaze se "metro") odlucio se on cvrsto posto tog dana vec ide za NP nazad, da ne kupuje kartu u stilu " E? I sta ako ga iznenadu revisori ? Bas ga briga"

Sav opusten, kad su ga pitali za kartu, on me bez imalo panike zamoli, da im prevedem odgovor koji im je dao na njihovo pitanje koja mu je adresa. Aludirajuci na to da ce za par sati leteti a posto i nema druge u nemackoj, rekao je da im kazem da mu je najnovija adresa "vedra nebesa" :D

Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

Social bookmarks