Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško
  • »sans« je autor ove teme

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 10. Maj 2004

Ovaj možda i nije toliko nov

[SIZE=1]u svetu... [/SIZE]

A kod mene na računaru jeste!!!

I baš me namuči...

P.S. Jes da nisam neka jaka nemačka firma, al eto, ko mi pomogne ima piće (večera bi već bila mnogo!!!) od mene za dvoje-troje :D
sans je dodao/la ovu sliku:
  • TrojanDownloader.jpg
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

2

Pa u cemu je problem? Antivirus program je nasao virus u fajlu wmplayer.exe. Taj fajl treba da bude izbrisan.
A posto obrises wmplayer.exe moras instalirat ponovo Windows Media Player, koji mozes naci na microsoft-ovoj stranici.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

3

"Pseudo ime" za jedan od trojanaca dowlnoadera nadjoh da je Serbian (srbin :D) .. Sanse, rece li mi ti da nece kasperski da ga leci ili brise? Sto veli admin ako kliknes na delete resio si problem..

Moze i preko regedita al ja ne mogu da nadjem tacno za tog trojanca koji register key treba da se ukloni (nadjoh puno slicnih doduse) pa se ne valja igrat sa tim...

A, ako ne mozes preko antivirusa da izbrises file, ucini sledece (ovo je mozda bolje i za svaki slucaj da ga nema jos dje):

Preko task menagera 'ubij' (okoncaj) bilo koji (sve ako nadjes) od sledecih procesa koji tamo nadjes (ako nadjes neki):

ast.exe
downloader.exe
editserver.exe
trojandownloader.win32.vb.aa.exe
trojandownloader.win32.vb.ad.exe
trojandownloader.win32.vb.ae.exe
trojandownloader.win32.vb.aq.exe

A onda preko windows explorera nadji sledece, i ako nadjes nesto od navedenog slobodno brisi:

editserver.exe
trojandownloader.win32.vb.aa.exe
trojandownloader.win32.vb.ad.exe
trojandownloader.win32.vb.ae.exe
trojandownloader.win32.vb.aq.exe

To ti je generalno uputstvo za uklanjanje TrojanDownloader.Win32.VB ali bez extenzije koja je jos kod tebe pridodata.. Nadjoh raznih dodataka (aa, aq, ah, n, h... ) al bas cm nigde.. No nejse,, ako bude radilo bilo sta od ovoga nije ni bitno.. Probaj pa da se i ja i admin nadamo picu.. makar za trud :)

mogu ja da se potpisem i bolje...

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško
  • »sans« je autor ove teme

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

4

8)

Nema ga više...čekam vas večeras za piće :D ;)
sans je dodao/la ovu sliku:
  • scan.jpg
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Social bookmarks