Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško
  • »Tashke« je autor ove teme

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 25. Maj 2006

Trostruko ubistvo u Novom Pazaru

Jutros oko 8 časova u naselju Donji Šutenovac penzioner Hakija Pepić (66) pucao je u suprugu Hasibu (65), u ćerku Selmu (25) i potom u sebe.

U bolnici su Pepići davali znake života, ali su nakon sat vremena od nemilog događaja Hakija i Hasiba preminuli. Lekari se bore za život Selme Pepić.Očevidac porodične tragedije je druga, maloletna, kćer Hakije i Hasibe koja ima 11 godina.

Strasan dogadjaj,zaista strasan.Sta to u coveku treba da pukne pa da upuca zenu i cerku?
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

Datum registracije: 12.02.2005

• Poruku poslati

2

Četvrtak, 25. Maj 2006

:( To iso pitanje postavljam sam sebi kad god cujem za takav slucaj... Istina je, cuo sam vec vise puta, ali jos ne za slucaj u NP. Dok sam bio u Nemackoj, u vestima je ponekad bila takva novost a to ponekad je nazalost vise puta godisnje.

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

Datum registracije: 21.02.2006

• Poruku poslati

3

Četvrtak, 25. Maj 2006

I kod nas ima mnogo takvih slucajeva, posebno u zadnje vreme, moze se izdvojiti kad je jedan Bosanac ubio zenu, a igrom slucaja njihova imena su bila Mujo i Fata, pa je u novinama osvanuo ogroman naslov: Mujo ubio Fatu.

Medjutim, iz gore procitanog moze biti da je bio u nekoj velikoj krizi (mozda dugovao pare ili nesto slicno), pa je hteo da ubije sebe ali je znao da ce sve brige pasti na zenu i decu pa je zbog toga i njih; od najmladje ne bi mogla nista traziti jer jos nije punoletna itd. Ali mislim da moras samo malo da pocekas i carsijske price ce uradit svoje, samo ce biti pitanje koja od tih prica ce bit prava.

Pise li bar jos ko se pobrinuo za mladju cerkicu? Verovatno je kod najblizih rodjaka....
Rodjena si sa krilima. Zasto zelis da puzis kroz zivot?

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

4

Četvrtak, 25. Maj 2006

Raznih ljudi raznih CUDI.Evo kod nas pre neki dan u jedan Internet kafe,usli momci i ispraznili okvire i fino lepo otisili.Ishod 9-ranjenih 4-mrtvih od koji dva brata jedan 12-god drugi 15-god ostalo dvoje dece 17 i 18 godina.ZALOSNO kao za ovu decu tako i za ove u Pazaru !!!!!!!!!!!!!!

NO COMENT !!!!!!!!!
" Bilen alemlere rahmettir "

• »ScOrPiOnIcAa_« je žensko

Datum registracije: 28.01.2006

• Poruku poslati

5

Četvrtak, 25. Maj 2006

?( :(
Bicemo Do Sudnjega dana

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

6

Petak, 26. Maj 2006

da Allah Dragi sachuva...

sve su ti ovo dragi moji,predznaci Sudnjeg Dana...blizhi se,verujte...veoma je blizu Sudnji Dan

da nas Allah sachuva...
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

global

Zlatna sredina

(10)

• »global« je žensko

Datum registracije: 15.11.2005

• Poruku poslati

7

Petak, 26. Maj 2006

Jedino sta moze da izazove coveka na ovakav cin, jeste - sejtan. A to znaci , gubljenje zdravog razuma, ludilo, nemogucnost pravilnog rasudjivanja, nemoralnost, neljudskost. Samo treba reci - Sacuvaj me dragi Allahu dz.h. sejtana -.
Ostalih razloga nema. To da mozda duguje novac, to nije opravdanje.Ako je neka abnormalna kolicina novca, zasto se zaduzio ako nije u mogucnosti da vrati. Da je do duga, mnogi bi se ubijali u nasem gradu. A kad vec spomenuste gradske price, one se cesto razlikuju od istine...tako da i nisu bitne.
Da nam Allah dz.h. sacuva zdrav razum.
misli globalno-deluj lokalno

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

8

Petak, 26. Maj 2006

Tuzno :(
Zao mi je ....
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

9

Petak, 26. Maj 2006

Citirano

Orginalno od Karakterna
Ali mislim da moras samo malo da pocekas i carsijske price ce uradit svoje, samo ce biti pitanje koja od tih prica ce bit prava.

Da priceka nema sta, ti si vec sama prosula jednu pricu, a ljude nikad nisi ni videla...
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

10

Petak, 26. Maj 2006

Za ono sto je ovaj covjek uradio nema opravdanja apsolutno pa taman da je dugovao cijeloj zemlji. A to kako ce o kome,pa i ovome, razbubati carsija je apsolutno nebitno, sta je ucinjeno-ucinjeno je. Ja sam sokirana. Molim Boga da toj djevojcici koja je ovo gledala da snage da taj sok i stres prebrodi na bilo koji nacin i da ne dozvoli da nam se opet nesto ovako dogodi. Ovo je sramota za nas i kao muslimane, kao naciju, kao komsije...kao ljude. Ne vjerujem da je ni kod zivotinja zapazeno da nasrcu na svoje partnere a pogotovo mladunce ali evo kod ljudi jeste. Jesmo li dotle dosli? ;(
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

11

Petak, 26. Maj 2006

Citirano

Orginalno od Altuna
Ovo je sramota za nas i kao muslimane, kao naciju, kao komsije...kao ljude. Ne vjerujem da je ni kod zivotinja zapazeno da nasrcu na svoje partnere a pogotovo mladunce ali evo kod ljudi jeste. Jesmo li dotle dosli? ;(

Vec kad pominjes Muslimane u Iraku,Palestini,Afganistanu svakodnevo pogine po desetinu Muslimana ni krivih ni duznih.I sta bi trebali mi da radimo,da se sramimo sto smo Muslimani.NEMA SANSE !!!

A ovo sto se desilo boze moj,nije ni prvo a nije ni poslednje,da neko iz porodice presudi celoj porodici.Ipak su to njihovi licni problemi,i nemojte spekulisat ovako je bilo ili onako je bilo.Jer ce se jednog dana i o tom (spekulisanju) polozit racun kod Allaha dz.sh

A taj zivotinjski svet,ima i toga.Kad se Macka omaci i kad vidi da ce neko njeno mace da ugine ona ga pojede.Ili kod jedne vrste insekta u toku parenja zenka ubije svog partnera.VEROVALI ILI NE takva je istina.

Sta ima na ovom Dunjaluku nemozemo ni zamislit !!!!

• »ScOrPiOnIcAa_« je žensko

Datum registracije: 28.01.2006

• Poruku poslati

12

Petak, 26. Maj 2006

to je stvarno zalosno sto se desilo ali sto je bilo-bilo je nema povratka Allah ce osuditi kaznu i to ako je kazna bila jer mozda su u preteskim problemima bili pa covek da nebi ispastala cela familija mozda mu je i to palo na pamet... ma ima toga dosta nacina da se ta situacija zamisli sto je nateralo tog coveka da osudi smrt za celu porodicu itd ... a annonimus stvarno u pravu si NIKAD NEMOZEMO i NESMIJEMO SE STIDJETI OD TO STO JESMO : MUSLIMANI !
Bicemo Do Sudnjega dana

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

13

Petak, 26. Maj 2006

Biću oštar, sorry...

Ko je pre svega rekao da se stidi što je musliman, i čemu zaokret teme u tom pravcu u poslednja dva priloga? Izjaviti da je nesto sramota za muslimane,ne znači sramiti se toga što si musliman i mislim da je potpuno bespredmetna dalja rasprava o tome.

Dalje- u naslovu se pominje trostruko ubistvo, a potom u tekstu dva izgubljena života. Jesmo li već u podsvesti sahranili i treću žrtvu ovog nemilog, užasnog događaja?Tri je veće, zvučnije od dva a? Nije dovoljno krvavo reći -tragedija? Imao sam prilike da sedim na sred ulice u lokvi krvi okružen gomilom ljudi čiji su pogledi bili prosto hipnotisani gledanjem šikljanja krvi iz moje polomljene noge, a pokreti totalno zamrli od želje da svojim očima gledaju "smrt uživo"...Koliko sutra će možda devojka o kojoj je reč, biti u prilici da čita ove redove... treba joj pogledati u oči? Rodbina unesrećenih takođe možda čita? Doprinosimo li ublaženju bola koji ih zadesio?

Sramota je za muslimane i ponašati se tako u ovakvim situacijama. Sramota je razglabati, naglabati, predpostavljati, moždati...

Životinje se možda ubijaju, možda se i ne ubijaju, al jedno je sigurno, životinje se ne ogovaraju,, životinje ne prenose rekla kazala, nije im stalo da plasiraju svoju verziju nekog događanja. To je svojstveno samo čoveku ili ne?

Mislim da Moderatori treba hitno da reaguju izmene naslov teme ili najbolje zatvore istu a obavezno otvore novu u kojoj bi pre svega govorili o problemima koji se ispoljavaju upravo kroz ovu temu a koji ne da nisu karakteristični za našu čaršiju, a sve diskutante pozivam da dobro razmisle o svojim postovima i onim koje će pisati u buduće.

Molim dragog Allaha dž.š. da porodici unesrećenih podari sabur u ovim teškim trenucima, da nam svima olakša i da nam oprosti grijehe i uputi nas na pravi put.

Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

14

Petak, 26. Maj 2006

Citirano

Orginalno od annonimus
Ipak su to njihovi licni problemi,i nemojte spekulisat ovako je bilo ili onako je bilo.Jer ce se jednog dana i o tom (spekulisanju) polozit racun kod Allaha dz.sh

Da citiram sebe,i da potvrdim SANS-ov post

global

Zlatna sredina

(10)

• »global« je žensko

• Poruku poslati

15

Petak, 26. Maj 2006

Vi sad svi kao pametni.
Niko ovde nije nikoga osudjivao. Kada ti dragi Allah dz.h. podari zdrav razum nema nista bolje od toga, sve se ostalo sredi. I ja nisam videla ni u cijem postu da ima toga rekla-kazala.
Ma u pojedinim temama ne treba ni izlagati svoje postove, posto ima mnogooooooooo pametnijih za to.

16

Petak, 26. Maj 2006

Da se Allah smiluje svima.

Uzas.

Global, nemoj pametovat na pogresnom mestu. Nista licno.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

17

Petak, 26. Maj 2006

Ova vest je stvarno uzasavajuca i kako vec neko u predhodnim izlaganjima rece blizi se SUNDJI DAN.
U potpunosti se slazem sa onim sto je rekao SANS. :klanja:

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško
  • »Tashke« je autor ove teme

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

18

Petak, 26. Maj 2006

Citirano

Orginalno od sans
u naslovu se pominje trostruko ubistvo, a potom u tekstu dva izgubljena života. Jesmo li već u podsvesti sahranili i treću žrtvu ovog nemilog, užasnog događaja?[SIZE=3]Tri je veće, zvučnije od dva a [/SIZE] ?jedno je sigurno, životinje se ne ogovaraju,, životinje ne prenose rekla kazala, nije im stalo da plasiraju svoju verziju nekog događanja. To je svojstveno samo čoveku ili ne?

Mislim da Moderatori treba hitno da reaguju izmene naslov teme ili najbolje zatvore istu a obavezno otvore novu u kojoj bi pre svega govorili o problemima koji se ispoljavaju upravo kroz ovu temu

Sans-e,ova boldovana recenica uopste nije na mestu jer dobro znas(ili mislim da bi trebao znati,kad se ti i ja vidimo,uglavnom se vidimo znas na kom mestu)da ja nisam imao tu nameru.Jednostavno potkrala mi se greska,valjda nisam mogao napisati "Dvostruko ubistvo i jedan(za sada)pokusaj" ili slicno,valjda sam nekako podsvesti napravio sliku i neznam,jednostavno sam pogresio.ALI SVAKAKO NISAM IMAO NAMERU KOJU TI OVDE NAPISA.

Drugo,ja i nisam imao nameru da ovo bude tema rekla-kazala i sta smo culi,vec sam na kraju vesti postavio pitanje:"Sta to u coveku treba da pukne pa da upuca zenu i cerku?" ,u nadi da cemo zaista diskutovati sta se to moze desiti u coveku pa da nacini taj korak,na psiholosom planu.E sad sto to niko(osim pojedinaca koji su u manjini) i ne vidi sta sam ja pitao i zbog cega sam otvorio temu,ja tu ne mogu nista.Mislim,mogu da zatvorim temu ali bih zaista voleo cuti i od nasih forumasa doktora,psihologa pa i laika ali laika koji su citali nesto o tome ili koji su mozda i imali neka iskustva(kao sto si ti naveo primer u tvom postu) ili laika koji na osnovu necega ipak imaju nesto sto bi rekli na ovu temu.

Jos jednom se izvinjavam za naslov teme i molim da pogledate pitanje i da sa tog aspekta napisete nesto a ne sta ste culi itd.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

19

Subota, 27. Maj 2006

Tashke

Nemoj mislit,vec je zatvori !!!

Jer nece imati onakvih postova koje si ti zamisljao.VERUJ MI

global

Zlatna sredina

(10)

• »global« je žensko

• Poruku poslati

20

Subota, 27. Maj 2006

Citirano

Orginalno od pink

Global, nemoj pametovat na pogresnom mestu. Nista licno.

Niti te shvatam licno, niti primam tvoje suvisne komentare licno.
A svoju negativnu energiju preusmeri negde drugde, ne da davis jednog po jednog clana foruma.
"Nista licno"
A sto se tice teme, svoj odgovor sam dala jos u prvom postu, sto ne bih rekla za pojedine.

Social bookmarks