Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

1

Subota, 23. August 2003

TROUBLESHOOTING

Imam problem sa kompom i trebala mi je nova tema da bih ga izneo i zatrazio pomoc. Nisam znao gde bih je tacno smestio pa evo ovde. A moze kasnije posluziti svima koji imaju neki problem i treba im pomoc koju mogu eventualno dobiti od nasih forumasa koji znaju..

Vec pre izvesnog vremena komp je poceo dosta sporije da dize operativni sistem, i prilicno je tesko dizao prvu aplikaciju koju bih pokusao da pokrenem (cak i explorer). No to mi nije smetalo, radilo je sve kasnije ok. Znao sam da mi RAM memorije manjka, pogotovu zato sto cesto imam vise aplikacija aktivnih. Photoshop aktivan, ili flash, i nekoliko prozora, real vrti muziku, nesto se downoladuje i stalno tako ja..

Od virusa sam napisao bio da sam pokupio bio welch i izbrisao ga vec. I dalje je jos uvek sve nepromenjeno radilo.

Sinoc sam deinstalirao stari Norton i instalirao McAfee. Updatovao sam explorer sa petice na sesticu i pokupio servis pack koji je bio sa njim u sklopu (a ipak samo kec). Nisam kupio nista od ostalih critcal updates (iako sam mislio jos onaj servis pack 4 for end users nocas da pokupim makar).

Nocas upalim komp, krene kao i obicno malo teze, i kasnije taman pomislim da je ok poceo da radi, on blokira za kratko sve, pa krene da radi jos malo, i onda blokira, zamrzne se kompletno i ne reaguje na bilo sta.

Prvi simptomi su da sve sporo otvara (cak i my computer), da kasni sa reagovanjem na svaki click, i da kursor pocinje totalno isprekidano da se pojavjluje (tj gubi) po monitoru.

Sad sam ostavio komp da ucini sa onim McAfee antivirusom obavi kompletan scan. Nece prekinuti mislim dok samo skenira, ali bilo sta da pomerim, pokusam da otvorim, odmah ce se destiti sve sto vec rekoh.

Moj prvi guess je da je memorija poremecena nekako. Spomnjao sam admine ak se secas i pre da mi gasi ponekad prozor foruma zbog nepravilne reference. I to je imalo veze sa memorijom kod mene. Kontam da swaping ne radi sad mozda kako treba, a previse sam bio opterecivao komp jer sigurno nije RAM zadovoljavao sve sto radim, vec je tu puno virtuelne memorije moralo da radi. Sad, citao sam ja o tome, al ne znam sta da mu radim. Debug? Ali kako? treba mi run memory test, nemam nijedan, ne znam za nijedan, a ne mogu sa onakvim kompom ni da ga trazim.

Cenio bih svaki savet i pomoc. Komp mi sad najvise treba a izdaje me. Makar link za memory test bi dobro dosao. Il bilo sta... ne znam sta da radim, jer nista ne mogu ni da stignem na njemu da uradim pre nego se zamrzne. Videcu kasnije rezultate sceniranja pa cu reci ...

Unapred hvala..
mogu ja da se potpisem i bolje...

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

2

Nedjelja, 24. August 2003

Ja tipujem da je uzrok problema bas McAfee.

Prvo pitanje: Da li si resetovao racunar posle pojavljivanja tog fenomena?

Kao drugo: Otvori Task Manager (Ctrl-Alt-Del) i vidi kolika je zauzetost procesora (CPU) i koji proces uzima najvise procesorskog kapaciteta?
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

3

E super

Moguce je da je McAfee jer je sve pocelo ovo najogre od sinoc. A sto se tice task menagera problem je sto mi on od kad je pocelo usporenje ne radi. Kad oprobam da ga otvorim otvori se samo se pojavi kvadrat sa 'procesom', zelenim, ali u toolbaru koji samo KAO prikazuje processor, i mogu ga samo zatvoriti i nista raditi sa njim.... ne mogu cak vise ni aplikacije da zatvaram sa task menagerom. To mi se desilo otkako mi se nakacio neki portal dok sam trazio mp3...( a istina iako se sam nakacio dobro mi je posluzio jer je povezivao milion pesama sam mogao nac :) ). Nisam znao gde se instalirao a otvarao se sam od sebe i zauzimao citav screen. Danas njega nema, al se desava sta se desava. Sad se tamo skenira sve na viruse, al ne verujem da ce sta naci.. Norton je bio stari pa nije mogao u svakom slucaju nista da nadje. Rekao sam vec (u temi za viruse) da imam novi Norton (ili bar 2002 nisam siguran ni koji je) ali ga nisam instalirao jer ne znam imam li live update dzabe. Sad bih al ne verujem da bi stigao da ovaj deinstaliram i instaliram norton od ovog zamrzavanja koje bi me sigurno sprecilo.
A ne da sam restartovao komp, nego sam ga gasio iz struje jer drugacije nisam mogao ni da ga restartujem.. ni preko start-a, ni na reset button, ni nikako.. jedino mi to bilo preostalo..

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

4

Probaj da startujes windows u Safe Mode (drzis F8 prilikom boot-ovanja) i onda probaj da deinstaliras McAfee.

Bas bi me zanimalo da vidim screen schoot od sledeceg registry key-a:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]

Ovoris registry editor (START - Run - Regedit) i napravis browse po putanji navedenoj iznad.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

5

Probacu kad se vratim u sobu, i kad zavrsi onaj kompletan scan... treba mu pravo dugo... sinoc sam ga prekinuo na 10 000 filova skeniranih... A ne smem nista da radim dok skenira rekoh. Ako ne odamh probacu kasnije, i probacu screen shot da napravim. Al ne verujem da cu uspet ovako da otvorim phothosop. Trebalo bi da imam paint valjda, on ne koristi memorije punom otvara se brzo..
Zahvaljujem, pa se ponovo javljam ja u vezi ovoga. Najverovatnije nocas jer sad je 06:30 a ja sam jos budan :). A nocas bi mi trebao komp pravo, moram da radim zadace... o|

P.S. Ako ima nagovestaja da memorija nije ok, neki link za memory test bi mi dobro dosao da to proverim, il savet kasnije... otom-potom :).

Tnx one more time... javljam se again... (obavezno :) ).

6

Skeniranje na kompu je zavrseno, virusa nema (pronadjenih). Pokrenuo sam ga iz safe mode-a, i ucinio receno. Evo saljem sliku na analizu.. (dobro je imao paint, jer photoshop ni ne moze iz safe-a :) ). Evo pa se nadam odgovoru i daljim savetima, ukoliko nema nista u ovom dole onda daljim predlozima:
fingersbroken je dodao/la ovu sliku:
  • screen_shot.jpg

7

Ajjjj... sad vidoh da ovde fali jos Run na kraju... trcim jos po to... propbacu sa mojeg kompa iz normalnog moda to da ucinim.. Ako ne vracam se i za to jos... (blizu je :) ).

8

Lose lose lose

Vratih se ja sinoc u sobu, i zadjavola probah iz normalnog mode-a da usnimim onaj registar file i posaljem ga, za to vreme se opet komp 'zamrznu', pokusah da ga ugasim i upalim opet.... trttttt! Kraj i sa tim. nece sad da se butuje nikako.. salje neku poruku, ne stignem da je procitam, i pokusava da se podigne (sitetm ) ponovo, a ne uspeva nikako (ni safe mode ni nikako).
Sta sad mislim da uradim jeste da instaliram Windows (imam original CD za Dell kod sebe), na particiji (ako imam) i da pokusam da prebacim filove na novi. Mozel to??? Ne smijem ga formatirat nikako jer imaju neke stvari koje nikako ne bih smeo da izgubim. Na svaki nacin se moram mucit to da zavrsim jer mi prpade mnogo ako propadne to iz kompa.

U onom poslednjem regisrtu sto sam prvo zaboravio da ga otvorim kad sam napravio screen shot (Run) je, izmedju ostalog, video sam, i nesto sto se stalno pokrece (a mislim da ima veze i sa onim objasnjavanim portalom), a to je neki xupiter search. Ostalo ne znam sta je, i zalim sto pogresih sa screen shotom, i sto se posle logovah umesto na safe mode ponovo, ja normalno. Tad je trebalo izleciti zamrzavanje, koje bi MOZDA i prestalo da sam iz safe moda deinstalirao McAfee, i pokusao vratit norton (instalirat novi) i ucinio sto bi mi se reklo, a ovako sad moram da se mucim troduplo vise, a nisam siguran sta da radim jer mi sve ovo se desava prvi put i nisam bas FAMILIAR sa svim tim.

Svaki savet i uputa su dobro dosli. Mngo bi mi znacilo.. ocajan sam..

Sellam..

9

Krenuo sam sa instalacijom windowsa ponovo. izabrao sam da ga instalira na D, sve slobodno mu dodje kao particija (je li) a slobodan je skoro kompletan disk D. Posle sam mislio da prebacim sve sa C na D, pa da formatiram ceo C i posle ponovo instaliram windows na C, prebacim ponovo sve sa D na C, pa formatiram D.

Sta me muci je sto ne znam hoce li posle opet da se 'zamrzava' kao pre svega ovoga. Za to mi je trebalo resenja, a umesto resenja stvorio sam jos problema, i sad se mucim.

Da ne bih uradio nesto pogresno opet evo APEL (ko ono u novine il na TV stanice nase :) (a nije mi smijesno)) za sve savete i upute.

Zahvaljujem.

Sellam i pozdrav.

10

Pitanje

Instaliro se windows na D. Sad sam mislio da prebacujem fajlove sa C na D, kao sto vec rekoh.. pitanje: da li da prebacujem foldere sa programima, gde imam ih kopirane sa CD-a, i setup sam radio sa njih, pa da ih instaliram odatle, ili da trazim ponovo Cd sa programe i instaliram ih tako? Bolje bi bilo da uradim sta je najsigurnije, mada je i muka bas sve sa diskova ponovo. Ako smem sa C diska da prebacujem bas sve bolje da mi neko kaze, ili isto ako ne smem, pre nego bih pogresio savet bi dobro dosao..

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

11

Ovako fingerse, kao prvo trebao si koristit recovery mode za popravku windowsa jer je CD koji ti pomenu da imas bas recovery CD ali nebitno to je vec proslo.

Posto si vec poceo da formatiras itd. odgovorit cu ti samo na ovo poslednje pitanje. Direktorijume sa programima nemoj da prebacijes vec samo ciste podatke koji ti trebaju. Sve programe MORAS da instaliras ponovo.

12

Instalirao ja novi windows sad vec. Bolje sto si mi rekao da programe ne pokusavam da prebacujem. Verovatnocu sve kao sto rekoh, vratit posle formatiranja na C. Bitno je da sam spasio dokupmenta sto mi trebaju.

A za recovery nije ni kasno samo ako bude mogao. Ja sam ga pokusao jedan put nije mogao. CD koji imam pise da je za reinstlation. Probao sam obicni recovery nije hteo a za emergency trazi neki cd za to. Pokusacu jos jedan put recovery, koliko da se ne mucim dalje ako to upali, pa sta bude..

U svakom slucaju ovako nemam problema sad sa onim gasnenjem.. ionako mu je bio vakat za reglazu :D.
Zahvaljujem ;)

13

Četvrtak, 28. August 2003

Evo sad masina cista ko suza sto bi ono rekli :). E al sad zasad mi nema nesto konekcije :(.
fingersbroken je dodao/la ovu sliku:
  • Untitled-1 copy.jpg

14

Četvrtak, 03. Mart 2005

Problem sa (relativno) novim racunarom.

Od kako sam ga kupio CD player pravi sumove kad ga koristim. Cak i ometa kompletan sistem kad se krene sa CD roma pokrene. Sve ostalo uspori, cpu se lomi 100% a zvuk se prekida i dodje do toga da se komp zamrzne. Kad koristim DVD player il Burner rom nemam nikakav problem.

Druga stvar: jedno vrijeme je zamrzavao se cesce. Pocelo da se desava od kako mi je staka (kad sam slomio nogu bio) pala na kuciste :D... Kad sam ga ponio na service ustanovili su da je do graficke kartice (tako pokazala ona usb LED kontrolna svetla.. display card nije mogao da se initialize). Elem.. prvo sam mogao komp neko vreme da palim pa bi u po rada zakovo, a onda vise nisam mogao ni da ga upalim vise (samo bi pistao po vise puta il se ziv ne bi cuo :) ). I oni kad stavise njihovu mi graficku karticu (al slabiju od moje) sve je bilo u redu. Koristio sam njihovu dok su moju vratili sa servisa. Sad radi sve ali CD player i dalje iste probleme pravi iako je i on bio na servisu i oni ga ko fol popravili.

Skoro mi je komp opet nije hteo da se upali. LED svetla pokase da memory modul nije sad hteo da se podigne. Otvorim kuciste (a ne volim to da radim) izvadim graficku i izvadim memoriju pa ih ponovo vratim i sve opet profunckionise.

Meni palo na pamet sledece: da mi kompijuter ustvari mozda zeza nedovoljan napon. Ima tri roma (DVD, burner, i cd player) i malo jace komponente a ne znam kako mu je sa tim uskladjeno napajanje. Kako to da proverim i kako da prilagodim ako nije dovoljno? Imam programcic od maticne ploce (NEO 2 CoreCell) i na njemu imaju ta podesavanja da se vrse. Al ne znam kolko mi valja to tu da diram. Mene zanima imal kakvo hardwersko resenje... nesto kao dodatni kabl il bilo sta sto bi mu uistinu olaksalo opterecenje.

Naravno mozda problem i nije u napajanju. Ako iko ima ideju da bi mogao bit u bilo cem drugom onda nek posavetuje sta da radim. U sustini sad nema nikakvog problema al eto zabrinu me to sto se najednom pojavi. A mozda mu je i staka kad je pala bila malo zesce dohakala.

Ako nista onda makar recite imal za CD player kakvo resenje. U sustini ja njeg ne bih ni popravljao da nisam ostavljao i graficku da se popravlja, jer jeftinije mi se isplati kupit novi nego ic da ga podignem, al mi se cini da bi isti bio problem da sam kupio i novi. Kazu da je sony pravo osetljiv. Takodje mi ni burner nece przit na jacoj brzini a hoce na sporije. Pa sve kontam do cega li je...

Ostavio bih i cio komp na servis pa nek oni gledaju sta mu je, al u situaciji sam da nemam kad da sam bez kompijutera... Ustvari u situaciji sam da ne mogu bez dva :)

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

15

Četvrtak, 03. Mart 2005

Sve ukazuje na nedovoljno napajanje. Rešenje je jednostavno: pogledaj kolika ti je snaga tog napajanja pa idi i kupi neko jače. Ne znam kako je tamo, ali ovde je pojam dobrog napajanja Chieftec. Uzmi neko od 400W i svi problemi nestaju.

Prelazno rešenje je da isključiš ta CD plejer. Moguće je i da se problem manifestuje zbog njega, tj. on ima neki problem sa svojim napajanjem...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

16

Četvrtak, 03. Mart 2005

Od 400w je napajanje... Il 450.. pogledacu posle specifikacije. No moram otvorit kuciste da vidim dal su oba kabla prikacena za napajanje.. Trebaju bit dva jel?

Ma cd player jednostavno ne koristim. Problema ponovnih nisam imao... samo jednom posle servisa... A moram proverit za ove kablove. Jel trebaju bit nekako prikljucena 2? Ja kuciste ne hajem nikako da otvaram... al eto izlgeda moram :)

dopuna: proverih ja... pise 450 (jok sad mi se cini pise 4500 :D) ... no kako ja to da proverim jel stvarno tako i jel sve prikljuceno kako treba? Ono jes mogu ja otvorit kuciste i trazit no bolje me prvo uputit.. pa taman tamo i velkim slovima pisalo :D A valja proverit.. ovaj sam kompijuter kod kineza kupio.. a kinezima nije za verovat :D

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

17

Četvrtak, 03. Mart 2005

Koje je napajanje? To što piše obično nije tačno. Kupi neko brand napajanje sa istom snagom i radiće, garant. Ako ne koristiš taj CD, isključi ga. Pa da vidimo kako ide dalje.
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

18

Četvrtak, 03. Mart 2005

Pa ako ga iskljucim onda vise nece da radi.. a ja sebet njega sad i pitam :D... Kako da ga nateram da radi a da ne pravi probleme i sumove :)... A mogu ga i iskljucit il ga nastavit ne koristit. Nikakav problem.

Imam ja i della na 1.8 al ovo mi je novo masince... Al sastavljeno po komponentama.. hodi mu ga znadni koji je brend to sto je unutra a ne vidi se. Komponente su sve dobre al kad su to sastavljali nisam ih nista pito za napajanje. A pravo da ti kazem habera ti oni (ti sto prodaju) nemaju dal su trebali sta jace da ture il nisu... Ne znam ni sta sta su mi uvalili.. nije bitno sta pise. No ja ne mogu da trpim ovaj cd sto nece da radi kako treba ne mogu ponoci da spavam dok ga na sredim. A inace mi ni ne treba :)

A i ovo drugo more bit se opet pogasi ko mu to napajanje ne valja. Videcu da ga ja otvaram opet... auu sto to ne hajem. A jel imaju dva kabla za napajanje? Ma dobro de... kad otvorim kompijuter (a necu skoro) nastavicemo dalje. Da te ne mucim ovako uprazno :)... Pise tamo haman sve..

Social bookmarks