Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

1

Nedjelja, 04. Novembar 2012

Turske serije

Temu otvaram bas u ovom kutku jer imam nameru da caskam sa istomisljenicima/-cama :) koji ce se nadam se, pojaviti u skorije vrijeme. Cisto da razbijemo monotoniju na forumu.

Neka me neko koriguje ako gresim kada konstatujem da su poslednjih godina turske serije osvojile balkan, a bogami i bliski istok.
Ja sam imala viska slobodnog vremena, pa sam odgledala nekoliko tih serija. Ako nista, makar jedno dobro je rezultiralo iz toga : moja ljubav prema turskom jeziku. Ranije mi je turski jezik bio odbojan, a sad sam motivisana da ga naucim govoriti.

E sad koje serije ste vi pratili ili jos uvijek pratite, koje biste preporucili za gledanje?

Ja cu poceti :

1) Ezel
2) Kuzey/ Güney
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Erbakan

Učenik

(0)

Datum registracije: 20.12.2002

• Poruku poslati

2

Nedjelja, 04. Novembar 2012

Ja sam odusevljen ovim serijama a posebno glumcima koji su razbili klise turskih glumaca poput Kara Murata i co.

Nikad nisam voleo da gledam serije iz razloga sto se covjek obavezuje svaku noc i ako propustis koju seriju onda belaj :) . Ali serija "Kad lisce pada" je ubjedljivo najbolja serija koju sam ikad odgledao ( bez propustene epizode :D )

Ezel me zasitio brzo a trenutno pokusavam da pratim "Sulejman velicanstveni"
Sve je ovo samo igra! Nema tog muftije koji je vrijedan Vasih zivaca

3

Ponedjeljak, 05. Novembar 2012

Hoşgeldin Erbakan i hvala na odgovoru :)

Ja, da budem iskrena, ranije nisam gledala ni turske filmove ni serije, tako da dok ne googlah o ovom Muratu Kara nisam imala pojma ko je on. :( Ali zato biografije aktuelnih glumaca i glumica znam napamet heheh salim se

Gledala sam Yaprak Dökömü, to je serija sa najvise epizoda koju sam ja odgledala, trajala je bas dugo, a prica je bila realna, svakodnevna i realno predstavljena. Ali Riza je ubedljivo najbolji lik u seriji, koji je upravo nekim svojim manama i greskama uspeo da me uveri u realnost svog lika.

Muhteşem Yüzyıl ( Sulejman velicanstveni ) sam i ja u pocetku gledala sa velikim ocekivanjem jer je aludirala na istoriju, istrijske licnosti i dogadjaje, Ibrahim Pasa mi je bio ubedljivo najpozitivniji lik. No kako je serija odmicala nekako mi se cini da nema puno veze sa stvarnom istorijom i da se na kraju svela na spletke onih zenturaca pogotovu Hürrem. Smeta mi cinjenica da onako lako ubijaju ljude, to im je bukvalno kao nekome reci "dobar dan"! Stari dobri otrov, kanap i noz stalno su pripravni. S druge strane, mene kao zensko bice, fasciniraju kostimi u ovoj seriji, predivni su! :) I sad odgledam propustene epizode kad imama vremena, ali ne vise sa onim interesovanjem, kao na pocetku. Trenutno mi je princ Mustafa najpozitivniji lik. Ako se budu iole drzali istorije, Ibrahim Pasa (Pargali) bi trebao uskoro biti ubijen, zar ne?

Na nagovor jedne prijateljice Turkinje, sam gledala Fatmagülün Suçu Ne ? ( Sta je skrivila Fatmagül ? ) i nisam se pokajala. To je jedna izuzetno poucna prica. Preporucujem je.

Istovremeno sam iznenadjena i odusevljena turskom kinematografijom, mislim da su stvarno na zavidnom nivou. Imaju odlicne glumce.
Doduse ima u tom moru serija i onih sa puno kica i pricama koje su prezvakane i nerealne, ali te serije smijemo da zaobilazimo zar ne? he he he

Kurtlar Vadisi ponekad gledam, to mi dodje kao odgovor na one americke propagandne serije.

"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Ovaj post je već 2 puta uređen, zadnji put od »pink« (05. Novembar 2012, 09:22)

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

4

Srijeda, 07. Novembar 2012

Trenutno mi je princ Mustafa najpozitivniji lik. Ako se budu iole drzali istorije, Ibrahim Pasa (Pargali) bi trebao uskoro biti ubijen, zar ne?

Uskoro ce obojica biti ubijeni........davljenjem!

Velicanstveni nije oprastao!

Ima jos lepih Turskih serija:

Ifet

Ask ve Ceza...........Ljubav i Kazna

Zet Domazet.......Komedija

A sto se tice Kurtlar Vadisi ( Dolina Vukova ) nju nediraj! :)
" Bilen alemlere rahmettir "

5

Srijeda, 07. Novembar 2012

Selam annonimuse :)

Ask vec Ceza sam pocela da gledam al' mi nesto dosadila brzo i nisam odgledala do kraja.

A ova druga o kojoj pises je pretpostavljam ( Yabanci Damat? - Zet stranac ) smijesna je , sita sam se ismijala gledajuci , ali ni nju jos nisam zavrsila.

Zasto da ne diram Kurtlar Vadisi? Nisam razumela.

Zaboravila sam da pomenem najupecatljiviji lik iz ovih turskih serija : Cevriye ( Dzevrije ) iz Yaprak Dökümü :D

Erbakan

Učenik

(0)

Datum registracije: 20.12.2002

• Poruku poslati

6

Četvrtak, 08. Novembar 2012

Zaboravila sam da pomenem najupecatljiviji lik iz ovih turskih serija : Cevriye ( Dzevrije ) iz Yaprak Dökümü :D

Dzevrije legenda

Sve je ovo samo igra! Nema tog muftije koji je vrijedan Vasih zivaca

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

7

Petak, 09. Novembar 2012

A.Sellam pinkolino

Kurtlar Vadisi, serija je odlicna, po meni je bolja nego Sulejman Velicanstveni.Razlog: Covek je ratovao 40-godina, a oni celo vreme prikazuju Hurem urem rem em m.......!

Da Da Yabanci Damat :) to je ta !
" Bilen alemlere rahmettir "

Jelena81sn

Početnik

(10)

• »Jelena81sn« je žensko

Datum registracije: 19.04.2013

• Poruku poslati

8

Petak, 19. April 2013

serije

Cula sam da uskoro idu sinhronizacije za truske serije. Ne znam ali meni je barem mnogo lepi dozivljaj kad ne moramo da citam prevod...

Daca77

Učenik

(10)

• »Daca77« je žensko

Datum registracije: 04.04.2013

• Poruku poslati

9

Utorak, 30. April 2013

SERIJE
Lepa tema,evo i ja da ostavim svoj komentar,nisam ljubitelj serija ali osvojila me "Kad lisce pada",a posle nje i "Ezel" tuzna teska serija,to nam je zivot zapravo tako surov
nemilosrdan.Dosta pouka i lepih reci ima a sada sam odusevljena i sa "Kako vreme prolazi" i "Ljubav i kazna".

emina89

Početnik

(10)

• »emina89« je žensko

Datum registracije: 02.07.2013

• Poruku poslati

10

Utorak, 02. Juli 2013

ezel je bio najbolja serija. ima li jos neka na taj fazon?

Social bookmarks