Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko
  • »Altuna« je autor ove teme

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

1

Nedjelja, 17. Septembar 2006

TV prijedlog...

Cega nema na TV-u a trebalo bi da ima? Kojih emisija se rado sjecate a danas ne postoje? Sta vas posebno iritira od ovog sto postoji? Predlozite neki dzingl...spot koji odasilje neku poruku...Nesto sto bi bilo sjajno vidjeti s vremena na vrijeme.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

kaleks

Učenik

(10)

• »kaleks« je muško

Datum registracije: 18.02.2006

• Poruku poslati

2

Nedjelja, 17. Septembar 2006

Na mom TV nema vise heklanog i vezenog :D , trebalo bi da ima jedan vodokotlic povise njega i da moze da se "pusti voda", jer pocesto zatreba.
...ranije na TV-u se moglo gledati sto-sta zanimljivo i edukativno. Bilo je puno humora, onog narodnog, neuvredjivog, bez vulgarnosti, cega sad vrlo malo ima , iako ga ima to je nesto grubo i prosto. A mnogo , mnogo politike i spanskih serija (..ali tu je vodokotlic)

A za spot, dzingl...hmm..mislim da ne bi bila losa poruka: PREVAZIDJI SAMOG SEBE, ciji bi cilj bio da malo probudi pojedince (a Bogami i mase) da se vise bave sami sobom i da se usavrsavaju na svim poljima. Spot bi mogao da ide ovako: Idu kratke scene od budjenja, preko dolaska na posao (ili skolu i sl..) pa do kraja dana i svako vece taj pojedinac sumira (swotuje) sebe na listu papira sta je i koliko je uradio pozitivno, a koliko negativno.....i naravno posle toga ide poruka

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

3

Ponedjeljak, 18. Septembar 2006

Pa eto ja bih predložio da se nekih 70% programa kojeg daje B92 zabrani ili ukine ili da oni prestanu emitovati ili kako se već treba izraziti.

Zaista ta televizija prikazuje tako otrovne i po moral ljudi štetne emisije, serije, itd. da je to za nepovjerovati.

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

4

Medijska kuca B92, je po meni jedina na balkanu kojoj se iole moze verovati da objektivno izvestava te emituje emisije u kojima se pokazuje zdravo razmisljanje i uci demokratija.

Oduvek je bila na udaru snaga koje se bore protiv svakog vida demokratije poput rezima Milosevica, srpskih Radikala...
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

5

I po meni je B92 prilicno objektivna i profesionalna medijska kuca. Ako govorimo o ukidanju, ja bih ukinula Pink. Kada je rijec o nasim televizijama lokalnog tipa...ne bih da komentarisem uopste jer ne postoji komentar koji bi ih opisao. Od momenta kada su pocele sa radom pa svih ovih godina njihov kvalitet u programu nije pomjeren ni za jednu trunku.

Sto se emisija tice, nedostaje mi Branko Kockica na RTS-u. Mislim da djeca danas nemaju nikakvu emisiju koja bi zadovoljila njihove potrebe i zabavila ih. Doskoro su bili popularni Teletabesi a cula sam da je ta serija namijenjena djeci ometenoj u mentalnom razvoju.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

6

Pa i ja sam borac za demokratiju, ali mi se ipak ne sviđa 70% njihovog programa. Naravno, ja sam manje mislio na njihove informativne emisije, već na njihov zabavni TV sadržaj. To su one razne serije u kojima su svi konstantno skoro goli, pa onda španske serije, pa onda razne emisije koje propagiraju homoseksualizam kao sasvim normalnu stvar, pa onda Veliki brat (Big brother), itd.

Prije neki dan sam baš svratio do jedne trafike (tu mi radi jedan prijatelj) i dođe čovjek sa djetetom da kupi neke crtane filmove na DVD-u za dijete i malo popričasmo i on kaže, eee ono što smo mi nekad gledali na TV-u (misli na crtane filmove) su bili crtani filmovi, a ovo sad je nakaradno totalno, pa onda spomenu B92 i reče, a tu televiziju sam zabranio da se gleda kući, jer redovno ima nekih pedera, lezbijki, itd. Katastrofa.
Meni se taj komentar svidje.

Hvala.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

7

Pa pokusavali su Spain-e radikali,Nacionalni stroj,Socijalisti,pokusavali su da je ugase zbog toga sto emituje sve ono sto se desavalo u Srebrenici,Vukovaru,Kosovu,zbog toga sto nemaju Grand emisije,zbog toga sto prikazuju JSO u negativnom svetlu,zbog toga sto ne emituju spanske sapunice,zbog toga sto im Voja ne kroji uredjivacku politiku,zbog toga sto su isli da otkrivaju gde je Mladic.....................ali na svu srecu nisu uspeli.

Jednom je Vuk Draskovic na pitanje jednog novinara kako komentarise ostre napade radikala i socijalista na njega odgovorio:"Pa ja bih se ozbiljno zapitao sta nije u redu samnom kad bi me radikali hvalili."
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

8

Izvinjavam se što mi se ne sviđa B92.

Hvala.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

9

Pa Spain-e,ovo sto si ti naveo kao razlog sto ne volis B92 se u njihovom programu procentualno nalazi oko 10-15%,a isto ovo sto ne volis na B92 je na Pinku zastupljeno sa preko 90% programskog sadrzaja,al tebi vise zasmeta ovih 10% na B92(a na strani sva ova njihova borba za istinu,borba proti radikalizma,borba protiv cece kao "prve dame Srbije")nego ovih 90% na Pinku.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

10

To što ti procjenuješ da je to na B92 10% je tvoja procjena, ja smatram da je to mnogo veći procenat i da su njihove emisije i serije tog tipa mnogo žešće i razornije od onih na Pink (a ko kaže da mise Pink sviđa). Ja ti mogu reći da nisam ja jedini kojem se ne sviđa B92 i njihov program. Šteta što je kod nas stanje ovakvo kakvo je pa ljudi odmah misle da je u pozadini neka politika, itd.

Mogu ti reći da i ja osuđujem sve zločine naravno, i ja oplakujem žrtve, i ja sam musliman, Bošnjak.

I peder zna da stane protiv zločina, ali ja nekako imam odbojnosti prema tom njegovom stajanju protiv zločina, jer mi smeta njegov homoseksualizam, sa kojim se ne slažem. On se bori, ali zbog svojih ciljeva i ideja. A u jednom momentu nam se "putevi" sijeku. Njemu njegov put, život i vjerovanje, a meni moj put, život i vjerovanje.

Znaš li kako se, recimo, postavlja i gradi sihr? Uzme se fino i pomiješa nešto sveto i istinito, sa nečim nečistim i lažnim i tako se plasira. Evo pitaj koga hoćeš za ovo i biće ti jasno.

Ja se trudim u svom životu vjerom da se branim i zato, fala Bogu, kod mene ne prolaze sihrovi. A ko se brani svojom pameću, taj nasjeda ko topom. I za ovo pitaj koga hoćeš, ako meni ne vjeruješ.

Dakle, ako će neko govoriti o zločinima, prkositi režimu, trpjeti muke koje će mu režim praviti, a sve to zarad propagiranja onog baš najnižeg materijalnog stupnja, tipa homoseksualci, sloboda seksualnosti, prava žena na nakaradan "moderan" način, itd. Onda ja neću to prihvatiti od njega, što ne znači da sam automatski na strani zločinaca, ubica, strojeva nekakvih, radikala, itd. Već se jednostavno ne slažem sa B92.

To što ti mnogo voliš B92 i što ti se sviđa je tvoja stvar, ali ti to ne daje za pravo da budeš agresivan prema drugačijem stavu.

Evo recimo serija Sex i grad je po meni opasnija nego sve to emisija i serija na svim ostalim televizijama, jer ljudsku niskost i žensku raskalašenost pakuju u emocije i intelekt, što je mnogo opasniji i žešći otrov od onog klot turbo folka na Pink-u.

Dakle, komotno se može za B92 reći da je to sofisticirani, prefinjeni, nova generacija, viši nivo TV PINK-a.

Hvala.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

11

Meni se takođe ne sviđa B92. Za razliku od Spaina, tu pre svega mislim na informativni program, jer smatram da se kroz informativni program B92, uz 92 istine obavezno provuku i 8 neistina, po čemu je ova televizija i dobila ime. Pink ima drugačiju programsku šemu i publiku kojoj prilagođava tu šemu,i normalno svi oni kojima ne odgovara ovakva programska šema je i ne gledaju, što mi se sviđa, dok se kod B92 nameski kaže 92 istine a samo iz razloga da bi se na bilo koji način provuklo onih 8 neistina i da bi ih videli i usvojili kao istinu oni kojima je do istine stalo- i to je suština programa. Predlažem da se promeni naziv ove televizije iz B92 u F8.
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

12

Pa sudeci po tome Sans-e, covek ne bi smeo da simpatise niti jedan jedini medij na svetu. Imas li ti mozda primer za neku medijsku kucu koja servira samo apsolutnu istinu?
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

13

Cartoon Network na primer
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

14

Ima jedan arapski kanal na kojem je 24h učenje Ku'ana, a Kur'an je apsolutna istina.

Hvala.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

15

Pa eto ne preostaje nam dakle nista drugo osim da gledamo iskljucivo crtane filmove i ucenje Kur'an-a. Medjutim da bi smo to mogli sebi da priustimo, morali bi se odseliti na neko pusto ostrvo gde bi proveli ostatak zivota.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

16

Odmah da ti kažem, pusto ostrvo ne postoji. To je samo jedna od mnogih dezinformacija koje su se putem medija raširile u narodu.

i ... bode mi oči

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

17

A ne, to je izvlaćenje zaključka iz konteksta. Već bi realan zaključak bio da se čovjek vazdra trudi da što realnije stvari sagledava i da prihvati da je sklon tome da bude obmanut. A obmana danas u svijetu ima itekakvih, nevjerovatnih. Zavara čak i najinteligentnije osobe na svijetu.

Zaključak je dakle, šejtana prokletog te samo Allah Uzvišeni sačuvati može, koliko je profigan i opasan. I koliko se koristi istinama u svrhe negativne, koliko barata emocijama, inteligencijom, logikom, a sve zbog unutarnjih slabosti ljudskih. Zato treba da čovjek svoje slabosti otkloni, svoje bolesti unutarnje pobjedi, i što je glavno svojeg kibura (oholost i samoljublje) savlada. Bolesti i oholost će prepoznati samo ako mu se Allah smiluje i ukaže mu na njih, pa mu nadalje pomogne i da ih izliječi.

Za ovo je potrebna poniznost, iskrenost, iskren dijalog, jaka želja za ozdravljenjem koju Allah Uzvišeni nagrađuje uputom, pokazivanjem bolesti i davanjem lijeka.

Ovo se odnosi na sve ljude svijeta, koji žele da stvari vide realnim.
Ako ovo riješe, onda neće nikako moći biti neko koga će šejtan prokleti vodati kako on hoće.

Hvala.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

18

Narodeeee, vRnite se na temu...

Recimo,kada se o dzinglovima i spoticima radi ja bih predlozila da se napravi jedan snimak djece koja voze skuter i probijaju se kroz svakodnevnu gradsku guzvu dovodeci sebe i druge u opasnost s porukom "Roditelji, ne skracujte vijek svoje djece!" ili "Roditelji, pazite na svoju djecu!" jer su sve ucestalije saobracajne nezgode u kojima skoro svake nedjelje pogine po jedno dijete sa skuterom ili biciklom.

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

19

Meni se recimo jako sviđa emisija za djecu koja se daje na RTS-u u kojoj se djeca mogu javiti telefonom i igrati igricu, a pri tom i učiti, kroz igru, o lijepim osobinama koje čovjek treba da ima kao što su: poštenje, hrabrost, iskrenost, itd.
Ne mogu sada da se sjetim kako se zvaše emisija, nešto kao Heroj snova, ali nisam siguran. Pravo lijepa i fina emisija za djecu.

Očigledno je da je cilj te emisije da kroz igru djecu poduči i ulije im svijest o lijepim ljudskim osobinama. Takvih emisija fali svugdje.

Traže se emisije i serije koje kod ljudi i djece razvijaju pozitivne osobine, a inteligencija je relativna stvar, neko je manje, a neko više inteligentan. Inteligencija nije uopšte mjerilo ljudskosti, niti kakve diplome ili bilo šta drugo postignuto inteligencijom, ako to nije usmjereno ka razvijanju lijepih osobina kod sebe i ljudi. Dakle, lijepe, moralne i pozitivne osobine treba razvijati kod ljudi i djece, a ne govoriti im o inteligenciji, školama, fisokim ambicijama, a pri tom mu govoriti da se lijepih osobina oslobodi na tom putu. I onda se čudimo kakav je ovo svijet.

To bi bio koncept kojim bih ja, recimo, vodio jednu TV kuću.

Hvala.

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

20

Zaista je žalosno čuti od muslimana da hvali TVB92, jer se ne bi se smjeli zavaravati time što nas brane od četnika. Ta odbrana muslimana (i ostalih naroda u Srbiji) obavezno ide u paketu sa pravima homoseksualaca, pasa, mačaka, i ostalih "obespravljenih društvenih kategorija". To je dio LIBERALNE političke agende, a čiji je trenutno vodeći zastupnik u Srbiji Čedomir Jovanović, ali to ovdje nije tema. Helem, oni muslimani koji gaje ljubav prema B92 slobodno mogu očekivati da, kada staše pogodan trenutak za to, udare sasvim otvoreno, svom silinom, i na našu vjeru Islam. Oni koji mi ne vjeruju, neka odu na forum b92 i neka pokušaju da odbrane Islam i ograda ga od terorizma. U početku će samo nailaziti na podsmjeh i provokacije, a ako se čvrsto ustraje na tom putu tada slijede sankcije od samog administratora. Na ovom forumu ima članova koji to mogu da potvrde.

Krajnje je providno, za one koji to hoće da primjete, da je serija Žene fudbalera iz kasnih sati prvo premještena za termin u 20,00 a onda u predvečernji termin. A sad je tu i Big brother. I stvarno ne znam šta to nekima smetima na TV PINKU, a da isto to, na mnogo prepredeniji način, nije prisutno i na B92.

Inače, kada je o samoj televiziji riječ, moje mišljenje se, kako vrijeme prolazi, sve više poklapa sa ovim mišljenjem:

Citirano

Da li je tehnologija uvijek neutralna? “Svaka tehnologija unutar svoje fizičke forme ima predispoziciju da postane upotrebljiva na tačno određen način ali ne i na drugačiji,” piše Niel Postman, presjednik Odsjeka za Komunikacione Umjetnosti na Njujorškom Univerzitetu. “Samo oni koji ništa ne znaju o historiji tehnologije vjeruju da je tehnologija u cjelosti neutralna.” (Amusing Ourselves to Death, 1985)

Riječi i slike ne zaokupljuju isti sferu obraćanja. Ispisano parče papira traži od čovjeka da se unese u njega kako bi ga pročitao. Ono traži razmišljanje da bi razumio šta je rečeno. Televizija na traži razmišljanje. U stvari, ona ga čak i ne dozvoljava. To je razlog da djeca mogu sate provesti ispred malog ekrana. Televizija može zagolicati, ali ne može naučiti. Ona može unijeti slike u naše srce, ali ne i ideje u naš um. Ona poziva emocije, ali ne i intelekt.

Više ovdje:
alBazari je dodao ovaj fajl:
  • tv.zip (15,74 kB - 100 puta prikazano - zadnji put: 15. Januar 2017, 09:58)

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

Social bookmarks