Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

eki

Učenik

(10)

• »eki« je autor ove teme

Datum registracije: 22.04.2009

• Poruku poslati

1

Nedjelja, 10. Maj 2009

U centru N.Pazara razbijen kiosk

Danas je u centru Novog Pazara usred bijela dana razbijen kiosk od strane nepoznatih huligana.

Dali možda neko zna nešto opširnije o ovom dogadjaju?Ako zna molim neka detaljnije opiše ovaj nesvakidašnji slučaj.

rime

Zlatna sredina

(10)

• »rime« je muško

Datum registracije: 22.10.2007

• Poruku poslati

2

Nedjelja, 10. Maj 2009

Nakon provokacija upucenim Muameru Zukorlicu, koji je u doticni kiosk stao da kupi novine, od strane brata vlasnika kiosk.Nako pet minuta je dosla grupica mladica nauruzanih metalnim sipkama koja je demolirala lokal.Lokal je saniran u toku danasnjeg dana.

meho

Početnik

(10)

• »meho« je muško
  • »meho« je zabranjen

Datum registracije: 17.07.2008

• Poruku poslati

3

Nedjelja, 10. Maj 2009

selam alejkum

ja sam cuo da je problem bio oko parkiranja vozila ispred kioska, to sam i napisao ali mi je post izbrisan, neznam zbog cega je izbrisan

rime

Zlatna sredina

(10)

• »rime« je muško

Datum registracije: 22.10.2007

• Poruku poslati

4

Nedjelja, 10. Maj 2009

Zbog toga sto je Muamer parkirao svoje vozilo ispred kioska u nameri da kupi novine u isti taj kiosk.Tada mu je uz psovku receno da skloni taj auto odatle, nasta je covek iz muamerovg obezbedjnja rekao da je to mogao da saopsti i na mirniji i lepsi nacin i da su oni dosli da mu naprave promet u radnji,tada je ta osoba opet opsovala.Muamer je seo u auto sa obezbedjenjem i odvezao se.

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

5

Nedjelja, 10. Maj 2009

Citirano

Orginalno od rime
Zbog toga sto je Muamer parkirao svoje vozilo ispred kioska u nameri da kupi novine u isti taj kiosk.Tada mu je uz psovku receno da skloni taj auto odatle, nasta je covek iz muamerovg obezbedjnja rekao da je to mogao da saopsti i na mirniji i lepsi nacin i da su oni dosli da mu naprave promet u radnji,tada je ta osoba opet opsovala.Muamer je seo u auto sa obezbedjenjem i odvezao se.

Bas me zanima da je Pop parkirao svoje auto ispred kioska, kako bi onda doticna osoba reagovala?

Mozda sa Respektom.....Hmmm
" Bilen alemlere rahmettir "

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

6

Nedjelja, 10. Maj 2009

Ja ne znam kome, sta nije jasno?? Covek je stao da kupi novine, doticni nije imao pravo da ga tera ili da ga ne usluzi jer je to diskriminacija. A obezbedjenje mu je lepo reklo da sve sto je hteo mogao da kaze na lep nacin. On nije. Da je patrijarhu to rekao bilo sta slicno, bio bi najmanje ranjen na licu mesta... A Muamer ef. Zukorlic je vjerski lider, tako da se sa njim ne moze ponasati na taj nacin.

Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

meho

Početnik

(10)

• »meho« je muško
  • »meho« je zabranjen

• Poruku poslati

7

Nedjelja, 10. Maj 2009

selam alejkum

Allah zna sta je bilo a ja ovo nemogu nikako da skontam, niti je islamski i muslimanski ili bilo kako vec lupat i razbijat neciju imovinu od koje mozda i djecu hrani niti je lijepo neusluziti musteriju pa bilo ko da je, niti je lijepo parkirati vozila na zabranjeno mjesto i uz to ometati drugog da radi svoj posao i zaradi za zivot svoj i svoje porodice, tu je falilo sabura sa obe strane

reja

Učenik

(10)

• »reja« je muško
  • »reja« je zabranjen

Datum registracije: 28.02.2009

• Poruku poslati

8

Ponedjeljak, 11. Maj 2009

Jahjice, nije stvar u tome sto je M. Z. stao da kupi novine, vec sto je parkirao auto pred kiosk, a to zakonom nije dozvoljeno (apropo toga, znamo koliko M.Z. postuje zakon).

Anonimus, nije stvar toga kako je covek reagovao, i sta je njemu OBEZBEDJENJE (a ne M.Z) reklo, i da li bi se patrijarhu tako obratio, vec je bolje pitanje da li bi patrijarh poslao momke da mu izlome kiosk.

Jahja, ponovo, nije pitanje da li se tako vjerskom lideru obraca (a tom covjeku ocigledno da M.Z. nije nikakav lider), vec je pitanje da li se jedan vjerski lider na taj nacin sa ljudima razracunava. Sad je sasvim jasno zasto ga masa ljudi vise ne prihvata za vjerskog vodju. Vise podsjeca na nekakvog mafijasa, biznismena, nego na bilo kakvo svesteno lice...

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 16.02.2007

• Poruku poslati

9

Nisu problem razlicite islamske zajednice...
Nisu problem razlicite partije...

Problem su ljudi koji su ranije isli po kafana, pijanceri, navikli da probleme resavaju silom. (isto: kruska ne pada daleko od kruske)

Kako jedan stari rece sto je bio veliki alkoholicar:
"Ranije smo se bili po kafanama sad po dzamijama"

Al najvisi je problem sto zivimo u drzavi bez zakona.
U jednog normalnoj evropskoj drzavi bi se problemi resili ovako:

- Ko je parkirao gdje ne treba dobija kaznu
- Ko psuje i vrijedza mora na sud i dobija kaznu
- Ko lomi i unistava tudje dobija kaznu

Al kod nas je takva drzava da nece policija ni da se pojavi. A gdje nema drzave i zakona vlada zakon jacega. (bivsih kafandzija)

Sto se mene tice svi su muslimani braca!

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

10

Citirano

Orginalno od reja
Jahjice, nije stvar u tome sto je M. Z. stao da kupi novine, vec sto je parkirao auto pred kiosk, a to zakonom nije dozvoljeno (apropo toga, znamo koliko M.Z. postuje zakon).

Anonimus, nije stvar toga kako je covek reagovao, i sta je njemu OBEZBEDJENJE (a ne M.Z) reklo, i da li bi se patrijarhu tako obratio, vec je bolje pitanje da li bi patrijarh poslao momke da mu izlome kiosk.

Jahja, ponovo, nije pitanje da li se tako vjerskom lideru obraca (a tom covjeku ocigledno da M.Z. nije nikakav lider), vec je pitanje da li se jedan vjerski lider na taj nacin sa ljudima razracunava. Sad je sasvim jasno zasto ga masa ljudi vise ne prihvata za vjerskog vodju. Vise podsjeca na nekakvog mafijasa, biznismena, nego na bilo kakvo svesteno lice...

Bas mi je krivo sto ovaj forum, pre nog sto hoce neko da se registruje, nema test koji bi procenio mentalnu labilnost osoba. o| o| o| o| o|

Ako mi se vec obracas, a na to te niko ne tera, pokazi bar malu dozu postovanja, koliko god se samnom ne slagao, ili mi se uopste ne obracaj.

Ja sam koliko toliko tebe do sada postovao, ali vidim da nisi bas uredu, ne samo kroz ovaj post, nego kroz celokupno tvoje pisanje, tako da sa tobom nemam sta vise pricati...

Vracam se na temu... Ne opravdavam razbijanje kioska, ali je doticni svojim ponasanjem i ophodjenjem prema jednom vjerskom autoritetu to u potpunosti zasluzio...
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

11

cirkus zivi kad se dva ludaka potrefe zajedfno na jednom mestu ... i kad oboje u istom trenutku uhvate brda. milina za neutralnog gledaoca ...

HANY

Učenik

(10)

• »HANY« je žensko

Datum registracije: 22.04.2009

• Poruku poslati

12

Ja ne razumem ko je ovde kriv.......... ?( ?( ?( ?( ?(

Ovde su svi krivi..

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 16.02.2007

• Poruku poslati

13

Kako je za jednog okupatora najlakse da osvoji jedan prostor i da zadrzi moc?

Divide et impera
http://en.wikipedia.org/wiki/Divide_and_rule

Prevod: "Zavadi pa vladaj"

Primer: Palestina (Hamas, Fatah), Irak (Suniti, Shiiti)

Sto nisu nikad uhvaceni bacaci bombi u zadjnih 5 godina?

Kad vatra pocne da gori onda je dovoljno gledat.

meho

Početnik

(10)

• »meho« je muško
  • »meho« je zabranjen

• Poruku poslati

14

selam alejkum

Dobar i lijep primjer imamo od naseg vjerskog autoriteta kako treba da se obracunavamo sa onima koji nemisle isto kao mi. Ovdje se postavlja primjer kako bi musliman reagovao da mu dodje pop i da kupi nesto u kiosku a ja bih postavio pitanje kako bi reagovalo obezbedjenje mumaera zukorlica da se kojim slucajem zaustavio u raski, kraljevu, beogradu ispred kioska, da li bi tom vlahu sto drzi kiosk smeli i htjeli da razbijaju radnju i kakva bi to onda tek bruka bila, sve u svemu kao sto sam napisao trebalo je vise sabura, makar muamer je trebao da bude primjer za taj sabur jer koliko toliko makar je hodza ako nista drugo.

°thats_me°

Zlatna sredina

(10)

• »°thats_me°« je žensko

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

15

Citirano

Orginalno od Altuna
Steta sto mu ga nisu zapalili....Ja bih ga u vazduh digla.

muslimanu je zabranjeno da kaznjava vatrom.

ovo nije smelo da se desi. taj sto je opsovao, njemu ne treba kazna. Sta nije u glavi, ne izlazi iz nje..u njegovoj ocegledno nisu neke pametne stvari. Milion % sam uverena da ovakve stvari muftija ne podrzava.
i naravno nema nikakve veze sa ovim sto se desilo. To je samo dokaz koliko ga narod voli. Tako je hteo i jedan ashab r.a. da odsece svom ocu glavu jer ovaj govori lazi protiv poslanika s.a.w.s. Tolika je ljubav ashaba r.a. bila prema Poslaniku s.a.w.s.
Da je taj ashab r.a. to uradio bez Poslanikovog znanja, zar bi onda mogao neko i da pomisli da Poslanik nosi odgovornost za takvo nesto? Ne, Poslanik saws mu je zabranio to da ucini, i zamolio se Allahu preko 70 puta da oprosti tom njegovom ocu.

ko god je to uradio, on nije hteo odmah pred nasim liderom, jer je znao da je nas Muftija protiv ovoga. Muftiji nije potrebno da se na ovakav nacin obracunava, suvise je on dobar za nas. Mene ne cudi sto ga svi ne priznaju kao vodju, jer kaze se da je vodja kakav i narod..a on je bolji od naseg naroda, pa je mozda zbog toga nekome tesko da ga kao takvog prihvati.

ko god i pomisli da je Muftija ovo odobrio nek se zapita zbog cega bi on to uradio, i kome ovo najvise odgovara?? sigurno ne njemu. zato ne budimo naivni!
da nam ga Allah dz.s. sacuva svih zala, i ojaca ga dodatno dobrim ljudima, a otkloni ovakve koji mu prave probleme svojim neislamskim ponasanjem.

draga Altuna, tvoje temperamentno ponasanje samo pokazuje tvoje postovanje prema nam dragom muftiji. Ali mu ne cinis uslugu ako ovakvo nesto pravdas. Jasno je da on ovo ne podrzava, zato ne cinimo ni mi koji stojimo iza njega, inshAllah cvrsti kao bedemi.

Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne mozes probiti ni brda u visinu dostici, sve je to ruzno, Gospodaru tvome mrsko. (Al-Isra)

Social bookmarks