Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

21

Subota, 20. August 2005

Citirano

Orginalno od Tashke

Ja sam bio u Siriji,Damasku 7 dana i u Deraa' 7 dana i bio sam u Jordanu,tacnije,u Amanu 7 dana,to je ono sto bih voleo izdvojit,a ako bogda sledece godine idem u Palestinu(trebao sam i ove ali se iskomplikovase neke stvari te ne odoh),da obidjem zavicaj moje familije.

Meni je bilo cudno kad mi rekose drugovi da u NP dolazi jedna devojka iz Palestin. Nisam mogao da verujem ali ti sad pomenu da su tvoji iz palestine. Onda mora da ti je rodjaka jer nema bas svako u NP familiju u palestinu.
Sta ti je ona, bas me zanima ?
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

22

Srijeda, 31. August 2005

@ pimk : Ne rece nam gde si ti sve bila, koji ti se grad najvise dopao i tako to?

P.S. Da nismo sta svoje? (zbog nick-a mislim :) )
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

23

Srijeda, 31. August 2005

Citirano

Orginalno od Johhny
ed...ti sve ovo shto ispricha za Tunis,dobro reche...

al` kad predje na Saudijsku Arabiju, ti prvo reche da je poznata po NAFTI,a Hadzdz i Meku i Medinu u celini stavi na drugom mestu...

e bravo (o)

Htjedoh reci da su glavni izvori prihoda Saudijske Arabije: nafta, hadz i zlato, upravo tim redom s tim da za redosljed kod ovo dvoje zadnjih nisam siguran, mozda je zlato na drugom mjestu.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

pimk

Početnik

(10)

• »pimk« je žensko
  • »pimk« je autor ove teme

Datum registracije: 11.06.2005

• Poruku poslati

24

Četvrtak, 01. Septembar 2005

Citirano

Orginalno od pink
@ pimk : Ne rece nam gde si ti sve bila, koji ti se grad najvise dopao i tako to?

P.S. Da nismo sta svoje? (zbog nick-a mislim :) )

He he he Mozda. Nik mi je po mojoj omiljenoj robnoj kuci. U Pimk-ie kupujem svoju gardarobu.
Pozdrav za tebe!

A odkud tebi tvoj nik ? :D

25

Četvrtak, 01. Septembar 2005

Gde rece da si sve bila?
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

harunh

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.09.2005

• Poruku poslati

26

Srijeda, 28. Septembar 2005

Evo da i ja dam mali doprinos ovoj temi mada nemam puno toga nabrojati. Bio sam u: Turskoj-7 dana, Saudijskoj Arabiji-20 dana, Iranu-8 dana, a kako dodjoh u dijasporu obisao sam Austriju, Belgiju, Luksemburg, Ako Bogda iza Bajrama idem u Hag kod jednog mog velikog prijatelja. A ako pitate gdje je najljepse, svakako mije za vrijeme Hadzdza bilo najljepse ali me Iran posebno dojmio.:]
Hvala Allahu dz. s. Koji je dao da se nadjem na pravom mjestu kad je bilo najpotrebnije! :klanja:

nparis

Učenik

(10)

• »nparis« je muško

Datum registracije: 22.01.2004

• Poruku poslati

27

Masallah sta vas je putovalo za aprapske zemlje!
Ja se iz evrope ne vadim, bogami sigurnije.
Francuska, Svajcarska, Luxembourg, Austrija, Nemacka, Madzaska, Hrvatska, Slovenija i SCG.
Al brate najbolje u Pazar ! Ma kakav Paris :D :D :D
Crnom zemljom kada me zaspu ne pomosli da me nema, Sunce, Mjesec zar nestaju sa njihovim zalascima .

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

28

Kad pomenu Paris ...

Ja vjerovatno drzim rekord u kratkom boravku u nekoj zemlji. Naime, u Francuskoj sam boravio svega minutu i po :D . Zaluto jednom u povratku iz Luxemburga za Njemacku. Tu, na granicnom prelazu se odmah okrenuh te brze bolje nazad :O .

harunh

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.09.2005

• Poruku poslati

29

Ed jos jednom selam sad kad zalutas u Francuskoj bujrum do pariza imas gdje jal kod mene jal kod nparis. Svejedno zajedno smo. A za nparis nemoj se sekirati ako Bog da mlad si ti bice i za tebe prilike za putovanjima na lijepi istok. :]
Hvala Allahu dz. s. Koji je dao da se nadjem na pravom mjestu kad je bilo najpotrebnije! :klanja:

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

30

Nedjelja, 09. Oktobar 2005

Obisla sam cijelu bivsu Jugoslaviju (uzduz i poprijeko).Najljepsa od bivsih republika je Slovenija.Najljepsi grad je Mostar (grad koji me najvise impresionirao).
Isla sam u Madjarsku,Bugarsku,Slovacku,Cesku...nista posebno...
Isla sam u Tunis i obisla sam ga cijelog.Najveci dozivljaj je bio u Sahari.To morate probati-nigdje nisu tako noci zvjezdane kao tamo :D
Obisla sam pola Turske :najljepsi grad je Istanbul :D
Moja sljedeca destinacija je Jordan i Saudiska Arabija.
Toliko :]
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

Datum registracije: 21.02.2006

• Poruku poslati

31

Subota, 25. Novembar 2006

Vi bas mnogo proputovaste, ali mlada sam ja, ima vremena i za mene (ako Bog da).
Bila sam u Srbiji (Pazar, Tutin), Crnoj Gori (neka sela, nisam videla nesto mnogo), Hrvatskoj (primorje - Umag, Zagreb), Austriji (dosta puta samo prolazila, samo sam po Grazu setala), Nemackoj (Frankfurt, Stuttgart), Italiji (Trst, Gardaland - zabavni park) i Bosni (Sarajevo).
Rodjena si sa krilima. Zasto zelis da puzis kroz zivot?

didy

Zlatna sredina

(10)

• »didy« je žensko

Datum registracije: 21.10.2006

• Poruku poslati

32

Subota, 25. Novembar 2006

Ja cu reci samo da me je Budimpesta impresionirala (mozda sam samo romanticna :O ) ali bih volela jos jednom ploviti Dunavom nocu :O :)
Po rubu duge hodati, na dlanu mraz zapupiti.
Sta jos o tebi dodati,
da te je lako prodati, al te je tesko kupiti.

kaleks

Učenik

(10)

• »kaleks« je muško

Datum registracije: 18.02.2006

• Poruku poslati

33

Nedjelja, 26. Novembar 2006

Skoro sam bio u Egiptu i nosim lepe utiske iz ove interesantne zemlje. Nije potrebno napominjati impesivnost svetskog cuda -piramida. Narocito je opustajuce ploviti Nilom i posmatrati palminjke i plantaze raznog tropskog voca duz obale.

Narod u sutini posten, ali i malo navalentan prilikom trgovine, Moze se reci da su lep narod, jer ih krasi onaj arapski tamnoputi ten sa izrazenim lepim crnim ocima.
Muslimani cine vecinu, sto je na prvi pogled primetno u oblacenju zena i devojaka (99% pokrivene, od kojih je vrlo malo onih kojima se ne vidi lice), kao i veliki broj dzamija (arapskog i turskog stila).
Veliki broj istorijskih objekata cini to da milioni turista posete Egipat, medjutim osim tog saznajnog turizma postaje znacajan i taj rekreativni tj primorski turizam(Hurgada, Sarm-al Sheik).
Primetan j uticaj kolonizatora, kao na kulturu tako i na arhitekturu, posao, manire i ostalo...
Obezbedjenje i usluga cista 10-ka.

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

34

Utorak, 05. Decembar 2006

Nisam nešto mnogo šetala.
Turska- Istanbul, Kušadasi, Ajdin.
Bosna- Sarajevo, Travnik, Mostar (i okolina: Blagaj, Počitelj, Stolac...) , Zenica, Bugojno, Visoko... Ne mogu da se sjetim ima li još šta.
Da ne nabrajam gradove u Cg, ne mogu vala da je računam ko stranu zemlju :rolleyes:
Za Tursku me vezuju posebne emocije i posjeta ovoj zemlji mi je značajno izmjenila život. Sarajevo je mjesto u koje kada sam prvi put došla, imala sam osjećaj da je mi je to toliko blizak prostor kao da sam tu hiljadu života već proživjela. Mostar mi je bio veoma inspirativan.

Evo jedne slike sa piramide u Visokom. I nije baš neka fotka pa se i ne kapira da je piramida, al bolju nemam.
zuti cvijet je dodao/la ovu sliku:
  • piramida.JPG
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

miki_cpp

Početnik

(10)

• »miki_cpp« je muško

Datum registracije: 10.11.2006

• Poruku poslati

35

Utorak, 05. Decembar 2006

Cuo sam za tu piramidu...
Izgleda da je to bila piramida Ramzesovog brata, zvao se Ramo. I kad je bila deoba njega zapalo ovo parce zemlje u Bosnu. :D

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

36

Utorak, 12. Decembar 2006

Prosle hefte sam bio u Danskoj, grad Odense. Obzirom da sam bio poslovno nije se imalo vremena za obilaske ali se i za ono malo slobodnog vremena moglo primjetiti da je dansko drustvo za nijansu otvorenije, zivlje, temperamentnije od njemackog, sto i nije tesko biti. Kolege su bili dobri domacini, mi njih tako nikada nismo docekali.

Pitam kolege iz Danske dok smo vecerali, je li istina da ih je bojkot proizvoda od strane arapskih zemalja povodom karikatura Poslanika a.s. mnogo pogodio. Pocese da kukaju ko opareni, kazu, kako nije, dopravili su nas. Ja se stipam ispod stola da se ne nasmijem :D

ed je dodao/la ovu sliku:
  • odense.jpg

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

Datum registracije: 12.02.2005

• Poruku poslati

37

Utorak, 12. Decembar 2006

@ed: ovaj most je haos! bio sam u danskoj pre neku godinu negde krajem zime, tamo bese hladno, pa ona hladnoca ulazi pravo u kosti, ne k'o kod nas - kad je hladno onda drhtis - tamo ni kad drhtis nista ne pomaze! :D ali preko ovog mosta sam vozio - neverovatno dug, mnogo interesantan, ali preskup!
Sta ce se, tako je to na svakom takvom mostu, tunelu, ili trajektu - sve to mora da se isplati...

kempez

Početnik

(10)

Datum registracije: 21.12.2006

• Poruku poslati

38

Subota, 23. Decembar 2006

najlepsa je svajcarska

• »j a r a n e« je muško

Datum registracije: 20.12.2006

• Poruku poslati

39

Nedjelja, 24. Decembar 2006

Za menije naj ljepşa drzava : TURSKA
A naj ljepşi gradovi : ISTANBUL,IZMIR i ANTALIJA

• »ALIJA-KLADNICA« je muško

Datum registracije: 17.09.2004

• Poruku poslati

40

Nedjelja, 24. Decembar 2006

Zanimljiva tema.

Sto se tice zemlja posetio sam Bugarsku, Rumuniju, Madjarsku, Svajcarsku, Sloveniju, Hrvatsku, Italiju, BiH, Makedoniju, Grcku, Turska - kompletno, SR Nemacku, a u planu za 2007. insala Portugalija i Velika Britanija.

Grad koji me je najvise fascinirao, odnosno gradovi i mesta su: seher Sarajevo, Efes, Pula, Titovi Brioni, Istanbul.

Social bookmarks