Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

Datum registracije: 12.02.2005

• Poruku poslati

21

Subota, 24. Juni 2006

Istina je da sam cuo iz vise izvora da je Svedska veoma dobra zemlja, sa maltene najboljim socialnim sistemom a u jednom skolovanju sam se naucio par stvari o skandinavskoj kulturi... hm, mozda ni Svedska nije losa: blizu more :D, blizu sneg, na leto nije puno vruce... Tack ska du ha!

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

22

Subota, 24. Juni 2006

FAHRO du kan koma i SVERIGE ner du vill.
Her är allt bra.
Tack så mycke. Wellkommen.

sarajka_

Početnik

(10)

Datum registracije: 06.04.2006

• Poruku poslati

23

Subota, 24. Juni 2006

Svedski je slican njemackim hehe

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

• Poruku poslati

24

Subota, 24. Juni 2006

Tack, Ajla. Jag tror allt aer bra i Sverige, men kann inte komma pa besoket - jag har lilla flicka haer i Tjaeck. ;)

Ali nekad bih bas voleo otici do Svedske ili Norveske na letovanje... mozda bih o skandinavskoj kulturi onda znao malo vise, nego to sto pricaju profesori.

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

25

Subota, 24. Juni 2006

Men när lilla flickan blir lite stora insallah du kan komma här.
Jag är trivs här jette bra.
Ekonomi är spesielt bra.
En gång till wellkommen Fahro.

Fahro

Zlatna sredina

(10)

• »Fahro« je muško

• Poruku poslati

26

Subota, 24. Juni 2006

:)

Hajde da nas neko ne opomene sto pisemo strane jezike... Pitanje bese u koju zemlju biste hteli da imigrirate.

Mozda bi trebalo da se pre ovoga pitanja postavi jos jedno pitanje: U koju zemlju biste mogli da imigrirate?

;)

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

27

Subota, 24. Juni 2006

Ja kao Svabica, glasam za Nemacku. :D A Amerika dolazi isto u obzir.
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

studentica

Početnik

(10)

Datum registracije: 16.06.2006

• Poruku poslati

28

Nedjelja, 25. Juni 2006

Zasto nema opcije "pusto ostrvo"?
Vjerujem da je najbolje ici po sistemu: Dodjoh, vidjeh, pobjedih, vratih se sa peharom! Traba uzeti od svake zemlje najbolje sto nudi, nauciti najvise sto mozes, i vratiti se sa znanjem kuci. Voljela bih da obidjem Englesku, da vidim sve te divne eksponate u njihovim muzejima koje su kao kolonijalna sila ukrali drugim civilizacijama. Pa onda Pariz, Luvr... Pa Italija, Firenca i galerija Uffici. Zatim Japan, Indija, Juznoafricka republika, ma cijeli svijet... ;) Ja bih svuda zivjela po 2-3 mjeseca. Dubai se cini kao simpaticna destinacija, voljela bih tamo da se zaposlim. London djeluje privlacno, Machu Picchu (da se moze zivjeti tamo), ili neko pusto ostrvo. Ali voljela bih da se na kraju ipak vratim kuci...

29

Nedjelja, 25. Juni 2006

Ne sekiram se puno po tom pitanju, zivecu tamo gde me sudbina odvede. Jedino eto ne bih volela da je mnogo daleko od Pazara.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

30

Nedjelja, 25. Juni 2006

Kao sto vidim iz ovih nasih " VAKUM DRZAVICA " i pusto ostrvo mu dodje bolje :)) :)) :))

Ja ne bih na Pustom Ostrvu,pre bih otisao u Kanadi :D ;)
" Bilen alemlere rahmettir "

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

31

Nedjelja, 25. Juni 2006

U Italiju.....

......svi putevi vode u Rim :]
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

fantastic

Početnik

(10)

Datum registracije: 29.03.2006

• Poruku poslati

32

Ponedjeljak, 26. Juni 2006

definitivno Malezija...jedna od najljepsih zemalja ali nikad ne bih otisla tamo da zivim, Pazar je ipak Pazar :D
pored Malezije tu je i Engleska, neznam sto ali uvek sam hajala tu zemlju, hriscanska zemlja gde se islam siri neverovatnom brzinom

moivre

Učenik

(10)

• »moivre« je muško

Datum registracije: 10.07.2005

• Poruku poslati

33

I ja sam...

Citirano

Orginalno od šišmiš
Meni je smesno da neko zeli negde drugde da zivi ako ne tamo gde mu je koren.

...nekad ovako razmisljao (dok sam bio mladji ;) ).

Posle svih ovih nemilih dogadjaja zadnjih godina u ovoj "nashoj" zemlji a posebno poslednjih dana u Pazaru, sve cesce pomislim da li sam pogresio sto nisam otisao odavde kad sam imao priliku (i naravno manje godina).
Kad sam se sinoc vratio u Pazar sa redovnog vikend izleta zatekao sam po gradu sliku koju nikad necu prihvatiti kao normalnu (posebno za omladinu) i zakljucio sam da sam definitivno pogresio sto sam ostao u Pazaru. o| o| o|

Kad bih mogao da biram u koju drzavu da bezim onda bi to na prvom mestu bila Svajcarska (ljudi, pa tamo nikad nije bilo pravog rata).
Druga zemlja po redu bi bio Madagaskar sa idealnom klimom i "zgradama" koje ne smeju biti vishe od palmi (da ne pokvare rajski izgled ostrva ;) ).
Mens sana in corpore sano!

• »Иван_« je muško

Datum registracije: 21.05.2006

• Poruku poslati

34

nikad nije kasno. pravi problem je kada, kao npr. ja nemaš nikog nigde u inostranstvu, pa sve moraš sam da isplaniraš :))
Some Girls Are Bigger Than Others

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

35

Utorak, 27. Juni 2006

Citirano

Orginalno od Иван_
nikad nije kasno.

O da. Mislim da postoji tacka u zivotu covjeka kada je kasno za odlazak. Ja sam napustio Novi Pazar prije sedam godina. Obzirom na moju situaciju, mislim da danas ne bih imao snage i da bih se tesko odlucio na takav korak.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

36

Utorak, 27. Juni 2006

Ovaj svedski gore je jako los, ako zivis u Svedskoj ja ne znam gde si ucila ovako da pises 8o
Ma vala nebih se selio nigde, eventualno u NP. Dosta je seljakanja i navikavanja na novu sredinu ko sto rece ovaj gospodin iznad mene.
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

37

Utorak, 27. Juni 2006

Dosta jeste, ali nikad ne znas kuda ce te vetar sudbine odvejat.
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

38

Utorak, 27. Juni 2006

Vala jedino da me "odveje" na nisanu puske inace svojevoljno me odvejavat nece :]
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

39

Srijeda, 28. Juni 2006

Citirano

Orginalno od björn
Ovaj svedski gore je jako los, ako zivis u Svedskoj ja ne znam gde si ucila ovako da pises 8o
Ma vala nebih se selio nigde, eventualno u NP. Dosta je seljakanja i navikavanja na novu sredinu ko sto rece ovaj gospodin iznad mene.

Pa gdje si sad?Da nisi u Deutsch?Pa zasto se sutra recimo ne vratis u NP? :D

P.S. Dopunjeno:Sad vidjeh da si iz Svedske,ali svejedno,pitanje je opet ostalo isto :D
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

40

Srijeda, 28. Juni 2006

Zato sto mi je trenutno bolje u Svedskoj. ;)

Social bookmarks