Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

41

Srijeda, 28. Juni 2006

Pa da.....a svi nesto kukate za NP.....zaista ne znam zasto....................... :rolleyes:
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

42

Srijeda, 28. Juni 2006

Nikada iz Pazara ne bih otisla negdje s ciljem da tamo nedje ostanem dovijeka,da tamo provedem svoj zivot itd. Kad bih se odlucila da odem, otisla bih na par godina (nikad preko 3-4), prosetala, radila, razgledala...
Dakle, Pazar definitivno ne bih mijenjala ni za koji grad ni zemlju.

Na par godina otisla bih npr. u Dubai, Sidnej,Maleziju...
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

43

Srijeda, 28. Juni 2006

Pa jes kad covek nebi imao nikakvih obaveza mogao bi da ode tako pa da radi seta i razgleda al' u stvarnosti to ide malo teze. Narocito ako imas decu, nemozes par godina tamo par ovamo.
p.s galaksija zasto drugi kukaju to nemam pojma a ja nisam nigde kukao niti ima razloga. Kad budem zeleo oticicu u NP i to je to bez kukanja.
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

44

Srijeda, 28. Juni 2006

Citirano

Orginalno od galaksija
Pa da.....a svi nesto kukate za NP.....zaista ne znam zasto....................... :rolleyes:

Znas ti onaj vic u kojem se Haso zali na tijesne cipele. I po cijeli dan samo kuka na te cipele. Dojadilo Husu da ga slusa pa mu kaze: Daj molim te prodaj ih meni i nemas vise problema. Nema sanse, kaze Haso. Nema tih para da plati onaj merak kad ih skinem :D

E tako ti je i sa nama dijasporcima. Mi stalno kukamo ali nema sanse da se za stalno vratimo. Nema tih para da plati onaj merak kada idemo za Pazar na godisnji odmor. Kao sto nema para da se plati merak kada se sa odmora vracamo u Njemacku :D .
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

45

Srijeda, 28. Juni 2006

Citirano

Orginalno od björn
galaksija zasto drugi kukaju to nemam pojma a ja nisam nigde kukao niti ima razloga.Kad budem zeleo oticicu u NP i to je to bez kukanja .

Lako je ovo napisat kad imas slobodu kretanja i kad ti je standard na visokom nivou.Dok je vecini na ovim nasim prostorima to pravo uskraceno.

Pitaj Pazarca,Sarajliju i koga ti jos ne dali on moze skocit do Stokholma kad god pozeli i to bez kukanja ?!

p.s

Spustite se malo na zemlju,medju obicnim ljudima !!!!
" Bilen alemlere rahmettir "

orange

Učenik

(10)

• »orange« je žensko

Datum registracije: 19.01.2005

• Poruku poslati

46

Srijeda, 28. Juni 2006

Evo galaksija, ja recimo ne kukam za NP :D :D

Moj izbor zemalja za emigraciju bio bi:

1. Irska - svidjaju mi se ljudi, priroda, puno zelenila...

2. Spanija&Portugal - svidjaju mi se ljudi, klima, sunce, more itd.

3. Svica - ne svidjaju mi se ljudi al mi se svidja uredjenost i nacin zivota

To je sto se tice Evrope. Od drugih kontinenata, u obzir dolaze samo Australija i Novi Zeland.

U principu mi se najvise ide u zemlje gdje ljudi zive skroz mirno, u zemlju koja nema neke mahnite politicare, predsjednike... u zemlju gdje se koliko toliko zna za red, i gdje nema nekakvih mahnitih skandala i desavanja... Osim Irske i njenih problema sa IRA grupom, mislim da ove gore zemlje imaju bas to sto trazim. Ipak, sanse da igdje odem zivjeti su veoooma minimalne pa onda i ne razmisljam previse o tome... Al eto, ponekad se omakne pa covjek malo masta... :D
...Najgore je biti stranac u svome plemenu...

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

47

Četvrtak, 29. Juni 2006

Ma vi bhi svi dosli u Bosnu :D ...da se kladimo :D
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

48

Četvrtak, 29. Juni 2006

Citirano

Orginalno od galaksija

Ma ono ... ask je to ... polako, nema hitanja, skontaces nas zasto ... mozda , nekad ...
Sa Gradachca bijele kule zmaja od Bosne :)
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

49

Četvrtak, 29. Juni 2006

Iz raznih razgovora cujem kako ovaj nas narod sto je u Dijaspori kupuju nove kuce, stanove, renoviraju stare kuce..... kao planiraju u starosti kada dobiju penziju da se vrate dole u Sandzaku a 90% od njih se nikad i nevrati dole da zivi.
To im posluzi samo za godisnje odmore i nista vise....
Licno nikad se nebih vratila u NP da zivim sto ne znaci da ne volim taj grad naprotiv.
Mozda ali kazem samo mozda ako u Srbiji bude standard kao u ovim zapadnim zemljama ;)

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 07.02.2004

• Poruku poslati

50

Četvrtak, 29. Juni 2006

Citirano

E ako ikada budem imigrirala( udacu se mozda) u NEW YORK ili LONDON.

New York pa i nije nesto. Uvek je guzva i tempo zivota je vrlo brz. Ipak nije lose prosetati po noci kroz Times Square jer ima dosta toga da se vidi (i ako je malo skupo kupovati i ici u restorane).

Meni se cini da je California (San Francisco i Palo Alto) najbolja jer cini mi se da se tamo zivi pravi Americki zivot. Narod je puno vise opusteniji i sadrzi u sebi Evropski nacin zivot, posebno San Francisco i Palo Alto. Isto kao u Floridi (Miami i South Beach) pravi Americki zivot. Chicago je takodje dobar, cist je grad ali je tamo puno hladno.

Meni se uglavnom Amerika svidja i zadovoljan sam.

Wassalam.

pepeljuga

Početnik

(10)

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

51

Četvrtak, 29. Juni 2006

E tako ti je i sa nama dijasporcima. Mi stalno kukamo ali nema sanse da se za stalno vratimo. Nema tih para da plati onaj merak kada idemo za Pazar na godisnji odmor. Kao sto nema para da se plati merak kada se sa odmora vracamo u Njemacku :D .
[/QUOTE]

Odlicno receno gospodine Ed (o) !!!

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

52

Četvrtak, 29. Juni 2006

Mislim da bi meni bilo zadovoljstvo posjetiti Ameriku, mozda cak i zivjeti tamo. Zapravo meta mog putovanja od prije sedam godina i jeste bila Amerika ali se nekako na put isprijecila Njemacka. Iznenadio sam se koliko su te dvije zemlje povezane na jedan poseban nacin. Ogroman broj Amerikanaca je zapravo njemackog porijekla. Za detaljnije informacije ---> klikni
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

sahih

Učenik

(10)

• »sahih« je muško
  • »sahih« je zabranjen

Datum registracije: 07.06.2006

• Poruku poslati

53

Četvrtak, 29. Juni 2006

Ogroman broj Amerikanaca je zapravo njemackog porijekla.

isto ti je nisi pogresio

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

54

Četvrtak, 29. Juni 2006

U Bosnu najprije. U Tursku takođe. Na Zapad nikad. I ne bih imala nekih posebnih razloga da žalim za Pazarom. Čak naprotiv.
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

55

Četvrtak, 29. Juni 2006

Citirano

Orginalno od galaksija
Ma vi bhi svi dosli u Bosnu :D ...da se kladimo :D

Nemoj biti toliko sigurna !
" Bilen alemlere rahmettir "

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

56

Četvrtak, 29. Juni 2006

Definitivno Spanija! I to Barcelona, najlepsi grad na svijetu!!! :)
Sit Hungry Doesn't Believe

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

57

Petak, 30. Juni 2006

Ako bih i mrdao iz Sandžaka, ka zapadu dolazi samo Bosna u obzir, a ostale zemlje su na istoku. Prije svih istočnih zemalja naravno Turska.

Međutim, to je AKO bih mrdao, a neću, ako Bog da, jer je dosta više mrdanja i selidbi. Ne mrdam iz Sandžaka, ako Bog da, nikud i nikad. Ovdje ću, inšallah, umrijeti i ovdje će mi i mezar biti, inšallah.

Imam osjećaj, da kada je pokretač teme "koncipirao" :D temu, mislio je samo na one gradove koji su "dunjalučki" privalčni, pa stoga nije navedena u listi Turska, Iran, Sirija, Bosna.

Pošto bi spisak bio dugačak ako bi se krenulo sve to nabrajati, a ono barem jednog predstavnika ovakvog jednog "koncepta" :D (opet koncept), recimo da se u listu doda Turska, jer je Turska u tom smislu najraskošnija.

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

studentica

Početnik

(10)

Datum registracije: 16.06.2006

• Poruku poslati

58

Utorak, 04. Juli 2006

Nikad ne recite nikad!
Ja vjerujem da nema granice po pitanju godina, i ma kakve da smo patriote dodje vrijeme kada vise ne mozes da podneses pritisak. Moj otac je sa preko 50 godina otisao u Bosnu, po pitanju posla ne da je pao "s konja na magarca" nego je postao pjesak, sad je daleko od prijatelja, rodbine, status koji je tamo izgradio ovdje ne vrijedi, odjednom je na nuli. I sve to zato sto je imao tri cerke, a vidio je sta se radilo na Kosovu za vrijeme bombardovanja, i rijesio da nas po svaku cijenu zasiti od toga. Samo se nadam da cu uskoro zavrsiti ovaj fakultet, naci posao i omoguciti mu da ode u zasluzenu penziju!

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

Datum registracije: 17.10.2004

• Poruku poslati

59

Utorak, 04. Juli 2006

Citirano

Orginalno od studentica
... Samo se nadam da cu uskoro zavrsiti ovaj fakultet, naci posao i omoguciti mu da ode u zasluzenu penziju!

Inshallah da zavrsis fakultet i nadjes dobar posao.
I jedno veliko Amin na ovu tvoju zelju-dovu.

Lijepo je to cuti (a i rijetko u ovo vrijeme) da se neko brine o svojem ocu.

jare

Početnik

(10)

• »jare« je muško
  • »jare« je zabranjen

Datum registracije: 01.06.2006

• Poruku poslati

60

Utorak, 04. Juli 2006

Bez obzira sto cu okoncat i postdiplomske studije u Maleziji (ako Bog da) i sto sam dobio posao u istoj zemlji; i bez obzira sto me ugovor zaposljavanja obavezuje da 3 godine radim i u Francuskoj, ja ne bih emigrirao apsolutno nigdje. Kao sto sam vec i jednom pisao smatram da nam je mjesto tamo odakle smo. Trbuhom za kruhom je prihvatljiva ideja, kao i potraga za znanjem ali stalna imigracija je pomeni kukavicluk ili nedostatak ispravnog osjecaja u insanu (nek se niko ne nadje uvrijedjenim, a ako se vec jeste onda se ispricavam).

Tuzno je kad ljudi kao parametar za ovakvu odluku uzimaju materijalne stvari i suho ekonomsko stanje zemlje. Ukoliko insan sa sobom nije nacisto, tj u sebi ne mere da nadje mir onda cisto sumnjam da cu mu tu puno pomoci \'harmonicna\' ekonomska sredina. Mozda ce nemir ziveti u miru ali nemir kao nemir kad mu se prilika pruzi uvijek ispliva na povrsinu. valja se pazit toga...

Mnogi izgube materijalne probleme, dobiju stan i pare ali izgube dusu. Valja se brinut o tome.

Na kraju, samo cu podijelit neki cudan osjecaj da mi je i parce hleba sa sirom kod kuce sladje nego najskuplji specijalitet u tudjini. Draze mi je kuci pricat sa djetetom iz ulice nego sto sam ovdje u krugu najpoznatijih licnosti sa televizije. Vise uzivam sa drustvom na bazenu u Pazaru nego provodjenje na najlepsim ostrvima svijeta.

Sve to jeste fino sve to je avantura, ali nista nije ko otadzbina, kao mjesto gdje srce je rodjeno i gdje je ostalo sa srcima voljenih i najmilijih da pociva.

Sve godine koje provodim van doma racunam da sam i radio, i provodio se, i uzivao, i ucio, ali nisam ziveo zivot vredan zivota. Jer samo tamo gdje je srcu toplo, jeste mjesto gdje se zivot zivi.

Social bookmarks