Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

Datum registracije: 02.07.2003

• Poruku poslati

61

Srijeda, 05. Juli 2006

Citirano

Orginalno od jare

Na kraju, samo cu podijelit neki cudan osjecaj da mi je i parce hleba sa sirom kod kuce sladje nego najskuplji specijalitet u tudjini. Draze mi je kuci pricat sa djetetom iz ulice nego sto sam ovdje u krugu najpoznatijih licnosti sa televizije. Vise uzivam sa drustvom na bazenu u Pazaru nego provodjenje na najlepsim ostrvima svijeta.

Auuuu al` tebe drma nostalgija... Jare, mislim, nije za tebe zivot u dijaspori. :]
Basimi veririm, Sancakin bir tasi vermem!

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

62

Srijeda, 05. Juli 2006

Pa jare ja ne skontah sta ti odluci na kraju? Vracas se uSandzak ili ostajes u Maleziji i Francuskoj?
Sit Hungry Doesn't Believe

jare

Početnik

(10)

• »jare« je muško
  • »jare« je zabranjen

Datum registracije: 01.06.2006

• Poruku poslati

63

Srijeda, 05. Juli 2006

Nemacka, Francuska, Malezija, Spanija... Gdje god da odem, nije problem, al cu na kraju kuci da dodjem... ako Bog da. To mi je zelja, a to mi je i plan.

Zivet mi nije problem nigde, al sa razlogom. Al kuci je kuca i kuci cu se vratit. Samo sandzak zovem kucom i stalnim prebivalistem..

Emnid

Učenik

(10)

• »Emnid« je zabranjen

Datum registracije: 24.12.2005

• Poruku poslati

64

Srijeda, 05. Juli 2006

Citirano

Orginalno od jare
Nemacka, Francuska, Malezija, Spanija... Gdje god da odem, nije problem, al cu na kraju kuci da dodjem... ako Bog da. To mi je zelja, a to mi je i plan.

Zivet mi nije problem nigde, al sa razlogom. Al kuci je kuca i kuci cu se vratit. Samo sandzak zovem kucom i stalnim prebivalistem..

Kazes na kraj ????? Mislis kad dobije penziju i kad financiski se obezbedis !!! Pa tako cemo svi, to nista nije novo. ?(

I jos nesto kako to student tj neko bez dovoljno znanja ima ima vec ugovor sa firmom i to nista manje nego na 3 godine :rolleyes: kad je svuda u svetu potrebno prvo 6 meseci do godinu dana raditi probno, a onda se sklapaju ugovori. To mi vala nije nekako jasno, jedino ako nisi hteo da se pohvalis, e onda se ispricava za pitanje. Zaboravi, nemoj odgovoriti ;)

Muki

Zlatna sredina

(10)

• »Muki« je muško

Datum registracije: 22.10.2003

• Poruku poslati

65

Četvrtak, 06. Juli 2006

Italia

Nema u anketi Italije... Kad bih se selio u drugu zemlju, to bi najverovatnije bila Italija. Trenutno mi je dobro i ovde 8)
_________
________
_______
______
_____
____
___
__
_
What a signature!

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

66

Četvrtak, 06. Juli 2006

Nema ni (NeBašTako)Pustog ostrva, pa nikom ništa :D
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

jare

Početnik

(10)

• »jare« je muško
  • »jare« je zabranjen

• Poruku poslati

67

Četvrtak, 06. Juli 2006

Emnid, musko li si, zensko li si, sta god da si, ukoliko te odgovor ne zanima onda pitanja ne postavljaj. Ukoliko nisi u stanju da precutis svoje nebuloze onda bar ne pokusavaj drugom pravo da pruzi odgovor da uskratis.

U svakom slucaju nebuloza je i to sto ti sebi dajes za pravo da komentarises moj stav o tome gdje mi je kuca. U pazaru sam i kao student sa ovih 10000 km cesce kuci nego 90 % nasih nemackih gastabajtera. I ne idem dole da bih se puhao i pokazivao sta sam stekao nego idem dole zato sto kao sto rekoh dole je moja kuca, i ja se ne nameravam tamo vratiti jer ja tamo jos uvek jesam. Mozda ovde studiram (postdiplomske za tvoj info.. nadji negde sta je to MBA), mozda cu negdje drugde (a ne samo u Fracnsuskoj il u Evropi) radit al cu uvijek bit dole i ici cu koliko god da mogu, i nece mi smetat da radim ni za manje samo nek imam ono sto zelim da imam, ili nek ostvarim ono sto nameravam. A o tome vec ne moram da pricam jer to je izmedju mene i mene i ti sa tim nista nemas. Osim mozda ako te bas nesto iznutra ne kopka.

Obzirom da te kopka vidim i oko mog ugovora ne znam sta da ti kazem. Ocigledno imas nekakvih problema sa samom/samim sobom. Ja sam mashallah diplomirao, student kakvim me predstavi nisam. Vec sam svoje i pokazao i dokazao, a ocigledno da tebi nije poznat koncept investiranja u potencijale i ugovor koji donosi korist za obe zainteresovane strane jer ti ocigledno samo mislis o tome kako da tebi bude sto bolje a drugim sto gore. I nije mi jasno o kakvom ispricavanju ti pricas??? Jel bi i da ti ugovor skeniram kojim slucajem? Uostalom, kao sto rece, i ne moram da ti objasnjavam. Prvo ne mozes da shvatis, drugo ne zasluzujes odgovor. Al ipak ne mogadoh a da ti ne objasnim kakve nebuloze pises. Kao i mnoge tvoje prethodnice, ocigledno vas nesto u glavi ceska ili ceshe.. Detalje svakako neces znat, ma koliko da te mucili, kopkali il cesali. A odgovor ces od mene uvek dobit! ja se zbog ocene i lazne finoce osobama sa ociglednim diluzijama ne libim da skresem istinu u oci... Iako znam da ne pomaze.. Zato: preporucujem ti lecenje..

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

68

Četvrtak, 06. Juli 2006

Kenija;)
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

Emnid

Učenik

(10)

• »Emnid« je zabranjen

• Poruku poslati

69

Četvrtak, 06. Juli 2006

E ljudi sta da vam kazem laznih prijatelja tj onih sa losih osobinama imate sigurno u svojem okruzenju. Znate to su oni ljudi koji kad pricaju o sebi puna su ima usta hvalospleva za samog sebe, u pravom smislu pojma oni su egoisti jer kad ih pitas za informacije oni okrecu glavu. E takav je i ovaj jare. Vise ljudi mi je pricalo, daj je pokusalo da stupi u kontakt sa njim da bi im dao informacije o uslovima i kako mogu studirati u maleziji ali on ih je sve izbegavao, navodio razgovor na drugu stranu, ocigledno plasi se on od konkurencije ...
A vidite mu to i ponasanju ovde. Pogledajte kako govori, navodno oni bi napustio maleziju da ostavi utisak kako ne traba tamo ici i da bi se sto manje pazaraca odlucivalao tamo da ide. Hoce da ima sto manje konkurecije.
E dok god budes ovako podmukao i otvoreno izmisljas dobijaces i odgovore.
Kad ga cujes kad prica o pazaru rekao bi covek, ovaj ide vec sutra dole, a ovamo nikad o tome ni ne pomisli. Glavno je da je on nasao za svoje "dupe" dobro, a naivnim ce pricati prazne price.
Hajde jednom barem nemoj biti licemeran! Sam si rekao da si zavrsio zbog cega si u maleziju, e sad posto ti nedostaje novi pazar, tvoj narod, a nije ti vazno koliko ces zaradjjivati, hajde nemoj biti samo junak uprazno tj na jezik nego fino budi dosledan onog sto kazes pa se vrati ! Ili u drugom slucaju kad nemas te namere nemoj, brate ni pricat, ne lazi ovaj narod da ne traze svoju bolju buducnost negde vani.

Drugo:

Razmiljas li ti imalo kad pises. Pogledaj ovo , prvo kaze da je od 90% koji zive u nemakoj vise puta u novom pazaru nego sto su oni, a onda spocitava tim casnim ljudima iz nemacke da idu dole da bi se dokazivali. Da to oni zaista rade, radili bi kao i ti, sto si umisljen u svoju velicinu, isli bi verovatno vise put da se pezentiraju kao sto to ti radis.

Vidi se imas ozbiljini i zestokih problema sam sa sobom, ne kapiras neke svtari, dosta si providad kod izmisljotina i meni se gadi od takvih kao sto si ti zato hajde, de me zaobidji vise jer takvih ljudi poput tebe sa losim osobinama, da sve ponizavaju a samo sebe uzdizu i lazno hvala imam na pretek u mojem okruzenju, visak si i nemoj da se uvaljujes, jasno ti kazem ne trebas mi nista . Laznog prestavljanja i laganja mi je dosta ... !

Citirano

Orginalno od sans
Nema ni (NeBašTako)Pustog ostrva, pa nikom ništa

Vala bas tako sanse (o) Sipmatico
Nismo ni jareta trebali dirati, nego ne mogadoh da dozvolim da prosipa nebuloze ...
Cuj ti njemu odmah u inostrastvo, cio normalan svet salje samo radinike od poverenja i uvezbane u sistem po svetu a on :)) :)) sta da kazem da nije smesno bilo bi sta jos smesnije :D

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

70

Četvrtak, 06. Juli 2006

Svaka cast Emnid (o)
Ziv mi majka i ja sam to primetila da se ovaj Jare mnogo hvali-katastrofa.
Kao nije mu vazno koliku ce platu u Pazaru primati :)) - HAJDE Jare ne dokonisi ziv ti taj fakultet sto se kunes u njega i taj ugovor u Francuskoj :))
Ma da ti nije bolje tu gde si sad, odmah bi ti spakovao kofere i spicio za Pazar nebi se ti mnogo obazirao na ovo ili ono.
Svako ide tamo gde mu je bolje.... ;)

šišmiš

Zlatna sredina

(10)

• »šišmiš« je muško

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

71

Četvrtak, 06. Juli 2006

Da,uglavnom se na zestoko skrenulo s'teme.
ja sam se u ostalom predomislio.odleteo bih na havaje... gledo sam ih jucer na tv :)

jare

Početnik

(10)

• »jare« je muško
  • »jare« je zabranjen

• Poruku poslati

72

Petak, 07. Juli 2006

za emnid: http://www.forum.novipazar.org/thread.ph…yleid=&page=1#2

Za ajlu: imigracija za mene nije prihvatljiva ideja. Ne bih se ponosio time. Imigracija znaci odlazak negde za stalno. O tome ni ne razmisljam. O tome i pricam.

Jos se u nekoj temi diskutovalo, i tamo sam vec rekao da u inostranstvo bih otisao rad skolovanja ili unapredjivanja licnog, sto ce pomoci da jednog dana kad se vratim u sredini u kojoj sam nesto mogu i da ucinim. Ne radi se ovdje samo o tome sta mi bi hteli i kako bi nam lepse il lakse bilo. Dakako se radi o tome sta je najbolje. A moje srce zeli ono najbolje. Lakse bi mi vjeruj bilo da se vratim dole i ne radim nista, nego da se za sve sam u inostranstvu snalazim. Hvala Bogu ne fali mi nikakva podrska, al uvijek mi je bilo lakse zivet u Pazaru gdje se za pola stvari ne bih morao mucit sam.

Elem, ako cemo i o skolovanju. Amanet imam i da magistriram, kad sam vec na pola puta. I zelim svakom, pogotovu svakom iz Pazara, da se obrazovanjem bavi sto je moguce dalje. Sto je skola bolja, i sto je bolje insan prihvati, to bi trebao i rezultat da bude bolji, tj insan bi trebao postat bolji i korisniji.

Pitanje za tebe, jasno i kratko: da ti iz neke kompanije ponude da ti plate najskuplje moguce skolovanje (da ti ne spominjem cifru), koje sama tesko da bi mogla da priustis, i da ti posle toga moras da radis za njih, ogranicen br godina (rekao sam vec) a ne za stalno, a uz to te priblize sto je moguce vise kuci, dal bi ti to prihvatila? Sta mislis?

Da ne pricam jos o uslovima, i o iskustvu koje cu eventualno steci, sto ce verovatno pomoci da se i kuci nesto izgradi nesto na osnovu toga, samo mi reci bil ti to prihvaila il bi se nesto kao odmah spakovala i vratila? Dal bi to bilo dosledno zelje za najboljim? A veruj mi ne razmisljam samo o sebi. Sta god da radim sad, imam na umu kucu. Sta god da radim ovdje radim ga zbog kuce. Isto ko sto sta god da radimo na ovom svijetu trebali bi da imamo na umu i buduci svijet. To je jedino mjesto gdje cemo svi da \\\"imigriramo\\\". Za tamo bi trebali da se spremamo. Lose vibracije, mrznja, i zelje za nipodostavanjem drugih ne verujem da su dobra priprema. Zato, kad neko pogrijesi, a imas zelju da istu gresku napravis, nemoj da ti to daje podrsku. Emnid se dokazala kao moje dezurno zakeralo, te je nemoras hvatat kao camac da bi otplovila gdje te trenutna emocija ponese. Njoj nesto licno smeta, a za licne probleme bi trebala doktoru da se obrati. Meni naskodit nece nikako to bi trebala da shvati, tim sto ce svrljat po forumu. Nit sam ovdje zbog nje, nit zbog reputacije, vec upravo zato sto me ovo mesto veze sa Pazarom, al ona je dovoljno inteligentna da ni to ne moze da shvati.

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

73

Petak, 07. Juli 2006

Jare odgovor na tvoje pitanje: Naravno da bih prihvatila tu ponudu ako je u mojoj koristi tj. kao sto sam vec navela svako ide tamo gde mu je bolje i radi ono sto mu je najkorisnije.
A kazes kao u Pazaru bi se manje mucio, nebi morao da se snalazis sam, lakse bi ti bilo.....
ma covece i u Pazaru ako zelis biti uspesan i ako zelis nesto ostvariti moras se ite kako snalaziti, truditi, raditi..... nije ni dole nista obeseno pa da beres!
GDE GOD DA SI: BEZ MUKE NEMA NAUKE....... ;)
Volim NOVI PAZAR ali cu brate mili ici na kraj sveta samo za boljim zivotom....... ;)

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

74

Petak, 07. Juli 2006

@jare

neznam te licno i ovo sto pisem mozda i nije tacno.

Taj privileg koji ti imas, to jest da studiras u malajziji dobijaju po mojem znanju samo osobe koje su i u pazaru imali visok standard, sto znaci da su tvoji roditelji vec puno toga postigli dole u np i omogucili to da studiras u malajziji, ako sam time u pravu onda predpostavljam da nikad nisi morao da odrzavas cijelu familiju sa svojom platom (max 150€), da radis ko "konj" da bi mogo da postignes barem tolko da imate za namirnice, ti sam kazes da bi dole sa parcetom hleba i sira mogo bolje zivet a verovatno ni sam nikad nisi bio u toj situaciji da si bas morao od toga da zivis, jer da jesi onda nebi tako sigurno prico.

Hteo ti ne hteo, ti i svi mi u inostranstvu smo vec davno imigrirali u drugoj drzavi, bas iz tog razloga sto najkreativnije godine naseg zivota tu i provodimo.

jare

Početnik

(10)

• »jare« je muško
  • »jare« je zabranjen

• Poruku poslati

75

Petak, 07. Juli 2006

Aman, majka mu stara, sto ja zapalih temu ni oko cega.. ustvari nisam ja.. al nejse..

Vas koji ste u inostranstvu sve razumijem. Diram u zariste, jer spominjem stvari oko kojih se svaki od vas lomi. Razlika je samo u tome sto ja sebe ne vidim kao nekog ko je imigrirao, ne jos uvijek, i nadam se nikad. Sad sam student, mozda budem i radnik, ali ne nameravam bilo gdje osim u Pazaru ostat.

Pazarac, i u pravu si i nisi u pravu. Al nejse.. nije to sad bitno. Meni nije bitno da u zivotu prodjem bas bez muke. Bez muke nema nauke.. u pravu je tu ajla. Ali.. Iskreno.. Skola je bitna zbog znanja. Znanje menja zar ne? Znanje treba da nas cini boljim. UVijek to spominjem. A normalno, iako nisam zestok zagovornik toga, skola je bitna i zbog zaposljavanja. Po meni posao trebaju da dobiju oni koji ga zasluzuju. Prvi filter jeste znanje. A put do znanja jeste skola. Ali po meni je veci cilj znanje nego zaposljavanje. Ali tu mo gdje smo, usresredimo se ako hocete i na zaposljavanje. Sa znanjem, il sa radnim iskustvom, il pak sa deviznom rezervom.. koje god da je od toga, ja bih da se vratim kuci. O tome se radi. Jer kuci vidim da sam duzan da platim zekat na sve to. I na znanje, i na iskustvo, i na pare. Nigdje drugde. Kuci mi je sladje, a i cini mi se veca mi obaveza.
Ne kazem da drugi ne osjecaju tako. I ne kazem da drugi ne zele isto. I najbitnije: ne kazem da drugi moraju. Samo kazem da ja zelim. Imal nesto lose u tome? Ko zna dal cu moc. Ko zna dal cu imat priliku. To ne odredjujem ja, zar ne? Ja mogu samo da zelim i da radim na tom. A sta ce bit to Allah zna.

Sto se tice Pazara, znam da nije lako. Nije nikom. Ali ono o cemu ja pricam nije materijalne prirode. Ne bih mijenjao svoj mir ni za kakve pare. Nit bih ni da mi nude seo u stolice onih koji su do para na ko zna kakav nacin dosli. Ja znam da problemi (materijalni) otezavaju stanje, al ja pred njima ne bih po svaku cijenu pobegao. Istina, otisao bih, kao sto jesam, da bih se sa necim svojim vratio. Tako mislim da bi svi trebali. Kako cemo valjat ako svi koji valjaju odu? Kako ce se nesto popravit ako svi koji zarade nesto ne investiraju? Bilo to znanje, trud, iskustvo, ili pare. Nesto moramo, zar ne?

I jos nesto, u Pazaru je tesko nesto napravit, ali kad nesto vec imas, ili nesto napravis (svejedno) onda je potrebno samo da kapa da se to odrzava. Meni je i to dovoljno. Nemam snove o velikim parama. Verovali ili ne al tako je. A to je ono sto pricam: mozda bi ih u svijetu zaradio (Al samo mozda), al za to bih u svijetu trebao zivot da provedem. UZmi onu prvu opciju, da sam u Pazaru a da samo kapa da se normalno stanje odrzava, i da mogu da se trudim oko necega sto mi znaci, onda bih tako zivot proveo radije. Eto o tome pricam. Ako me sad razumijete. Nije mi cilj da provedem zivot u inostranstvu da bih se obogatio. Ovo sve sto sad radim je jos uvijek investicija, koja bi trebala tek kuci da mi se isplati, jer u suprotnom propala je..

Eto toliko. A Allah daje kom sta hoce i kolko hoce i kad hoce. U to se ne mijesam. NIt mogu nit smijem. Samo mogu da se trudim, a imao nemao kuci sladje mi je. To je moje razmisljanje, ali samo razmisljanje, i ja ga samo sa Pazarcima, tj sandzaklijama, i podijelih. Sto se tice svih drugih na svijetu super mi je.. I ovdje i gdje god da sam, i nije mi ni bitno sta oni misle o tome.

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

• Poruku poslati

76

Petak, 07. Juli 2006

Citirano

Orginalno od jare
Mozda ovde studiram (postdiplomske za tvoj info.. nadji negde sta je to MBA),

MBA (Master of Business Administration) nisu postdiplomske studije, niti magistratura. Mozda u Maleziji jeste, ali u vecini drugih drzava nije, vec samo visoka struchna sprema. Al` hajde da ne skrecemo dalje od teme...

Dakle tema je imigracija!

jare

Početnik

(10)

• »jare« je muško
  • »jare« je zabranjen

• Poruku poslati

77

Petak, 07. Juli 2006

A za sta stoji rijec master? MAster of? Doduse, visoka popularizacija programa dovodi do toga da ga nude mnogi colledzi i privatne institucije koje prodaju diplome za pare. RAzlika je jel se dobija honours degree, ili samo diploma, te dal se na osnovu toga mogu nastavit i phd (Dr) studije ili ne. U svakom slucaju, svaki MASTER program je magistarski program, ukoliko je dodijeljen sa visokoskolske priznate institucije koja ima i pravo da dodeljuje degree with honours. U suprotnom naziv bi bio drugaciji... ne master.

Al u redu je.. nije daleko od teme. GOvorimo o imigraciji, razlozima, i uslovima. POstdiplomske studije se mogu obavit samo po dimplomskom, ne? Zato su i post diplomske. NA univerzitetima se mba ne moze zavrsit bez validne diplome. Kao ni svaki drugi master program. Na ovim no pain programima (privatnim) potrebne su pare, i zestoko radno iskustvo, na osnovu kojeg i prihvate studente. U sustini svaki MBA trazo oslistvp.Ja prodjoh bez iskustva. Sto li? Ako kazem, bit ce da se hvalim :D A Nisu pare.

Emnid

Učenik

(10)

• »Emnid« je zabranjen

• Poruku poslati

78

Petak, 07. Juli 2006

Citirano

Orginalno od jare
sta tebi ima da smeta to sto je meni drazi Pazar nego bilo koje drugo mesto?

Daleko bilo da mi smeta, kad bi ti ZAISTA Pazar bio drazi nego inostrastvno, meni samo smeta to sto tako samo pricas da ti je ko demek drazi NP a ovamo lazes, nebih ti zbog boljih finasiskih uslova nikad napustio inostranstvo, nema tu po meni nista lose kad bi ti stajao iza toga, ali ti vala ne dozvoljavam da siris nebuloze i zavaravas one koji su ostali u Novom Pazaru, pokusavas da im zamazes oci laznim patriotskim stavom kako ti je draze u NP-u samo da oni nebi slucajno pomislili da dodju u inostrastvu tj da im bude kao i tebi. Bedan si !!! Ako istina da ti je drazi zasto nemas kontkretno vreme kad ces se vratiti u NP? Zavrsio si sve, jesi li sam rekao? Zasto onda neodredjeno govoris, nekad ces se vratit kad to nekad? Jeli tacno ono moje prvo pitanje, kad budes se finansiski obezbedio tj kad budes iamo penziju, ako sto i svi drugi koji su trenutno u inostrastvu nameravas li onda da se vratis? Reci istunu, nek znaju ljudi da je u inostrastvu bolje nego u Pazaru? Milo bogme inostranstvo tj pare pa i ne razmisljas samo obmanjuse narod kako nebi ti pravili konkurenciju, jer za tebe svako ko se snadje je tebi opasnost. Da delis nebih! Ponasa se egoisticno, samo da je tebi dobro, za ostale, pre svega studente, jednici koji su mu se obracali za informacije nije nikom hteo da da jednostavno suvu informacciju, kao da su mu trazili neku veliku pomoci, jednostvavno je samo navodio razgovor na drugu temu. Bedno se ponasas jare. Bedno! Hajde barem nemoj ovde pricati o sebi nesto sto nisi u realitetu, ne prestavljaj se lazno, budi hrabar reci sta si. To jest jedan obicni egosita!!!

A evo i zasto. Ako dozvoljavas da na vrhovima dva prsta izvucem iz korpe za smece ove tvojoje bedno izvlacenje neka zasmrdi svakom tvoje prazne parole.

Citirano

Samo ti mogu rec da ja nikom nisam hteo bit sebet nit sam kom hteo da predstavljam nista ni da pomazem ni da odmazem u odluci koju svako treba sam da donese. Dal je neko spreman na nesto ne zavisi od toga sta cu mu ja reci. Samo znam da za to nisam spreman nikom, niti bilo cijim roditeljima, da ja budem odgovoran. Pogotovu zato sto sredinu u kakvoj sam ne moze niko da razumije dok je ne oseti. Jedan dobar drug je bio ovdje pa se vratio. Njemu sam pokusao da predstavim sve da ne bi pogresio, al on ipak jeste.

Ponovicu, sve sto mogu da ucinim, i uvek hocu, jeste da pruzim informacije koje imam i dam sve odgovore na pitanja koja ljudi imaju. Ali najgore je sto ljudi postavljaju pitanje na koje ja ne mogu da odgovorim. To je pitanje na koje oni moraju sami odgovor da daju: da li da dodju ili ne. Reci ti meni, jel to na meni da kazem? Izvini, al ja se sa tudjim zivotima ne igram. Uvek im kazem nesto sasvim jasno i dovoljno da skontaju sta ja mislim: Ne znam dal ce vama odgovrati, jer mnogi se slome zbog daljine, pa i vrucine, razlicite klime i razlicite hrane. Razlicit temperament ljudi cini daljinu jos vecom. nedostatak familije i sve ostale stvari cine da se ljudi u prvom periodu odluce na povratak vise nego prije. ALI... da meni nije odgovaralo, il da ne mislim da mi valja, ja ne bih ostao. Ja mislim da je to dovoljno direktno da kaze o tome sta ja mislim o svemu. Nije li? Ja ne mogu da sudim iz koze ljudi koji su razliciti po mnogo cemu. Sto ljudi sto cudi. Informacije jedino ostaju iste. A mnogi ljudi su i napadni, pa pitaju o stvarima koje mene ne zanimaju pa o njima ni ne znam.

Svi koji su ga pitali za informaciju su bili studenti. Nasi siromacni sugradjani koji su hteli izaci iz teske ekonomske situaciju koja trenutno vlada u Novom Pazar, a smislili su da ce od njega dobiti neka upustva koja ce im olaksati put za inostranstvo. Sta su dobili ovo jare ( pardon EGOISTA), u najboljem slucaju ako ih nije obesrahbrivao, okrecao im je glavu, pravi se da ne cuje njihove probleme ili navodi razgovor na druge nebitne teme gde bi mogao da se sam pohvali a drugom da pomogne, to daleko bilo ...

Za kraj da me da se razumemo,nije mi sto je ovo jare egoista nego sto se prestvlja dobrim. I pritom bezocno Laze !!!!

Ibn Masud

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 07.02.2004

• Poruku poslati

79

Petak, 07. Juli 2006

Citirano

MBA (Master of Business Administration) nisu postdiplomske studije, niti magistratura. Mozda u Maleziji jeste, ali u vecini drugih drzava nije, vec samo visoka struchna sprema. Al` hajde da ne skrecemo dalje od teme...

Pa Masters i jeste magistratura.

Prvo dolazi Bachelors (4 god. fakulteta)
Onda kasnije ako odlucis da ces nastaviti skolu dolazi Masters (2 god.)
Eh onda ako odlucis da budes ekspert i doktor dolazi PhD (4-7 god.)

Meni se cini da trenutno u Americi kad hoces da se zaposlis mala je sansa da ces naci neki dobar poso samo sa Bachelors (4 god. fakulteta), jer sad se puno vise zahteva nego jedan obican fakultet sa 4 god. Jer skoro svi imaju fakultet (Bachelors) i mnogi nastavljaju i idu za Masters.

Wassalam.

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

• Poruku poslati

80

Petak, 07. Juli 2006

Citirano

Orginalno od Ibn Masud

Pa Masters i jeste magistratura.

Prvo dolazi Bachelors (4 god. fakulteta)
Onda kasnije ako odlucis da ces nastaviti skolu dolazi Masters (2 god.)

Znam puno studenata ovdje koji zele u inostranstvu da se usavrshavaju, koji odnesu svoju univerzitetsku diplomu u ured za nauchnu medjunarodnu saradnju i dobiju napismeno da im je diploma u rangu MBA.

Samo da dodam, da se u obrnutom sluchaju, kada studenti iz USA zele da dodju, da se sa samo nekih 100-ak univerziteta iz Amerike priznaje MBA (od preko 2500 univerziteta)

Social bookmarks