Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »pustinjar« je muško
  • »pustinjar« je autor ove teme

Datum registracije: 11.01.2003

• Poruku poslati

1

Utorak, 17. Februar 2004

UBIO ZZENU PA SEBE

Puno je sluchajeva u nashem gradu shto nas dovode u razmisljanje...DOKLE

Citirano

NOVI PAZAR ( Sanapress )

- U nedelju, pred ponoch, Borivoje Petrovich (47) hicima iz pisstolja je usmrtio suprugu Snezzanu (47), a potom i sebe.

U kuchi Petrovicha koja se nalazi u ulici Sutjeska u Novom Pazaru, braccni par je pronadjen mrtav odmah nakon ubistva. Sin braccnog para Petrovich je dossao u kuchu zatekao krvav prizor.

Policija je utvrdila da je Borivoje sa dva metka iz pisstolja pogodio suprugu - u glavu i u grudi, a kasnije je sebi u glavu ispalio jedan metak. I Borivoje i Snezzana su odmah podlegli zadobijenim ranama.

Petrovichi su imali dvoje odrasle dece, Borivoje je radio kao profesor massinsva, a Snezzana u njihovoj privatnoj auto-sskoli "Best".

Policija istrazzuje motive. Prema saznanjima agencije Sanapress Borivoje Petrovich se nedavno leccio usled psihicckih problema.

U svakom sluchaju ZALOST!

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

2

Utorak, 17. Februar 2004

Naravno da je zalost, ova tema je dobra jer kod nas se ne prica mnogo o nasilju o porodici. Mnogi od nas smo svedoci tog nasilja i ono kao tako opstaje jer ne postoji prava osuda. Cini mi se da je u nasoj kulturi prihvaceno da se ono sto se desava u kuci ne iznosi u javnost, p atako dolazimo do ovakvih slucajeva. Eto i ja se pitam dokle ce mo da cutimo, jel reba da neko strada da bi se zapitali kako zaustaviti tu zlo.
Svuge u svetu postoji nasilje u famili koje odnosi mnogo zivota, najcesce su to zene, ali cesto i deca pa i muzevi, kojima zena posle dugog maltretiranja presudi sekirom po glavi. Posto kod nas ne postoji institucija koj abi se brinula o zastiti zlostavljenih bar ovde u forumu mogli bi popricati o tome.
Imate li koji predlog, sta vi milite da bi se moglo uciniti.
malo za promenu

3

Srijeda, 18. Februar 2004

Za pocetak bi,kao sto ti hadalje rece moglo da se poradi na tome da pricanje o zlostavljanju u porodici prestane da bude tabu tema. Da se pocne priznavati pisutnost ovakve vrste zlostavljanja i prihvatanje istog kao neceg nenormalnog, nemoralnog i nemoranja!!!
Kod nas je nazalost veoma rasprostranjeno ( po nekom nepisanom pravilu! :( ) verovanje da sve sto se desava u porodici mora i ostati u njenim okvirima, bilo dobro ili lose ( pogotovu se stremi zadrzavanju ovog loseg u okvirima porodice). Mnogi smatraju da se sve mora trpeti.
Mislim da je jedan od krivaca za to i neznanje nasih sugradjana, "nasledjeno" = preuzeto i pre svega pogresno shvaceno pravo nadmoci muskaraca nad zenama. :( Ne kazem da su samo i jedino muskarci oni koji cine nasilje, ali su oni daleko brojniji od zena. Bar ja tako mislim. :rolleyes:

Neznam bas konkretnih predloga, ali prvi korak prilaska problemu jeste sigurno pricanje o njemu, a kada se o problemima bude vise znalo, onda se verovatno moze preci na resavanja istih.

...bolje prica, savet, razumevanje, zivot nego sekira, metak, otorov, smrt...
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

Datum registracije: 25.07.2006

• Poruku poslati

4

Utorak, 06. Februar 2007

Ja znam sina ovo dvoje... UZAS :( :( Bash mi ga je zao. Chovece, kako su se njihova deca osecala kad su saznala za ovo?! :'( Nikad mu u zivotu ovo nisam pomenuo, niti cu...

Mislim da je nasilje u porodici neshto uzasno i niko ne zasluzuje da bude zlostavljan i muchen zato shto niko nema pravo (pa cak ni roditelji, izvinite molim vas) da nam namece svoje mishljenje i tuche i prebija nas ako ga ne prihvatimo...
Danas hvala bogu u Novom Pazaru postoji savetovalishte za zrtve nasilja u porodici i meni je bash drago da je neko reshio da neshto uradi po tom pitanju.

Hvala,
Dzenis
There I am, on the road again. There I am, up on the stage, there I go, playin' the star again, there I go, turn the page..

Social bookmarks