Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

1

Petak, 26. Septembar 2003

Udarna vest dana!!!

Tema namenjena za vesti koje po svojoj sadrzini iskacu iz svakodnevnih zbivanja, i koje se zaista mogu svrstati u kategoriju udarnih.
Jedna takva je i sledeca vest, koja ce, nazalost, vrlo moguce imati negativnih posledica na, ionako mnogo cime narusen, ugled nase zemlje u svetu:

SRBIN MIHAJLO MIHAJLOVIĆ UBIO ŠVEDSKU MINISTRICU ANNU LINDH

Švedska policija uhitila je Srbina Mihajla Mihajlovića, starog 25 godina, zbog sumnje da je 10. rujna u u Stockholmu ubio ministricu vanjskih poslova Švedske Annu Lindh, javlja beogradska agencija FoNet. Na konferenciji za novinstvo, zamjenica javnog tužioca izjavila je da za novoosumnjičenu osobu postoje mnogo jači dokazi da je počinila ubojstvo, ali nije htjela otkriti o kojim dokazima je riječ. Švedski listovi, pozivajući se na neimenovane izvore u policiji, pišu da je uhićeni star 25 godina, da je rođen u Švedskoj a da su mu roditelji emigrirali iz Srbije početkom 70-ih godina. Ugledni švedski list Dagens Niheter piše da rezultati DNK analize s kape i noža koje je ubojica ostavio iza sebe, odgovaraju DNK analizi kose uhvaćenog mladića te da je on, nakon što je učinio ubojstvo, odmah otišao obrijati glavu i obrve. Usprkos tome, policija je uspjela ući u trag ostacima ošišane kose. Beogradski Blic piše da je navodno riječ o psihičko poremećenoj osobi koja ima dužu povijest nasilničkog ponašanja.

mogu ja da se potpisem i bolje...

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

2

e vala sad, nije da nesto izvodim
no stvarno,
jos ono prvi put kad vido onaj snimak, onog tipa
ja reko ova mora da je neki nas, kad ono vidis stvarno,
ne znam sto li sam to pomislio al eto
malo za promenu

3

Nisi jedini, beksa, jos neko mi rece da je pomislio odmah da se radi o nekom iz nasih krajeva..

Evo detaljnijeg izvestaja:

Prema izveštajima švedskih medija policija je uhapsila Srbina Mihajla Mihajlovića, starog 25 godina zbog osnovane sumnje da je 10. septembra u tržnom centru u Stokholmu nožem ubio Anu Lind, švedsku ministarku spoljnih poslova. Istraga o ubistvu najpopularnije švedske političarke koje se dogodilo samo dva dana uoči referenduma o uvođenju evra tako je dobila neočekivani obrt. Policija je nekoliko dana posle zločina uhapsila jednog osumnjičenog, da bi ga u sredu popodne pustila uz obrazloženje da nema dovoljno dokaza.

Zamenik javnog tužioca Agneta Blidberg izjavila je na konferenciji za novinare da za novoosumnjičenu osobu postoje mnogo jači dokazi da je počinila ubistvo ali nije saopštila o kojim dokazima je reč.
Prema pisanju švedskih medija koji se pozivaju na neimenovane izvore u policiji uhapšeni je poreklom iz Srbije, rođen je u Švedskoj, star 25 godina, čiji su roditelji 70-emigrirali u Skandinaviju. Radi se o psihički poremećenoj osobi sa dugom istorijom nasilničkog ponašanja.

Ugledni list „Dagens Niheter“ pozivajući se na neimenovani policijski izvor piše, da je ovaj 25-godišnji muškarac, identičan muškarcu koji je zabeležen na video snimku u robnoj kući NK gde se ubistvo desilo. Ovaj list piše da rezultati DNA analize sa kape i noža, koje je ubica ostavio iza sebe odgovaraju DNA analizi kose uhvaćenog mladića .

Odmah nakon što je počinio ubistvo, ubica je otišao da se ošiša, obrijao je glavu i obrve, a policija je uspela da uđe u trag ostacima ošišane kose.

„To je on, sada smo sigurni da smo uhvatili pravu osobu“, izjavio je neimenovani policijski izvor listu „DN“. List prenosi da su policajci nakon hapšenja nazdravili šampanjcem za uspešno rešen slučaj.

Mihajlo je uhapšen u Stokholmu u svom stanu, čije iznajmljivanje mu je plaćao otac i tokom privođenja nije pružao nikakav otpor. Isti policijski izvor kaže da je reč o osobi koja je od ranije poznata policiji, psihičkom bolesniku i osobi koja je imala problema sa drogom. Prema rečima advokata branilaca privedeni poriče da je ubio Anu Lind. Policija je u ovom slučaju odlučila da bude obazrivija te ne saopštava gotovo nikakve detalje o novo osumnjičenom ali zato večernji listovi „Aftonbaled“ i „Expressen“ uveliko špekulisu o njegovom identitetu. Mladić se kao šestogodišnjak sa sestrom vratio u Pružatovac kod Mladenovca gde je završio osnovnu školu i posle toga se vratio u Švedsku. Osumnjičeni nije uspeo da se uklopi u društvo po povratku u Švedsku, stalno je bio sam i nije imao prijatelja, najverovatnije zbog toga što je tokom boravka u Srbiji zaboravio švedski. Roditelji su mislili da njegovo asocijalno ponašanje potiče zbog ljutnje što su ga vratili kod njih, a jednom prilikom u izlivu besa nasrnuo je na oca nožem. Tada je jedno vreme bio smešten u popravni dom. Prema priči prijatelja otac je celu porodicu fizički maltretirao, Mihajlova dve godine starija sestra je zbog toga poslana na psihijatrijsko lečenje. Otac je navodno porodicu zaključavao u posebnu prostoriju dok je pravio orgije u stanu. Malobrojnim prijateljima koje je imao pričao je da želi da postane poznata ličnost tako što će ubiti nekoga. Ipak, motiv za ubistvo ne može da se traži u njegovim političkim stavovima, jer ga politika nije zanimala, a Ana Lind je pre svega bila najpoznatija javna ličnost u Švedskoj. Verovatno je u tome i pravi motiv ubistva, Lindova je bila popularna, uvek nasmejana i nezavisna.

Policija je Mihajla juče popodne prvi put saslušala u prisustvu advokata Petera Atina, a javni tužilac je podneo zahtev za produženje pritvora, koji će biti razmatran danas na prvom pojavljivanju pred sudom.

Ostali mediji se uzdržavaju od špekulisanja nakon negativnog iskustva sa predhodno osumnjičenim 35-godišnjakom koji će sada nakon sto je oslobođen svih optužbi za ubistvo Ane Lind moći da dobije oštetu i od države, za sve dane sto je proveo u pritvoru ali i od svih novina koje su špekulisale o njemu. Procenjuje se da može dobiti između 200.000 i pola miliona kruna. Policija može da zadrži osumnjičenog tri dana u pritvoru, nakon čega joj je potreban sudski nalog za produženje pritvora na nedelju dana. (Blic)

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

4

Subota, 27. Septembar 2003

Pozdrav za sve prijatelje foruma...

Kada sam danas u Niškom lokalnom listu pročitao ogromni naslov u kome se govori, da je izvesni emigrant srpskog porekla izvršio ubistvo nad svedskom ministarkom vanjskih poslova, osećao sam se nekako inferiorno i poniženo, jer sam i ja državljanin ove države iz koje je poreklom počinioc ovog zlodela...

No, treba sačekati rezultate istrage i konačne zvanične izjave odgovornih lica, a počinioca, ma ko on bio treba najjoštrije kazniti...

Mislim, da ako se dokaže da je počinioc stvarno poreklom Srbin, to će prestavljati, jedan ozbiljan udarac u uspostavljanju poverenja između zapada i nas...

Ali šta je tu je, no ipak mislim da se radi o psihički poremećenoj ličnosti, te da nije ni u kom slučaju politička pozadina ovog ubistva...

Pozdrav

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

5

Subota, 27. Septembar 2003

Vest koju pročitah gore, zaista jeste udarna, i to verovatno ne samo kod nas već i u celom svetu.
Što se tiče asocijacija -svako od nas, ako je i malo sklon ovom "sportu"- kao acocijaciju na reči "nož" "ubistvo" mogao je doći,nažalost, tražeći odgovor do ovih naših krajeva, a oni kojima je ovaj "sport" u krvi mogli su čak naslutiti i prezime počinioca...I sam sam imao takvu asocijaciju...

No ima i jedna druga stvar, čini mi se mnogo bitnija u ovom trenutku za sve nas...Ova vest me u mnogome podseća na vest Fiuljanin i ALKAIDA , ne toliko po formi i samom delu koliko po svom odjeku i svrsi. Svojevremeno, Bananamen reče:

Citirano

Moram zbog svog hobija da istrazujem slicne teme, da imam cime da se zabavljam....

Crkla komšiji krava, daj da se zabavljamo...

Interesuje me njegovo, a i mišljenje svih onih koji radije gledaju i bolje vide propuste u komšijskom dvorištu nego u svojoj kući: Šta sad- da li je i sad zabavno?

Lično mene, ova vest je duboko potresla. U trenutku mi je prošlo kroz glavu da će zbog ovakve i sličnih vesti (i događaja koji prouzrokuju iste) ponovo doći neko u situaciju da ne može otići da primi svoju nagradu u svetu- kao što se to desilo našem zemljaku, reditelju Goranu Markoviću, koji nije mogao otići u Montreal po svoju nagradu za film Kordon (kakve li simbolike... isprečio mu se kordon), jer nije mogao dobiti vizu da preleti preko Engleske, i bez obzira na to što je njegov film pobedio u konkurenciji 439 filmova iz 68 zemalja, ostao uskraćen za to zadovoljstvo - ni kriv ni dužan... Možda zaista neko iz SCG neće dobiti odobrenje da studira u Švedskoj zbog ovoga, možda će neki vredni radnik biti proteran iz Švedske... i sl. :( o|

Lično- kad komšiji crkne krava- zabrinem se.. jer pase na istoj livadi sa mojom... možda je trava loša i zaražena... šta li će biti sa mojom kravom, i brinem za telad..kako moju tako i komšijsku.

sans je dodao/la ovu sliku:
  • tolerancija-spotovi.gif
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

6

Utorak, 30. Septembar 2003

I ja bih, kao sto i ministar Mihajlovic kaze za sledecu potresnu vest, rekao da je ocigledno se narod (koji je ucestvovao u ratovimai radio/dozivljavao svasta) dole suocava sa vijetnamskim sindromom:

Jutros oko osam časova, pripadnik Bezbednosno-informativne agencije Vladimir Rovčanin, rođen 30. marta 1970. godine u Prištini, u službenim prostorijama Odeljenja BIA za Kosovo i Metohiju u Nišu, u trenutku nervnog rastrojstva, automatskim oružjem marke "hekler" ubio je četvoro i teško ranio troje svojih kolega. Na licu mesta stradali su Radoje Novićević, rođen 1954. godine u Plavu, Momčilo Momčilović rođen 1962. godine u Peći, Ana Radulović, rođena 1976. godine u Prištini i Tomislav Dragović, rođen 1967. godine u Slatini. Svi poginuli i ranjeni pripadnici Bezbednosno-informativne agencije, kao i Vladimir Rovčanin, do 1999. godine živeli su i bili radno angažovani u tadašnjem Resoru državne bezbednosti na Kosovu i Metohiji, odakle su se povukli nakon potpisivanja Kumanovskog sporazuma. (RTS, Tanjug)

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

7

Srijeda, 01. Oktobar 2003

Ovo jedan psiholog nazva kosovskim sindromom.
Ovo nije samo jedan slučaj već je bilo nekoliko višestrukih ubistava mada uglavnom porodičnih.
Nažalost još uvek ima dosta zaostalog oružja.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

8

Utorak, 04. Novembar 2003

Ne znam da li se ova vijest može nazvati udarnom ali je svakako interesantna:

[SIZE=1]Utorak, 04. novembar 2003. - Objavljeno 04:22 GMT [/SIZE]

[SIZE=3]Izrael najveća pretnja svetskom miru, smatra većina građana EU [/SIZE]

Najnovije ispitivanje javnog mnjenja, koje je sprovela Evropska komisija, izazvalo je velike kontroverze, jer je pokazalo da većina Evropljana smatra da Izrael predstavlja najveću pretnju svetskom miru.

Izraelska ambasada u Briselu je tim povodom saopštila da je zaprepašćena rezultatima tog istraživanja javnog mnjenja, koji su, kako se ocenjuje, ujedno tužni i opasni.
Dokumentacioni centar Simona Vizentala oglasio se konstatacijom da pomenuto istraživanje predstavlja koš jedan dokaz do koje mere je antiseminizam duboko ukorenjen u evropsko društvo.

Predsednik Evropske komisije Romano Prodi ocenio je da rezultat istraživanja ukazuje koliko je jaka predrasuda, koja se, po njegovim rečima, mora osuditi bez ustezanja.

"Veoma me zabrinjava činjenica da antisemitizam preživljava. Nadao sam se da je to osećanje potpuno napustilo srca i duše naroda. Rezultat ove analize zabrinjava i nadam se da će nas navesti da dublje promislimo o pitanjima koje je pokrenula", ocenio je Prodi.

Posle Izraela, Evropljani su kao najveće pretnje svetskom miru označili Iran, Severnu Koreju, Sjedinjene Države i Irak.

Izvor
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

9

Utorak, 04. Novembar 2003

Treba napomenuti da USA dijele mesto sa Sjevernom Korejom i Iranom, tj da nisu na cetvrtom vec na drugom mestu.

A 'zanimljivo' je da je Izrael uputio protest zbog tog istrazivanja o| . Nije mi jasno sta ti ljudi misle ko su oni? ?(

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

10

Srijeda, 12. Novembar 2003

AMERIČKI SENAT UVODI SANKCIJE SIRIJI
Izvor: Beta

Vašington -- Američki Senat doneo je odluku o uvođenju ekonomskih i diplomatskih sankcija Siriji, koja je optužena da podržava terorizam. "Sirijski režim ima pred sobom težak izbor, da nastavi da podržava terorističke grupe, ili da dozvoli da se stabilnost vrati u region Bliskog istoka", izjavio je pre glasanja u Senatu republikanac Ričard Lugar, predsednik spoljnopolitičke komisije Senata.

Zar ovo ne zvuci kao pokusaj stvaranja velikog Izraela ili zemlje gde treba da se pojavi spasitelj (po jevrejskom verovanju) :( Ako se ne zatvore oci i pred stvarima koje se desavaju po kraljevini Arabiji :( BROOKA !!!
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

11

Četvrtak, 20. Novembar 2003

NE OGLASAVAMO SE !!!

Haos i panika u Istanbulu
U novom talasu bombaških napada u Istanbulu poginulo je najmanje 26, a ranjeno oko 400 osoba.

Meta prvog napada bilo je sedište velike multinacionalne banke HSBC u poslovnog delu grada. Na televizijskim snimcima vidi se da je pričinjena velika materijalna šteta na toj višespratnici. Banka HSBC je saopštila da je veliki broj zaposlenih u toj ustanovi nastradao. Druga bomba, koja je eksplodirala ispred britanskog konzulata u centru Istanbula, takođe je izazvala veliku štetu. Među poginulima je i britanski konzul u Turskoj. Prvi izveštaji govore da se nekoliko okolnih zgrada srušilo, a Bi-Bi-Sijev dopisnik iz Istanbula javlja da je broj žrtava verovatno velik. U izveštajima se navodi da su ta dva napada izvršena automobilom-bombom i da su to potvrdili brojni svedoci.

U većem delu grada nema struje, telefonske veze su u prekidu, saobraćaj je blokiran, a na ulicama su zavladali haos i panika. Bolnice jedva izlaze na kraj sa stotinama teško povređenih ljudi, a vlasti su zatražile od građana da se pomere iz centra kako bi omogućili vozilima hitne pomoći da dođu do mesta eksplozija.

Jedan stanovnik Istanbula rekao je Si-En-Enu da je „šteta ogromna“ i da upravo gleda „ljude koji leže svuda okolo“. „Civili odnose žrtve sa mesta eksplozije. Tela su svuda“, kazao je on.

Izgleda da je reč o usaglašenoj seriji eksplozija.
Nove eksplozije su usledile nakon bombaških napada u subotu na dve sinagoge u Istanbulu, u kojima je poginulo više od dvadeset osoba.

Jedan ogranak terorističke mreže Al Kaida Osame bin Ladena preuzeo je odgovornost za napade koji su se dogodili prošlog vikenda, upozorivši da ta mreža sprema dalje napade na SAD, njihove interese i njihove saveznike. Veruje se da je i za ovaj napad odgovorna Al Kaida u saradnji sa ekstremističkom turskom organizacijom IBDA.

Na vesti iz Istanbula reagovao je i šef britanske diplomatije Džek Stro, rekavši da napadi potvrđuju važnost koja je borbi protiv terorizma data tokom tekuće posete Džordža Buša Britaniji.

„U ovoj fazi, ne možemo da pouzdano kažemo ko je odgovoran za ovaj strašni teroristički čin počinjen u Istanbulu. Bojim se da i ovaj napad ima sva obeležja međunarodnog terorizma kakav sprovode Al Kaida i njoj bliske organizacije“, kaže britanski ministar inostranih poslova Džek Stro.

rifche_golup je dodao/la ovu sliku:
  • istanbul_bomba.jpg
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

Dax

Učenik

(10)

• »Dax« je muško

Datum registracije: 07.09.2002

• Poruku poslati

12

Utorak, 02. Decembar 2003

Momo dobio holandske papire pa plakao od srece

Momiru Nikoliću 27 godina zatvora | 16:03 | Izvor: B92
Bosanski Srbin Momir Nikolić osuđen je pred Haškim tribunalom na 27 godina zatvora zbog učešća u masovnom ubistvu Muslimana u Srebrenici u leto 1995. godine. Predsedavajući Sudskog veća naveo je da je prilikom odluke o visini kazne uzeto u obzir da je Nikolić u maju priznao krivicu, ponudio saradnju Tužilaštvu i izvinio se žrtvama. Za visinu kazne ipak je bilo presudno to što je Nikolić bio aktivni učesnik zločina i kao visoki oficir u Bratunačkoj brigadi nije pokušao da izbegne svoje zvanične dužnosti i ostane po strani

o|
Wahnsinn bei Individuen ist selten, aber in Gruppen, Nationen und Epochen die Regel

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

13

Srijeda, 10. Decembar 2003

NIKOLIĆ I TODOROVIĆ POVREĐENI U SAOBRAĆAJNOJ NESREĆI
| 10:55 -> 14:55 | Izvor: B92

Kraljevo -- Zamenik predsednika Srpske radikalne stranke, Tomislav Nikolić, i visoki funkcioner te partije Dragan Todorovic povređeni su u sredu ujutru u saobraćajnoj nesreći u blizini Kraljeva. Nikolić i Todorović su van životne opasnosti, javlja dopisnik Radija B92 Alen Knežević. Prema rečima Tomislava Nikolića, ‘golf’ kojim je upravljao Todorović krenuo je u preticanje i direktno se sudario sa ‘fiatom’ u kojem su se nalazili Ivan i Radoje Božić. ‘Golf’ se potom zapalio, a povređene su izvukli članovi SRS koji su se nalazili u karavanu koji je trebalo da obiđe Raški okrug.

Nikolić i Todorović prebačeni su u zdravstveni centar "Studenicu". Kod Nikolića su konstatovane lakše povrede glave i desne šake, dok je kod Todorovića utvrđen prelom karlice. Ivan i Radoje Božić su dobili više lakših povreda po celom telu i nalaze se van životne opasnosti.

P.S. Možda ova vest i nije udarna toliko koliko je udaren Golf i oni koji su se nalazili i njemu, a uputili se put Raške, Novog Pazara i Tutina.
Verovatno će posle ovog udesa SRS biti zagovornik proširenja i sanacije deonice Ibarske magistrale KV-NP.
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Gyerzelez

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

14

Srijeda, 10. Decembar 2003

Prva Muslimanka dobila Nobelovu nagradu (za mir)

Sellam svima

Super vijest i za svachiji haber:

Engleski:

Bosanski:

Srpski:

Hrvatski:

Slovenački:

Gyerzelez

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

15

Nedjelja, 14. Decembar 2003

Udarna vijest dana - Saddam Hussein uhapsen!!!

Sellam i vozdra svima

Depozirani Irachki diktator Saddam Hussein je juche uhapshen u blizini rodnog grada/sela kod Tikrit-a kako javlja http://www.smh.com.au/articles/2003/12/1…336822038.html, http://www.bosnjaci.net/index.php, CNN etc.

Bash dobro samo neznam dali je buduchnost raje u Irak-u bolja trenutno.

Slika Saddama kako izgleda trenutno je tu.

Sellam

Gyerzelez
Gyerzelez je dodao/la ovu sliku:
  • saddamcaught.jpg

16

Srijeda, 07. Januar 2004

nije sad bas vise udarna, al hajde..

Stokholm -- Osumnjičeni za ubistvo švedske ministarke inostranih poslova Ane Lind priznao je u sredu zločin, izjavio je njegov advokat. Kako prenosi švedska agencija TT, advokat Peter Altin izjavio je da je optuženi Mijailo Mijailović (25) priznao juče zločin, za vreme ispitivanja, što je potvrdio glavni tužilac Krister Peterson. Polovinom decembra, tužilac koji vodi slučaj izjavio je da su analize DNK pokazale da tragovi krvi pronađeni na oružju kojim je izvršen zločin odgovaraju Mijailoviću. Mijailović (25) je do sada govorio da nema ništa sa tim zločinom.

Gyerzelez

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

17

Srijeda, 07. Januar 2004

Ubica Mijailo Mijailovic priznao da je ubio Ann-u Lindh

Elvinov babo

Profesionalac

(10)

• »Elvinov babo« je muško

Datum registracije: 15.05.2003

• Poruku poslati

18

Četvrtak, 15. Januar 2004

Mijailo Mijailovic nije hteo da odgovori na neka pitanja...!

Mijailo Mijailovic je stajao u publici kad je Narodna stranka imala miting na glavnom trgu u Stockholmu!!

Pitanja na koja gore navedeni nije hteo da odgovori:

-Jesi li video slike koje je napravio Lars Leijonborgs na trgu dan pre ubistva?
-Jesi li ovo ti na slici?
-Glas koji si cuo:Zasto si pratio taj glas?
-Kad si prestao da cujes glas?
-Jesi li pricao tvojoj devojci za ovo sto si uradio?
-Tvoji doktori koje si sreo posle ubistva,jesi njima rekao sta si uradio?
-Policajci koji su te priveli,jesi li njima rekao?
-Zasto nisi priznao na prijasnjim 14 saslusanjima?

Izmedju ostalih pitanja tuzioci su pitali pitanja vezana za sliku,ali njegov odgovor je bio:
-Ja nemislim odgovarati na neka pitanja!

Moje misljenje je da ga je on nagrabusio imalo to veze sa politikom ili ne!!
Puno je dokaza koji govore da ima,ali videcemo da li ce se izvuci na to da je "CUO GLASOVE"koji su mu govorili da ubije.

Selam!!

Elvinov babo je dodao/la ovu sliku:
  • SVDbild_368NY[1].jpg
Zaboravi na probleme,sutra dolaze novi.

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško

Datum registracije: 01.11.2002

• Poruku poslati

19

Četvrtak, 26. Februar 2004

Mostar -- Avion predsednika Makedonije Borisa Trajkovskog srušio se u četvrtak oko oko 8:00 na 50 kilometara južno od Mostara, u Bosni i Hercegovini, potvrdili su predstavnici lokalne policije, a javlja novinar B92 Daniel Bukumirović. Portparol SUP u mestu Stolac Željko Obradovic izjavio je agenciji NINA da avion još nije nađen, a da su spasilačke i vatrogasne ekipe na terenu. Prema nepotvrđenim informacijama, u avionu se nalazilo devet članova makedonske delegacije. Mostar i okolina od četvrtka ujutro su prekriveni gustom maglom.

Trebinjska policija je potvrdila da se iznad sela Bitonja, u opštini Berkovići, srušio avion u kojem su se nalazili predsednik Makedonije Boris Trajkovski i članovi makedonske delegacije. U avionu su, pored Trajkovskog, bili savetnici Dinka Ivkova Bošković, Risto Blaževski i Anita Krisma Lužanska, predstavnik makedonskog Ministarstva inostranih poslova Mile Kitevski i članovi obezbeđenja Boris Verionov i Aco Božinovski. To je, kako su preneli banjalučki mediji, izjavio ambasador BiH u Skoplju Savo Ćetić, navodeći da se radi o zvaničnom spisku članova delegacije koji su putovali u Mostar. On je dodao da u tom delu BiH vlada nevreme, a da očevici tvrde da je avion, pre nego što se izgubio, bio vrlo bučan.

Sve makedonske TV-stanice prekinule su redovne programe izveštavajući o nesreći. Izveštač državne televizije iz Dablina javio je da je zbog vesti o nesreći ceremonija zvaničnog podnošenja kandidature Makedonije za članstvo u EU otkazana i da se delegacija specijalnim letom vraća u Skoplje. Kako javlja Rojters, irski premijer Berti Ahern izjavio posle sastanka s makedonskim zvaničnicima u Dablinu da je Trajkovski poginuo, a TV stanice u Makedoniji citiraju i strane agencije koje javljaju da su svi članovi delegacije poginuli.

Uže područje za koje se pretpostavlja da je mesto pada aviona bilo je zona ratnih dejstava i minirano je, što dodatno otežava pretragu. Avion se srušio na nepristupačnom terenu, a snage policije, SFOR i vatrogasaca tragaju za avionom.

Predsednik Srbije i Crne Gore Svetozar Marović, predsednik i premijer Hrvatske Stjepan Mesić i Ivo Sanader i slovenački predsednik Anton Rop otkazali su dolazak u Mostar jer njihovi avioni nisu mogli da slete zbog loših vremenskih prilika.
Jede Wahrheit braucht einen Mutigen der sie ausspricht!

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

20

Četvrtak, 26. Februar 2004

PREDSEDNIK MAKEDONIJE POGINUO U AVIONSKOJ NESREĆI KOD MOSTARA | 10:10 -> 13:47 | Izvor: B92

Mostar, Skoplje -- Predsednik Makedonije Boris Trajkovski, šest članova makedonske delegacije i dva člana posade poginuli su u avionskoj nesreći u četvrtak na području Stoca, potvrdio je MUP Federacije BiH, iz Mostara javlja novinar B92 Daniel Bukumirović. Načelnik MUP u Stocu, na 42 kilometra od Mostara, Željko Obradović, potvrdio je za B92 da su nađeni delovi aviona i da je gotovo izvesno da nema preživelih. Ostaci letelice su nađeni su kod sela Gornja Bitunja, opština Berkovići, na teritoriji Republike Srpske, saopšteno je iz MUP Federacije BiH. Poslednji kontakt s letelicom ostvaren je u 8:05, a posebna komisija treba da ispita nesreću i njene uzroke. Mostar i okolina od četvrtka ujutro su prekriveni gustom maglom. U avionu su, pored Trajkovskog, bili njegovi savetnici Dinka Ivkova Bošković, Risto Blaževski i Anita Krisma Lužanska, predstavnik makedonskog Ministarstva inostranih poslova Mile Kitevski i članovi obezbeđenja Boris Verionov i Aco Božinovski. To je, kako su preneli banjalučki mediji, izjavio ambasador BiH u Skoplju Savo Ćetić, navodeći da se radi o zvaničnom spisku članova delegacije koji su putovali u Mostar, na Međunarodnu konferenciju o ulaganjima u Bosnu i Hercegovinu. On je dodao da u tom delu BiH vlada nevreme, a da očevici tvrde da je avion, pre nego što se izgubio, bio vrlo bučan. Područje na kojem je pao avion je bilo zona ratnih dejstava i postoji mogućnost da je minirano, što dodatno otežava pretragu. U nezvaničnim razgovorima i reagovanjima delegacija na skupu može se čuti nezadovoljstvo činjenicom da je skup, i pored nesreće, počeo rad.

Avionom su upravljali kapetan Mirko Markovski i kopilot Branko Ivanovski, saopštila je Služba Vlade Makedonije za opšte i zajedničke poslove, javlja dopisnik B92 iz Skoplja Safet Biševac. Sve makedonske TV-stanice prekinule su redovne programe izveštavajući o nesreći. Izveštač državne televizije iz Dablina javio je da je zbog vesti o nesreći ceremonija zvaničnog podnošenja kandidature Makedonije za članstvo u EU otkazana i da se delegacija specijalnim letom vraća u Skoplje, a biće održana i vanredna sednica Vlade.

Predsednik Srbije i Crne Gore Svetozar Marović, predsednik i premijer Hrvatske Stjepan Mesić i Ivo Sanader i slovenački predsednik Anton Rop otkazali su dolazak u Mostar jer njihovi avioni nisu mogli da slete zbog loših vremenskih prilika.

Trajkovski je rođen 25. juna 1956. u Strumici. Završio je Pravni fakultet u Skoplju, specijalizirao je trgovinsko i radno pravo. Studirao je teologiju u SAD. Radio je kao pravnik. Od 1997. je bio savetnik predsednika opštine Kisela voda u Skoplju, a u decembru 1998. je izabran za zamenika ministra spoljnih poslova u Vladi Makedonije. Član je VMRO-DPMNE od 1992, a u drugom krugu predsedničkih izbora 5. decembra 1999, kao kandidat VMRO, izabran je za predsednika Makedonije. Iza sebe je ostavio suprugu Vilmu i kćerku i sina.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Social bookmarks