Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

ZAMBAK

Učenik

(10)

• »ZAMBAK« je muško
  • »ZAMBAK« je autor ove teme

Datum registracije: 24.08.2002

• Poruku poslati

1

Srijeda, 30. Juni 2004

Uhapsen bivsi nacelnik SUP-a NP, Suad Bulic

Kako je prenio RTS danas je uhapsen bivsi nacelnik novopazarskog SUP-a Suad Bulic. Nakon smena u vrhu novopazarske policije uhapsen je i bivsi prvi policiajac u Novom Pazaru i prvi Bosnjak koji je nakon duzeg perioda postavljen na ovu duznost. Po carsiji su cuju razni kometari, a neki od njih su i da je "ovo” Bulicu za “ono” dok je bio nacelnik". S druge strane postoje i nagadjanja da su u ovo hapsenje umjesane i neke politicek stranke koje su bliske kriminalcima koje su za vrijeme akcije sablja hapseni. P SUP se nije zvanicno oglasio ali su prve reakcije stigle i iz BG koje je prenio B92.

Beograd -- Centar za modernu politiku najoštrije osuđuje hapšenje bivšeg načelnika SUP Novi Pazar Suada Bulića.

Bulć je "u javnosti poznat kao jedan od najboljih i više puta nagrađivanih policajaca, a koji je smenjen posle imenovanja Dragana Jočića na mesto ministra unutrašnjih poslova". U toku akcije Sablja SUP Novi Pazar priveo je 247 lica i protiv njih je podignuta krivična prijava.

Današnje hapšenje jednog od najkvalitetnijih policajaca u Srbiji, navodno zbog obrazovanja komisije za izdavanje vozačkih dozvola, predstavlja nastavak obračuna Vlade Vojislava Koštunice sa ljudima koji su posle atentata na premijera Zorana Djinđića, sprovodili akciju Sablja, akciju koja je od strane Interpola ocenjena kao jedna od najefikasnijih akcija u borbi protiv organizovanog kriminala, kaže se u saopštenju.
[SIZE=4][SIZE=3]"Interes (ma kakav on bio) je jedini motiv ljudskih postupaka"[/SIZE] [/SIZE]

Brzi

Učenik

(10)

• »Brzi« je muško

Datum registracije: 30.06.2003

• Poruku poslati

2

Četvrtak, 01. Juli 2004

Ja sam cuo da je Buco Bulic uhapsen navodno zbog nekih malverzacija sa vozackim dozvolama. Isto sam cuo, po gradu se prica, da je Buco Bulic bio glavna veza za sverc cigareta za Srbiju koje su se svercovale preko Mehovog Krsa kod Tutina. Ne znam sad sta je ovde istina a sta carsijske price al ko sto znate "mafija nikad ne spava i carsija nikad ne laze" :)) :)) .Uglavnom cinjenica je da je uhapsen a sta ce dalje biti videcemo.

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

3

Četvrtak, 01. Juli 2004

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

Haj Brzog, kako svaki njegov post odise ljubavlju prema Bosnjacima i borbom za suzivot. :)

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

Brzi

Učenik

(10)

• »Brzi« je muško

• Poruku poslati

4

Četvrtak, 01. Juli 2004

Hej Gerilac komso sta hoces da kazes. Zasto generalizujes bez veze. Jednostavno ne volim nepostene ljude pa dal bili Srbi dal Bosnjaci . Postenima svaka cast 8)

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

5

Četvrtak, 01. Juli 2004

Jer, jer, ada razumijem ja tebe. Nemoj da mislis da te ne razumijem. :) Boris se za pravdu, zar ne? 8)

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

6

Četvrtak, 01. Juli 2004

Citirano

Orginalno od Brzi
Ja sam cuo da je Buco Bulic uhapsen navodno zbog nekih malverzacija sa vozackim dozvolama. Isto sam cuo, po gradu se prica, da je Buco Bulic bio glavna veza za sverc cigareta za Srbiju koje su se svercovale preko Mehovog Krsa kod Tutina. Ne znam sad sta je ovde istina...

Znas ti dobro sta je istina kao sto i cijela carsija zna. Kriminal je Miloseviceva zaostavstina ovoj zemlji a Kostunica se obracunava sa svima onima koji su imali hrabrosti da se bore protiv istog. Zasto to radi ostaje da se vidi.

Citirano

Uglavnom cinjenica je da je uhapsen a sta ce dalje biti videcemo.

A vidimo da je Buco jutros pusten kuci . Naravno da ne postoji nikakvi dokazi niti da je Buco bilo sta uradio sto se kosi sa zakonom. Naprotiv, bio je najbolji nacelnik u istoriji novopazarskog SUP-a. Cilj nalogodavaca za njegovo hapsenje je da ga ponizi i upozori sljedece borce protiv kriminala sta ih ceka. Ne sluti na dobro.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

7

Četvrtak, 01. Juli 2004

Pa, ne znam da li je bio najbolji u cijeloj historiji Novog Pazara, jer je u vrijeme Trurske vladavine u Novom Pazaru vjerovatno bilo izvanrednih nacelnika. Tad su, ja vjerujem, bili najbolji nacelnici u historiji Novog Pazara.
Ha sta kazes na ovo Brzi? 8)

A Bulic je najbolji do sad u postturskom vaktu. :)

Allahimanet.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

8

Četvrtak, 01. Juli 2004

Gerilac, govorio sam o historiji novopazarskog SUP-a a ne o historiji Novog Pazara :).

Inace, indikativno je da je Suad Bulic priveden i 14.55 h i postavljen uz jako obezbjedjenje da sjedi u holu SUP-a. U 15.00 svi radnici SUP-a napustaju posao i prolaze tim holom. Ideja ovih mracnih umova je bila da ga ponize pred svim njegovim radnicima.

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

9

Četvrtak, 01. Juli 2004

Ja nisam ni reko da nisi, samo sam nekako se nadovezao na tvoj post sa ciljem da spomenem Turke. Citaj malo izmedju redova, nemoj sve crno na bijelo. :)

Allahimanet.

Vazija

Učenik

(10)

• »Vazija« je muško
  • »Vazija« je zabranjen

Datum registracije: 30.06.2004

• Poruku poslati

10

Četvrtak, 01. Juli 2004

Da li je sta poznato o hapsenju Nacelnika SUP-a

Do mene je dosla neka informacija da je uhapsen Nacelnik SUP-a u NP.Da li neko zna vise o tome?

Brzi

Učenik

(10)

• »Brzi« je muško

• Poruku poslati

11

Petak, 02. Juli 2004

Biro za odnose sa javnošću MUP Srbije saopštio je u sredu da su pripadnici Službe generalnog inspektora MUP Republike Srbije tog dana lišili slobode Suada Bulića (1970) iz Novog Pazara, i sa krivičnom prijavom sproveli ga dežurnom istražnom sudiji Okružnog suda, zbog postojanja osnovane sumnje da je izvršio pet krivičnih dela u vezi sa zloupotrebom službenog položaja i krivičnim delom zlostava u službi. Dodaje se i da postoji osnovana sumnja da je Bulić, ta krivična dela izvršio tokom 2002. i 2003. godine, kada je obavljao funkciju načelnika Sekretarijata unutrašnjih poslova u Novom Pazaru.

SoSS

Učenik

(10)

Datum registracije: 02.07.2004

• Poruku poslati

12

Petak, 02. Juli 2004

Zdravo svima

Brzi, kaze li taj Biro zbog cega je Suad Bulic odmah pusten na slobodu posto je priveden sudiji? Ako ne kaze Biro onda moram ja. Zato sto je prica o osnovanoj sumnji cista izmisljotina . Naime, kriminalisticka oligarhija koja je zarad svojih interesa upregla Muamera Nicevica (o kojem ce biti jos reci) da im odradjuje poslove je celo vreme trazila dlaku u jajetu ne bi li gosp. Bulica poslali iza resetaka (jer se iza resetaka ne moze vise po volji necijoj kao u doba Milosevica). Posto nisu nista nasli u ocaju su potegli za 'velikim otkricima'. Jedno od tih 'otkrica' je i da je Bulic od deset kvalifikovanih kadrova koji su zauzimali mesta u ispitnim komisijama za polaganje vozackih ispita jednom od njih dao priliku da bude cesce clan komisije od ostalih. Obzirom da je ucesce u tim komisijama placeno dzelati su nakalemili ovom clanu nezakonito prisvajanje sredstava a za sta je Bulic bio direktno odgovoran. Kada je sudija upitao Bulica zasto ucesce njegovih radnika u tim komisijama nije ravnopravno, on je hladnokrvo odgovorio: "Moje pravo kao nacelnika SUP-a je da postavim onoga u koga imam najvise poverenja obzirom da se radi o mestu koje je podlozno mitu. Zakon mi to nalaze. Cak da sam sve ostale clanove ignorisao a samo jednog forsirao opet ne bih pogresio jer mi Zakon daje tu mogucnost". Sudija se nije dalje zadrzavao i odmah pustio gosp. Bulica da ide kuci. Njegovi dzelati su ostali besni i posramljeni.

U SoSS-u smo...

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

13

Petak, 02. Juli 2004

Brzi, mozes li da izvuces bilo kakvu pouku sa ove slike.

SAJO SUPERMEN

Zlatna sredina

(5)

• »SAJO SUPERMEN« je zabranjen

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

14

Petak, 02. Juli 2004

licno se nisam u vecini slucajeva slagao sa ponasanjem Bulica ali sam u ovom momentu na strani Bulica iz jednostavnog razloga sto mu se nameracila cijela batinaska-srpsko-fasisticka svita iz SUP-a.
Bulic je Bosnjo i ja znam da iza svega stoji samo ponizavanje jednog Bosnjaka.

KO SA SRBIMA ZELJE VARI...
Oni se više boje vas nego Allaha, zato što su oni ljudi nerazumni.Samo u utvrđenim gradovima ili iza zidina, oni se protiv vas smiju skupno boriti. Oni su junaci u međusobnim borbama.
Ti misliš da su oni složni, međutim srca su njihova razjedinjena, zato što su oni ljudi koji nemaju pameti. (Al-Haš, 13-14)

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

15

Petak, 02. Juli 2004

Ponekad se zapitam da li ti SAJO SUPERMENE, i tebi slični uopšte i imate lično mišljenje ili je vaše "lično mišljenje" samo medij za odjek nečijih tuđih ( a znate dobro čijih) ličnih mišljenja. Veliš lično se nisi slagao u većini slučajeva...
Gospodin Bulić se slagao sa gospodinom Zukorlićem, što se baš nije sviđalo gospodinu Ugljaninu i onda logično da se i vi lično ne slažete sa njim... jel tako?
Gospodin Bulić se borio protiv kriminala, kako kriminala u redovima SUP-a tako i kriminala uopšte. Policajci su ažurnije obavljali svoje zadatke, počevši od saobraćajaca pa sve do onih čiji je posao da hvataju one "okorele" kriminalce.
Gospodin Bulić se nije slagao sa kriminalcima.
Nesumljivo, stoji i to da se nije slagao ni sa onima koji su u njegovom dolasku "prepoznali dolazak Bošnjaka na vlast u SUP-u", i koji su koristili svaku moguću ( pa čak i nemoguću) situaciju da upru prstom u njega. Nesumljivo da je batinaše zaista bilo strah za vreme njegovog "načelnikovanja" jer su se plašili za svoje pozicije. Nesumljivo je i da je gospodin Bulić imao tu čast da zagrize onda kad je bilo najteže zagristi jer je bio prvi načelnik nakon srušenog režima koji je u novopazarskom SUP-u pustio duboke korene tokom devedesetih godina prošlog veka (kako to daleko zvuči...)

Ali je nesumljivo i to da Bulić nema problema zbog toga što je zelje vario sa poštenim svetom, bez obzira kojem narodu pripadao taj pošten svet, kao što je nesumljivo da je tvoja nezavršena misao:

KO SA SRBIMA ZELJE VARI...

tendenciozna i nedobronamerna, a samim tim i loša.
Da stvar bude još smešnija (bar meni kao posmatraču) u isto vreme dok navodno upozoravaš na to da onaj ko sa Srbima vari zelje....s druge strane varenje zelja sa Srbima nazivaš pobedom, ubeđuješ nas da je i žena pokojnog Đinđića rekla da Tadić i Ugljanin vare isto zelje.
Upravo zbog takvih stvari mi i dođe ona misao s početka da u svari ti i tebi slični i nemate lično mišljenje već ste repetitori tuđih...

Dakle s jedne strane varenje zelja je loše a sdruge strane super. DA stvar bude još smešnija, varenje zelja je loše tamo gde ga najmanje i ima. a dobro je tamo gde se vari na veliko.

Da se ne bi pogrešno razumeli, nemam ja ništa protiv varenja zelja. Treba variti zelje. Treba, jer jedemo iz iste šerpe. Pri tome treba voditi računa da se zelje vari s poštenim ljudima bez obzira iz koje lijehe potiče zelje pre nego li ga treba variti sa nepoštenim iz "naše" ili "njihne". I kad neko iz njihne kihne ... treba mu reć : NA ZDRAVLJE!

P.S. Sajo SUPERMENE i tebi slični, ovo što ti ja napisah, napisah iz najbolje namere, a ukoliko u mojim rečima ipak "prepoznate" nešto što je napisano "neprijateljski" verujte da nemadoh takvu nameru i halalite.

Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

16

Petak, 02. Juli 2004

Sanse, mozes li da izvuces bilo kakvu pouku sa ove slike (one ed-ove)
malo za promenu

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

17

Petak, 02. Juli 2004

Izvuko sam ja pouku odavno, al ahte-vahte hajem da potrčim pro brda, rad kondicije...
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

18

Petak, 02. Juli 2004

Esselamu alejkum

Šta je ovim hapšenjem poručeno bošnjačkome naodu?
Eto, vidjeli ste šta se desilo Suadu Buliću. I zapamtite ako pokušavate raditi DOSTOJANSTVENO po zakonu, a za interes ovoga naroda ovako ćete proći - posramljenji i postiđeni. Naravoučenje - ni ne pokušavajte!!!

Suad je prvi načelnik SUP-a i uopšte Bošnjak na većim funkcijama unutar te institucije koga je narod doživljavao kao svoga. On je doprinijeo da policiju doživljavamo kao svoju nakon godina strahovanja od nje. On je poslove policije približio običnim ljudima redovno održavajući kontakt sa javnošću kako konferencijama tako svojim prisustvom u gradu, sjetite se da li smo imali načelnika u historiji SUP-a koga smo više viđali po ulicama.

A ko ga je uhapsio? Naš novi načelnik koji je po nečijim bolesnim standardima postavio stvari na svoje mjesto. Jer sada je onako kako je i zamišljeno davno i kako je i bilo dugi niž godina isključujući ove dvije. Zamjenik načelnika koji je petnaest godina vukao konce sada opet ima svoju marionetu koji mu odrađuje prljave poslove. Ne bi me začudilo kada bi ovo i bio razlog njegova postavljenja na to mjesto.

Ali Bošnjaci moji zapamtite ovo. Izdaja se ne smije nikada oprostiti!!! Ljudi koji nas izdaju moraju znati da će i njihovi unuci patiti i nositi pečat srama zbog toga. Mogu ljudi praviti greške, mogu praviti loše političke poteze, mogu se i boriti za vlast i funkcije onako kako se i bore (po principu - više volim sebi nego tebi) i to je ljudski, ali pristati da se bude batina u rukama četnika zarad neke kratkotrajne koristi je izdaja i mi nemamo pravo to zaboraviti i oprostiti. Sjetite se Miloševićevih poslušnika. Zar je prošlo dovoljno vremena ili su razlozi kojima se pravdaju (takvo je vrijeme bilo) postali vrijedni. Valahi nisu i ti ljigavci to moraju znati!!! I ova gnjida od novoga načelnika to mora znati.

Ljudi, pa poslije pedeset godina oni koji su nam ovo i prije radili, a i sada rade, misle da je tako ispravno. Navikli su da nas posmatraju kao građane drugog reda i da nas gledaju sa visina. Ustvari, oni se čude kako mi uopšte nešto i kontamo. Čude se zašto se mi njima ne izvinjavamo što nismo bili poslušniji i odanije sluge. Taj pokušaj stvaranja božanstva bošnjačkome narodu je nešto što traje godinama, i sada kada se pojave rijetki glasovi razuma moraju se ušutkati da ne bi pokvarili dosada odrađeni posao. A budite uvjereni da se radi o stvaranju božanstva i to ne bilo kakvog, već onoga božanstva koga ćemo se plašiti više od Allaha. A od koga strahuješ tome se i klanjaš - zapamtite to!!!
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

Brzi

Učenik

(10)

• »Brzi« je muško

• Poruku poslati

19

Subota, 03. Juli 2004

Ja ne znam sta ste se okomili na mene prvo prenosim samo sto pisu novine u Srbiji, a drugo nemam pojma dal je Bulic kriv ili nije kriv. To je uostalom posao tuzilastva i suda da proveri . Bulicu se uostalom tovari 6 krivicnih dela koliko mogu da vidim a ovo sa vozackim dozvolama je samo jedno od. Koja su ostalih 5 isto ne znam pa ako neko zna vise od mene bio bih mu zahvalan na informacijama.

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

20

Subota, 03. Juli 2004

STRASHNO!!
Ali na kraju che chovjek izachi nevin,a predlazhem mu da onda tuzhi one koji mu sve ovo namjeshtaju.
Inache Ovi novi su istjerali sa posla sve Boshnjake sa visokim chinovima ,Jara,Maketa i josh nekoliko(neznam imena),a VRATILI SVE ZLOCHINCE SA KOSOVA!!??
Navijachi che im poslati JAKKU PORUKU!!
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

Social bookmarks