Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

41

Srijeda, 23. Juli 2008

Bio mi je zanimljiv intervju sa webmaster-om koji je radio sajt za Radovana Karadzica. Posebno boldovani deo :D

B92

Citirano

Karadžić je kao doktor David angažovao ove godine Zorana Pavlovića da mu napravi vebsajt putem kojeg je nudio svoje usluge, odnosno pomoć kod seksualnih smetnji, depresije, epilepsije, multiple skleroze i životnih teškoća uopšte.

Preko sajta su se mogle kupiti i male amajlije. Preko ovog sajta sa dr Davidom se jednostavno moglo stupiti u kontakt preko dva broja mobilnog telefona.

Pavlović se sa Radovanom Karadžićem susretao nekoliko puta mesečno u proteklih pet meseci ne znajući ko je on zapravo. Pavlović Karadžića opisuje kao izuzetno finog i ljubaznog gospodina.

Pavlović kaže da je Karadžić ostavio utisak izuzetno pametnog i staloženog čoveka, koji je imao odlične odnose sa svojim saradnicima.

Zoran Pavlović je jedna od osoba koja je u prethodnih pet meseci često bila u kontaktu sa doktorom Draganom Dabićem, odnosno Radovanom Karadžićem.

Susretao se sa njim u stanu Radovana Karadžića na Novom Beogradu, kao i u kafićima u centru grada. Kaže da mu ni na kraj pameti nije bilo ko je zapravo njegov saradnik.

"On je svojom pojavom privlačio dosta pažnje jer je imao dugu svetlu kosu i bio je obučen u crno, visok i markantan, gomila ljudi ga je gledala. Ne verujem da je to bio on", kaže Pavlović.

Radovan Karadžić mu je rekao da je živeo desetak godina u Americi, da je tamo završio fakultet i da ima četvoro unuka.

Pavlović kaže da je sa Karadžićem dosta razgovarao i o političkoj situaciji u Srbiji i kako se ona može poboljšati. Jednom prilikom su, kako navodi, razgovarali i o Hagu.

"Pričali smo, znači, uopšte o zemljama itd. Ja sam mu rekao da sam jedanput bio u Holandiji i da mi se ta zemlja mnogo svidela. I da, iako naši ljude mnogo vole Italiju i Španiju, Holandija je super zemlja. On je rekao: ’Pa, da, jeste, fina je’ itd", kaže Pavlović.

"Ja sam mu onda rekao da sam bio u Amsterdamu i posle toga sam bio, otišao do Haga i Ševeningena. Zanimalo me kakav je tretman tamo naših osuđenika", kaže on.

"I onda sam mu rekao: ’Davide, Ševeningen je jedno super mesto, koje morate obavezno da posetite. On je pun hotela, plaža, stvarno jedno predivno mesto na Zemlji’. On je samo slegnuo ramenima i rekao: Pa, da, OK, važi", tvrdi Pavlović.

Izgleda da ce ga Karadzic bas poslusat i svratiti u Seveningen :D
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

Datum registracije: 03.07.2008

• Poruku poslati

42

Srijeda, 23. Juli 2008

kukava mu majka koga god je daić liječio :)) :)) :))
Na vatru odgovori vatrom !

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

43

Srijeda, 23. Juli 2008

KOMENTAR POLITIKINOG CITAOCA,posle serije komentara tipa"ko ga IZDA

Ruža , 23/07/2008, 09:29
Šta je ovom narodu, pitam se ja?! Žalite čoveka koga je venčana žena molila da se preda, da bi prestalo maltretiranje njihove porodice, a gospodin se još 3 godine švrćka po Beogradu, grleći pedesetogodišnju crnku i predstavljajući je kao suprugu. Ajde što ga nije tangiralo što trpi ceo srpski narod, ali žena, deca i unučići breeee!!!Ma trebalo je da ga čuvamo još malo, pa da opet izdržavamo decu prodajući gorivo i cigarete po ulicama.Bravo za ažurnu novu vladu! :)
ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

44

Srijeda, 23. Juli 2008

Mislim, sta reci?!
Njegov izgubljeni, bolesnicki pogled na slikama govori dovoljno o samom stanju duse (to sto mu je ostalo od nje) "duhovnog savetnika" D. D. Davida.
Kakva ironija!
Ubedjena sam da je on na neki nacin kaznjen sam sobom, jer je tesko ziveti tolike godine u strahu da li ce ga ko prepoznati i bezanjem od svog stvarnog identiteta.
No, sve je ovo samo pocetak!
Zna se ko je najbolji i najpravedniji Sudija, pa sam srecna i zadovoljna Njegovom presudom. :)
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 16.02.2007

• Poruku poslati

45

Srijeda, 23. Juli 2008

Zasto je Radovan Karadzic tj. DDD pustio bradu i nosio crnu odecu?
Zato sto je vecinu zadnjih 10 godina proveo u manastirima sa popovima?

ANNA

Zlatna sredina

(10)

• »ANNA« je žensko

Datum registracije: 14.08.2007

• Poruku poslati

46

Srijeda, 23. Juli 2008

Dok nekom ne smrkne, drugom ne svane!!!!

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

• Poruku poslati

47

Srijeda, 23. Juli 2008

danas su mi na ovu istu temu na beograd cafe izbrisali dva posta u kojima sam pozvao srbe da umjesto što vode neku kampanju za samaknuće izdajnika, izađu na ulice i počnu hlupati i krasti izloge.... ali oni su zbilja fanatični kada je u pitanju rat preko neta -

Bosnjaaak

Zlatna sredina

(10)

• »Bosnjaaak« je muško

Datum registracije: 17.05.2008

• Poruku poslati

48

Četvrtak, 24. Juli 2008

Prosto da neverujem da se covjek uopste skrivao,jedino sto je sada Tadic iskoristio sansu jer mu V.Kostunica nije vise iza ledza,te je uhapsio Karadzica,koga sada na RTS polako ali sigurno dizu do nebesa,kako se covjek samo sjetio da u svojoj struci bude sakriven od javnosti,i samo pusti bradu i kosu i setka se po Srbiji kao David,ma sve je moguce zar ne?
[SIZE=3]Samo naukom mozemo doc do istine...[/SIZE]

kralj sevdaha

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 23.05.2007

• Poruku poslati

49

Četvrtak, 24. Juli 2008

HE

ma rekoh ja odmah...to je odavno mrtav covek... ;)
NA VRHU UVIJEK IMA MJESTA,AKO SE KRENE SA DNA...

sanelah

Učenik

(10)

• »sanelah« je žensko

Datum registracije: 29.04.2008

• Poruku poslati

50

Četvrtak, 24. Juli 2008

Drago mi je ali trebalo je da mu se sudi malo u Sarajevu,Srebrenici,Foci,Gorazdu,Tuzli i sav narod da mu pokaze sta je mucenje iz svih bosansko-hercegovackih gradova koji su osjetili,muku,patnju i bol!Ovako od ce da uziva u Hagu sa bazenima,kompjuterom i jako dobrom hranom!Po meni to nije pravda,ALI IMA BOGA!Zna se gde se sudi!
vozdrica ;)

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

• Poruku poslati

51

Četvrtak, 24. Juli 2008

Malo prije sam na FTV gledao brata od čovjeka kojem je karadžić uzeo identitet, - čovjek je pravi Sarajlija svaka mu čast, a i brat mu je bio. Ali nažalost takvih srba je neuporedivo manje od onih koji po raznoraznim forumima sada ponovo prijete da će klati. Ne samo u BIH bilo gdje, nekada mi zbog takvih ljudi bude žao što moram srbe nazivati pogrdnim imenima

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

52

Četvrtak, 24. Juli 2008

MRZNJA PREMA ISLAMU>>>MRZNJA PREMA "TURCIMA">>UTICANJE NA SVEST NARODA PLANOVIMA>>NACERTANIJE (garasanin)PREKO LJUBICICA, pa stevana moljevica-"NAS PUT" ) ideja je ista, sve do

1981-1999 SANU+spc
|
|
SLOBODAN MILOSEVIC
|
|
radovan karadzic
|
|
ratko mladic

-Karadzic je samo jedan covek koji je izvrsio zadatak
komanda je ista,ideje su iste,malo transformisane,i prikrivene
napravice oni lako ako hoce karadzica i milosevica

-ne treba zaboraviti da su ovaj "program" podrzali dobranom vecinom srpski glasaci 90-tih

-sve je ovo lijepo,i ja sam se prevashodno obradovao jer je hapsenje imalo i neku simboliku ,jer je ideja koju je zastupso i sprovodio Kardjic trenutno propala(ideja je nema BiH i nestanak muslimanskog naroda)
-ali karadzicevo delo je republika srpska,sa minimalnim procentom bosnjackog stanovnistva na tom tlu
-ono sto karadzic nije u potpunosti uspeo da izvrsi kao posredni izvrsilac je da nema bosne i hercegovine,jer bosne kakve takve IMA tj medjunarodno je priznata

-jedne dzume u jednom gradicu centralne bosne,dosao je Muderis (mislim da je bio komadant jedne od muslimanskih brigada) i odrzao ders
za to vreme pripremalo se otvaranje ponovo izgradjenog starog mosta u mostaru
-ljudi su bili u euforiji,ko da je olimpijada
covek rece tad-otvori ce se,i bice lijep most,ali je pitanje hocel imati bosnjaka u tom gradu

-
ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

Bosnjaaak

Zlatna sredina

(10)

• »Bosnjaaak« je muško

Datum registracije: 17.05.2008

• Poruku poslati

53

Četvrtak, 24. Juli 2008

Dali ce hapsenjem osim male sadifakcije majki i rodbine,Bosnjaci imati jos neke koristi,dali ce medzunarodna zajednica sada konacno priznati da je manji entitet u Bosni stvoren na osnovu projekta,proteraj,pobi,porusi popali sve sto je "Tursko" ili ce projekat ostati onakav kakv je sada?
[SIZE=3]Samo naukom mozemo doc do istine...[/SIZE]

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

• Poruku poslati

54

Petak, 25. Juli 2008

Citirano

Orginalno od Bosnjaaak
Dali ce hapsenjem osim male sadifakcije majki i rodbine,Bosnjaci imati jos neke koristi,dali ce medzunarodna zajednica sada konacno priznati da je manji entitet u Bosni stvoren na osnovu projekta,proteraj,pobi,porusi popali sve sto je "Tursko" ili ce projekat ostati onakav kakv je sada?

Na žalost ništa od svega toga sa međunarodnom zajednicom se neće desiti, međunarodna zajednica danas samo nekada sa vremena na vrijeme prizna da je pogrešno i prekasno reagovala u Bosni, ali koga to danas briga ?? Mene prvog neinteresuje njihovo pokajanje, zato što znam da nije iskreno...

sanelah

Učenik

(10)

• »sanelah« je žensko

Datum registracije: 29.04.2008

• Poruku poslati

56

Subota, 26. Juli 2008

Neka vala masallah!Sve po zaslugama a i ima Boga!
vozdrica ;)

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

57

Subota, 26. Juli 2008

B92

Citirano

Beč -- Ministarstvo unutrašnjih poslova Austrije potvrdilo je večeras da je haški optuženik Radovan Karadžić boravio prošle godine u Beču.

Kako je saopšteno, specijalne jedinice austrijske policije "Kobra" slučajno su ga legitimisale, tokom potrage za jednim osumnjičenim čovekom, ali u njemu nisu prepoznale bivšeg predsednika Republike Srpske.

Portparol austrijskog ministarstva Rudolf Golia potvrdio je austrijskoj agenciji APA pisanje bečkog dnevnika "Kronen cajtung", koji u objavljuje da je 4. maja prošle godine legitimisan nadrilekar pod imenom Petar Glumac, koji odgovara liku sa fotografija Karadžića posle njegovog hapšenja u Beogradu.

Portparol Ministarstva unutrašnjih poslova Austrije potvrdio je i nemačkoj agenciji DPA da se austrijski policajci sećaju da su proveravali čoveka, koji je ličio na Karadžića prema njegovom današnjem fizičkom izgledu, dok su istraživali ubistvo u Beču.

Prema pisanju austrijskog lista, pripadnici "Kobre" došli su u bečki stan u kojem je boravio Karadžić u potrazi za osumnjičenim Dušanom J. (58 ) koji je ranije u jednom kafiću hicem iz pištolja ubio jednog Srbina.

Austrijski policajci su u pet ujutru došli u stan devojke osumnjičenog i, kako tvdi "Kronen cajtung", u njemu su zatekli jednog starijeg muškarca sede brade, koji im je dao lažne podatke o identitetu, odnosno lažna dokumenta na ime Petar Glumac, rođen u Litovu Polju 16. marta 1930.

Karadžić je, prema "Kronen cajtungu", živeo tri meseca u Beču.

Navodni Petar Glumac je policajcima rekao da je u Beču radi obuke, a u stvari, kako tvrdi "Kronen cajtung", on je živeo kod devojke Dušana J. i u Beču prodavao fitopreparate za lečenje neplodnosti.

Austrijski policajci nisu u Glumcu prepoznali Karadžića, a kada su upali u stan, on je policajcima, na lošem nemačkom jeziku, rekao da je lekar alternativne medicine.

"Kronen cajtung" prenosi i da taj čovek uopšte nije bio nervozan, tako da policajci nisu posumnjali da je pred njima haški optuženik.

"Karadžić je policiji ispričao da je čoveka kojeg traže video pre par sati", navodi austrijski list.

Pripadnici "Kobre" su napustile stan i posle izvesnog vremena uhapsile traženo lice koje je počinilo ubistvo, ne razmišljajući više o susretu sa nadrilekarom Glumcem.

Sada o čitavom slučaju vodi istragu Služba za borbu protiv terorizma i bezbednost ustavnosti.

Podsetimo, bečki "Kurir" pisao je da je doktor Dragan Dabić, koristeći hrvatski pasoš, ordinirao u glavnom gradu Austrije.

Nadležne istražne i bezbednosne službe u Srbiji utvrđuju kako je Karadžić došao do lažne ličene karte, ali i svih drugih dokumanta koje je koristi, uključujući i pasoš.

Bečki "Kurir" je danas objavio da je najtraženiji haški optuženik Radovan Karadžić, pod imenom "Pera", navodno lečio pacijente i u glavnom gradu Austrije, gde je došao sa hrvatskim pasošem.

Jedan bivši pacijent nadrilekara, čije je ime poznato redakciji bečkog "Kurira", a u tekstu se navodi kao Štefan Graf, tvrdi da je poznavao Karadžića, tj. Davida Dabića, koji je u Beču lečio pod imenom "Pera". Grafovi roditelji i drugi rođaci, takođe tvrde da su prepoznali "Peru" u liku uhapšenog Karadžića.

Taj sagovornik bečkog "Kurira" navodi da je "Pera" neredovno dolazio u Beč, gde je ostajao maksimalno po tri dana, ali da zna pouzdano da je taj nadrilekar bio aktivan i u Italiji.

Neki beogradski mediji su objavljivali da je Karadžić, tokom 13-to godišnjeg skrivanja, putovao u Rusiju, a Slobodna Dalmacija i da je letovao u okolini Splita.

Bečki dnevnik "Esterajh" tvrdi da je Karadžić pomagao kod problema sa erekcijom, neispunjenom željom za decom, reumumom, glavoboljom.

Mozda ce Austriji uvest sankcije zbog skrivanja haskih optuzenika :D
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

58

Subota, 26. Juli 2008

Citirano

Visoki predstavnik u BiH Miroslav Lajčak izjavio je da pre transfera Radovana Karadžića u Hag najverovatnije neće vratiti putne isprave članovima njegove porodice, koji zbog toga ne mogu da ga posete u Beogradu.

"Imaće Karadžići u budućnosti mnogo prilika da vide svoga tatu, ali mnogi Srebreničani neće to nikada moći", rekao je Lajčak gostujući na sarajevskoj televiziji OBN: "Dokumente sam oduzeo kako bi onemogućio mrežu podrške haškim beguncima. Ne vidim zašto je sada glavno humanitarno pitanje kada će Karadžići videti svog tatu?"

Prilikom gostovanja Lajčaka, iz Haga se direktno uključio generalni sekretar Srpske radikalne stranke Aleksandar Vučić, koji je pitao Lajčaka: "Koji su to zločin počinili članovi porodice Radovana Karadžića kada se njima, kao nezapamćen primer u istoriji, ne dozvoljava da vide svog oca?"

Potom se u program uključio i premijer Republike Srpske Milorad Dodik, koji je lično zamolio Lajčaka da ukine zabranu napuštanja zemlje za karadžiće: "Molim vas gospodine Lajčak pustite Karadžiće da vide svog člana porodice. Ne želim da ulazim u to da li su oni bili deo mreže pomagača, pa čak i da jesu to je pitanje za sud, a ne za političke institucije. Zabrana putovanja zadire sada u domen ljudskih prava."

Nijednu od molbi Lajčak nije uslišio.

Mondo
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

59

Subota, 26. Juli 2008

Danas je Radovana mucenika posetio vladika Amfilohije. ..
Interesatno da crkva nece da drzi pomen ljudima koji su izvrsili samoubistvo,ali zato drzi molebane sirom srbije i srpske za coveka koji je optuzen za genocid,i jos neke od najtezih zlocina...
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

buco

Učenik

(10)

• »buco« je muško

Datum registracije: 06.07.2008

• Poruku poslati

60

Subota, 26. Juli 2008

Mislio sam da je većina Srba došla tobe i da će pozdraviti hapšenje ratnog zločinca, kriminalca i psihopate Radovana Karadžića. Međutim, javni nastupi, protesti i medijski nastupi političara, crkvenih velikodostojnika i velikog broja građana, govori da oni još za dugo neće doživjeti katarzu.

Ne mogu da vjerujem da na forumu beograd cafe ima toliko primitivaca, četnika i onih koji bi i dalje klali, ubijali, protjerivali sve što nije "srpsko uvo".
Ponekad se zapitam da li je taj narod zahvatilo kolektivno ludilo, gje su intelektualci, srpska pravoslavna crkva, obični vjernici...

Vrijeme koje je pred nama pokazat će da li Srpski narod ima snage da izaće iz zarobljeništva mitova i legendi i okrene se prosperitetu i demokratiji.

Social bookmarks