Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

1

Subota, 19. Decembar 2009

Ukinute vize !

Konacno da se i to doceka.

Citirano

Savet ministara Evropske unije usvojio je odluku kojom se građanima Srbije, Crne Gore i Makedonije od 19. decembra ukidaju vize za putovanja u zemlje šengenskog prostora EU.

Ministri unutrašnjih poslova i pravosuđa EU usvojili su dopunu Regulative 539/2001 kojom se državljani tri zemlje stavljaju na „pozitivan šengenski spisak“ što, znači da će biti „izuzeti od obaveze vađenja viza“ za zemlje EU, osim za Veliku Britaniju i Irsku.

Odluka se odnosi na građane Srbije, osim žitelja s prebivalištem na Kosovu, kao i Crne Gore i Makedonije, ali samo na one koji imaju biometrijske pasoše. Oni će u turističke ili slične svrhe moći bez viza da borave u zemljama EU najduže tri meseca, tokom svakih pola godine.

Ova odluka stupa na snagu dan posle objavljivanja u Službenom listu EU i „mora se primenjivati počev od 19. decembra 2009“. Ona je u potpunosti obavezujuća i direktno primenjiva za zemlje članice EU.

Quelle: DW

Ja se iskreno radujem posetama i gostima koji ce uslediti! Ukidanje viza za gradjane Srbije, Crne Gore i Makedonije vidim pozitivnim.

Kako vi razmisljate o ovome?
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

dem

Početnik

(10)

• »dem« je muško

Datum registracije: 19.12.2009

• Poruku poslati

2

Iznad nas Zora svice dobro dosa predsjednice:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Jedva chekam da zapalim !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!samo da dodjem do malo para
!!!!!!!!!!!!!!!!

Citirano

Rem tene, verba sequentur

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

3

Kolika smo beda vidi se po tome što pravimo feštu sa sve vatrometom i koncertima povodom toga da po Evropi možemo da (eventulano) putujemo kao sav normalan svet...
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

4

Vize su ukinute,i to je odlicna vest za obicne gradjane,ali nazalost slusajuci neke ljude ovih dana na tv-u doslo se do prilicno sokantnih saznanja
1.Ogromna vecina(pre svega mladi) ukidanje viza vide kao kartu u jednom pravcu,dakle trajno napustanje zemlje ako je to ikako moguce.
2.Efekat ukidanja viza nece biti velik na pocetku zbog veoma malog broja ljudi koji i sada mogu da putuju.
Kao sto ti ljudi rekose,ljudi koji su do sada putovali,imali su novca tada i imace ga i sada i putovace jos vise,ali je veoma mali broj ljudi kome cini razliku da li mu karta do Beca kosta 60 ili 90 evra jer nema ni za jednu varijantu.

Dobar razlog je i sto ce oni koji ipak mogu putovati,konacno postati manje ksenofobicni kada je u pitanju Evropa i EU,pa ce se to verovatno odslikati i na politick scenu gde neki politicari nece moci da korste argumen "Evropa nas mrzi,a i tamo nije nista bolje nego sto je ovde,bolje je u Rusiji".

Sto se Sndzaka tice,kada sam vadio na prolece novi pasosh,bio sam svedok jedne porazavajuce cinjenice:od 10 ljudi koji vade pasosh,9 ih je preko 50 godina,dakle uglavnom roditelji ili bake i deke nase dijaspore koji zele da posete svoju decu,unuchad,bracu i sestre u inostranstvu,dok ono malo mladih koji vade pasosh uglavnom to rade jer im treba za ekskurziju.

Da nije toga,ni 1% nase omladine nebi imalo pasosh.
Takodje,ponuda nashih turistickih agencija je zalosna a i nashi mladi se uglavnom ne odlucuju da putuju sami,sa drustvom,da uzmu easy travel card,mapu neke zemlje u ruke i da krenu,vec se sve svodi na letovanje ili ekskurziju.

Nas narod nema tu kutura odlaska za viken do Budimpeste,Praga,Atine,Zagreba,makar tih blizih gradova i zemalja za koje zaista nisu potrebne prevelike pare.ali nasa omladina vise voli da trosi novac na mesecno menjanje mobilnih telefona,benzin i okretanje po x puta u centru grada i kahvenisanje po restorana nego da odu u neki od evropskih metropola.
Ako ti isti mladi u proslom periodu nisu krivi zbog ovakvog stanja,sada kad na internetu mozete sve rezervisati i organizovati za jedan put za dan-dva,sada zaista nema nikakvog opravdanja za takvu situaciju.

Mozda ce ovo ukidanje viza ohrabriti ovakva organizovanja i sto vise putovanja,jer sto vise vidimo kako je negde drugde to cemo vise zeleti da uradimo u nasem gradu i necemo se zadovoljavati glupostima kakvim se sada zadovoljavamo jer nam je jedino bitno da smo bolji od susedne ulice,sela,opstine...
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

nevidljivi

Zlatna sredina

(10)

• »nevidljivi« je muško

Datum registracije: 10.01.2006

• Poruku poslati

5

Nedjelja, 20. Decembar 2009

moze li neko da mi pozajmi 100 evra
treba mi nesto
poslacu razglednicu kad stignem

admir pecanin - novi pazar sai baba
shirdi sai baba - sathya sai baba - novi pazar sai baba

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

6

Ponedjeljak, 21. Decembar 2009

Dzaba sto su ukinute Vize, da bi dosao do Pazara moram opet kruzit po Srbiji.Pecat Kosova i dalje ne vazi xx(
" Bilen alemlere rahmettir "

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

7

Ponedjeljak, 28. Decembar 2009

Citirano

Orginalno od nevidljivi
moze li neko da mi pozajmi 100 evra
treba mi nesto
poslacu razglednicu kad stignem

:)) (o)
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

8

Utorak, 29. Decembar 2009

Kao sto sam i rekao,pre neki dan na radiju ai u nekim novinama je izasao podatak da je za prva 3 dana vizne liberalizacije iz Pazara otislo 1000 (hiljadu) ljudi,a ogromna vecina pokusava da tamo i ostane i da se ne vrati.
Maltene je iz Sandzaka vise otislo nego iz ostatka Srbije zajedno.

Ono sto se danas takodje moze videti i cuti jeste da mnogi nisu verovali da ce vize biti zaista i ukinute pa je tek sad ogromna guzva u Sup-u Novi Pazar za vadjenje pasosha,mozda veca nego na pocetku.

No,kakva je ovde situacija,uopste ne zameram ljudima,samo je zalosno sto toliki narod odlazi...
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

9

Utorak, 29. Decembar 2009

Zaista je puno posetioca ovih dana doslo, moj jedan drug ima veliku porodicu u Tutinu, pun mu stan rodjaka :D i bliznih i nekih koje po prvi put u zivotu vidi :D Stanujem u delu frankfurta u kojem ima puno nasih ljudi, ovih dana kad izadjem na ulicu osecam se ko da sam u pazar :D

Prica mi drug, vecina njih ne namerava da se vraca, hoce da rade na crnu dok ih ne uhvate, il dok se ne vencaju za papire, kad se vec krade nemacka drzava ilegalnim poslom onda barem nek je kradu nasi a ne ruminci i madjari ... :)

Social bookmarks