Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko
  • »zuti cvijet« je autor ove teme

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 25. Juni 2007

Univerzitet u Novom Pazaru (državni)

Na ovom forumu je do sad možda postojalo nekoliko sličnih tema, ali mi se čini da je Univerzitet u Novom Pazaru isuviše bitan da bi se o njemu pisalo u okviru nekih drugih tema. Npr, do sada su obaveštenja vezana za rad ovog Univerziteta postavljana na temi Državni vs privatni. Smatram da to nije adekvatno, jer onda je svako obaveštenje o jednom ili drugom Univerzitetu postavljeno kao nadmetanje između njih (jer ta tema i jeste započeta kao diskusija prednosti odnosno mana privatnih i držanih fakulteta). Svaki univerzitet zaslužuje da se o njemu zasebno piše jer zapravo i nemaju veze jedan sa drugim. Tema Osnovan državni univerzitet je zatvorena jer je rečeno dovoljno mišljenja o otvaranju Univerziteta. Ovo bi bila tema koja bi pratila rad Univerziteta u Novom Pazaru.
U naslovu sam morala da naglasim da se radi o državnom, što je prilično glupo, ali na ovom forumu već postoji tema koja se ovako zove a zapravo se odnosi na privatni, Internacionalni univerizitet koji se ne zove onako kako je u naslovu te teme napisano.
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

Muhammed_Alim

Zlatna sredina

(10)

• »Muhammed_Alim« je muško

Datum registracije: 29.03.2004

• Poruku poslati

2

Ponedjeljak, 25. Juni 2007

Smatram ovu ideju, otvaranje posebnih tema za svaki od univerziteta u kojima nisu jedan protiv drugog, vec zasebne ustanove, veoma pozitivnom :) Evo, NAS Univerzitet u Novom Pazaru, koji je udaljen od moje kuce svega 50 metara vazdusnom linijom, ima neke fakultete koje nema Inernacionalni (Hemija, Biologija), i obratno (arapski jezik i knjizevnost), sto mislim da je veoma pozitivno, i korak ka tome da se medjusobno dopunjuju i da nastave u tom pravcu. Hairli nam bio novi pocetak :)

Cak stavise, preporucujem da se svi postovi koji se ticu ovih tema iz drugih tema prebace u ove, a oni koji su posljedica mrznje i neprijateljstva, da se izbrisu za sva vremena.
„Moguce“ upita „Nemoguce“: Gdje zivis? Rece: U snovima nesposobnih.

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

3

Utorak, 26. Juni 2007

Ove godine na Univerzitetu postoje ovi smjerovi:

Pravnik čеtvоrоgоdišnjih studiја (prаv. 4g.)

Еkоnоmistа čеtvоrоgоdišnjih studiја (еkоn. 4g.)

Filоlоg trоgоdišnjih studiја (filоl. 3 g.)

Psihоlоg trоgоdišnjih studiја (psihоl. 3 g.)

Inžеnjеr grаđеvinаrstvа trоgоdišnjih studiја (inž. grаđ. 3 g.)

Inžеnjеr аrhitеkturе trоgоdišnjih studiја (inž. аrh. 3 g.)

Mаtеmаtičаr čеtvоrоgоdišnjih studiја (mаt. 4g.)

Infоrmаtičаr čеtvоrоgоdišnjih studiја (infоrm. 4g.)

Маtеmаtičar-Fizičаr trоgоdišnjih dvоprеdmеtnih studiја (mаt-fiz. 3g.)

Inžеnjеr tеhnоlоgiје trоgоdišnjih studiја (inž. tеhnоl. 3 g.)

Hеmičаr trоgоdišnjih studiја (hеm. 3 g.)

Biоlоg trоgоdišnjih studiја (biоl. 3 g.)

Nаstаvnik trоgоdišnjih studiја fizičkоg vаspitаnjа i spоrtа ( nаst. fiz. vаsp. Spоrt 3g.)

Теrаpеut trоgоdišnjih studiја (tеrаp. 3 g.)

Šta mislite o novim smjerovima i izboru koji je ponuđen budućim brucošima?
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

demoiselle

Zlatna sredina

(10)

• »demoiselle« je žensko

Datum registracije: 09.12.2006

• Poruku poslati

4

Utorak, 26. Juni 2007

Sa je 'terapeut trogodisnjih studija'????!! cega terapeut? :rolleyes:

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

5

Utorak, 26. Juni 2007

Ja nisam iz te struke pa da ti kažem kakav je to tačno smjer, ali na svim Univerzitetima se zove terapeut, samo što se obično nalazi na višim medicinskim školama.

Pitaj baba :D

demoiselle

Zlatna sredina

(10)

• »demoiselle« je žensko

Datum registracije: 09.12.2006

• Poruku poslati

6

Utorak, 26. Juni 2007

....haj mashallah sto si mi bistra...! ;) ;)

[gledamo se ovih dana da mi to 'objasnis' sve lijepo ;) ]

SleepLess

Početnik

(10)

• »SleepLess« je žensko

Datum registracije: 23.06.2007

• Poruku poslati

7

Utorak, 26. Juni 2007

a

misli se na fizioterapiju kao
i sto pise Psiholog, nece valjda podrazumevati psihologa na radnom mestu Pedagoga u skolama....
I Want To Believe

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

8

Ponedjeljak, 23. Juli 2007

UNIVERZITET U NOVOM PAZARU PRISTUPIO TEMPUS-U

18.07.2007, 08:27

Selekciona Komisija TEMPUS programa je danas 16.07.2007. objavila na svom sajtu rezultate Konkursa za projekte koje će finansirati u naredne dve godine ( septembar 2007 - septembar 2009 ) .

Univrzitet u Novom Pazaru je , zajedno sa University of Nice-Sophia Antipolis ( France ) i State College of Education of Vienna ( Austria ) , podneo prijavu za projekt :

Development of Teaching Education at the University of Novi Pazar ( EDU-SERBIA )

( Razvoj obrazovanja nastavnika na UNP )

Na ovaj Konkurs je pris tiglo 170 prijava iz zemalja Zapadnog Balkana ( CARDS program ) a od toga iz Republike Srbije 70 prijava.

Selekciona Komisija TEMPUS projekata je prihvatila da finansira naš predlog projekta . Vrednost projekta iznosi 263.858,00 evra .

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

9

Nedjelja, 16. Decembar 2007

Univerzitet u Novom Pazaru od skora ima i svoj web-sajt, sto je dobra vest. (o)
Posetite www.np.ac.yu!
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

El_Dahia

Početnik

(10)

• »El_Dahia« je muško

Datum registracije: 20.01.2008

• Poruku poslati

10

Četvrtak, 24. Januar 2008

Nesto...

Umalo da kazem nesto lose tipa BRRAAAVOOO pronasli su toplu vodu... Ili ti nesto iz nadrealista kao "imaju svoj voz(internet stranicu). Ali postoje ovo moj grad necu da budem tako zao. Mozda vec jesam... ;(
Ali zelim da dodam zar ih nije sramota da onako nesto postave. Pa ovaj forum je bolji sto puta od one stranice. Ne razumem cemu stranica koja nema nista eto samo da se mogu pohvaliti da imaju svoju stranicu. Gde su online notevi tj scripte koje mogu ucenici skinuti. Gde su ispitna pitanja gde su ocene ucenika... i mnogo sto sta... Ja se mislim da univerzitet koji ima INformatiku i Racunarsko Inzinjerstvo treba da se stidi a da nema online bazu podataka gde ce ucenici sa svojim brojem indexa moci da pristupaju i skidaju sve potrebne scripte i druge stavri gde ce imati obavestenja o svemu i svacemu. Ma ja ga sada pretera ali se nerviram kad vidim da nas narod se pati dok svet ima sve...

Halalite i Selam...

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

11

Petak, 25. Januar 2008

@El_Dahia, uopste mi nije jasna ovakva vrsta kritike. Univerzitet je skoro osnovan i ne mozes ocekivati da na svom sajtu daju mogucnosti kakve daju sajtovi univerziteta koji postoje decenijama. Ne moze sve odmah. Vazno je da se krenulo, a vremenom ce se stvari ako Bog da inshala poboljsavat, kako na drzavnom tako i na privatnom univerzitetu.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

El_Dahia

Početnik

(10)

• »El_Dahia« je muško

Datum registracije: 20.01.2008

• Poruku poslati

12

Petak, 25. Januar 2008

Fala Bogu opet jaaaaaaa

Ma da u pravu si...
Tek su se pre par dana otvorili univerzitet pa eto da im ne zamerimo.... Ma daj ....
Zato postoji onaj znak sa kopacem i natpison under construction... Pa da ljudi znaju da su u izgradnji...
Ali hvala Bogu pa imamo univerizet u nasem gradu jos samo da mu pridodamo kvalitet... zato ljudi napred pokazite se ucite punom parom, osvojite neko priznanje, izmislite nesto novo, napisite clanak o necemu... Nemojte samo da stojite ko gluve muhe... Univerzitet treba da je pretrpan seminarima, predavanjima, koje kavim zbivanjima... Studenti treba da imaju svoje forume, svoja mesta za izlaske svoj kafe itd... Koliko dugo imamo univerzitet u gradu a imamo li bilo sta od ovoga...
Glas dobre kritike je potreban da bi covek moga da ispravi svoje greske... ma lupam ko obicno.......
Selammmmmmmmmm................

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

13

Subota, 26. Januar 2008

El_Dahia, polako. :)
Ako imas bilo kakav predlog po pitanju usavrsavanja tog sajta, javi njima licno. Bolje, nego da kritikujemo i zalimo se kako nista nije dobro. Nije sve tako crno! :) Mislim da su voljni prihvatiti dobre i konstruktivne ideje (kao sto su, recimo, ove tvoje).
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

DonaldDack

Početnik

(10)

• »DonaldDack« je muško

Datum registracije: 21.03.2008

• Poruku poslati

14

Subota, 12. April 2008

Citirano

Orginalno od El_Dahia
Umalo da kazem nesto lose tipa BRRAAAVOOO pronasli su toplu vodu... Ili ti nesto iz nadrealista kao "imaju svoj voz(internet stranicu). Ali postoje ovo moj grad necu da budem tako zao. Mozda vec jesam... ;(
Ali zelim da dodam zar ih nije sramota da onako nesto postave. Pa ovaj forum je bolji sto puta od one stranice. Ne razumem cemu stranica koja nema nista eto samo da se mogu pohvaliti da imaju svoju stranicu. Gde su online notevi tj scripte koje mogu ucenici skinuti. Gde su ispitna pitanja gde su ocene ucenika... i mnogo sto sta... Ja se mislim da univerzitet koji ima INformatiku i Racunarsko Inzinjerstvo treba da se stidi a da nema online bazu podataka gde ce ucenici sa svojim brojem indexa moci da pristupaju i skidaju sve potrebne scripte i druge stavri gde ce imati obavestenja o svemu i svacemu. Ma ja ga sada pretera ali se nerviram kad vidim da nas narod se pati dok svet ima sve...
kraj

da sam ja ovo napisao ne da bi gospoda iz uprave izbrisala nego bi dobro prosao ako ne bi bio banovan.
Sta ces, demokratija.

Kako radi Drzavni Univerzitet najbolje govori veceras objavljena informacija da je ovo prvi Univeritet u zemlji i za sada jedini koji je dobio AKREDITACIJU pored svih ostalih drzavnih i privatnih Univerziteta u zemlji. Da podsjetim,Drzavni Univerzitet je i jedini INTEGRISANI Univerzitet u zemlji.

Pametnom je i isaret dovoljan
'Ovdje se ne živi samo da bi se živjelo, ovdje se ne živi samo da bi se umrlo, ovdje se umire da bi se živjelo'. (Mehmedalija Mak Dizdar)

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

15

Nedjelja, 13. April 2008

Citirano

Orginalno od DonaldDack

...

Kako radi Drzavni Univerzitet najbolje govori veceras objavljena informacija da je ovo prvi Univeritet u zemlji i za sada jedini koji je dobio AKREDITACIJU pored svih ostalih drzavnih i privatnih Univerziteta u zemlji. Da podsjetim,Drzavni Univerzitet je i jedini INTEGRISANI Univerzitet u zemlji.

Pametnom je i isaret dovoljan

[SIZE=2]Radi istine...[/SIZE]

Ko je to objavio, na kom mediju?

Kako mislis da je univerzitet dobio akreditaciju? Koliko ja znam prvo se akredituju fakulteti, pa tek onda univerzitet...

Ko ga je akreditovao?
Koliko sam upoznat u prvom ciklusu akreditacije prijavljeno je 11 fakulteta a medju njima nije nijedan fakultet Univerziteta u Novom Pazaru...

Ako sam ja nesto prespavao, onda cestitam Univerzitetu u Novom Pazaru od sveg srca !
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

16

Nedjelja, 13. April 2008

Putujuci poslednji put za Beograd imao sam priliku da u autobusu sedim sa svojim profesorom matematike (prof. dr. Slobodan

Dajovic) sa FON-a, koji je od septembra prosle godine i profesor na novopazarskom Univerzitetu. Bas sam ga pitao za

akreditaciju i da li nas univerzitet zadovoljava uslove akreditacije i rekao mi je da svi fakulteti, osim fakulteta za sport

(poznatiji kao DIF), zadovoljavaju kriterijume i da ce proci akreditaciju. To mi je rekao prilicno sigurno iz razloga sto je

druga profesorica sa FON-a (prof. dr. Vera Vujicic) clan akreditacione komisije, koja mu je prenela pozitivne utiske nakon

sastanka sa prof. dr. Camilom Dolicaninom, rektorom nakon povratka iz Pazara.

Posebno mi je bilo drago da od njega cujem pohvale na racun 12 studenata druge godine matematickog fakulteta. Poznajuci tog

coveka kamenog lica, koji na FON-u vaazi za izuzetno strogog i "teskog" :) (mislim zahtevnog pri ispitivanju) profesora,

mislim da njegova pozitivna kritika govori dosta.

Pitao sam ga i za prostor kojim raspolaze univerzitet i da li ima problema sa manjkom prostora. Odgovorio je da za sada

univerzitet raspolaze prostorom koji je dovoljan da dobije akreditaciju. Svi fakulteti u okviru univerziteta (osim DIF-a)

zadovoljavaju i uslov da u svom nastavnickom kadru imaju vise od 70% profesora sa odredjenim brojem objavljenih naucnih

radova, a da su u stalnom radnom odnosu.

Ja sam, iskreno, mislio da univerzitet ima manjak prostora, ali me je profesor razuverio rekavsi da je broj studenata za sada

jos uvek mali, tako da su prostorni kapaciteti za sada dodvoljni.

Jedna stvar koja mi JAKO bode oci je to sto je u zgradi univerziteta DOZVOLJENO PUSENJE I STO JE ODNOS POJEDINIH STUDENATA

PREMA INVENTARU I ZIDOVIMA ZGRADE UNIVERZITETA RAVAN ODNOSU OSNOVACA U PUBERTETU PREMA SVOJOJ OSNOVNOJ SKOLI. Jos jedna

zamerka se odnosi na ponasanje pojedinih studenata koji ispred citaonice veoma glasno razgovaraju (citaj URLAJU JEDNI NA

DRUGE) i dok se ne smiluju da udju u citaonicu ili odu sa tog mesta, prosto je nemoguce produktivno uciti.

MOLIM i APELUJEM DA oni koji su u mogucnosti (mislim na neke clanove foruma koji rade na univerzitetu) prenesu rukovodstvu

univerziteta na bilo koji nacin da je to neprihvatljivo za vecinu studenata i da se uvedu strozije mere predostroznosti i

kazne! To, ne verujem da bilo gde svijetu ima da se u zgradi univerziteta pusi. Neverovatno je koliko su hodnici prljavi,

iako tetkice redovno ciste. To znam zato sto koristim citaonicu kad sam u Pazaru. Sta je sa zakonom koji zabranjuje pusenje u

zatvorenim prostorijama?!

Moj predlog je da se sprovede anketa medju studentima o tome da li je potrebno zabraniti pusenje u zgradi.

Eto toliko. Nadam se da nisam uzalud pisao...

Ove moje kritike ne trea shvatiti nikako drugacije osim kao DOBRONAMERNE.

@ DonaldDuck : Je li to zvanicno obavestenje da je univerzitet dobio akreditaciju?

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

17

Nedjelja, 13. April 2008

Informacija da je Univerzitet u Novom Pazaru dobio akreditaciju je zvanicna i prenelo je dosta medija.

RTS

Citirano

Predsednik Komisije za akreditaciju Slobodan Arsenijević izjavio je da su 13 fakulteta i integrisani Univerzitet u Novom Pazaru dobili dozvole za rad.

Arsenijević je agenciji Beta rekao da je od 166 studijskih i 13 integrisanih programa, 17 vraćeno kao akt upozorenja kako bi u roku od devet meseci doneli neophodne izmene.

Prema njegovim rečima, komisija nije ni razmatrala zahteve devet fakulteta u osnivanju, jer se čeka pravno tumačenje ministarstva
prosvete zbog problema sa njihovom registracijom.

Akreditacije su dobili Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu, Građevinski fakultet u Suboticu, Elektotehnički fakultete u Beogradu, Mašinski fakultet u Beogradu, Tehnološki fakultet u Novom Sadu i Pravni fakultet u Beogradu.

Među fakultetima koji su dobili akreditacije je i jedan privatni -Fakultet za pravne i poslovne studije u Novom Sadu, kojem je odobren jedan studijski program, dok su dva vraćena da doradu.

Dozvole za rad dobili su i Prirodno-matematički fakultet u Novom Sadu, Hemijski fakultet u Beogradu, Fakultet za fizičku hemiju u Beogradu, Medicinski fakultet u Kragujevcu, Medicinski fakultet u Nišu, Stomatološki fakultet u Beogradu, kao i integrisani Univerzitet u Novom Pazaru.

Rezultati drugog kruga akreditacija za koji se prijavilo 12 visokoškolskih ustanova trebalo bi da budu poznati tokom juna.

Ista vijest na Pink-u i na Radio Televiziji Vojvodine.

Cestitke Univerzitetu u Novom Pazaru i puno srece u daljem radu (o) (o) (o)
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

DonaldDack

Početnik

(10)

• »DonaldDack« je muško

Datum registracije: 21.03.2008

• Poruku poslati

18

Ponedjeljak, 14. April 2008

evo i potvrde da je zvanivno od dragih kolega.
hvala

Sto se tice ponasanja studenata na Univerzitetu i ispred citaonice ono je odraz opste kulture u gradu i na svim javnim mjestima, a sa tim i takvim ponasanjem upoznato je i rukovodstvo Studentskog parlamenta Univerziteta koje je vec preduzelo odredjene korake po tom i slicnim pitanjima. O cemu se zapravo radi videce se veoma brzo i licno mislim da nece bit tako lako prihvatnjivo kod studenata ali da ce sigurno bit primenjivano.
Strudenti ce takodje veoma brzo dobiti i svoj caffe u sastavu glavne zgrade Univerziteta kao i aparate za kafu i slicne napitke,ali i jos neke zanimljive stvarcice koje cine studeranje laksim.
Za citaonicu takodje da kazem da njoj nije mjesto ondje gdje je trenutno vec da ce u dogledno vrijeme biti premestena na odgovarajuce mjesto.

'Ovdje se ne živi samo da bi se živjelo, ovdje se ne živi samo da bi se umrlo, ovdje se umire da bi se živjelo'. (Mehmedalija Mak Dizdar)

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

19

Ponedjeljak, 14. April 2008

prosto je,neka se donese odluka o novcanim kaznama za pusenje van dozvoljenog prostora, a pusacima neka se odredi neki kutak za pusenje i resena stvar. (provereno deluje,a tako je regulisano na vecini fakulteta
-bas mi je drago zbog univerziteta u pazaru,vremenom bice sve bolji
ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

Social bookmarks