Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

seeker

Početnik

(10)

Datum registracije: 18.01.2006

• Poruku poslati

41

Utorak, 28. Februar 2006

Citirano

Koji se naravno moraju pridrzavat novog nastavnog plana i nacina rada...

... koji se naravno ne sporovodi do kraja,
i za kojeg su, naravno, potrebni mladi ljudi bez starih navika...
Ovo je Turska, Muamere!

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško
  • »ed« je autor ove teme

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

42

Utorak, 28. Februar 2006

Ja mislim da ste obojica u pravu. Cinjenica da nastavni kadar dolazi sa iskustvom i stecenim radnim navikama je faktor koji moze biti otezavajuci za proces implementacije Bolonjske deklaracije ali, sa druge strane sam Univerzitet je mlad sto znaci da ima svoju sansu na polju organizacije. Ali, ne treba se zavaravati, sam prorektor rece da ce to biti dugotrajan proces.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

• »ulica-straha« je muško

Datum registracije: 02.11.2005

• Poruku poslati

43

Četvrtak, 09. Mart 2006

Za najpovoljniju skolu ne mozes pronaci put do nje... Pouka:put do napovoljnije skole ukazuje se u trnutku kada najmanje ispunjavas uslove...Sto znaci da slozeni sistem koji funkcionise neizostavno je razvijen iz prostog sistema koji funkcionise...Mislim da je bilo i vreme da se ;) ;) ;) jedna ustanova kao sto je univerzitet i ustanova visokog skolstva priusti ovom gradu... (o) (o) (o)

Citirano

'I ono malo znaja pripada nauci velikih'

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško
  • »ed« je autor ove teme

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

44

Srijeda, 26. April 2006

Politika javlja

Ко је све у клубу

Према доступним подацима, Болоњску декларацију до сада су прихватили Албанија, Андора, Аустрија, Азербејџан, Белгија, Босна и Херцеговина, Бугарска, Кипар, Чешка, Данска, Естонија, Финска, Француска, Грчка, Грузија, Хрватска, Ирска, Исланд, Италија, Летонија, Лихтенштајн, Литванија, Луксембург, Јерменија, Мађарска, Македонија, Малта, Молдавија, Холандија, Немачка, Норвешка, Пољска, Португалија, Румунија, Русија, Србија и Црна Гора, Словачка, Словенија, Шпанија, Шведска, Швајцарска, Турска, Украјина, Ватикан и Велика Британија.

Србија и Црна Гора је званично приступила Болоњском процесу септембра 2003. године.

Као и две године раније у Берлину, Четврта министарска конференција о болоњском процесу, одржана у Бергену, Норвешка, 19. маја 2005, одбила је захтев „Косова за чланство у болоњском процесу због недефинисаног политичког статуса”. Како је објављено на сајту South Slavic homepage, „Косово ће добити шансу за чланство” на наредној министарској конференцији о болоњском процесу, у Лондону 2007. године.

Jos javljaju da su Univerziteti poput Cambridge i Oxford odbili bilo sta mijenjati u odnosu na dosadasnju praksu. Koga zanima evo opsirnije.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

lastavica

Početnik

(10)

• »lastavica« je žensko

Datum registracije: 01.02.2006

• Poruku poslati

45

Srijeda, 26. April 2006

Prema informacijama iz rektorata Internacionalnog Univerziteta u Novom Pazaru, v. d. rektora Muamer Zukorlic ce boraviti u trodnevnu posetu Medjunarodnom Islamskom Univerzitetu u Maleziji od 28. 04. - 30. 04. 2006. Zajedno sa Zukorlicem bice i dekan Islamske pedagoske akademije mr. Mevlud Dudic kao i specijalni izaslanik Almir Lukac. Ocekuje se da ce se zvanicnici iz Sandzaka susresti sa nasim studentima sa pomenutog univerziteta u Maleziji.

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

46

Srijeda, 26. April 2006

Citirano

Orginalno od lastavica

Prema informacijama iz rektorata Internacionalnog Univerziteta u Novom Pazaru, v. d. rektora Muamer Zukorlic ce boraviti u trodnevnu posetu Medjunarodnom Islamskom Univerzitetu u Maleziji od 28. 04. - 30. 04. 2006. Zajedno sa Zukorlicem bice i dekan Islamske pedagoske akademije mr. Mevlud Dudic kao i specijalni izaslanik Almir Lukac. Ocekuje se da ce se zvanicnici iz Sandzaka susresti sa nasim studentima sa pomenutog univerziteta u Maleziji.

U Maleziji velis,a?
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

47

Petak, 28. April 2006

Citirano

Orginalno od ed
Ко је све у клубу

Према доступним подацима, Болоњску декларацију до сада су прихватили Албанија, Андора, Аустрија, Азербејџан, Белгија, Босна и Херцеговина, Бугарска, Кипар, Чешка, Данска, Естонија, Финска, Француска, Грчка, Грузија, Хрватска, Ирска, Исланд, Италија, Летонија, Лихтенштајн, Литванија, Луксембург, Јерменија, Мађарска, Македонија, Малта, Молдавија, Холандија, Немачка, Норвешка, Пољска, Португалија, Румунија, Русија, Србија и Црна Гора, Словачка, Словенија, Шпанија, Шведска, Швајцарска, Турска, Украјина, Ватикан и Велика Британија.

Србија и Црна Гора је званично приступила Болоњском процесу септембра 2003. године.

Као и две године раније у Берлину, Четврта министарска конференција о болоњском процесу, одржана у Бергену, Норвешка, 19. маја 2005, одбила је захтев „Косова за чланство у болоњском процесу због недефинисаног политичког статуса”. Како је објављено на сајту South Slavic homepage, „Косово ће добити шансу за чланство” на наредној министарској конференцији о болоњском процесу, у Лондону 2007. године.

Jos javljaju da su Univerziteti poput Cambridge i Oxford odbili bilo sta mijenjati u odnosu na dosadasnju praksu. Koga zanima evo opsirnije.

Imao sam priliku i cast da prosle godine prisustvujem predavanju na FON-u (fakultetu organizacijunih nauka u Beogradu), koju je organizovao ambasador Australije u Beogradu, koji je i prisustvovao, a predavanje je odrzao Safet Skoko, covek koji predaje na nekom od australijskih univerziteta i ucestvuje u projektima distance learning-a na maticnom univerzitetu i jos mnogim univerzitetiuma sirom svijeta. Pricao je o Bolonjskoj deklaraciji, a posto su prisuni bili i studenti i profesori bilo mi je vrlo zanimljivo kako se pojedini profesori (koji sebe smatraju najvecim patriotama na fakultetu) bunili protiv deklaracije i koprcali, jer smatraju da nase skolstvo ipak treba da pripada sistemu svojstvenom Rusiji i ostalim "bratskim" zemljama. Inace, na FON-u je od prosle skolske godine startovao navi program koji je skoro u potpunosti u skladu sa Bolonjskom deklaracijom.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

48

Ponedjeljak, 22. Maj 2006

Internacionalni Univerzitet danas je dobio svog prvog diplomca. Na odsjeku za orijenatlne jezike diplomirao je Semir Rebronja na temu poteskoca u izgovoru arapskih fonema nearapima. Komisiju su sacinjavali Mr. Mevlud Dudic, dr. Rade Bozovic i dr. Ibrahim Umer iz Libije. Semir je dobio desetku na svom radu koji su svi zajedno s publikom i kolegama ocijenili kao odlican rad. U toku je sezona prvih diplomaca sa ovog Univerziteta. Semir je prvi u nizu. Do sada je preveo tri knjige sa arapskog jezika, radi u biblioteci Gazi Isa-beg i bivsi je medresant.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

Datum registracije: 25.07.2006

• Poruku poslati

49

Srijeda, 26. Juli 2006

Jeste da mi je rano da razmisljam o tome..ali, elem
Posto nisam bas upucen u smerove koje nas univerzitet (sa ponosom, NAS) ima..je li moze neko da mi kaze da li ima smer za Elektrotehniku (uza specijalnost: Elektrotehnika racunara) ili je tu samo odsek (smer) za informatiku i informacione tehnologije?
Oduvek sam se pitao da li je Beogradski fakultet za elektrotehniku prihvacen u svetu (tj. da li se diploma prihvata) i da li cu, ako odem (inshallah) u Ameriku sa tom diplomom, biti tretiran kao dip. ing., samo kao ing. ili kako?
Molim Vas, pomozite mi i odgovorite ako nije problem jer su mi ambicije za postajanje dipl. ing za racunare velike (posle te ide profesor srpskog jezika i knjizevnosti ako se nesto promeni pa izgubim volju za racunarima i ljubav prema tehnologiji)..
Unapred zahvalan,
Dzenis
There I am, on the road again. There I am, up on the stage, there I go, playin' the star again, there I go, turn the page..

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

50

Srijeda, 26. Juli 2006

Na Internacionalnom Univerzitetu u Pazaru nema odsjek za elektrotehniku, bar do sada, a sto se tice fakulteta za informatiku i informacione tehnologije tu ima par smjerova:
-smjer za inzinjera poslovne informatike
-smjer za profesora informatike
-smjer za inzinjera informacionih tehnologija
-smjer za inzinjera kompjuterskog dizajna.

Selam.
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

51

Srijeda, 26. Juli 2006

Citirano

Orginalno od SuddenDeath
Jeste da mi je rano da razmisljam o tome..ali, elem
Posto nisam bas upucen u smerove koje nas univerzitet (sa ponosom, NAS) ima..je li moze neko da mi kaze da li ima smer za Elektrotehniku (uza specijalnost: Elektrotehnika racunara) ili je tu samo odsek (smer) za informatiku i informacione tehnologije?
Oduvek sam se pitao da li je Beogradski fakultet za elektrotehniku prihvacen u svetu (tj. da li se diploma prihvata) i da li cu, ako odem (inshallah) u Ameriku sa tom diplomom, biti tretiran kao dip. ing., samo kao ing. ili kako?
Molim Vas, pomozite mi i odgovorite ako nije problem jer su mi ambicije za postajanje dipl. ing za racunare velike (posle te ide profesor srpskog jezika i knjizevnosti ako se nesto promeni pa izgubim volju za racunarima i ljubav prema tehnologiji)..
Unapred zahvalan,
Dzenis

Elektrotehnicki fakultet u Beogradu je dobro prihvacen svuda u svetu i priznaje se ;) Svojevremeno je to bio jedan od 15 najboljih fakulteta iz svoje oblasti na svetu. Danas nije na tom nivou, ali je ipak dosta jak fakultet. Uporedjivao sam predmete sa bratom koji studira elektrotehniku u Svedskoj i video sam da su gotovo identicni. Ja studiram elektrtehniku u BG-u (otuda i moj nick) i ako ti nesto bude trebalo, slobodo se javi ;)
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

52

Srijeda, 26. Juli 2006

Citirano

Orginalno od @ef
... Ja studiram elektrtehniku u BG-u (otuda i moj nick) ...

Hm... ja mislio da si neki efendija ?(
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

Chonbey

Zlatna sredina

(10)

• »Chonbey« je muško

Datum registracije: 10.03.2004

• Poruku poslati

53

Srijeda, 26. Juli 2006

Citirano

Orginalno od SuddenDeath

Odgovor iz prve ruke - prihvata se bez problema. Zavrsena informatika na ETF se nostrifikuje kao BS of EE (Bachelor of Science in Electrical Engineering), major Computer Science. Pride, ako imas dovoljnu kolicinu srece kao kolega sa kojim radim, moze da ti se desi da ti priznaju cak i Masters degree (nivo naseg magistarskog), sto u principu i jeste tako obzirom na to da ETF traje 5 godina, a ovdasnje tipicne studije 4.
Solve it. Solve it quickly, right or wrong. If you solve it wrong, it will come back and slap you in the face, and then you can solve it right

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

54

Srijeda, 26. Juli 2006

Citirano

Orginalno od Tutinac

Citirano

Orginalno od @ef
... Ja studiram elektrtehniku u BG-u (otuda i moj nick) ...

Hm... ja mislio da si neki efendija ?(

:) :) Nisam efendija.
Evo objasnjenja:
@ - ET
e - E
f - EF
sto daje ETF, tj. skracenicu za ElektroTehnickiFakultet :)

Chonbey, elektrotehniku u BG-u vise ne traje 5, vec 4 godine i prilagodjena je Bolonjskoj deklaracija. Bila je neka peripetija oko toga kako ce se racunat ova nova diploma i neznam kako se sve zavrsilo, ali ono sto znam je da se nece nista manje vrednovat od one koja je dobijena posle 5 godina studiranja.

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

• Poruku poslati

55

Četvrtak, 27. Juli 2006

Citirano

Orginalno od @ef
@ - ET
e - E
f - EF

Cisto iskoriscavanje Vuka :P

@ - AT @ - Et
e - E ili e - E
f - EF f - f
Jer ne moze jedno engelso drugo po Vuku :p
ETEfu..ja sam zaludjenik za kompove i tehnologiju hehe... ko me god zna, zove MENE da mu popravljam komp kad nesto zapne...nista ne naplacujem..a imam "samo" 14 godina :)
There I am, on the road again. There I am, up on the stage, there I go, playin' the star again, there I go, turn the page..

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

56

Četvrtak, 27. Juli 2006

Da nisi ti ona malji sto hajase mlogo engleski da prica? ;)

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

57

Četvrtak, 27. Juli 2006

Ne da haje samo engleski da prica nego haje brate i da se hvali mnogo a jos kako se pravi pametan al ovde na forumu ima pametnih ljudi koji kako vidim ga bas lepo ispravljaju i stavljaju mu do znanja da ima pametnijih od njega :)) :)) :))

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

58

Četvrtak, 27. Juli 2006

Citirano

Orginalno od SuddenDeath

Citirano

Orginalno od @ef
@ - ET
e - E
f - EF

Cisto iskoriscavanje Vuka :P

@ - AT @ - Et
e - E ili e - E
f - EF f - f
Jer ne moze jedno engelso drugo po Vuku :p

Moze. Cim sam to uradio znaci da moze :P

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

• Poruku poslati

59

Petak, 28. Juli 2006

Nije posteno prema Vuku..chovek se ubio muceci se i izmishljajuci slova..ti bi sad da izvrces..eh..bezi, skrecemo sa teme....
Pozz

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

60

Petak, 08. Septembar 2006

Na sva cetiri fakulteta Internacionalnog univerziteta u Novom Pazaru u toku je prijava kandidata za polaganje prijemnih ispita u septembarskom ispitnom roku. Prijem dokumenata je predvidjen do 16.septembra a termini polaganja prijemnih ispita su 18.,19.i 20.septembra.

Za septembarski rok planirano je upisivanje jos 120 studenata. Najvise slobodnih mjesta ima na Smjeru za diplomatiju i medjunarodne odnose, Smjeru za zurnalistiku i Fakuletu za menadzment i poslovnu ekonomiju. Detaljnije informacije mogu se dobiti u Studentskoj sluzbi Univerziteta.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks