Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

21

Utorak, 05. Decembar 2006

Citirano

Orginalno od Jasmina Kruševljanin
Velika je istina da čovek o ovoj temi ne može govoriti i pisati sasvim profesionalno, niti bez emocija ...

Onaj ko ne moze da pise i govori sasvim profesionalno i bez emocija ne bi trebao da se bavi novinarstvom.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

22

@Ed: Osim toga sto mislim da si ovu recenicu istrgao iz konteksta pa je dobila mnogo vecu tezinu nego sto u tekstu ima,mislim da kad bi tvoja teza mogla da se sprovede u zivotu,trenutno niko na svetu nebi trebao da se bavi novinarstvom.A kamoli na Balkanu...
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

23

U redu, pomalo idealizujem. Ali se ne slazem da je recenica izvucena iz konteksta.

Ja uopste ne sumnjam da je trenutna politika u Novom Pazaru u velikoj mjeri ubila perspektivu da se razvije jedno civilno, gradjansko drustvo u kojem ce se postovati univerzalne vrijednosti i u kojem se nece, kada se zove rodbina na sunet, gledati kojoj partiji ko pripada. U takvoj situaciji, pojava da se svrsenici IUNP prilikom trazenja posla ignorisu od starne poslodavaca koji su pod opstinskom ingerencijom mene uopste ne bi iznenadila niti odbijam da tako nesto postoji ali, ne slazem se sa autorkom da je najociglednije stvari najteze dokazati. Da je tako, svijet bi propao. Bujrum, koliko svrsenika je konkurisalo, koliko je odbijeno, sta se navodi kao razlog, je li neko drugi primljen a ima manje predispozicija za taj posao ... pa da onda razgovaramo.

Onaj ko optuzuje a nema dokaze dovodi sebe u opasnost da i sam bude optuzen.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

24

Ja bih ovdje postavila pitanje da li se isti problem sa zapošljavanjem studenata sa Internacionalnog univerziteta javlja i u drugim opštinama u Sandžaku, ili što bi još bolje objasnilo stvar - van Sandžaka. Još bi bilo zanimljivo da se zna da li je i jedan student Internacionalnog univerziteta možda upisao postdiplomske studije na nekom državnom univerzitetu u zemlji ili van. To bi, čini mi se, sasvim objasnilo šta je problem u priznavanju ili nepriznavanju ovih diploma i da li ima ili nema diskriminacije od strane naše opštine.
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

25

Jasmina Kruševljanin
"Opštinska vlast u Novom Pazaru donela je internu odluku da „studenti sa domaćih univerziteta imaju prednost pri zapošljavanju.“

@Ed: Ona kao novinar verovatno ima svoje izvore pa je i napisala ovo gore.E sad,to sto je nasa opstina toliko iskompromitovana,pa i nisu potrebni neki cvrsci dokazi kada se dese neke stvari,ne treba nju kriviti.Ne traze se dokazi ni za mnogo krupnije stvari od ovih pa nikom nista.

I ovo sto ti pricas o nacinu dokazivanja je,nazalost,kod nas jos uvek idealizovanje stvari. ;)
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

26

Ja znam za primjer koleginice sa moje studijske grupe koja je nakon trece godine, a po bolonjskim standardima, uzela diplomu i fino otisla da trazi posao u jednu od nasih srednjih skola. Medjutim, tamo je naisla na odgovor da Internacionalni univerzitet nije priznat i da njena diploma nije validna. Ona je onda pozvala Ministarstvo za obrazovanje i pitala o validnosti tih diploma, na sta su joj rekli da Internacionalni univerzitet ima licencu na osnovu koje radi a cim ima licencu ima i sasvim legalne i validne diplome. Helem, kako je dalje ispalo i kako je uspjela da se zaposli ne znam ali ne iskljucujem mogucnost da su rodbinske ili prijateljske veze ipak morale da prorade jer se radi o jednoj uglednoj gradskoj porodici. Uglavnom, zaposlila se i radi.

Drugo, prije nekoliko dana na nekom skupu bila sam u drustvu svog amidze i Sadika Ugljanina koji se raspitivao sta studiram. Kada mu je moj amidza rekao da studiram bosanski jezik, a to je profesija koja je jako potrebna jer nema dovoljno osposobljenih kadrova, i usput mu nametnuo pitanje gdje i kako bih mogla da radim, on je nakon sto me je pitao na kom sam univerzitetu zakolutao ocima i rekao: Pa...to ce ici malo teze... No, nije bilo ni mjesto ni vrijeme da ga pitam a zasto to teze i ko ce to lakse doci do posla, ali...otom potom.

Hocu da kazem da i koleginica Krusevljanin sigurno govori iz vlastitog iskustva i prije ce biti da je tacno ono sto je napisala nego da nije.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško
  • »Tutinac« je autor ove teme

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

27

Altuna,

Sasvim je jasno da Internacionalni univerzitet ima licencu i validne diplome.

Ovdje je stvar da Sadik Ugljanin i kompanija u startu zele da eliminisu konkurenciju.

Moje je misljenje da ce to teze ici iz tri razloga:

1) Zakon o visokom obrazovanju apsolutno izjednacava privatne i drzavne univerzitete i svako ko te odbije na konkursu (s obrazlozenjem da ti ne priznaje dipomu) cini krivicno djelo,

2) Sadik Ugljanin i kompanija nece zauvijek imati kako to Jasmina rece "monopol nad nasim zivotima",

3) Znanje i kvalitet ce na kraju isplivati a Internacionalni univerzitet ce milion posto iznedriti strucnije kadrove nego sto ce to mnogi drzavni univerziteti u Srbiji.

Sigurno da mnogi jos uvijek zive u vrijeme "centralnih komiteta" ali ce i oni polako vidjeti da je to vrijeme davno iza nas.

Zamislite ovaj apsurd.... kao reciprocitet toj odluci npr. da privatne firme ubuduce ne primaju studente sa drzavnih univerziteta...

[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

miki_cpp

Početnik

(10)

• »miki_cpp« je muško

Datum registracije: 10.11.2006

• Poruku poslati

28

Tutinac, sto kaze Cola 'ja tu ne bih nista diro'...
Slazem se sa tobom..

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

29

Srijeda, 06. Decembar 2006

Kad smo vec kod toga, prije neki dan sjedim s mojom komsinicom koja studira na drzavnom univerzitetu neku visu poslovnu, sta li, i kaze: "Jedan moj drug dao profesoru 300 evra da mu upise ocjenu a da ne polaze ispit, kad dva dana pred ispit profesor umro...Mi smo mu se smijali, ni njegova porodica ga nece vise zalit nego on."

Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

30

Čudna je ta naša želja koju imamo u svim stvarima, pa i u ovom pitanju, da dokažemo kako smo mi bolji a oni drugi ne valjaju ništa. Bojim se da potreba da toliko pričamo samo govori koliko nemamo pravih kvaliteta da pružimo. Onaj koji vrijedi šuti i radi, nema potrebu da ističe sebe i omalovažava drugog jer su njegova djela dovoljno očigledna. Sad umjesto da pomislim kako su sretna ova djeca koja mogu da studiraju kod kuće i imaju toliki izbor fakuleta, mogu samo da kažem hvala Bogu što ih nije bilo u moje vrijeme te sam morala ići u drugi grad. Stvarno, teško ovoj omladini koja danas mora da bira fakultet i teško današnjim roditeljima.
Za akademsku atmosferu u jednoj sredini treba mnogo više od fakultetskih zgrada a reklo bi se da mi neke osnovne preduslove nismo ostvarili. Možda bi i nadoknadili tu akademsku svijest da imamo barem trunku ahlaka. Ništa pa ni sve ovo nije slučajno i svi odgovori se nalaze u nama. Kakvi smo mi, takve su nam i vođe; kakvi smo mi, takvi su nam i fakulteti. Kad bi se prošli priče i radili svako na sebi, možda bi i imali neke šanse.
Naglo dobih želju da odem i spremim tri ispita izduška. Od muke.
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

NP u srcu

Početnik

(10)

• »NP u srcu« je muško

Datum registracije: 24.01.2005

• Poruku poslati

31

Aferim Zuti cvijet. Samo bih jos nesto dodao. Kriterijum privatnih fakulteta je jako nizak. Tako da vecina studenata diplomira, a da ne nauce ni 10% od onoga sto bi naucili na istom fakultetu koji ima tradiciju i ime. Ali ovo nije njihova krivica - krivi su oni sto spustaju kriterijum. Studenti placaju za znanje koje ne dobiju. Primerice radi u mom odeljenju u gimnaziji je ponavljalo petoro. Ja jos ne znam da je iko izgubio godinu na privatnom fakultetu. Hocu reci da nije logicno da srednja skola bude 'laksa' tj. zahtevnija od fakulteta.
Sto se tice korupcije - nje ima na svakom fakultetu bilo privatnom ili drzavnom. Pitanje je samo u kojoj meri.
Moje misljenje je da se za najmanje para koje treba uloziti u prosecnog studenta najvise znanja dobije na drzavnom fakultetu koji ima tradiciju i ime. A tradicija i ime se sticu tako sto studenti nekog fakulteta nakon diplomiranja pokazuju svoje znanje sirom sveta.
Kad sam ja upisivao fakultet u Pazaru ih nije bilo. Bio sam veoma srecan kad se otvorio privatni pre nekoliko godina a sad imamo i drzavni. Vreme ce pokazat da li cemo iskoristit tu sansu koja nam se ukazala. Voleo bih da kroz 10-20 godina Pazarski diplomirani ekonomisti budu menadzeri poznatih evropskih firmi, da Pazarski advokati budu vodeci u svojoj struci, da Pazarski inzinjeri prave mostove, brane, zgrade, komunikacione sisteme u Africi, Americi, Aziji ( a pre svega u Pazaru)...

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

32

Citirano

Orginalno od NP u srcu
... Ja jos ne znam da je iko izgubio godinu na privatnom fakultetu...

Ako ti ne znas ne znaci da ih nema. Ja ih znam i mogu ti reci da ih ima.

No, nebitno je, to nije nikakav kriterijum za kvalitet studija. Naprotiv !

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

33

Citirano

Orginalno od zuti cvijet
Čudna je ta naša želja koju imamo u svim stvarima, pa i u ovom pitanju, da dokažemo kako smo mi bolji a oni drugi ne valjaju ništa. Bojim se da potreba da toliko pričamo samo govori koliko nemamo pravih kvaliteta da pružimo.

Zao mi je sto si stekla takav dojam zuti cvjeticu, uopce mi to nije bila namjera. Ja sam naprosto ispricala nesto to je istina i sto je cinjenica. Ukoliko neko ima slican primjer koji se dogodio na nekom od privatnih fakulteta, a pod uslovom da je istinit, neka ga isprica. O greskama treba pricati u nadi da ce ta prica pomoci da se isprave,a to sto cemo presutkivati istinu i zamazivati je lazima ili sutnjom, nema efekta. Opet kazem, ukoliko je nekome poznato da se nesto slicno dogodilo na Internacionalnom univerzitetu ja cu biti prva koja ce to saopstiti Rektoru u zelji da se tome stane na put.

A sto se tice tvoje zelje da treba da se osjeti akademska atmosfera u nasem gradu jer smo postali univerzitetski grad, potpuno se slazem, mada je to ma koliko mi zeljeli nemoguce ostvariti za 3-4 godine postojanja univerziteta, jer sta su 3-4 godine budjenja spram stotina godina primitivizma i sna neznanja u kome smo bili. Ne moze nista preko noci, ali se valja nadati boljem.

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

34

Dizem glas protiv podjela

Altuna, iskreno mi je krivo što je moj post došao nakon tvog te izgleda kao da je on odgovor na njega. Da ne kažem da je to slučajno, jer ništa nije slučajno, ali ti tvrdim da nije bilo namjerno i da nije direktno izazvan tim što si iznijela. Ovo ti iskreno govorim. Ako je tako djelovalo, halali mi.

Moj post nije izazvan tvojim zadnjim postom ali jeste izazvan nizom izjava da smo MI elitni a VI socijalni, MI smo državni a VI ste privatni, MI imamo para a VI nemate, MI nećemo da zapošaljavamo VAŠE studente u NAŠIM instutucijama, MI smo pošteni a VI ste korumpirani, MI hoćemo NAŠE a nećemo VAŠE a ne damo ni VAMA da NAŠE bude VAŠE, MI nismo VAŠI ni VI niste NAŠI, MI, VI, VAŠE, NAŠE, MI, VI, MI, VI... Ovdje si najgori ako nemaš tabor i ako hoćeš da ispoštuješ svakog. Ovdje ne može insan ni da ide u školu, ni da se zaposli, ni da se uda, ni da se registruje na forumu, ni da živi, ni da ide ulicom, ni da diše jer si stalno pod lupom jesi li MI ili VI, jesi li NAŠ ili VAŠ. Ne možeš mirno da upoznaš insana a da ga ne uhvati paranoja čiji si, šta hoćeš, za koga radiš, kome si odan. Ko smo bre MI a ko ste VI, koji su NAŠI a koji su VAŠI? Ima li ovdje iko da je sav svoj? Ko je ovdje ko? Je li ovo život ili utakmica? Čiji smo mi ovdje svi ukupno u ovom gradu, u ovom kosmosu? Jesmo li VAŠI, NAŠI ili NEČIJI? Šta mi uopšte ovdje radimo i čiji treba da budemo? Dajte mi đe treba da potpišem da nisam ni NAŠA ni VAŠA, da svečano izjavim da sam Allahova pa babova. Ako ovdje ne može tako da se opstane, onda odoh da živim na Mjesecu.

Što se tiče akademske atmosfere, nisam mislila na ono što se stiče godinama, nego na neku elementarnu ljudsku širinu koja je potrebna da bi se negdje univerzitet uopšte otvorio. Otvori se privatni, kuku ne valja. Otvori se državni, kuku ne valja. Ne valja kad nemaš, a kad imaš - još gore. Sve me strah da bez ičega ne ostanemo, no dako bi se tad dozvali pameti. A i šta će nam išta kad ne znamo da ga cijenimo.

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

35

Citirano

Orginalno od zuti cvijet
...

Moj post nije izazvan tvojim zadnjim postom ali jeste izazvan nizom izjava da smo MI elitni a VI socijalni, MI smo državni a VI ste privatni, MI imamo para a VI nemate, MI nećemo da zapošaljavamo VAŠE studente u NAŠIM instutucijama, MI smo pošteni a VI ste korumpirani, MI hoćemo NAŠE a nećemo VAŠE a ne damo ni VAMA da NAŠE bude VAŠE, MI nismo VAŠI ni VI niste NAŠI, MI, VI, VAŠE, NAŠE, MI, VI, MI, VI... Ovdje si najgori ako nemaš tabor i ako hoćeš da ispoštuješ svakog. Ovdje ne može insan ni da ide u školu, ni da se zaposli, ni da se uda, ni da se registruje na forumu, ni da živi, ni da ide ulicom, ni da diše jer si stalno pod lupom jesi li MI ili VI, jesi li NAŠ ili VAŠ. Ne možeš mirno da upoznaš insana a da ga ne uhvati paranoja čiji si, šta hoćeš, za koga radiš, kome si odan. Ko smo bre MI a ko ste VI, koji su NAŠI a koji su VAŠI? Ima li ovdje iko da je sav svoj? Ko je ovdje ko? Je li ovo život ili utakmica? Čiji smo mi ovdje svi ukupno u ovom gradu, u ovom kosmosu? Jesmo li VAŠI, NAŠI ili NEČIJI? Šta mi uopšte ovdje radimo i čiji treba da budemo? Dajte mi đe treba da potpišem da nisam ni NAŠA ni VAŠA, da svečano izjavim da sam Allahova pa babova. Ako ovdje ne može tako da se opstane, onda odoh da živim na Mjesecu.

...

(o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o)

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

36

Četvrtak, 07. Decembar 2006

Citirano

Orginalno od Altuna
A sto se tice tvoje zelje da treba da se osjeti akademska atmosfera u nasem gradu jer smo postali univerzitetski grad, potpuno se slazem, mada je to ma koliko mi zeljeli nemoguce ostvariti za 3-4 godine postojanja univerziteta, jer sta su 3-4 godine budjenja spram stotina godina primitivizma i sna neznanja u kome smo bili. Ne moze nista preko noci, ali se valja nadati boljem.

Uvijek me rastuže i po sred srca pogode ovakve konstatacije o nama od naših ljudi.

Altuna, zapamti dobro samo jednu riječ: Hadžet.

Na Hadžetu je poslije drugog svjetsko rata uklonjen krem našeg društva. Sve ono što je valjalo i što mi nećemo dostići još dugo. Cilj je neprijatelja bio, između ostalog, i da se čuju riječi poput tvojih.

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

37

Daj, alBazari molim te! Ko govori o zaboravljanju i Hadzeta i svega onoga do Bosne?! Svih onih iseljavanja i ugnjetavanja?! Ko to moze da porekne? A to da smo primitivni JESMO,nek izvini svako koga to boli,ali dajte da ne bjezimo od istine! Mi mozda jesmo i nismo krivi sto smo takvi ali velikim dijelom jesmo. Zar nije primitivno ovo sto se dogadja posljednjih mjeseci u nasoj carsiji, sva ubijanja i bombe zarad nekakvih seljackih politickih poena?! Zar nije primitivno sto NASE dzamije trebamo od nas samih da cuvamo da tespihi ne odu niz Rasku i sl.? Zar nije primitivno sto pljujemo jedni na druge:" Moj je univerzitet priznat a tvoj nije! I moji ce se i da ne zavrse zaposlit a tvoji nek broje ovce!" I jos milioni perifernih unutar porodicnih stvari koje kolaju nasim narodom. Primitivni smo, nije sramota reci ali se je sramota nadati da necemo jos dugo biti takvi a ne mrdamo prstom da bilo sta promijenimo vec samo zamazujemo cinjenicno stanje lazima i tafrom.

I jos nesto, izvinjavam se gospodi iz dijaspore,ali mi prozivljavamo taj nas narodski zasluzeni ili nezasluzeni primitivizam, mi koji smo ovdje, a vama otud ako nesto izgleda ruzicasto stvarno mi je zao i ja bih voljela da je ali s ovakvom pamecu tesko da cemo do boljeg i tog ruzicastog da doguramo. Izadjite malo iz svoje svakodnevne caure pa cete da vidite cega sve ima. Nije Sandzak samo Pazar, a Pazar prevrnite pa nadjite od 50.000 ljudi 50 pametnih i prisebnih, nenavijaca i civilizovane elite. Mozete i 5...ali ne mozete u tome je problem.

alBazari, krem jeste unisten, ali koliko od tog vakta ima? Je livakat da se vec jednom i neki novi kremici barem formiraju ili cemo da pustimo mozak na otavu a one koji su na vlasti da je i dalje drze i prave umjesto krema kiselu pavlaku?! Ja naprosto ne mogu da kazem da smo najbolji, najpametniji, naj naj naj...kad nismo. Nismo i eto. Hajde kad vec nismo da se potrudimo pa da budemo. A ovo nikuda ne vodi...

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

38

Citirano

Orginalno od Altuna
Daj, alBazari molim te! Ko govori o zaboravljanju i Hadzeta i svega onoga do Bosne?! Svih onih iseljavanja i ugnjetavanja?! Ko to moze da porekne? A to da smo primitivni JESMO,nek izvini svako koga to boli,ali dajte da ne bjezimo od istine!

Altuna, molim te da ne pokušavaš da praviš budalu od mene. Odlično znam šta sam napisao, ali izgleda da ti ne znaš. Ja nisam rekao da među nema dosta primitivizma već sam govorio da to nije bilo oduvijek onako kako ti to tvrdiš. Problem je u tome što ti našem narodu pripisuješ nekakve "stotine godina primitivizma i sna neznanja".

I ovdje imaš ogroman problem:

Citirano

Nije Sandzak samo Pazar, a Pazar prevrnite pa nadjite od 50.000 ljudi 50 pametnih i prisebnih, nenavijaca i civilizovane elite. Mozete i 5...ali ne mozete u tome je problem.

Nismo mi nikad ostajali bez ljudina samo što se te ljudine ne eksponiraju i ne izlazile u javnost što zbog kafira (u vrijeme komunizma) što zbog samih muslimana (danas) koji su u svojim glavama zacrtali da nemamo nista bolje do ovoga sto nam se servira. Tako kad im se kaže: "Može li ovaj?" Oni kažu: "Ne, ne, mi nemamo ni 5 kvalitetnih!"

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

39

Ja sam lično student Državnog fakulteta ali mi to
nikada neće dati za pravo da okarakterišem studente privatnog faxa kao inferiornije od mene.
MI i ONI ćemo u ovom gradu postojati uvek ,bez obzira gde odabrali da studiramo:(
"NEKI TITOVI" iznad nas su nam priredili takvu atmosferu u kojoj će da nas dele i zapošljavaju i vrednuju nam količinu mozga i možda čak udaju po tom sistemu... o|
Ja usled svega toga javno mogu samo da se odreknem svojstva SDA-izma jer bi po logici stvari u Pazaru trebala da nosim taj sindrom jer sam student Državnog fakulteta a nimalo nisam takva,niti imalo želim da se mešam u te njihive političke zloupotrebe studenata,kako sa jedne tako i sa druge strane.
MI SMO MLADI ,MI TREBA DA GAJIMO NAŠU PAMET I KULTURU BEZ OBZIRA KUDA NAŠI "LIDERI" ŽELELI DA NAS ODVEDU ,JER AKO SU ONI ZABORAVILI KO SU I ŠTA TREBA PREVASHODNO DA BUDU-NEMOJMO I MI TOME DA PODLEGNEMO.

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

40

Petak, 08. Decembar 2006

Citirano

Orginalno od alBazari

Ja nisam rekao da među nema dosta primitivizma već sam govorio da to nije bilo oduvijek onako kako ti to tvrdiš. Problem je u tome što ti našem narodu pripisuješ nekakve "stotine godina primitivizma i sna neznanja".

Nismo mi nikad ostajali bez ljudina samo što se te ljudine ne eksponiraju i ne izlazile u javnost što zbog kafira (u vrijeme komunizma) što zbog samih muslimana (danas) koji su u svojim glavama zacrtali da nemamo nista bolje do ovoga sto nam se servira.

Sto? To smo kao ranije bili civilizovaniji nego danas? Daj molim te ne... :rolleyes:

Upravo u tome je problem. Dobar covjek ne moze zbog svoje licne unutarnje dobrote da trpi zlo oko sebe i da cuti.Naprotiv,on je prvi koji je spreman da reaguje s ciljem da to promijeni. Kakva je nama fajda od miliona dobrih koje (ako) imamo kad nam saka losih pamet istjera brbljajuci dok dobri sute i kuliraju. Nefala im ga za to.

I,jos ne bih voljela da ostanem duzna komentar bratu ili sestri "NP u srcu", to sto ti nisi cuo da je neko pao godinu na fakultetu ne znaci da toga nema,ali ti samo "nisi cuo". Ja znam masu svojih kolega sa fakulteta koji neke predmete vec sedmi put polazu u padaju,ne vidim zasto to mi sa privatnih fakulteta ne mozemo da padnemo.Abnormalna mi je tvoja konstatacija. Pada se gdje god se dodje nespreman.

Social bookmarks