Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

41

Petak, 08. Decembar 2006

Citirano

Orginalno od Altuna

Citirano

Orginalno od alBazari

Ja nisam rekao da među nema dosta primitivizma već sam govorio da to nije bilo oduvijek onako kako ti to tvrdiš. Problem je u tome što ti našem narodu pripisuješ nekakve "stotine godina primitivizma i sna neznanja".

Sto? To smo kao ranije bili civilizovaniji nego danas? Daj molim te ne... :rolleyes:

O da. Naravno da jesmo.

I nema potrebe da kovrljaš očima.

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

42

Subota, 09. Decembar 2006

Nisam znala. Hvala na informaciji. Vjerovacu ti na rijec. :)
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

demoiselle

Zlatna sredina

(10)

• »demoiselle« je žensko

Datum registracije: 09.12.2006

• Poruku poslati

43

Ja sam nova I drago mi je sto se pokrecu pitanja ove vrste medju mladima u Pazaru.
Koliko je otvaranje drzavnih I privatnih fakulteta u Pazaru dobro a koliko lose, pokazace vreme. Moj utisak da je u toku prava najezda ‘akademskih gradjana’ I ustanova visokog skolstva. Cinjenica je da je visoko obrazovanje postalo lako dostupno svima ali to donosi I neke probleme. Stvar je u tome sto se, kako mi se cini, polaze vise na kvantitetu ali ne I na kvalitetu. Da se ne varamo ljudi, kvaliteta ima…ali samo u tragovima.
Sto se tice mita I korupcije, toga ima svuda, u celoj zemlji I na svim fakultetima. Mozda I nije toliki problem u ‘primacima’ mita vec u onima koji ga nude. Postalo je normalno da se nesto uradi ‘preko veze’ I covek koji I ima neki kvalitet , sposobnost, znanje I entuzijazam moze sve to da okaci ‘macku o rep’ ako nema neku jaku vezu. To je zaista zalosno. Zalosnije je I to sto je to postalo javna tajna, sto se zna kako se sve odradjuje ali se ljudi ponasaju kao da je to normalno I kao da to tako I treba raditi! Posto sticajem prilika poznajem nekoliko asistenata na tzv. Internacionalnom Univerzitetu, mogu vam reci da nije ni njima nimalo lako a to sredjivanje ispita postaje gnjavaza za citavu njihovu porodicu koju non-stop zovu oni koji bi da srede ispit za odredjenog studenta koji ‘sve to zna, ali eto,malo da se obrati paznja na njega’! A ako neces da ‘obratis paznju’ na tog, zaboga, studenta koji 'sve zna' onda ispadas neki manijak koji maltretira studente. E ,a pogodite ko jos sredjuje ispite za neke studente…He, dekan licno!!!!a kad je srz pokvarena, onda… ?(
A to koliko ti ljudi uce…hmmm…mada cast izuzecima(eh, sta bismo jos da nije njih!).
Ja cu samo navesti cinjenice I zakljucke iz mog licnog iskustva.
U vreme kada sam ja upisivala fakultet nije bilo tih novootvorenih ‘domova znanja’ pa sam otisla u najveci univerzitetski centar sto zbog afiniteta sto zbog nemanja boljeg izbora. Sacica studenata iz pazara koja je tada upisala fakultet zajedno sa mnom ovamo(to su bili uglavnom ljudi koji studiraju ekonimiju, pravo, uciteljski fakultet), ubrzo se posle godinu-dve vratila u Pazar I nastavila ‘ubrzano’ skolovanje I zavrsila fakultet bez nekih narocitih problema. Samo da prenesem njihovu reakciju posle toga- fakulteti u pazaru su mnooooogoooo laksi od onih u vecim univerzitetskim centrima! Tako, dok ne probas obe stvari, ne znas koja je bolja.
Drugo, desavalo se da dodjem kuci I provedem 15 dana sa drustvom koje studira u Pazaru, I svaki dan provedemo 20 od 24h dnevno(setnja,kahvenisanje,zezanje,pa ,zaboga,dosla sam da odmorim 8) ), a onda samo jednoga dana:’e ja sutra imam ispit!’. I ode lepo covek na ispit, dobije 10(bruka da se dobije manje :) ), vrati se I gotovo! Mogu samo da kazem da moji predispitni dani ne izgledaju tako…
Upitala sam ih, kada su jednom prilikom ‘imali problema’ sa odredjenim ispitom(neki ekonomski predmet, nisam sigurna) I profesorom koji je bio ‘uzasno tezak’ I ‘mrzeo ih’( :rolleyes: ),u cemu je stvar, odgovorili su da ‘ professor trazi da se sve zna’(???!!!). Molim?!! Bas je to neki uzasan covek! Ama pa kako drugacije, nego da se zna!

EG

Učenik

(10)

Datum registracije: 10.05.2006

• Poruku poslati

44

Dosta si nelogicna iliti nedosledna kad nesto tvrdis.
Prvo pokusavas da si objektivna i nepristrasna, pogledaj citarano. Sto je za svaku pohvalu.

Citirano

Orginalno od demoiselle
Koliko je otvaranje drzavnih I privatnih fakulteta u Pazaru dobro a koliko lose, pokazace vreme.

A samo par redova kasnije postajes katastrofalna i skidas masku sa lica. Dobro sestro pa sto uvijas nakolo bez veze praznim frazama, mogla si direktno na pocetku reci jasno reci da si ovde da optuzujes i osudjujes.

Citirano

... pogodite ko jos sredjuje ispite za neke studente…He, dekan licno!!!!a kad je srz pokvarena, onda… ?(

demoiselle

Zlatna sredina

(10)

• »demoiselle« je žensko

• Poruku poslati

45

nisam tu da optuzujem i da osudjujem vec da skrenetm paznju na cinjenice! ja samo kazem kako jeste(doduse iz mog ugla, zbog toga sam navodila licne primere) a pretpostavljam da neko misli drugacije! drago mi je da postoje ti fakulteti kod nas ali me i boli sto ne postoji odgovarajuci kriterijum na njemu a to moze da steti samo nama i buducim generacijama. a kritika, pozitivna ili negativna, moze samo da koristi. i hajmo se ne praviti da je sve u redu i da smo najbolji!
a Ti,postovani,izvoli i reci da nisam u pravu! :]

i da...bolje bi ti bilo da si dao pravi komentar na iznesene cinjenice a ne da kritikujes mene zbog tog toga sto ih iznosim.a maske, kao sto vidis-nema! 8o OPEN YOUR EYES WIDE!

EG

Učenik

(10)

Datum registracije: 10.05.2006

• Poruku poslati

46

Nedjelja, 10. Decembar 2006

Citirano

Orginalno od demoiselle
U vreme kada sam ja upisivala fakultet nije bilo tih novootvorenih ‘domova znanja’ pa sam otisla u najveci univerzitetski centar sto zbog afiniteta...

Kazes da ides u najveci univerzitetski centar, e sad uporedi situaciju u evropi sa situacijom u srbiji, videces da se srbija po nicemu ne razlikuje, pa zaboga valjda znas da svuda u svetu postoje univerziteti razlicitih profila, tako je i u srbiji, na nekom stices znanje da bi imala relanu osnovu da ides dalje na usavrsavanje i ostanes u istrazivanju kao sto je to u tvom slucaju situacija jer prepostavljam da studiras u Beogradu, cim navodis da je mesto gde studiras najveci univerziteteski centar, pa mi nije jasno zasto se cudis sto u novom pazaru po prirodi stvari posto je univerzitet tek osnovan se vise pridaje znacaj da se studenti osposobe za privredu a za to ces se sloziti sa mnom, nije potrebno zahtevati jednako koliko na nekom univerzitetu koji je usmeren vise da radja nove naucnike. Tako je to svuda i tako je u srbiji, to nista ne treba da te cudi.

siemprae

Zlatna sredina

(10)

• »siemprae« je žensko

Datum registracije: 24.08.2006

• Poruku poslati

47

Citirano

Orginalno od demoiselle
Sacica studenata iz pazara koja je tada upisala fakultet zajedno sa mnom ovamo(to su bili uglavnom ljudi koji studiraju ekonimiju, pravo, uciteljski fakultet), ubrzo se posle godinu-dve vratila u Pazar I nastavila ‘ubrzano’ skolovanje I zavrsila fakultet bez nekih narocitih problema. Samo da prenesem njihovu reakciju posle toga- fakulteti u pazaru su mnooooogoooo laksi od onih u vecim univerzitetskim centrima!

Ovako nesto sam i ja cula...

Sto se tezine fakulteta tice, nije samo slucaj sa Pazarom, vec i u drugim gradovima lakse je studirati nego u Beogradu...ponekad zato sto je gradivo malo drugacije, a ponekad samo zato sto su fakulteti u Beogradu zahtevniji u predavanjima i vezbama.

Najvaznija stvar je koliko pojedinac zeli da nauci i koliko truda da ulozi...ako zaista zeli da da sve od sebe, da zasluzi svoju diplomu, na kojem god da je fakultetu on ce uciti isto. Jedino sto ce mozda na laksem fakultetu za isto znanje dobiti bolju ocenu, mada ni to ne mora da znaci.

...ne mozesh izgovoriti toliko mudrosti u zivotu koliko mozesh precutati gluposti...

Muhammed_Alim

Zlatna sredina

(10)

• »Muhammed_Alim« je muško

Datum registracije: 29.03.2004

• Poruku poslati

48

Ovo za namestanje ispita mi je stvarno smijesno. Ja studiram na tom internacionalnom, i dosad nisam vidio da iko tako nesto radi (barem ne iz moje grupe), a to da su potuljni svakako stoji. Mene hoce da zeznu za oslobadjanje od placanja godine, iako sam sve uslove popunio. Vidjecemo dal ce uspet. Vidim kolko gamadi ima na ovom uniju, al kad vidim kakvih ima na drzavnom 8o ovaj mi uni postane drag :))
„Moguce“ upita „Nemoguce“: Gdje zivis? Rece: U snovima nesposobnih.

demoiselle

Zlatna sredina

(10)

• »demoiselle« je žensko

• Poruku poslati

49

Pa sad, ne bih rekla da univerzitet u beogradu radja sve same naucnike. Stvar je u tome sto on pruza izvesnu sirinu i zahteva mnogo veci angazman studenata. Na takvim mestima mozes da upoznas izvrsne ljude, sve pametnije od pametnijih, i svatis da to tvoje znanje nije bas najbolje, ali kad pogledas neke druge, shvatas da nisi ni ti najgori. Takva atmosfera te tera da izgradis odredjeni kriticki stav i shvatas da nista nije niti sasvim crno niti belo, da prihvatas razlike i da ispravljas svoje greske i, naravno, ukazes drugima na njihove greske. Znam da svako voli svoje i da mu je to svoje najbolje i najdraze, ali treba pogledati realno a ne nadati se da ce puno puta izgovorena laz postati istina. Skretanje paznje na nedostatak kvaliteta treba da bude podsticaj za napredovanje, a sam nedostatak iskustva ne treba da bude prepreka za to. Ja se iskreno nadam da ce i nasi fakulteti u buducnosti poceti da 'radjaju naucnike', ali na tome treba raditi.

Sto se tice sredjivanja ispita-cast izuzecima! Zbog toga je to zaista stetna pojava i tada se izjednacavaju oni koji se stvarno trude da nesto nauce i oni koji pokusavaju da prodju 'na mufte'. Zbog toga, radni i vredni ljudi, dignite glas PROTIV takvih pojava!!! :D

Muhammed_Alim

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

50

Mislim da je razlog lakseg prolazenja na IUNP u odnosu na bg uni upravo olaksan plan i program po bolonjskoj deklaraciji, a ne sredjivanje istpita. ti si povezala/o lahkocu prolazenja na ispitima sa podmicivanjem, a teskocu sa kvalitetom koji se trazi. Zasto ti nije palo na pamet da je mozda lahkoca prolazenja na ispitima upravo novi nacin ucenja, predavanja, novi plan i program koji je zanimljiviji (a zato i laksi) i udaljen od onog suhoparnog, obilnog gradi od kojeg mi pola toga nikad u zivotu nece trebati i koje sada ide ka reduciranju (tj. sada se su se angazirali ovi sto upravljaju visokim skolstvom da se to gradivo prilagodi savremenom, zanimljivom, nacinu ucenja i polaganja propracenom olaksanom apsorpcijom novih znanja.) znas, meni je mnogo teze da sjedim na casu i bubam sve sto mi profesor kaze ili izdiktira, i zato bi moglo biti teze studiranje na takav nacin (eto jedan od nacina da bude teze prolazenje i studiranje, a da razlog nije "trazenje veceg kvaliteta"), a mnogo mi je lakse kada profesor ukljuci sve studente u kolektivni rad, u aktivno ucesce u nastavi, uz razne digitalne i druge prezentacije, rad na izbjegavanju kampanjskog ucenja, sto automatski za sobom vuce za sobom olaksano ucenje pa i prolazenje na ispitima sa manje napora (jer ljudskoj dusi je mnogo teze da svari neko stivo predstavljeno na suhoparan i jednosmjeran nego neko stivo koje je predstavljeno na zanimljiv nacin). Znaci, pored opcije podmicivanja koju si ti spomenula/o u vezi olaksanog studiranja na IUNP postoji jos opcija, a to su:

- Reduciranje gradiva iz starog skolskog sistema sa osvjezavanjem njegovog sadrzaja novim podacima i zanimljivim pristupima;
- Izmjena u nacinu ocjenjivanja, sto ukljucuje bodovanje angazmana studenata u toku cijele godine, a sto moze znacajno olaksati krajnji ishod ocjene, rasteretiti nervni sistem i dusu insana ako je navikao na kampanjsko ucenje;
- Novi nacin prezentacije gradiva koje se treba nauciti, koji ostavlja daleko dublji trag na memoriju studenata od obicnog buljenja i gledanja u profesora koji pokusava nesto objasniti bez vizuelnih (pogotovo digitalnih) pomagala;
- I ne mogu da se sjetim sad, ali ima jos puno toga.

Ti si postavila/o podmicivanje kao pravilo a vrijedno ucenje kao izuzetak (e, "cast izuzecima"), a ja bih obrnuo taj redoslijed, pa postavio ucenje kao pravilo, a podmicivanje kao "(ne)cast izuzecima".

Jednostavno, ukratko receno, IUNP je mjesto gdje onaj ko hoce - moze steci dobro znanje iz raznih oblasti, a onaj ko nece - moze izaci bez nekog znanja kao i na svakom drugom univerzitetu u srbiji, ali tako sam sebi steti. naravno, ima tu jos puuuunoooo da se napreduje i napreduje, dok se mozda jednog dana dodje na nivo poput univerziteta u Maleziji (npr International Islamic University Malaysia )

demoiselle

Zlatna sredina

(10)

• »demoiselle« je žensko

• Poruku poslati

51

Slazem se sa tobom da je bolonjska deklaracija donela olaksani plan I program i da se sada od studenata zahteva konstantan rad sto je svakako bolje I lakse za studente od kampanjskog ucenja I ‘bubanja’ . Mene ta deklaracija nije zakacila ali ipak ne mogu reci da je ista sto sam naucila na fakultetu spada u to znanje ‘koje mi u zivotu nece trebati’. Mozda je sama priroda mog fakulteta takva gde ne vaze odrednice ‘potrebno-nepotrebno’ znanje,vec vazi pravilo ‘sto vise, to bolje’. Zbog jako obimne materije prosto je nemoguce da profesor predaje sve na predavanjima pa je neophodno da studenti uce na nacin koji je slican naucno-istrazivackom radu, tj. studenti moraju sami da traze literaturu za ono sto profesori na predavanjima samo skoro pomenu. E sad, ne znam koliko je to po tvojim nekim kriterijumima zastarelo I suvoparno trazenje znanja. Takav nacin ucenja takodje zahteva kolektivan rad I aktivno ucesce studenata a gde god moze da se koristi neka ‘savremena sprava’, to se I radi.
Moje pominjanje sredjivanja ispita ne potice direktno od izjava studenata vec od samih profesora I asistenata sa fakulteta…a I mene su licno zvali izvesni ljudi da, zbog poznanstva sa sa profesorima I asistentima, ‘uradim nesto’ I ‘prenesem poruku’.To znaci da cak nije rec o podmicivanju, vec o klasicnoj ‘vezi’.
Poenta je da se ne zatvaraju oci pred ociglednim problemom...i zato nemoj kriviti mene ja samo kazujem zapazeno. Kako kaze Stendal, ako ogledalo koje se nosi u kosarici pokazuje cas blistavo nebo, cas blato na putu, ne treba kriviti ogledalo sto odrazava i prikazuje blatnjavi put,vec-nadzornika puteva ;)

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško
  • »Tutinac« je autor ove teme

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

52

E demoiselle nemoj se mnogo ponosit tim svojim univerzitetom...

Osvrni se oko sebe i vidi gdje je tvoj univerzitet na evropskoj ili svjetskoj mapi univerziteta... nesto ga ne vidim...

[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

demoiselle

Zlatna sredina

(10)

• »demoiselle« je žensko

• Poruku poslati

53

ne?! pa pogledaj malo bolje ;)

Muhammed_Alim

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

54

jesil sigurna da na tvom univerzitetu nema podmicivanja? i ne moras da citiras stendala, ima muslimana koji su to mnogo prije rekli.

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

55

Citirano

Orginalno od Tutinac
Osvrni se oko sebe i vidi gdje je tvoj univerzitet na evropskoj ili svjetskoj mapi univerziteta... nesto ga ne vidim...

Tutinac, ovo ti je dobra retorička taktika, djevojka priča o lokalnim univerzitetima a ti joj govoriš pa ima i od tvog, beogradskog, boljih univerzitata negdje u svijetu. Zaista dobra retorička caka, no samo je skretanje sa suštine. Svakako da od svakog univerziteta ima boljih a i treba da bude sve boljih i boljih. A to da beogradskog univerziteta nema na mapi svjetskih ne znam odkud ti, informiši se malo bolje. Pa ti beše novinar, je li?

Svuda u svijetu ima različitih univerziteta, privatnih, državnih, ovakvih, onakvih, ali se tačno zna koji je kakav, koji ima kakav ugled i koji studenti na nekom fakultetu studiraju. Isto tako se zna sa diplomom kojeg univerziteta se može konkurisati za koji posao. Pa kad toliko hoćemo da pratimo svjetske trendove, zašto to ne bi bilo tako i kod nas.

Što se tiče ovog našeg Internacionalnog, ovdje svi odlično znamo kakav je on do najsitnijih detalja i ne znam što bi se toliko razglabalo o tome kad to svi znamo. Možemo samo da se pravimo da ne znamo, ali to znaju i studenti i asistenti i profesori i dekani, zna to i rektor.
Državni univerzitet u Np je tek počeo sa radom tako da će se tek vidjeti kakav je. Dosadašnji rad isturenih odeljenja se samo donekle može uzeti u obzir.

Demoiselle, đe pomenu Stendala, gotova si sad :D
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

demoiselle

Zlatna sredina

(10)

• »demoiselle« je žensko

• Poruku poslati

56

ma, nije bitno ko je nesto rekao, vec sta je rekao...a na to treba da se obrati paznja...a istina je tu, samo je treba primetiti i dohvatiti... ;)

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

57

Citirano

Orginalno od zuti cvijet

Citirano

Orginalno od Tutinac

Tutinac, ovo ti je dobra retorička taktika, djevojka priča o lokalnim univerzitetima a ti joj govoriš pa ima i od tvog, beogradskog, boljih univerzitata negdje u svijetu. Zaista dobra retorička caka, no samo je skretanje sa suštine. Svakako da od svakog univerziteta ima boljih a i treba da bude sve boljih i boljih. A to da beogradskog univerziteta nema na mapi svjetskih ne znam odkud ti, informiši se malo bolje. Pa ti beše novinar, je li?

Svuda u svijetu ima različitih univerziteta, privatnih, državnih, ovakvih, onakvih, ali se tačno zna koji je kakav, koji ima kakav ugled i koji studenti na nekom fakultetu studiraju. Isto tako se zna sa diplomom kojeg univerziteta se može konkurisati za koji posao. Pa kad toliko hoćemo da pratimo svjetske trendove, zašto to ne bi bilo tako i kod nas.

Što se tiče ovog našeg Internacionalnog, ovdje svi odlično znamo kakav je on do najsitnijih detalja i ne znam što bi se toliko razglabalo o tome kad to svi znamo. Možemo samo da se pravimo da ne znamo, ali to znaju i studenti i asistenti i profesori i dekani, zna to i rektor.
Državni univerzitet u Np je tek počeo sa radom tako da će se tek vidjeti kakav je. Dosadašnji rad isturenih odeljenja se samo donekle može uzeti u obzir.

Demoiselle, đe pomenu Stendala, gotova si sad :D

Nije to nikakva retoricka caka moj zuti cvijetE vec cinjenica...

Dobro sam informisan i znam da ga nema nidgje jos uvijek a sve ostalo je samo fraza i propaganda njegovih zvanicnika.

Cim dobijes argument tebi to ispada "retoricka caka".

Kakav ti je to argument "svi odlicno znamo" ?
NIKAKAV !

U nedostatku drugih tj. pravih argumenata uvijek je najlakse reci "svi mi znamo" i "svi kazu".

Ej bre fakulteti "agrarne reforme" i "centralnog komiteta" su proslost.

Daj Boze i da ovaj drzavni odmah na startu krene sa modernijim nacinom studija a da ne primjenjuje nastavne programe "komunistickih profesora".

Znajuci kakva je korupcija postojala na odeljenjima kragujevackog a pogotovo pristinskog, a ovaj drzavni je samo integrisan od njih nadam se da ce izbeci sve ono lose sto je bilo na odeljenjima.

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

58

Ponedjeljak, 11. Decembar 2006

Citirano

Orginalno od Tutinac
Nije to nikakva retoricka caka moj zuti cvijetE vec cinjenica...

Cim dobijes argument tebi to ispada "retoricka caka".

Tutinac, to sto sam ti rekla da je to retoricka caka, ne znaci da se slazem s ovim sto je iznijela Demoiselle niti da se ne slažem s tobom, ali kad ti neko govori: Tvoj zidovi su bijeli, tvoji zidovi su bijeli, a ti pošto ne možeš da porekneš da su bijeli kažeš: Pa i tvoja vrata su žuta!, onda je to retorička taktika kojom se izbjegava suština. Nisam je ja izmislila, nego postoji u retorici. To što se dešava ili ne dešava na našim fakultetima nema nikakve veze s tim što je Kembridž jači od Beograda ili Sarajeva.

Citirano

Kakav ti je to argument "svi odlicno znamo" ?
NIKAKAV !

Tačno, nikakav. To uopšte nije argument. Ali priznajem da ovo jeste bila retorička caka. Svi znamo šta je i kako je. A ja nisam rekla da je to što znamo loše, nego da znamo, očekujući da će svako pomislit na ono što zna u želji da vidim šta je to što se zna a neće da se kaže. Ako znamo da je dobro, onda na loše niko neće ni pomislit. A eto ti odma pomisli na loše.

Citirano

Ej bre fakulteti "agrarne reforme" i "centralnog komiteta" su proslost.

Tačno. Ovo je vrijeme novih, modernih, privatnih fakulteta. Ali ne ovakvih kakvi su u ovoj zemlji danas.

Citirano

Daj Boze i da ovaj drzavni odmah na startu krene sa modernijim nacinom studija a da ne primjenjuje nastavne programe "komunistickih profesora".

Daj Bože. Novi i moderni fakulteti moraju prevazići stare. Privatni fakulteti će se nužno izjednačiti sa starim fakultetitma velikih centara a verovatno postati i važniji od njih. A sad trenutno su daleko gori.

‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

59

Citirano

Orginalno od Tutinac

Ovdje je stvar da Sadik Ugljanin i kompanija u startu zele da eliminisu konkurenciju.

Moje je misljenje da ce to teze ici iz tri razloga:

1) Zakon o visokom obrazovanju apsolutno izjednacava privatne i drzavne univerzitete i svako ko te odbije na konkursu (s obrazlozenjem da ti ne priznaje dipomu) cini krivicno djelo,

Ovo je najmanji problem. U obrazlozenju se moze navesti milion drugih razloga a da stvarni razlog ne bude pomenut.

Slazem se sa alBazarijem da nas primitivizam i nije tako star. Apsurdno je ali je istinito da sto smo nacionalno i vjerski postajali svjesniji i slobodniji postajali smo sve primitivniji. Valjda se radi o nekakvom prelaznom periodu koji je neminovan. Danasnji studenti, kako drzavnog tako i privatnog Univerziteta morace biti generacija koja ce ponijeti najveci teret u procesu povratka jednom normalnom, insana dostojnom zivotu u nasem gradu. Inace smo skroz nadrljali.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

60

Citirano

Orginalno od ed

Citirano

Orginalno od Tutinac

Ovdje je stvar da Sadik Ugljanin i kompanija u startu zele da eliminisu konkurenciju.

Moje je misljenje da ce to teze ici iz tri razloga:

1) Zakon o visokom obrazovanju apsolutno izjednacava privatne i drzavne univerzitete i svako ko te odbije na konkursu (s obrazlozenjem da ti ne priznaje dipomu) cini krivicno djelo,

Ovo je najmanji problem. U obrazlozenju se moze navesti milion drugih razloga a da stvarni razlog ne bude pomenut.

...

Ed- e,

Nije to najmanji problem. To je sustinski bitan problem tj. bitna cinjenica.

Znam ja da oni mogu navoditi razloge koje hoce, ali takvo stenje nece biti odrzivo upravo zbog toga sto zakon jasno kaze da su privatni i drzavni univerziteti IZJEDNACENI i po pravima i po obavezama. To vazi i za rad a i za njihove diplomce.

2 korisnika osim vas pregledava ovu temu.

2 Gostiju

Social bookmarks