Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

saf

Učenik

(10)

Datum registracije: 18.12.2006

• Poruku poslati

101

Srijeda, 17. Januar 2007

nastavu koju su propustili nadoknadjuju sad za vreme raspusta,a sto se tice bolonjske videcemo koji ce univerzitet dobiti licencu medju prvima ako ne i prvi u srbiji.

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško
  • »Tutinac« je autor ove teme

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

102

Srijeda, 17. Januar 2007

Citirano

Orginalno od saf
nastavu koju su propustili nadoknadjuju sad za vreme raspusta,a sto se tice bolonjske videcemo koji ce univerzitet dobiti licencu medju prvima ako ne i prvi u srbiji.

Daj Boze da je dobije Novopazarski a drugu da dobije Inernacionalni. Moze i obratno nije problem. To bi bilo izvrsno.

Iskreno sam zabrinut da se ne desi nesto sto me nebi uopste iznenedilo u ovoj zemlji.

Ovako... ovaj drugi novopazarski Univerzitet osnovan je mjesec dana prije odrzavanja referenduma o Ustavu Srbije. To je bio gest vlade prema narodu u ovom kraju da bi zauzvrat izglasali novi Ustav.

Ustav izglasan (da ne ulazimo u to kako) ovi iz Beograda zadovoljni, glasalo se kako se glasalo.... sad im, kao u onom trenutku, glasovi odavde ne trebaju kao ni podrska u parlamentu koju su dugo vremena dobijali od dva covjeka odavde. Ne treba im toliko ni podrska lokalnih politicara koji stoje iza Univerziteta u Novom Pazaru.

Strah me je, ali najiskrenije, strah me je da kroz proces akreditacije kazu "niste ispunili uslove... nemate ovaj Univerzitet" ... Dividjenja !

[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

saf

Učenik

(10)

• Poruku poslati

103

Srijeda, 17. Januar 2007

sto se tice akreditacije to ide dobro ako ne i odlicno za drzavni a sto se tice onog drugog studenti kazu da je on od pocetka po bolonjskoj , pa nece biti problema ,nadam se ni dovidjenja.

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

104

Srijeda, 17. Januar 2007

Citirano

Orginalno od saf
sto se tice akreditacije to ide dobro ako ne i odlicno za drzavni a sto se tice onog drugog studenti kazu da je on od pocetka po bolonjskoj , pa nece biti problema ,nadam se ni dovidjenja.

Iz licnog iskustva ti govorim da, jos uvijek, ni na Intenacionalnom univerzitetu ni na Univerzitetu u Novom Pazaru nema Bolonjske deklaracije. Nema je ni na vecini Univerziteta u Srbiji.

"onog drugog" .... onaj drugi je u stvari prvi a to je Internacionalni univerzitet ...mislim prvi je osnovan.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

105

Srijeda, 17. Januar 2007

Tutinac, ti malo pretjera cini mi se...Ne znam kako to nema Bolonjske deklaracije na IUNP kad je on startovao s njom. Sta cemo s onim studentima dolje koji diplomirase nakon 3.godine po Bolonji i zaposlise se?
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

106

Srijeda, 17. Januar 2007

Citirano

Orginalno od Altuna
Tutinac, ti malo pretjera cini mi se...Ne znam kako to nema Bolonjske deklaracije na IUNP kad je on startovao s njom. Sta cemo s onim studentima dolje koji diplomirase nakon 3.godine po Bolonji i zaposlise se?

Altuna,

Ja govorim da, koliko znam, Bolonjska deklaracija ne podrazumijeva samo korigovanje duzine studija. Htio sam reci da je primjena Bolonjske deklaracije proces koji nije jednostavno sprovesti. Ne moze se reci samo "e od danas mi radimo po Bolonjskoj deklaraciji" vec treba da prodje vise godina kako bi se citav nastavni plan uskladio. Naravno IUNP, vjerovatno i Univerzitet u NP (u tome imaju prednost nad ostalima jer su mladji), kao i svi Univerziteti u Srbiji idu ka tome.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

107

Četvrtak, 18. Januar 2007

Ma da...
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

avdo

Početnik

(10)

• »avdo« je muško

Datum registracije: 15.12.2006

• Poruku poslati

108

Petak, 19. Januar 2007

Citirano

Orginalno od Tutinac

Citirano

Orginalno od ed
...
Prijedlog rektora IUNP nije u duhu onoga sto je govorio prije i zato otvara prostor za donosenje odredjenih zakljucaka i plus potvrdjuje da su kriticari njegovih ranijih nastupa bili u pravu. A koliko je prijedlog realan znace se malo vise poslije izbora.

...

Misljenja sam da to ne treba da bude razlog da se ovaj njegov prijedlog ne sprovede u praksu.

Apsolutno. Sve Muftijine predloge treba podržavati pa čak i kada su u suprotnosti sa nekim njegovim ranijim izjavama.

Radi se o tome da to u stvari i nisu suprotnosti vec da nam se to samo tako čini.

A cak i da jesu opet to treba podržati je su svi njegovi predlozi stvarno suuuuper. (o) (o) (o)

Muhammed_Alim

Zlatna sredina

(10)

• »Muhammed_Alim« je muško

Datum registracije: 29.03.2004

• Poruku poslati

109

Petak, 19. Januar 2007

Ja sad cuh da je, sto se ekonomije tice, drzavni jaci, i to puno. Ne mislim konkretno na ovaj u pazaru (mada je i on), nego uopste, u drugim gradovima. To mi rece jedan sto je predavao ekonomiju na IUNP.
„Moguce“ upita „Nemoguce“: Gdje zivis? Rece: U snovima nesposobnih.

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

• Poruku poslati

110

Petak, 19. Januar 2007

Mora da je bivsi dekan ekonomskog fakulteta na IUNP. 8)

Muhammed_Alim

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

111

Petak, 19. Januar 2007

Nije taj. Uglavnom, kaze "ja dodjem i pitam ih neke stvari koje su trebali znati jos u prvoj godini, osnovne stvari, oni ne znaju, a svi visoke ocjene!" i onda se trudio da ih zainteresuje i uspio.

saf

Učenik

(10)

• Poruku poslati

112

Petak, 19. Januar 2007

sta se svadjate da dusmanima punite gusu(to je stvar studenata hoce ili nece da uce).

avdo

Početnik

(10)

• »avdo« je muško

Datum registracije: 15.12.2006

• Poruku poslati

113

Petak, 19. Januar 2007

Citirano

Orginalno od saf
(to je stvar studenata hoce ili nece da uce).

Pa to sam i ja rekao.

Muhammed_Alim

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

114

Petak, 19. Januar 2007

hehehe :) dobro ve naslo :) jes strvar studenata dal hoce da uce ili nece, ali je stvar profesora pa i univerziteta cijelog da te studente koji nece da uce i koji ne znaju neke osnovne stvari ne pustaju u sljedecu godinu i to jos sa visokim ocjenama.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

115

Petak, 19. Januar 2007

Ja da sam na tvom mjestu i s takvim stavovima ko sto su ti u tvojoj glavi, momentalno bih se prebacila na neki drugi univerzitet. Mislim da je krajnje licemjerno lizati klupe svaki dan po ovom univerzitetu a van njegove kapije pricati ruzno o njemu. Na kraju krajeva,nije farz studirati ovdje, ali je haram iznositi lazi i biti licemjer.

Muhammed_Alim

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

116

Petak, 19. Januar 2007

Sad si napravila jednu veliku logicku gresku. Jer po tome kako ga ti sad iznese, ispade da covjek ne moze da kritikuje greske koje su prisutne u instituciji, ili stranki ili necemu drugom u kojem sam radi, studira, predaje, ili ima nekakvu drugu ulogu? A TO je samo pravilo “kako biti pristrasan”. U tome je kljuc svih onih koji brane mesihat ili brane sda ili brane sdp, a to je filozofija koja vodi u propast. Ja kritikujem negativne pojave makar ih kod sebe, ili kod rodjene majke ili na svom univerzitetu vidio (bez obzira sto me majka haje ili sto me babo hrani), jer to znaci biti nepristrasan. A pohvaljujem dobre osobine makar dolazile od najgoreg neprijatelja. Isto ko sto ne treba da te mrznja prema nekom navede da nepravedna budes, isto tako te ni ljubav prema nekom ne treba navesti da nepravedna budes. Mozes bit milostiva, al ne mozes lagat, iznosit o drugom univerzitetu mahane a o svom cutat. Ako ces vec da cutis, cuti za sve. Ako ces vec pricat tudje negativnosti, pricaj i svoje. Ako tako ne postupis, e to je djelo licemjerja, a ne obratno.I Kako mogu ja biti licemjeran kad su oni ti koji lazu? Kako mogu ja biti licemjeran kad su oni ti koji imaju duple arshine? Jel to znaci da ja ne mogu da iznesem mahane kod necega gdje sam ja makar bile ocigledne, a da mogu tudje? Uostalom nisam ja duzan nista tom univerzitetu, oni uzmaju pare od mene a ne ja od njih. I za njihovo je dobro da znaju koje su mahane, jer skrivanje mahana u svojoj instituciji vodi svemu samo jok napretku. A AKo cemo krit mahane, onda da ih makar krijemo i drugima. A ako cemo ih pricat drugima i ponizavat druge, pa zar nije licemjerno da ih precutujemo sebi?

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

117

Petak, 19. Januar 2007

Ako se odlucis kritikovati, kritikuj onoga kakav je ali u lice a ne iza ledja, to je ogovaranje ili potvora u zavisnosti od toga da li je tacno to sto pricas ili ne. Trece nema. A da bi izbjegao ovo, fino se udari po obrazu pa kod Muftije: Profesore, kod Vas na univerzitetu se radi ovako i ovako. Ukoliko mi ne vjerujete pitajte jos nekoga. Ja Vam ovo pricam zato sto mislim dobro ovom univerzitetu, a vi provjerite.

Ukoliko te zbog ovoga neko bude istjerao, ja cu ti placati skolarinu na Oksforu ako hoces! Ali istinu pricaj u oci, NE iza ledja.

Drugo, efendija, oni od tebe ne otimaju pare, nego im ih ti dajes drage volje, na noge im ih doneses i das. Ja ne kazem da je Internacionalni univerzitet savrsen, nenadmasiv, nedostizan drugima…Ali kazem da je u mnogome bolji od drugih jer ima ekstra kadar, ekstra uslove, i nudi sirok izbor studentima i postigao je za pet godina ono sto drugi nece postignuti za deset, a i to cudo cemo vidjet pa se uvjerit.

Moj ti je savjet, ono sto te boli ako ti je tesko usmeno, ti napisi pa pismeno daj Muftiji i rastereti se a njegovo je kako ce postupit. To je tvoje pravo kao studenta koje ti je dato potpisivanjem ugovora o saradnji sa Univerzitetom. To je cist nijet. A ne dolje sutis a ovdje raspalis.

Muhammed_Alim

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

118

Petak, 19. Januar 2007

Posle ovoga sto je izneseno na PM, vidi se kolko je naivno ono „idi pa im kazi u lice“. Ma daaaaj. o|

iskkljucuje se svaka opcija ogovaranja i potvaranja. Ovo su stvari koje su javne, i kojih su oni u vrhu svjesniji nego ja.

A na privatne poruke sam ti poslao to (iako prvobitno postirah ovdje), jer ne zelim da se slade oni koji zele nasem narodu zlo gledajuci ovo.

A ti avdo, postajes dosadan sa svojim sarkazmom.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

119

Petak, 19. Januar 2007

Ma, vrijeme ce pokazati svoje.Zasto da trosimo nerve i rijeci. Ipak, nisi u pravu po mom misljenju ali nemam namjeru da te ubjedjujem u suprotno. Nemam ni vremena. :)

Muhammed_Alim

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

120

Petak, 19. Januar 2007

Taman tako :) Po meni, jesam u pravu, po tebi nisam, vrijeme ce pokazat :) Ja se izvinjavam ako sam te nesto uvrijedio ili slicno, nije mi bila namjera. ;)

Social bookmarks