Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

21

Subota, 07. April 2007

Citirano

Orginalno od Phikret
Tutinac tamo pise da je televizija Universa na spisku televizija za dobijanje dozvole ali da dokumentacija nije potpuna. To znaci (verovatno) da ce dobiti sansu da dopune dokumentaciju.

......

Nigdje ja nisam video da pise da je Universa na spisku televizija za dobijanje dozvole. Bojim se da nisi u pravu. Sto se tice regionalnih frekfencija svi rokovi su prosli i objavljena je lista svih cija je dokumentacija prihvacena. Oni cija dokumentacija nije priihvacena (ni posle dodatnih rokova za koje pouzdano znam da su prosli) nisu na spisku i nisu uopste u konkurenciji za dobijanje regionalne frekfencije.

Evo ti dokument pa procitaj.

Tutinac je dodao ovaj fajl:
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

Muhammed_Alim

Zlatna sredina

(10)

• »Muhammed_Alim« je muško
  • »Muhammed_Alim« je autor ove teme

Datum registracije: 29.03.2004

• Poruku poslati

22

Nedjelja, 08. April 2007

Citirano

Bespotrebna televizija.Sta ce nama to ?Svi dobri voditelji su vec zauzeti Ko ce da nam vodi emisije?Il cete mozda samo da pustat filmove ko San televizija?

Bespotrebne su druge televizije, nema nijedna univerzitetska i obrazovna, vec jedna suljovisticka i jedna vasharisticka (da ne reknem j udeinstvo na kojoj dovode neke sihirbaze koji kao predvidjaju neke gluposti pa im se nash narod javlja da im rijesi probleme). A pazi sta kaze radiodifuzna agencija:

"ПРЕПОРУКA
радио и телевизијским станицама (емитерима), o уздржавању од емитовања одређених некатегоризованих програма

Савет препоручује радио и телевизијским станицама (емитерима), да не емитују програме засноване на прорицању судбине, тумачењу хороскопа и сличним садржајима који се не могу категорисати у предвиђену и законом нормирану делатност. Будући да постоје основане индиције да се ова врста програма заснива на злоупотреби лаковерности гледалаца и на одређеној врсти финансијске злоупотребе настале због необавештености гледалаца (што је регулисано чланом 68, став 6 Закона о радиодифузији), Савет препоручује емитерима да ову врсту програма избаце из програмске схеме."

Kako su dobri voditelji zauzeti? Koliko voditelja medju tim zauzetim su po struci voditelji a koliko njih je po struci skroz nesto lijevo sto nema veze za zurnalistikom? Vecina. Ako ti oni koji po struci nisu zurnalisti mogu bit dobri kako bi ti tek onda oni koji su skolovani zurnalisti trebali bit dobri? E posto na IUNP ima fakultet za zurnalistiku, i svake godine izadje po jedna generacija voditelja, i medju tim desetinama, pa i stotinama skolovanih zurnalista, sigurno ce se nac milion puta bolji od onih koji su na ovim trenutnim TELJEvizijama.
„Moguce“ upita „Nemoguce“: Gdje zivis? Rece: U snovima nesposobnih.

Roneldinho

Zlatna sredina

(10)

• »Roneldinho« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

23

Nedjelja, 08. April 2007

Ada znam da ce i to da se izjalovi brate moj.Bice dobra prvih meseci i posle ce da upadne u sivilo ko sve druge televizije na ovim prostorima.
I naci siguran stari trag,
biti andjeo i biti vrag..
DA MOGU...

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

24

Nedjelja, 08. April 2007

Sta radis to? Gledas nam u dlan? :))
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Mono

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 19.03.2007

Lokacija: https://www.facebook.com/profile.php?id=100000235183433&sk=info

• Poruku poslati

25

Ponedjeljak, 10. Decembar 2007

TV Universa priprema kompletan program

Autor Radio StoPlus

četvrtak, 06 decembar 2007

NOVI PAZAR– Savet Republičke Radiodifuzne agencije izdao je dozvolu za lokalno emitovanje programa televiziji “Universa” iz Novog Pazara. Iz televizije “ Universa” je saopšteno da će ovaj medij omogućiti izvođenje nastavne prakse studentima sa Internacionalnog univerziteta u Novom Pazaru sa studijskih grupa žurnalistike, pozorišta i filmske umetnosti, što „predstavlja osnovu za stvaranje kvalitetnog kadra, odnosno, profesionalnih i obrazovanih ljudi koji će činiti personalnu strukturu zaposlenih“.

U saopštenju se navodi da se „Universa“ opredelila za celokupni program, što podrazumeva emitovanje informativnog,filmskog, dečijeg, obrazovnog, ekonomskog, sportskog i zabavnog programa.

Početak > MC za medije > Mediji o medijima

IZDATA DOZVOLA TV „UNIVERSA“

Izvor: Blic - Srbija, 10.12.2007; Strana: 8

NOVI PAZAR

Savet RRA izdao je dozvolu za lokalno emitovanje programa televiziji „Universa“ iz Novog Pazara. Iz televizije „Universa“ saopšteno je da će taj medij omogućiti izvođenje prakse studentima sa Internacionalnog univerziteta u Novom Pazaru. „Universa“ će emitovati informativni, filmski, dečji, obrazovni, ekonomski, sportski i zabavni program.

http://www.mediacenter.org.yu/code/navig…6&eventId=38522

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

26

Utorak, 11. Decembar 2007

Hoće li moći ta televizija da se gleda preko kablovske?
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

27

Subota, 29. Mart 2008

Procitah u "Sandzak Danasu" da ce TV Universa poceti s radom u ponedeljak (31. marta 2008.).

Interesuje me da li je to istina i da li cemo je videti u Tutinu (preko kablovske) i od kad ?
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

28

Nedjelja, 30. Mart 2008

Ako mene pitas, ne znam, na bolovanju sam trenutno. :O
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

• »informatic_boy« je muško

Datum registracije: 29.06.2008

• Poruku poslati

29

Petak, 15. August 2008

Pa gde nam je ta toliko cuvena Universa? Onolika prica i da ce ici i na satelitu i ne znam ti sta....2 meseca eksperimentalnog emitovnaja svelo se na sliku TV UNIVERSA i preuzimanje programa radio kanala Universa....Posle toga ej nestala kako je i došla....

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

30

Nedjelja, 17. August 2008

Mislim da je nepotrebna trenutno. Imamo dve televizije, koje rade koliko toliko, dok smo nekad imali samo jednu koja je i ona sama slabo radila.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

31

Petak, 10. April 2009

Bese konacno otpocela. I dalje je eksperimentalni program, ali ima vijesti...za pocetak. Sema je pripremljena samo da se razradi. Bice...bice...osjecam to:)

• »Sultan Bosniack« je muško

Datum registracije: 31.01.2009

• Poruku poslati

32

Srijeda, 22. April 2009

Pomenul neko da televizija Universa ima najjaču opremu u Srbiji poslije Fox-a. To što još nije počela je zbog toga što se radi natome da kada počne bude profesionalnaq televizija... A neko reče pezpotrebna televizija... Kakve sve nebuloze možeš čut... xx(
Sandžački sajt bez cenzure...

http://sandzakpress.net/

• Poruku poslati

33

Četvrtak, 23. April 2009

Ako ako neka počne što više to bolje,imaćemo šta da gledamo,pre svega muzika je odlična!!!! I vesti su dobre,treba razraditi šemu ja ne znam kad su vesti,samo naletim ponekad,na primer neka budu na svakih sat tačno u 13,14 h.. ili slično.
Stvarno se vidi da je oprerma dosta dobra. Vidi se po slici,samo Fox može da se uhvati antenski onako dobro. Ostali kanali pogotovu Avala pa to je sramota što je nacionalna televizija kako loš signal ne samo kod mene,ne znam ima li neko dobar signal na Avali - užas.

Samo neka nastave ovim tempom,one najave za vesti su urađene profesionalno, samo na primer bih voleo da je sve u tonu na primer onaj plavi znak Universa neka i vesti budu plave,samo ono scrveno neka je plavo ...
Voleo bih da vidim neku dobru seriju (američku ne špansku) i filmove dobre,ukoliko finansije to budu dozvoljavale.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

34

Četvrtak, 23. April 2009

Evo ja imam predlog. Mucke, Prijatelje ili Princ sa Bel era. Odlicne stare serije, mislim da ni finansije nisu po tom pitanju problem, nasao bi se sponzor :D
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

eki

Učenik

(10)

Datum registracije: 22.04.2009

• Poruku poslati

35

Četvrtak, 23. April 2009

Kada će TV Univerza početi da emituje program preko SBB kablovske mreže,dali zna neko?
Inače mislim da će to biti jedina pravo kvalitetna televizija sa našeg podneblja,pa im želim sve najbolje u daljem radu i da u skoro počnu emitovati i preko satelita,jer ima dosta naših i van koji su željni informacija iz Sandžaka. (o)

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

• Poruku poslati

36

Četvrtak, 23. April 2009

Ja ne bih nikog da hvalimo unaprijed.

Nek se dokazu.

Skupa je hvala. :O

• Poruku poslati

37

Četvrtak, 23. April 2009

Pa po meni su se već dokazali čim ne emituju grand onda će biti super.
Evo još malo predloga za serije
Simpsons, Saut Park, Čuvari plaže, Smolvil...
Znate li vi da ni sponzori ne bi pokrili te pare koje su potrebne za serije, jedino da ih skinu sa rapida pa da ih emituju "na crno".
Dodajem jedan tekst koji govori o tome kakao su skupa ta prava - tiče se Radio televizije Vojvodine!!!

Građanski list:
Zašto TV Vojvodine nema dobar filmski program?

Jedan film, blokbaster, koji bi privukao pažnju gledalaca, košta između 50.000 i 100.000 evra, dok televizijska serija sa 150 epizoda, u kojoj glume neki od poznatih holivudskih glumaca, a koja je stara pet godina, košta 5.000 evra po epizodi. Izračunajte samo koliko nam treba serija i filmova da bi naši gledaoci bili zadovoljni programom. Postoje paketi, ali u tom paketu moramo kupiti i film koji je lošiji da bismo dobili neki bolji film, dakle, to je dosta kompleksno pitanje i za njegovo rešenje treba dosta para i strpljenja. Nadam se da će za dve godine RTV, što se tiče dobrih filmova i serija, postići viši nivo.

E. MARJANOV

• Poruku poslati

38

Srijeda, 07. Oktobar 2009

Danas je konačno TV UNIVERSA počela sa emitovanjem ostalog programskog sardžaja(do sada je to samo bila muzika, sa povremenim flash vestima).
Najavljene su dobre serije:
POD SUNCEM SEN TROPEA
MOJA PORODICA
ODELJENJE ZA UBISTVA
NOVI PROFESIONALCI
Program za decu:
PINGVINI OSVETNICI
Dokumentarni:
Dnevnik velikih mačaka

u19H emitovane prve Vijesti iz studija sa novinarkom. Studio je zaista lepo odrađen, i imaju i idiota, 2 profesionalne kamere u studiju...
Večeras u prime terminu ide film Porota!

Sve pohvale sa moje strane. Samo ovako nastavite!
informatic_boy je dodao/la ovu sliku:
  • universa_film (2).JPG

Datum registracije: 12.03.2008

• Poruku poslati

39

website of the year :) :D

a webstream za cijenjenu dijasporu ? :D
feminismus existiert nur, um hässliche frauen in die gesellschaft zu integrieren

• Poruku poslati

40

Evo kako izgleda studio...

Sajt treba da proradi uskoro a na njemu ce biti stream za dijasporu...(valjda) :)
informatic_boy je dodao/la ovu sliku:
  • universa_vesti (2) copy.jpg

Social bookmarks