Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »annonimus« je muško
  • »annonimus« je autor ove teme

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

1

Nedjelja, 16. August 2009

Usain Bolt 9.58

Covek Munja bi bio moj komentar (o) (o) (o)
" Bilen alemlere rahmettir "

rime

Zlatna sredina

(10)

• »rime« je muško

Datum registracije: 22.10.2007

• Poruku poslati

2

Nedjelja, 16. August 2009

Novi svjetski rekord
Usain Bolt trčao 9.58!

Jamajčanin Usain Bolt novi je svjetski prvak, ali je i nosilac novog svjetskog rekorda. U Pekingu na Olimpijskim igrama je trčao 9.69, ali je u Berlinu ostvario vrijeme 9.58!

Cijelu godinu se čekao dvoboj dva najbrža sprintera na svijetu, Usaina Bolta i Amerikanca Tysona Gayja, no od početka utrke je Bolt vodio, čak i na samom startu, što je bila njegova najveća boljka u posljednje vrijeme.

Ovaj put je Bolt imao jedan od najboljih starteva, a što je još važnije, bio je od prvog metra u prednosti u odnosu na Gayja i Powella. Samo ovaj put, dakako, Bolt nije stiskao kočnicu, već je do kraja utrke išao punom snagom, a na cilju se pokazalo fantastično vrijeme 9.58!

Tačno prije godinu dana je Bolt na Olimpijskim igrama trčao 9.69, ali očito su njegove granice neslućene, pa je pitanje koliko još puno može spustiti i danas postavljeno najbolje svjetsko vrijeme u "kraljevskoj disciplini".

Gay je trčao sjajnih 9.71, samo dvije stotinke slabije od dosadašnjeg svjetskog rekorda, ali je to bilo dovoljno samo za srebrnu medalju. To je, dakako, i najbolje vrijeme koje je ikada jedan Amerikanac ostvario. Treći je, pak, bio Asafa Powell s vremenom 9.84.

Recimo i to da su finalisti imali malu pomoć vjetra (0.9 m/s).

SP u atletici, 100 metara:

1. Usain Bolt (Jam) 9.58

2. Tyson Gay (SAD) 9.71

3. Asafa Powell (Jam) 9.84

4. Daniel Bailey (Ant) 9.93

5. Richard Thompson (Tri) 9.93

6. Dwain Chambers (VB) 10.00

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

3

Ponedjeljak, 17. August 2009

Stvarno fantasticno, mada sam navijao za Gaya.

Kod Bolta sam imao osecaj da jos brze moze.

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

4

Citirano

Orginalno od PaZaRaC
Kod Bolta sam imao osecaj da jos brze moze.

Ja mislim da bi on mogao istrcat, nekih 9.46/45

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

5

Pa sta je ovo, nije valjda da ljudi sada bolje hodaju i trce nego pre 10 godina... :)) :))

Svaka mu cast... Odusevljen sam...
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

6

... al moram jos da napomenem da sam bio malo razocaran kad sam vido kako se zove, ja do sad sve mislio da mu je ime Husein i da je neki nas :D

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

7

Utorak, 18. August 2009

Postoje neke osobe koje su prosto rodjene za nesto.Ono sto je Felps u plivanju,to je Usain Bolt u atletici,covek koji je pokazao da ljudsko telo i um uvek mogu vise i to mnogo vise.
Njemu je tek 22 godine,a u cetvrtak je trka na 200m.
Steta sto i u tij trci nece ucestvovati Gay koji je odustao zbog povrede.
Ima tu i sujete jer bi ga Bolt verovatno jos vise ostavio nego u trci na 100 m ali je Gay definitivno povredjen i odlozio je operaciju zbog ovog Svetskog Prvenstva.

I ja mislim da Bolt moze vise,tj brze ali ne bas mnogo,ovo je ipak bio njgeov najbolji start trke,bolji i od onog na OI u Pekingu,a on je tu najslabili.Znaci sa odlicnim startom,tu je negde do 9.50 ali ne i ispod.

Mada,i pre 20 godina se pricalo kako niko ne moze ispod 10 sekundi pa vidimo sta se sad desava...

Sve cestitke Usainu Boltu,iskreno se nadam da ce u trci na 200 m jos jednom zadiviti svet i pokazati zasto je atletika "kraljica sportova"
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

8

Četvrtak, 20. August 2009

Upravo je konacno dokazo da on inace nije ni bio predvidjen za ovaj svet ...

19.19 !!!!!! na 200m !!!!!! 8o 8o 8o 8o 8o :klanja: :klanja: :klanja: :klanja: (o) (o) (o) (o) (o)

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

9

Četvrtak, 20. August 2009

Svak cast (o) (o) (o)

19.19 to mu dodje nekih 10.4-m u 1-joj sekundi, brz je kao Ferrari :D

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

10

Subota, 22. August 2009

Usain Bolt je veceras kompletirao sjajan nastup na SP u Berlinu jer je i u stafeti 4*100m osvojio zlatnu medalju,ali nisu uspeli da obore svetski rekord koji su postavili prosle godine u Pekingu.
Usein Bolt je dokazao da epizoda iz Pekinga nije bila slucajna i samo Bog zna koji su njegovi krajnji dometi...

Sve cestitke na rezultatima i na tome sto je Atletiku vratio u zizu javnosti,odavno se o atletici nije pricalo ovoliko... (o) (o) (o)
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Social bookmarks