Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

abfang

Učenik

(10)

• »abfang« je zabranjen
  • »abfang« je autor ove teme

Datum registracije: 23.06.2006

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 30. Oktobar 2006

Uspesan covek...

.... po vasem misljenju mora posedovati koje kvalitete?

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

2

Utorak, 31. Oktobar 2006

Je l' mislish konkretno ili generalno?
Da li treba da se odgovori na pitanje na kojim sve poljima chovek treba biti uspeshan da bi se moglo reci da je uspeshan, ili da se fokusiramo na to koje kvalitete treba da ima da bi bio uspeshan na odredjenom polju (npr. na poslu)?

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

3

Srijeda, 01. Novembar 2006

Citirano

Orginalno od Sting Lady
Da li treba da se odgovori na pitanje na kojim sve poljima chovek treba biti uspeshan da bi se moglo reci da je uspeshan, ili da se fokusiramo na to koje kvalitete treba da ima da bi bio uspeshan na odredjenom polju (npr. na poslu)?

Definitivno, je potreban sklop puno, da kazem faktora, odnosno, kako ti rece uspeh na vise polja, da bi se covek najpre osecao da je uspesan, odnosno da bi ga sredina smatrala uspesnim.
Nemora da znaci samo uspeh na poslovnom planu, koji je vidljiv spoljasnjoj sredini, vec je tu i naravno porodica, i puno nekakavih stvarcica, koje se bas i ne vide spolja, a koje trebaju biti na svome mestu.
Siguran sam da ima puno uspesnih ljudi, i nadam se da ce ih biti sve vise, jer uspeh u ovim vremenima kakva su danasnja, je stvarno nesvakidasnja stvar.
Cini mi se da je puno teze biti uspesan danas i u nasoj sredini, nego sto je to bilo ranije.
Ne treba smetnuti da je nasa sredina jedna od onih koja sigurno ne prasta uspeh... :P
Veliki pozdrav Sting Lady

Vox

Početnik

(10)

• »Vox« je zabranjen

Datum registracije: 10.10.2006

• Poruku poslati

4

svaki čovjek koji ima takvaluka je vec po sebi uspjesan a ako hoce da bude jos uspjesniji morao bi sticati jos i znanje koje je u skladu sa takvalukom i prirodom koju posjeduje

eh... samo insan ne bi trebo sam o sebi da sudi vec da to prepusti mudrim

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

Datum registracije: 21.02.2006

• Poruku poslati

5

Uspesan covek je za mene onaj koji radi ono sto voli, ide svojim putem bez obzira sta drugi o tome misle. Ako neko radi nesto sto ne voli, a pri tome je uspesan, mislim, da takav covek za sebe licno nije uspeo u zivotu jer ipak ispunjava tudje zelje, a ne svoje.
Ne bi mogla precizno reci koje kvalitete bi trebao posedovati, jer je svaki covek drugaciji, ali ipak mnogo njih uspe, recimo da bi se opredelila da je prvo potreban razum, a po mom misljenju potrebno je i srce.
Rodjena si sa krilima. Zasto zelis da puzis kroz zivot?

abfang

Učenik

(10)

• »abfang« je zabranjen

• Poruku poslati

6

Citirano

Orginalno od Sting Lady

Hvala na pitanje SL. Trebalo je mozda bolje da objasnim.
Evo posto se javljam iz biblioteke nemam jos puno vremena, jednostavno cu reci.

Koje osobine su potrebne coveku da bi bio uspesan?
Po meni uvazavanje i postovanje ljudi je kljuc uspeha. Misljenja sam da ko imam puno prijatelja taj ce biti uspesan. To je tako bilo jos od davnina i sve do danas ostalo.
Pisacu kad insAllah budem imao vise vremena o ovome.

Chonbey

Zlatna sredina

(10)

• »Chonbey« je muško

Datum registracije: 10.03.2004

• Poruku poslati

7

Uspesan covek je, hmmmm, manje-vise utopija. Neka vrsta idealne slike koja ne postoji. Zivot je neka vrsta igre u kojoj dobijes 2 negativna poena ako uradis nesto lose, 1 negativan poen ako si mogao da uradis nesto dobro, a nisi, a za svako dobro delo dobijes 0 poena. Zakljucak je: ne mozes pobediti, jedino sto mozes je da drzis skor koliko-toliko podnosljivo negativan :)
Solve it. Solve it quickly, right or wrong. If you solve it wrong, it will come back and slap you in the face, and then you can solve it right

siemprae

Zlatna sredina

(10)

• »siemprae« je žensko

Datum registracije: 24.08.2006

• Poruku poslati

8

Uspesan covek u sadasnjem drustvu mora da :

-ima jake veze
-gazi preko 'mrtvih'
-radi samo ono sto mu kazu
-bude sto bolja 'shlihtara'...time je uspeh veci
-ne daj Boze da ima svoje misljenje...to je nedopustivo
-ima karakter koji sve ovo moze da omoguci
... :D

U nekom normalnom drustvu stvar je malo drugacija...uspesan covek je onaj koji :

-radi ono sto voli i to radi dobro
-je voljen i podrzavan od svoje porodice (obratno takodje)
-postovan od drugih ljudi/prijatelja (i obratno)
-skroman i svestan svojih i mogucnosti drugih ljudi
...

Ovo je, naravno, samo moje misljenje... :)
...ne mozesh izgovoriti toliko mudrosti u zivotu koliko mozesh precutati gluposti...

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

9

Citirano

Orginalno od Karakterna
a po mom misljenju potrebno je i srce .

Da od kamena,dobar glumac,manipulator,narcisoidan i jos dosta tih stvarcica.......bljak
" Bilen alemlere rahmettir "

Dragulj

Učenik

(10)

• »Dragulj« je žensko

Datum registracije: 29.09.2004

• Poruku poslati

10

Petak, 24. Novembar 2006

selam

kad procitah naslov teme setih se odjednom na mnogo nekakih stvari...:),nego najprvo sto mi pade na pamet bi razgovor sa jednom koleginicom od prije par dana :)

polagali smo ispit zaedno i jer nas je bilo puno studenata profesor nas podijelijo u dvije grupe,i dok smo cekali nas red...poceli smo da razgovaramo ..
ona je inace cura koja je dosla iz egipta ovde da studira medicinu...jer je nosila hidzab odma sam znala da je muslimanka tako da nas razgovor je krenuo u tom smeru :)...pricali smo o slijedzenju sunneta Muhammeda a.s. u Evropi koliko je to moguce i kako je najlakse steci Allahovo dz.s. zadovoljstvo ..
kad se vec priblizilo vrijeme da udzemo u salu,pitala sam je jel se spremila za ispit znajuci da je to bas tezak ispit,znate sta mi je rekla?:
-Draga moja sestro,ja sam svoje studiranje svatila kao dzihad,kao borbu na Allahovom putu,ja sam svoje studiranje,ucenje,svatila kao pravo slijedzenje sunneta naseg Pejgambera i zelja i cilj mi je da budem medzu prvim studentima na medicinskom fakultetu u Becu!!!!,jer Allah dz.s i nas Poslanik vole prvake!!!...a ustvari pogledajmo istoriju islama nas Pejgamber je poceo graditi ummet bas sa prvacima,prvo koga je pozivao u islam to su bili prvaci,Ebu Bekr jedan od najuglednijih ljudi Mekke,Alija r.a. jedan od najintilegentnijih mladica i red prvih ashaba koji su bili prvi ko u trgoviji,ko u junastvu kao i raznim drugim oblastima.

kako ne bih duzila,jer gorenavedeni pr govori puno,biti uspesan danas,mislim da znaci upravo to,biti PRVAK,biti prvak u slijedzenju sunneta naseg pejgambera!!

Budimo prvaci!:)
Vjecna i vrijedna ljubav se moze zadobiti samo ako se probudi spram necim sto je vjecno i trajno,a to su dusa i intelektualno moralni kvaliteti!

abfang

Učenik

(10)

• »abfang« je zabranjen

• Poruku poslati

11

Nedjelja, 04. Februar 2007

Vazno je biti dobar strucnjak i ..... imati protivnike, ne mislim na neprijatelje ali nekog sa kime se nadmetati-konkurenicija uvek izvlaci iz nas najvise, setite se tehnickih dostignuca rusa i amerikanaca za vreme hladnog rata - za sve sto su postigli glavni pogon tj strah je bio da drugi nisu bolji ! Ako pogledate u svom okruzenju svaki uspesan covek ima otvoren sukob sa nekim ....

abfang

Učenik

(10)

• »abfang« je zabranjen

• Poruku poslati

12

Petak, 09. Februar 2007

Marljivo ucenje/ rad je najbolja garancija za uspeh...
Fer i dobra odnos prema saradnicima i onda kad si intelekutalno na visem nivou, velicina uspesnog je sto i tad pokazuje postovanje i respekt prema drugome- ovde mislim pre svega odnos sefa prema radniku.
Kratko receno, ko od raje( obicnih radinika) dobije podrsku, pozitivan feedback taj je, po meni uspeo.

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

13

Utorak, 13. Februar 2007

Uspesan covek,po meni,je svaki onaj ko ume da prakticno primeni verske prinicipe,tj. na njima izgradi svoj karakter i ponasanje.
Siroka je tema,ali ovo je jedna(mozda i najvaznija?)od definicija i shvatanja uspesnog coveka,bar meni.
Moze covek da ima relativno jak karakter,a da se ne pridrzava toliko,ali to nije to.Fali mu "karika". :O
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

14

Nedjelja, 04. Mart 2007

Citirano

Orginalno od interesantno
Uspesan covek,po meni,je svaki onaj ko ume da prakticno primeni verske prinicipe,tj. na njima izgradi svoj karakter i ponasanje.

Odusevila si me pravo hadzinice. Ja bih samo dodao da je uspesan covek onaj koji nikad opravdanje za svoj neuspeh nema. Jer ako u svojoj svesti ne iskuljucujes mogucnost sebe bilo kako da opravdas a ti ces onda uvek naci izgovor da odustanes od svojih namera i to pokusati nekako da opravdas. Ne postoji opravdanje za nista!
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

demoiselle

Zlatna sredina

(10)

• »demoiselle« je žensko

Datum registracije: 09.12.2006

• Poruku poslati

15

Nedjelja, 04. Mart 2007

Citirano

Orginalno od Abfangjäger
Ja bih samo dodao da je uspesan covek onaj koji nikad opravdanje za svoj neuspeh nema. Jer ako u svojoj svesti ne iskuljucujes mogucnost sebe bilo kako da opravdas a ti ces onda uvek naci izgovor da odustanes od svojih namera i to pokusati nekako da opravdas. Ne postoji opravdanje za nista!

Sve bi to bilo divno da covek nije kompleksno, jako kompleksno bice. Macku o rep sve ono sto su izmislili kratki prirucnici iz psihologije tipa 'sve sto se hoce , to se i moze' i 'ako nesto dovoljno zelis, to ce se i ostvraiti'. Nekad se ne desi ono sto zelimo iako smo ulozili puno truda. Nekad ne uspemo iako smo se veoma trudili. Nije sve u nasim rukama. Ali, istina je, covek treba da se trudi, daa ulaze u sebe, da uci dok je ziv. "veruj u Boga, ali prvo vezi svoju kamilu".
Sa druge strane, kad dodje do neuspeha i posle velikog truda, ne kazem da covek mora da nalazi sebi opravdanje, ali mora da prihvati trenutno stanje i da se nada boljem. I u cemu je uostalom uspeh? I jos bitnije da li ce taj uspeh njega stvarno uciniti srecnim? I zar, ako tezimo tome da za nas kaze neko da smo uspesni, to nije tastina?
Na kraju krajeva, svakom svoje...
U danasnje vreme uspeh je ostati normalan.

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

Datum registracije: 21.02.2006

• Poruku poslati

16

Nedjelja, 04. Mart 2007

Citirano

Orginalno od demoiselle
Nekad se ne desi ono sto zelimo iako smo ulozili puno truda. Nekad ne uspemo iako smo se veoma trudili. Nije sve u nasim rukama.
Sa druge strane, kad dodje do neuspeha i posle velikog truda, ne kazem da covek mora da nalazi sebi opravdanje, ali mora da prihvati trenutno stanje i da se nada boljem.

A nekad ulozimo puno truda pa se zavrsi i bolje nego sto smo ocekivali. Ako bi gledali na to da necemo uspeti cak i kad se trudimo, onda niko ne bi pokusavao nista. Osobina uspesnog coveka je takodje i sigurnost u sebe. Znam da kada se pokazem kao takva mnogo bolje prolazim.
demoiselle, izvini sto ovako pitam, ali citajuci sad neke tvoje komentare dobila sam utisak kao da ti se nesto lose dogodilo ovih dana. Posto su na ovom forumu mnogi potencialni uspesni ljudi, pa i ti, rekla bih, da je vrlina potencialnih ljudi da brzo prodju kroz krizu. :)
Rodjena si sa krilima. Zasto zelis da puzis kroz zivot?

demoiselle

Zlatna sredina

(10)

• »demoiselle« je žensko

Datum registracije: 09.12.2006

• Poruku poslati

17

Ponedjeljak, 05. Mart 2007

Citirano

Orginalno od Karakterna

demoiselle, izvini sto ovako pitam, ali citajuci sad neke tvoje komentare dobila sam utisak kao da ti se nesto lose dogodilo ovih dana. Posto su na ovom forumu mnogi potencialni uspesni ljudi, pa i ti, rekla bih, da je vrlina potencialnih ljudi da brzo prodju kroz krizu. :)

hehe, zar se vidi toliko? ;)
ma salim se, nista se nije dogodilo lose, hvala Bogu, samo me tako nervira etiketiranje i klasifikovanje tipa "ovako je i ne moze drugacije". Zivot nema pravila. Ipak, moja mama kaze 'svaki trud se isplati' i ja joj verujem...kad-tad ;)
A i znas ono, mozemo mi razglabat do sutra, treba i ovako i onako, ali zivot je nesto sasvim drugo.
hvala. :D

Optimus

Zlatna sredina

(10)

• »Optimus« je muško

Datum registracije: 17.04.2007

• Poruku poslati

18

Nedjelja, 27. Maj 2007

Jednom prilikom sam sedeo u jednom kafiću za stolom pored jednog profesora i (s` obzirom da je covek bio prilicno bucan) čuo sam ga kako, između ostalog, kaže: "...uspešan/srećan je onaj čovek koji se bavi onim što voli i koji je u braku sa ženom koju voli".

........... mislim da je čovek 100% u pravu!!!

Nemoj ništa silom, uzmi veći čekić!

Social bookmarks