Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Vancouver

Početnik

(10)

• »Vancouver« je zabranjen
  • »Vancouver« je autor ove teme

Datum registracije: 05.03.2007

• Poruku poslati

1

Nedjelja, 15. April 2007

Uspesne/skolovane zene

Ocigledno je da sve vise zena je danas reseno da zavrsi visoke skole. Mnoge od njih ne upsiju samo fakultet da bi se lakse i sto bolje udale, mada i toga ima, vec su uspesne u studiranju.

Rezultat svega toga je da imamo mnogo uspesnih,pametnih,sposobnih zena posveceni karijeri,koje su odluchne u nameri da brinu,potpuno same, o sebi,porodici, a neretko i o muskarcu kojeg vole!

Dragi momci, kako se vi snalazite u duelu (citaj vezi) sa jednom ovakvom zenom 21-og veka?

Smeta li vam njena uspesnost, plasite li se pametnih zena?
Plasite li se da u takvoj vezi mozete izgubiti svoju tradicionalnu nadmoc ?
Da li sa takvom zenom znaci da cete u ocima svojih bliznjih biti tretirani kao nesposoban muskarac?
Je li sramota za Sandzakliju (Novopazarca) da ga zena izdrzava ili da u najmanju ruku ima uspesniju karijeru od njegove?

Sta vi cure kazete na ovo?

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

2

Nedjelja, 15. April 2007

Pre svega bih rekla da treba ziveti za sebe i gledati kako tebi odgovara nego se obazirati sta ce okolina reci. Meni je licno drago da osoba pored mene ima volje da se obrazuje i da je na nekom nivou. Ne znam zbog cega bi se trebali muskarci plasiti ako mu je zena uspesna i skolovana. U tome vidim samo dobro po zajednicki zivot. Oboje mogu raditi i biti u drustvu na dobrom nivou. Hvala Bogu pa su druga vremena i pruza nam se dosta prilika da postanemo uspesni u profesionalnom zivotu. Ja sam za obrazovanje, jer danas ti samo to moze pomoci da dodjes na dobrom mestu. Dosla su vremena kada je skola jako bitna.

Drugo, svako treba traziti partnera prema sebi. Dakle, "muskarac" koji je fakultetski obrazovan ce sigurno traziti prema sebi curu koja je na takvom putu. I oba nemaju razloga za ljubomoru!

[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

3

Nedjelja, 15. April 2007

Citirano

Orginalno od Vancouver
Ocigledno je da sve vise zena je danas reseno da zavrsi visoke skole.

Očigledno je i da je sve više muškarca rešeno da završi visoke škole.

Citirano

Mnoge od njih ne upsiju samo fakultet da bi se lakse i sto bolje udale, mada i toga ima, vec su uspesne u studiranju.

Zamislite, i među muškarcima čak ima i onih koji su uspješni u studiranju. Kakvo fascinantno otkriće!

Citirano

Rezultat svega toga je da imamo mnogo uspesnih, pametnih, sposobnih zena posveceni karijeri, koje su odluchne u nameri da brinu,potpuno same, o sebi, porodici, a neretko i o muskarcu kojeg vole!

Zamislite! To postoji! Oooo, kakvo čudo!

Citirano

Dragi momci, kako se vi snalazite u duelu (citaj vezi) sa jednom ovakvom zenom 21-og veka?

Poistovećivanje veze sa duelom blago rečeno je idiotski.

Citirano

Smeta li vam njena uspesnost, plasite li se pametnih zena?
Plasite li se da u takvoj vezi mozete izgubiti svoju tradicionalnu nadmoc ?

Drage djevojke, smeta li vam uspjeh muškaraca, plašite li se pametnih muškaraca? Plasite li se da u takvoj vezi možete izgubiti svoju tradicionalnu nadmoć?

Citirano

Da li sa takvom zenom znaci da cete u ocima svojih bliznjih biti tretirani kao nesposoban muskarac?
Je li sramota za Sandzakliju (Novopazarca) da ga zena izdrzava ili da u najmanju ruku ima uspesniju karijeru od njegove?

Ako budete sa pametnim muškarcem, da li to znači da ćete u očima svojih bližnjih biti tretirani kao nesposobna žena?
Je li sramota za ženu da je muž izdržava ili da u najmanju ruku ima uspješniju karijeru od njene?

Šta su žene a šta muškarci? Ljudi, životinje ili nešto treće? Da li žene imaju ruke, noge i oči? Da li među ženama ima onih koje se rađaju sa rogovima? Da li žene jedu malu djecu za doručak? Da li žene peru zube svako jutro ili samo povremeno? Da li se žene znoje, pljuju i ponekad brišu nos? O čemu mi ovdje zapravo razgovaramo?
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

4

Nedjelja, 15. April 2007

Znatel onu pricu o kadiji i zeni? Kaze covjek kadiji: Rece mi zena da ti donesem cup masla, al ja reko ne valja poslusat zenu." A kadija mu kaze: "Pa, kad je zena pametna, treba je poslusat."
Ma, ljudi, to su dokon price, sa fakultetom ili bez fakulteta, ona je glavna!!!!!!!!!!!!!!!!! ;(
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

5

Ponedjeljak, 16. April 2007

Definitivno postoje muskarci kojima smeta da mu je zena obrazovana i sposobna, vjerovali ili ne,cak ni to sto je i sam obrazovan mu ne znaci puno. Nekim nasim muskarcima asocijacija na obrazovanu i sposobnu zenu je asocijacija na "netraganje" muza, nedovoljno postovanje, previse zenine samostalnosti i nezavisnosti od njega u ekonomskom pogledu, plus mogucnost da mu se odupre drugacijim misljenjem i sl.

Meni je to, naravno, sve smijesno i mislim da su ti i takvi muskarci umno ograniceni i da im vlastita skola ne pomaze pa im i zenina smeta.Na zalost, takvih muskaraca je mnogo kod nas.No, na zeni je da se bori.

Uostalom, obrazovanoj i sposobnoj zeni takav muskarac i ne treba, pa joj je moj savjet da ga se stoprije rijesi ako ga vec ima a ako nema,neka pazi da ga ne "zavrze". :O
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 16.02.2007

• Poruku poslati

6

Zapad propade zbog takvih takozvanih "skolovanih zena".
Na fakultetima ima tamo vise zena nego muskaraca.
Hoce da zavrse fakultet i zavrse tamo oko 30 godine.
Hoce karijeru, zasta su se dzabe skolovale.

A karijera i djeca idu tesko, tako da se kod takvih zena tesko nac jedno ili vise djece. Ta djeca se vecinom vaspituju kroz trece(vrtici tv parkovi), posto zena nema vremena.

Onda bez djece tesko odrzavat sistem drzave nema ko radit placat poreze, penzije, i tako dovode stranci koji naravno imaju dosta djece i koji ce radit. I posle se zale sto stranci zauzese zapad.

Ipak svaka cast takvim zenama treba radit na poslu brinut se za djecu spremat kuci za jelo cistit kucu itd.

Zasto tolika muka da zavrse fakultete kad i tako vecina zena kuci vladaju i bez diploma :D

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

7

Zbog cega ima vecina broj zena mala stopala ?

Dabi mogle da stoje blizu uz sudoperu :]

8

Ada pa kako ne razumijete?
Mi hajemo da ucimo, vazda. Sa 30 pa cak i sa 50 i 60godina, ako dozivimo. Jer kad naucimo moremo bolje da se svadjamo sa vama muskarcima, cini nam se posle smo pametnije. Ih jeste i vi, ne date nam ni to malo zadovoljstva.

A za decu se svakat ima vremena i za vreme ucenja. Ko je havijezan umece sve to da iskombinuje.

Mi se skolujemo da bi pravile karijeru i stekle dobar glas kod kuce i u kuci velite? Pa ako vi to tako razumijete, onda je tako al' nas ipak pustite da se skolujemo ;)
I smijte se slobodno. Smijeh je zdrav.

P.S. 39. Sreca te danas ima i masina za pranje sudja. :D
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

siyah kalem

Zlatna sredina

(10)

• »siyah kalem« je muško

Datum registracije: 10.04.2007

• Poruku poslati

9

"Uci u ime Gospodara koji sve stvara..."

Koliko se meni cini ovaj,svima nama dobro poznati ajet se ne odnosi samo na muskarce, vec predstavlja jedan univerzalni poziv svima koji su obdareni razumom.
Drage moje dame samo naprijed sa skolovanjem i emancipacijom ali ne zaboravite nasu uzvisenu Vjeru i moral koji ona od Vas zahtijeva,da bi bile dobre majke i uzorne supruge.

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

10

Citirano

Orginalno od siyah kalem
"Uci u ime Gospodara koji sve stvara..."

Koliko se meni cini ovaj,svima nama dobro poznati ajet se ne odnosi samo na muskarce, vec predstavlja jedan univerzalni poziv svima koji su obdareni razumom.
Drage moje dame samo naprijed sa skolovanjem i emancipacijom ali ne zaboravite nasu uzvisenu Vjeru i moral koji ona od Vas zahtijeva,da bi bile dobre majke i uzorne supruge.

I treba da se skoluju. Ali znanje se ne stice samo na fakultetu. Albert Einstein je bio los dzak al je ipak bio pametan.

Ipak nije po vjeri da se devojke ne udaju nego sa 30 godina jos uvek idu u skolu. Dobro kaludzerke se uopste ne udaju :)

11

O SmokyP, projse toga. Svoj ti poso.

Svako se zeni i udaje kad mu je sudjeno. Neko s 15, neko sa 30, a neko i sa 45, a kaludjerice, ko sto ti rece, nikako. Ima pojedinacnih slucajeva gde neke zene zarad karijere malo zapostave porodicu, al hvala Allahu mnogo je vise ovih drugih koje uspevaju da usklade karijeru i porodicu. Nemoj nas sve u isti kos.
Nisu ni muskarci svi uzorni i primerni. Nemoj da o tome pocinjemo.

Hajde da se se svi skolujemo u svim pozitivnim pogledima, da jedni druge pomazemo i dopunjavamo, a ne da se medjusobno sputavamo. Dobar savet iskren prijatelj daje. Hajde da budemo iskreni prijatelji.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

• Poruku poslati

12

Sto bi nas zarobili u 4 zida sa sudoperom i masinom. :D

Zeznuli ste se... :D

saf

Učenik

(10)

Datum registracije: 18.12.2006

• Poruku poslati

13

zasto sudopera kad ima masina za sudove.

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

14

Nemam ništa protiv toga da me neko zarobi u četiri zida, ali da ta četiri zida obuhvataju cijeli svijet.
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

15

Nemozemo terat zene da se skoluju il da se ne skoluju.
Al mozemo birat zene koje cemo zenit :)

A zena sto je starija sve veci je riziko da se dijete rodi sa nekim problemom. Prirodno je granica 40 godina posle tesko da zena moze dobit dijete.

Kod nas to i nije neki problem al na zapad jeste.

Uh dosta izdrza da budem ozbiljan :D

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

• Poruku poslati

16

@saf: A najbolje bi bilo ti sa njom da upravljas,je li? Posto zene su po vama za tehniku glupe. :D

@zuti cvijet: Na balkonu mozes gledati na svijet... Tacno! :D

17

Nedavno citah o nekom istrazivanju da muskarci posle 35 godine naglo gube sluh, slabi im koncentracija i imuni sistem pa stoga postaju agresivniji, nezadovoljniji i istresaju svoj gnev na svojim zenama koje sve manje vremena za njih imaju...hehe to ja izmisljam! :D

Nego, bogami Smoky, ko zenjen nisi pohitaj za svaki slucaj i dobro otvori oci kad budes birao. Za sta nam ih je Allah dao no da gledamo, a glavetinu da njom sta mislimo. No, opet ces nac i ozenit samo onu koja ti je sudjena. I moj ti je amanet skoluj je, al jok sam na fakultetu, a vala jok ni s kahve na kahvu, no onako uopsteno, a jope sveobuhvatno.

Mislim i brak je naka vrsta skole. Familija isto, a tek deca da ne pricam. Nekad nije moranje ni znavat da citas, uci te zivot.

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

18

Citirano

Orginalno od pink

Nego, bogami Smoky, ko zenjen nisi pohitaj za svaki slucaj i dobro otvori oci kad budes birao.

Pink ozenjen sam ne nabacuj mi se :D

19

Citirano

Orginalno od SmokyP

Pink ozenjen sam ne nabacuj mi se :D

He he he eh svasta covek rekne i ostane ziv!

Udata sam. :D

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

20

Baš sam pre nekoliko dana razmišljala da postavim ovu istu,ama istu temu!(Al' nažalost ja ne mogu da postavljam temeee!!!Jer imam opomenu X( o| )...

Hele nejse,ja sam htela tu temu postavit' iz obrnutih razloga,jer sam nekako poslednjih godina bila svedok "diskriminisanja" žena-devojaka,upravo iz tog razloga što su bile uspešne,školovane,kultivisane mlade ŽENSKE osobe.
Diskriminisane u smislu da su ih čak muškarci i "odbacivali" uslovno rečeno, usled nemoći da ih skontaju i predosećanja da sutra u vezi (braku) ,ne bi mogli podneti činjenicu da ta njihova devojka(žena) ima veći stepen obrazovanja,nauke i znanja od njih samih.
Da li je muškarcima toliko teško da pored sebe imaju uspešnu ženu(čija se uspešnost nikako ne kosi ni sa kojim načelima,pogotovu ne islamskim,jer su naime ovi primeri koje ja poznajem bili iz života mnogobrojnih vernica)?

Svako ima pravo na svoj život,pa samim tim i na proširivanje svojih vidika,ne znam kako može biti loše otrgnuti se iz mraka jednoumlja i proviriti u svet nauke i znanja,umetnosti i kulture...a i kulinarstva,domaćinstva(niko ne beži od toga ,i nikako ne smatram da je to vid tlačenja žene,jedna svestrano razvijena žena i to svakako mora poznavati-između svega ostalog).

Jedino je pitanje da li VI muškarci možete izaći na kraj sa uspešnijom ženom od VAS,da li vam to smeta,i da li smatrate da bi žena po toj osnovi trebala da bude inferiornija od muškaraca? :rolleyes:

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks