Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Roneldinho

Zlatna sredina

(10)

• »Roneldinho« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

21

Ponedjeljak, 16. April 2007

JA vise volim obrazovene,uspesne zene..Ako je zena uspesnija od mene u poslu koji obavlja,to mi nikad ne bi smetalo,naprotiv ,bilo bi mi drago.
Medjutim,ne bi mi bilo svejedno da budem finansijski zavistan od zene,to ne bih mogao da podnesem . Mora ipak da se zna ko je GLAVA porodice..

PS :Zucky,ne znam u kom smislu mislis "Dal mozemo da izadjemo na kraj",al sta god da mislis mislim da bih mog'o da izadjem na kraj sa vecinom zena..:)
I naci siguran stari trag,
biti andjeo i biti vrag..
DA MOGU...

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

Datum registracije: 21.02.2006

• Poruku poslati

22

Ponedjeljak, 16. April 2007

Uspesnost i skolovanost ne moraju bas uvek biti povezane, ako nista drugo bar sam to shvatila u zadnjih godinu dana. Hocu da budem skolovana, hocu da budem i uspesna iz najveceg razloga sto to ispunjava mene. Volim biti u toku, znati sta se dogadja na podrucju kulture, pogledati dnevnik ili procitati vesti svaki dan. I nekako u svemu tome trazim srodnu dusu, odnosno nekog ko ce me podrzavati u onome sto radim. Ako jednog dana budem osetila da ne mogu postici sve: odgajati decu, raditi na poslu i imati jos poneku aktivnost osim domacinstva, onda cu se odricati nekim stvarima dok ne dodjem do kombinacije koja bi mi odgovarala, npr. umesto 8 pokusat cu raditi 4 sata dnevno. Nikad nisam bila od onih koja mora raditi po svaku cenu, ali ako bi bila "full time" domacica, onda bih sigurno imala puno aktivnosti, kao sto su rad u dobrotvorne svrhe i slicne stvari. Znam da nikad ne bi mogla samo po kuci namiriti, pustiti decu na ulicu i gledati serije.
Muskarac, pa mogla bih preziveti da imam vecu platu od njega i da sam uspesnija od njega, samo ne bih mogla ziveti sa nekim ko bi ziveo na moj racun, znaci da on lezi kuci, a ja na da radim na poslu i jos domacica. Ipak, mnogo bi bilo bolje, da je uspesniji od mene, jer njegov neuspeh bi mogo posledicno dovesti do njegove nesigurnosti, a to dalje do nesporazuma itd.
Rodjena si sa krilima. Zasto zelis da puzis kroz zivot?

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 16.02.2007

• Poruku poslati

23

Utorak, 17. April 2007

Citirano

Orginalno od zucky_85
Jedino je pitanje da li VI muškarci možete izaći na kraj sa uspešnijom ženom od VAS,da li vam to smeta,i da li smatrate da bi žena po toj osnovi trebala da bude inferiornija od muškaraca? :rolleyes:

Jedno pitanje: Dali zenama smeta da vode cio zivot muskarca za ruku? Ili vise vole da muskarac njih vodi?

24

Utorak, 17. April 2007

Vise volim da mene muz vodi za ruku. Mislim da nije strasno, ako imam oci otvorene za slucaj da njemu nekad nesto umakne.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

25

Utorak, 17. April 2007

Citirano

Orginalno od SmokyP

Citirano

Orginalno od zucky_85
Jedino je pitanje da li VI muškarci možete izaći na kraj sa uspešnijom ženom od VAS,da li vam to smeta,i da li smatrate da bi žena po toj osnovi trebala da bude inferiornija od muškaraca? :rolleyes:

Jedno pitanje: Dali zenama smeta da vode cio zivot muskarca za ruku? Ili vise vole da muskarac njih vodi?

Ne mora niko nikoga za ruku da vodi,nek' idu rame uz rame-jednaki;)

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

26

Utorak, 17. April 2007

Citirano

Orginalno od zucky_85

Citirano

Orginalno od SmokyP

Citirano

Orginalno od zucky_85

Ne mora niko nikoga za ruku da vodi,nek' idu rame uz rame-jednaki;)

Aha to lijepo zvuci u teoriji samo u praksi izgleda drugacije.

Dali postoji drzava sa dva predsednika? Postoji al tamo se vodi rat. U drzavi gde je mir i red uvek ima jedan predsednik i onda podpredsednik. Naravno ima i drzava gde je zena predsednik :)

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

• Poruku poslati

27

Utorak, 17. April 2007

EEE,ali brak nije institucija poput države,u državi su suprotstavljeni mnogi prljavi i kvarni interesi,a brak je ljubavno gnijezdo u kojem jednakost između supružnika po pitanju "šetanja rame uz rame" treba da bude vrlo zastupljena.
Nemoj me pogrešno shvatiti,ja ne zaboravljam da je žena jedan stepenik niže od muškarca,ali taj stepenik se ne ogleda u tome,već u hrabrosti i odvažnosti,ratovanju,borbenosti...

Đe bi ti SmokiP ček'o da te žena brani i bije se za tebe ;)
E u tom smislu trebaš biti taj koji će je "voditi za ruku" ;)

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

28

Utorak, 17. April 2007

Citirano

Orginalno od zucky_85

EEE,ali brak nije institucija poput države,u državi su suprotstavljeni mnogi prljavi i kvarni interesi,a brak je ljubavno gnijezdo u kojem jednakost između supružnika po pitanju "šetanja rame uz rame" treba da bude vrlo zastupljena.

Brak cini familiju, puno familija cini drzavu.
A braku kao nema interesa? Kad budes u braku pricacemo kasnije ;)

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

• Poruku poslati

29

Utorak, 17. April 2007

Dobroooo,ja ipak nešto verujem da je sve "ružičasto",
ti kao oženjen valjda imaš više iskustva,ali i dalje stojim pri mišljenju o onoj jednakosti;)
Pozz!

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

30

Utorak, 17. April 2007

Citirano

Orginalno od zucky_85

Treba, ali nije...vidjeces. :O
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

31

Utorak, 17. April 2007

Mislim da oboje treba da budu na slicnoj ili istoj "frekvenciji",slicnih osobina(po mogucnosti vise vrlina,nego mana),kako bi manje bili jedno drugom iskusenje.
Normalno da ce muskarac doci u iskusenje,ako pored sebe ima jacu i uspesniju zenu.Svako od nas ima svog sejtana,koji mu ne da da bude "iznad"drugih po bilo cemu,a da se ne umisli.
Sto se tice uskladjivanja karijere i porodicnog zivota,u smislu vaspitavanja dece i ostalih porodicnih obaveza,zena sebe treba doobro da proceni,pa onda prema tome planira i postavi prioritete. :)
Pre svega sam za razgovor,a posle razgovora,za dogovor izmedju muza i zene.
Znam da je lakse teoretisati,ali je moguce,u dosta slucajeva, i ostvariti mnogo toga.
Samo iskrena zelja,razumevanje i trud.
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

Muhammed_Alim

Zlatna sredina

(10)

• »Muhammed_Alim« je muško

Datum registracije: 29.03.2004

• Poruku poslati

32

Utorak, 17. April 2007

Ako zena ima znanje koje joj povecava bogobojaznost i skromnost, svakako da bi jedan musliman trebao da zeli takvu zenu pored sebe. Ali ako joj znanje povecava obijest, oholost i tvrdoglavost, Allahu se treba utjecati od takve zene.

U tome i jeste svrha onog "uci, u ime Gospodara tvojeg Koji stvara."

Znaci radi Allaha, a ne radi toga da odbija naredjenje muza ako joj vec naredi nesto sto joj nije logicno ali ni haram. Naravno da je OSNOVA da se savjetuju i tome slicno, ali kad vec dodje do odlucivanja, a stavovi im nisu usaglaseni, zna se ko se mora poslusati.

Mada, ja licno, vise volim da imam zenu koja je pametna i razborita (ta pamet i razboritost se ne stice samo u skoli kao instituciji, vec kroz cijeli zivot i vaspitanje) nego onu koja to nije, jer cemo se lakse sporazumet. Moramo biti na istim intelektualnim talasnim duzinama i visinama :)

Porodica je jedna mini-drzava, gdje mora da bude jedan glavni, muskarac, i jedan zamjenik :) to sto u drzavi ima kvarnih stvari i interesa, to je problem drzave, ali u osnovi - drzava sluzi za uspostavljanje reda i mira i blagostanja i napretka u svakom pogledu, kao i porodica. Znaci treba razlikovati osnovnu namjenu necega od skretanja sa te osnove u stranputicu. Tog skretanja ima i u losem - neislamskom braku i u losoj -neislamskoj drzavi. Najveci problem jeste oholost, ego, taj kip prokleti u srcu covjekovom. On je uvijek na putu sretnom braku. I treba zapamtiti da je za srecu u braku glavna stvar: TRAZITI SEBI MAHANE A DRUGOM OPRAVDANJA! ta osobina mora da bude prisutna na obje strane.

Ko hoce dobar brak, sa ucugornom zenom, takav je ili nevjerovatna budala, ili nevjerovatni genije koji tako nesto moze ostvariti :)

PS: Znate li sta je sabur? To vam da cijeli zivot prolivate znoj i ulazete trud da usrecite zenu, i ona vam poslije 20 godina, usljed neke manje svadje, kaze: "Sta si ti to ikad ucineo za mene X( ?", a da joj ne skinete glavu sa ramena :)

„Moguce“ upita „Nemoguce“: Gdje zivis? Rece: U snovima nesposobnih.

33

Utorak, 17. April 2007

Auuu .....Alime polako brate ti nas pokla sve ! :D
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

34

Utorak, 17. April 2007

Kako bi rekao nas narod "Dva pijetla u jedan kokosar ne mogu" Salim se. Naravno, brak i odnosi u porodici moraju biti zasnovani na medjusobnom postovanju i uvazavanju bez obzira da li je zena skolovana ili nije. Prije svega, treba postovat licnost zene kao zene. Nakon toga dolazi postovanje znanja ne bitno ko je njegov nosilac, bilo da je zena ili muskarac. Ne treba praviti razike u skolovanju na toj osnovi. Naravno, nuzno je poznavati prioritete djelovanja i skolovanja. Npr, zena se vise usmjeriti na studije ginekologije i drugih oblasti gdje svojim prakticnim radom moze pomoci sestrama muslimankama.
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

siemprae

Zlatna sredina

(10)

• »siemprae« je žensko

Datum registracije: 24.08.2006

• Poruku poslati

35

Srijeda, 18. April 2007

Citirano

Orginalno od Jastreb
Prije svega, treba postovat licnost zene kao zene. Nakon toga dolazi postovanje znanja ne bitno ko je njegov nosilac, bilo da je zena ili muskarac.

Nakon toga proradi sujeta kod muskarca ako je zena skolovanija od njega...to je nesto sto se desi kad-tad i muskarac ce se, opravdano ili ne, osetiti inferiornim. To opet moze da izrodi druge probleme. Uopste nisam za varijantu takvih brakova. Najbolje je da se i muz i zena nalaze na bar pribliznom intelektualnom nivou ili da on bude za nijansu skolovaniji, ali ne previse.
...ne mozesh izgovoriti toliko mudrosti u zivotu koliko mozesh precutati gluposti...

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

36

Srijeda, 18. April 2007

Secam se jednom kad je jedan fakultetski obrazovan mladic ozenio jednu devojku sa sela koja je bila postena iz postene familije. Bio zgodan, vernik.

Sutra dan su sve devojke po pazaru o tome pricale. :D

aka EmirAljovic

Zlatna sredina

(10)

• »aka EmirAljovic« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

37

Srijeda, 18. April 2007

Jedan veoma, veoma iskusan profesor, dr nauka, nam je rekao da muskarac mora da bude uspesniji od zene, kako bi se osecao kao njen zastitnik, jer zena od coveka pre svega trazi zastitu, a i da sama zena zeli uspesnijeg muskarca od sebe, da bi se osecala kao sticenica. Jasno.
Podudarilo mi se misljenje sa njim.
P.S. Da se razumemo, ne mora odmah to da znaci da mora da ima vecu platu od njene :)
Boze, daj mi strpljenja, ali brzo. :D

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

38

Srijeda, 18. April 2007

Ma platu ne pominji. Zena ti je rodjena za likvidacioni postupak, manja ili visa plata, 1. ti se zna da joj sve predas, bila ona skolovana ili ne. To izgleda znaju sve zene da rade, ne zavisi od skolske spreme.
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

39

Četvrtak, 19. April 2007

Citirano

Orginalno od SmokyP
Secam se jednom kad je jedan fakultetski obrazovan mladic ozenio jednu devojku sa sela koja je bila postena iz postene familije. Bio zgodan, vernik.

Sutra dan su sve devojke po pazaru o tome pricale. :D

Ovo bi k'o ono :
"Dosta o meni , da ne preteram. Reci ti nesto o sebi. "

E to jeste! Nesto smo talentovane da trosimo pare :) pogotovu one koje same ne zaradimo hehe

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

40

Četvrtak, 19. April 2007

Citirano

Orginalno od pink
E to jeste! Nesto smo talentovane da trosimo pare :) pogotovu one koje same ne zaradimo hehe

Zato treba velika skola (skolovane, uspesne zene), treba izracunat koliko je jos muzu ostalo para koje mozete potrosit :D

Social bookmarks