Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

41

Četvrtak, 19. April 2007

Vala jok. Mi jednostavno trosimo dok sve ne potrosimo. Kad nema para onda nit trosimo nit racunamo. Zato ne moramo da znamo ni da citamo ni da racunamo, tako rec bRes skole smo skolovane za eliminaciju para.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

42

Četvrtak, 19. April 2007

Hvala Allahu da nesto radite bez greske :))
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

43

Četvrtak, 19. April 2007

Vi probajte da racunate bez greske.

No odaljismo se od teme. Ne smeta mi da su muskarci pametni i ne pada mi na pamet da uporedjujem pamet muskaraca i zena. Malo mi glupavo zvuci to. Svako je pametan za sebe i dobro je da je tako. Mislim da svako zasluzuje sansu da napreduje u pozitivnom smislu nezavisno od toga kom polu pripada.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

44

Petak, 20. April 2007

Pa, malo sale nije na odmet. A, slazem se sa tobom da svako ima pravo na individualno obrazovanje i napredovanje. Ono na sta bi trebalo obratiti pažnju, bar ja tako mislim, jeste da ono u čemu se muskarac ili zena usavrsavaju bude sto blize njihovoj prirodi i sposobnostima sa kojim ih je Allah stvorio.
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

yascool

Učenik

(10)

• »yascool« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

45

Petak, 20. April 2007

Zucki,zar ti ne rece jednom: "Ada nema,muskarac treba malo da je uspesniji od zene"... :)) :)) :)) :)) :))
Ko igra za raju i zanemaruje taktiku,zavrsice karijeru u nizerazrednom Vratniku!

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

46

Petak, 20. April 2007

Meni ova diskusija uopste jasna nije, jer po meni ovde je sve tako savrseno jasno! Izgleda da je umetnost u tome da muskarac sebi postavi pravo pitanje i pokusa da bude krajnje iskrene prema svojim osecanjima i da na, po meni, veoma jednostavno pitanje jedini razuman ili ti valjan odgovor i da - a to je, kad bi se on vise vrednim osecao da li u slucaju kad bi ga volela neka devojka, koja je "obicna nocna dezurna sestrica", frizerka... ili devojka koja je ili ce insAllah biti gospodja doktor, profesor nekog stranog jezika, inzenjerka...
Dajte momci nemoj da se zavaravamo. Naravno i to je sasvim prirodno da su obrazovane devojke deleko vise na cijeni.
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

47

Petak, 20. April 2007

Citirano

Orginalno od Abfangjäger
Dajte momci nemoj da se zavaravamo. Naravno i to je sasvim prirodno da su obrazovane devojke deleko vise na cijeni.

Tako im reci. Bok ti do! :D Neka to vec jednom shvate. Da je to samo dobra stvar i trebaju da "traze" takve cure...

[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

48

Petak, 20. April 2007

Da budem kratak i jasan!!!

Skolovana i .
" Bilen alemlere rahmettir "

inaa

Zlatna sredina

(10)

• »inaa« je žensko

Datum registracije: 30.07.2006

• Poruku poslati

49

Nedjelja, 22. April 2007

..mislim da je za djevojku/zenu u istoj mjeri vazno kao i za muskarca da se skolujee i postigne na tom polju ono sto ona zelii..naravnoo sada mislim da je vrlo vazno da studiramoo ne iz razloga da bi neko sad rekaoo „aa vidi ona studira“ vec zbog togaa sto nas interesuje i svidja nam se to sto ucimoo..i sto jednostavno zelimo da na tom polju budemoo uspjesnii..zasto da ne..uvijek mi je drago cutii ili pak upoznati neku uspjesnu/skolovanu zenuu..

..kao sto su rekle i ostale cure prije mene.. zena mozee (i treba) istovremeno da bude i skolovanaa a i domacicaa sve to moze fino da se iskombinujee..i vjerujem da bi svaki covjek trebao da bude ponosan na to da pored sebe ima zenu koja je i obrazovana a sa druge strane i domacica..a nikako da mu smeta ta kombinacijaa..ili pak „samo“ to sto je onaa skolovanaa..takve osobee ne razumijem niti cu ih ikada moci razumjetii..
..mjeri svoj uspjeh po tome cega si se sve trebao odreci da bi to ostvario..

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

50

Nedjelja, 22. April 2007

LJudi bas se pogodilo zadnjih dana u Turskoj se propagira jedna reklama koja u osnovi ima drugo znacenje ali se u reklami spominje.

Çocuk da yaparım kariyer de.

Sto ima za znacenje i diyete cu da rodim i karijeru cu da nastavim.

Znaci zene to mogu ako hoce i ja to podrzavam.

Ali nikako ne podrzavam samo skolovana nego kako ono neko rece i skolovana i domacica a ja bih jos i dodao i dobra majka.

Ako je samo jedan faktor od ova tri iskljucen onda nam od te snahe nema fajde.

Zato podrzavam devojke i zene koje ce biti i skolovane i domacice i dobre majke.

Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

51

Nedjelja, 22. April 2007

Potpuno se slazem sa juskos-om.
Sve to troje cini uspesnu zenu.
Karijera sama, je karijera.
Deca su deca.
Dobro odgojena deca su ponos dobre majke, a da bi ona bila dobro vaspitana i na hairli put izvedena onda ih majka mora rodit, vaspitat i naucit, a to moze samo ako je sama vaspitana i naucena.

Nekad su nase nane bile i nepismene, ali itekako naucene i mudre pa su nasi roditelji bili dobro vaspitani i izvedeni na pravi put.

Zivot je najvisa i najteza skola.

miki_cpp

Početnik

(10)

• »miki_cpp« je muško

Datum registracije: 10.11.2006

• Poruku poslati

52

Ponedjeljak, 23. April 2007

Naravno da treba iskoristiti (i boriti se za) to pravo na skolovanje, koje je zagarantovano Poveljom ujedinjenih nacija, bez obzira na rasu i pol.
Narocito treba da su pripadnice lepseg pola skolovane. A to je sve iz razloga da im skola olaksava zivot, kako na poslu tako u svim ostalim situacijama.

Posto vecinom je majka ta koja vaspitava decu, to je naravno bolje jer im usadjuje prave vrednosti, i moze ih pratiti i razumeti tokom celog njihovog odrastanja.

E javlja se sad na drugoj strani zelja za uspehom i karijerom. Tu se mora napraviti balans izmedju porodicnog i poslovnog zivota, inace ce se izgubiti na jednom, a cak i na oba polja.

Skoro sam gledao film kako dvoje skolovanih inteligentnih zbog svoje karijere nece da imaju decu, a njihov komsija obican radnik i njegova zena neskolovana domacica imaju 6 dece (takodje neskolovanih), e sad zamislite kakve ce biti naredne generacije

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

53

Citirano

Orginalno od yascool
Zucki,zar ti ne rece jednom: "Ada nema,muskarac treba malo da je uspesniji od zene"... :)) :)) :)) :)) :))

Vala ja rekoh i dalje sam za to-samo ne bih hajala da me vodi za ruku;)
Ne mora on biti školovan,al' mora biti ...kako bih rekla..."bastašan" :))

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

• Poruku poslati

54

Pink osobito shtovanje skidam kapu.

stavila si tacku na raspravu.

Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

sanjiva

Zlatna sredina

(10)

• »sanjiva« je žensko

Datum registracije: 17.03.2007

• Poruku poslati

55

Utorak, 12. Juni 2007

Mnogi muskarci se navodno plase uspjesnih zena samo ne znam zasto.

Ja srecom nemam tih problema..skolovana sam i jos se skolujem za vise , poslovna sam i imam svoj vlasstiti biznis..imam decka s kojim mi je super.

Ja imam dva fakulteta , svoj biznis , dva stana i kucu itd. , on je zavrsio samo srednju skolu , radi kao nocni cuvar ali to nam nimalo ne smeta i veza nam je super...

Nikada nam nije bila prepreka niti manje ugodno to sto sam ja uspjesnija i skolovanija....jer nema on ili ja vec sve sto nas dvoje imamo je nase :D
Ljepota zene mora se vidjeti u njezinim ocima, jer to je ulaz u njezino srce - mjesto gdje stanuje ljubav.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

56

Srijeda, 13. Juni 2007

Citirano

Orginalno od sanjiva
...Ja srecom nemam tih problema..skolovana sam i jos se skolujem za vise , poslovna sam i imam svoj vlasstiti biznis..imam decka s kojim mi je super.

Ja imam dva fakulteta , svoj biznis , dva stana i kucu itd.

Sad mi je jasno zbog čega si sanjiva, ali i dalje ne mogu da odgonetnem što plačeš...
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

57

Četvrtak, 14. Juni 2007

Uspesne zene su one koje sa lakocom zavrse skolu, time povecaju bericet porodice i kad im bude vakat i sudjeno, osnuju svoju porodicu i izvedu svoju decu na posten put.

Ja se iskreno nadam da cu sve ovo da uspem.
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

sanjiva

Zlatna sredina

(10)

• »sanjiva« je žensko

Datum registracije: 17.03.2007

• Poruku poslati

58

Četvrtak, 14. Juni 2007

Citirano

Orginalno od sans

Sad mi je jasno zbog čega si sanjiva, ali i dalje ne mogu da odgonetnem što plačeš...

Mozda jednom i saznas zasto placem..a mozda i zasto sam sanjiva , jer radi toga sto si citirao nisam definitivno :]
Ljepota zene mora se vidjeti u njezinim ocima, jer to je ulaz u njezino srce - mjesto gdje stanuje ljubav.

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

59

Petak, 15. Juni 2007

ZENE EVO MENE UGLEDAJTE SE. NARAVNO SALIM SE NISAM JA TOLIKO NARCIS SAMO SE SALIM. UVEK SAM ZA TO DA ZENE BUDU USPESNE, SKOLOVANE, SA LEPIM POSLOM, UGLEDNE, JER NA TAKVE SE ZENE GLEDA SA POSEBNOM PAZNJOM I SVI IH POSTUJU.
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

60

Petak, 16. Oktobar 2009

Kako obrazovanje žene utiče na vezu

Ukoliko žena ima visoko obrazovanje, veće su šanse da ona i njen partner duže žive, pokazala je studija sprovedena u Švedskoj. Čovek čija partnerka ima osnovno ili srednje obrazovanje ima 25 odsto veći rizik da umre ranije nego ako je ona završila fakultet, navedeno je u studiji.

Obrazovana žena, prema tvrdnjama autora istraživanja, verovatno će bolje razumeti različite zdravstvene potrebe svoje porodice, preneo je BBC. Kada je reč o muškarcima, njihovi prihodi i društveni status su faktori koji utiču na životni vek njihove partnerke.

U studiji, objavljenoj u časopisu "Epidemiologija i zdravlje društva", učestvovalo je 1,5 miliona zaposlenih Šveđana starosti između 30 i 59 godina. Istraživači su koristili popis stanovništva u Švedskoj iz 1990. godine i podatke o uzrocima smrti, uključujući rak i srčane bolesti, do 2003. godine.

Oni su došli do zaključka da je za život muškaraca važnije obrazovanje i društveni status partnerke nego njegovo obrazovanje. Obrazovanje žene ima znatan uticaj i na njen životni vek. Žena sa srednjim stručnim obrazovanjem ima 53 odsto veći rizik da umre ranije od žene sa visokim obrazovanjem.

"Obrazovanje veliki značaj ostvaruje i kroz direktan uticaj na smrtnost, kao i indirektno preko posla i prihoda", smatraju autori studije, koji su naveli da obrazovanje ima i posredan uticaj na izbor partnera.

"Žene tradicionalno preuzimaju više odgovornosti za kuću od muškaraca, tako da obrazovanje žene može biti važnije za životni stil porodice, kao na primer za navike u ishrani, od obrazovanja muškarca", objašnjava šef istraživanja dr Robert Erikson.

Partneri visoko obrazovanih žena mogu imati i koristi od bolje zdravstvene nege koju one primaju. Profesor na britanskom Fakultetu javnog zdravlja Alan Marion Dejvis ističe da ova studija pokazuje koliko su obrazovanje, način života i dugoročno zdravlje usko povezani.

"Ukoliko smo ozbiljni u namerama da korenito unapredimo zdravlje nacije, moramo mnogo ulagati u kvalitet obrazovanja na svim nivoima", istakao je Dejvis.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Social bookmarks