Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko
  • »zuti cvijet« je autor ove teme

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

1

Utorak, 24. Oktobar 2006

Uspomene sa putovanja

Pišite u koje ste sve zemlje, u koje sve gradove putovali, šta ste sve obišli, vidjeli. Sjećate li se nekih anegdota sa tih putovanja? Kakve ste sve ljude upoznavali? Šta ste putujući naučili o sebi i drugima? Da li vas je neko putovanje, neka zemlja, grad, neki događaj ili poznanstvo promijenilo? Ako neko ima neku sliku sa tih putovanja, neka postavi, ali da uz to odgovori na neka od ovih pitanja, čisto da bi se tema razlikovala od one Slike naših ljudi iz cijelog svijeta.
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

Datum registracije: 25.07.2006

• Poruku poslati

2

Subota, 20. Januar 2007

Budva...

Maaah, nisam putovao u puno drzava, stoga ne bih puno da davim..
Ove godine sam bio sa shkolom u Budvu i mogu vam rec da su mi u hotelu obili sobu i maznuli mi 30 eu koje su bile ispod kreveta...SRECAA te sam poneo aparat i iPod sa sobom... :(

A sa tih 30 eu sam planiro da kupim znate kako lepu trenerku :( :( :(

No elem....

Istambul mi se isto MNOGOOOOOO svideo i mnogo bih voleo da odem tamo ponovo sad...za to mesto me veze jedan mnogo lep dogadjaj..
Naime, poshto sam tad imao 10-11 godina, a nisam znao turski, a ni engleski kako treba, poneo sam knjigu da chitam **Harry Potter and goblet of fire**.
Bilo je oko 2 sata posle ponoci, moja mama i tetka su sedele na krevetu i prichale o nekim tamo temama...ne secam se, a ja sam na podu sedeo i chitao knjigu. Stigao sam do najstrashnijeg dela u knjizi (ponovno uzdizanje Voldemorta, ko je procitao knjigu znace na shta mislim)...i odjednom je neko pozvonio na zwontze (zamislite...2h uveche...). Ja sam tako slatko poleteo u vazduh, nashao se na krevetu sa knjigom 40m udaljenom od mene i pocheo da plachem...Pomislio sam da je to Voldemort doshao da me uzme :P
Ispostavilo se da je to ustvari bio neki futo koji je zaboravio kljucheve od ulaznih vrati zgrade pa moli da udje ... :S :D

Pozz..
There I am, on the road again. There I am, up on the stage, there I go, playin' the star again, there I go, turn the page..

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

3

Subota, 20. Januar 2007

Putovala sam prilicno dosta (ali ne dovoljno :O ) i sa svih putovanja nosim lijepe utiske.

Sto se uspomena tice, to su obavezno fotografije, neke krpice, suvenircici...i paket uvijek svjezih sjecanja na te divne momente.

Iz Minhena sam dofurila punu putnicku torbu plisanih igracaka, iz Istanbula mahrame, iz Damaska mantil i haljine, iz Kaira sveske i knjige, iz Prilepa sahat, iz Sarajeva fildzane i dzezve, iz Zagreba opet knjige, iz Budimpeste, Sofije, Beca....samo slike i uspomene.

Zao mi je sto vecina tih stvari vise nije kod mene ali...ono iz glave barem ne moze niko da ti uzme. Hvala Bogu, memorija me jos dobro sluzi ;) :P
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

Datum registracije: 21.02.2006

• Poruku poslati

4

Subota, 30. Juni 2007

Meni je soba puna suvenira, a i negde po kutijama se moze naci sigurno jos ponesto. Neke suvenire sam ja kupila, neke su mi donjeli drugi sa svojih putovanja. Moram reci da su mi se u Zagrebu jako svideli kafici. Jedan od njih je i na slici. Taj dan sam krenula na drugaricin nagovor u Zagreb samo zato, da bi ona meni pokazala kako imaju oni dobre kafice tamo. Zanimljivo je to da bas u Zagrebu nisam kupila nista od suvenira, nosim samo uspomene i naravno slike. :)
Karakterna je dodao/la ovu sliku:
  • Khala.JPG
Rodjena si sa krilima. Zasto zelis da puzis kroz zivot?

Sem

Učenik

(10)

• »Sem« je žensko

Datum registracije: 15.06.2007

• Poruku poslati

5

Subota, 30. Juni 2007

Malo sam i ja putovala...bila sam u Hrvatskoj, Nemackoj, Francuskoj...
Berlin je ostavio velike impresije na mene,jako je lep grad...
ali ipak, cini mi se, da me nikad vise nista nece fascinirati kao sto je Pariz... :] stvarno je prelep...meni caroban i magican...uzivala sam...naravno imam brdo slika i sve to...ali kad god putujem,kupim neku sitnicu koju mogu uvek da nosim sa sobom...npr. u Parizu sam kupila privezak za kljuceve Ajfelovu kulu, i taj je privezak na mojoj torbi uvek...to mi je simpaticno...
..samo zivimo iz dana u dan..i svaki san, davno nestao je, izbrisan! Koga da pitam, ko ce mi dati odgovore? Reci bilo sta, osim da je moglo biti gore!

2211

Početnik

(10)

• »2211« je muško

Datum registracije: 13.06.2007

• Poruku poslati

6

Ponedjeljak, 02. Juli 2007

ekskurzija - Kairo

e ovako, idemo mi na hal-halili bazar, busevima - svi zajedno. i razrednik i vodić nam kažu da ćemo se razići i da svak može da razgleda bazar, ali samo u "turističkoj zoni" jer bazar je ogroman. tako da postoji jedan dio dje samo turisti dolaze sa busevima, malo razgledaju, kupe suvenira i odu...
ali ja, mlad i lud (glup) hoću da vidim pravi bazar i tako ti ja idem dublje i dublje u "džunglu" dok ne stignem do onog dijela dje ljudi u suknjama šetaju sa magarcima, lokalni dripci sjede na ulici i puše nargilu a jalijaši se motaju oko zgrada...
i tako ja u farmerkama i sa cvikama hodam kroz "sadr-city" a pored mene prolaze likovi iz 1001 noći...
shvatim da sam se izgubio ali neke glavne ulice ni na vidiku, i počinjem pitati ljude da li znaju gdje je sultan husejn mesdžid (to je orijentir na bazaru), a oni "hjhkšfdšpg",
počela me fatati panika,jebote kako izaći iz ove mega-kasabe, dje god da se okreneš sokak, kaldrma, zgrade od pečene gline... ali hodam dalje, pa skreni lijevo, pa desno, pa idi pravo ali džaba... postajem umoran i već razmišljam o tome da se nastanim ovdje i i uzmem za ženu ćeru nekog efendije...
kad iz vedra neba mi priđe jedan starac sa vrećom brašna na leđima i čovjek raspali engleski da sam se sjebo ko foka... nekako doguram do te džamije - i spasim živu glavu :D

didy

Zlatna sredina

(10)

• »didy« je žensko

Datum registracije: 21.10.2006

• Poruku poslati

7

Ponedjeljak, 02. Juli 2007

Ja bih rado prilozila slike, naravno, sa interneta jer nemam naviku da nosim fotoaparat sa sobom. Racunajte da sam se i ovako potrudila :)

P.S. ja ne umem da postriram vise od jedne slike :( Hoce li mi neko objasniti?
didy je dodao/la ovu sliku:
  • D-Leipzig.jpg
Po rubu duge hodati, na dlanu mraz zapupiti.
Sta jos o tebi dodati,
da te je lako prodati, al te je tesko kupiti.

2211

Početnik

(10)

• »2211« je muško

• Poruku poslati

8

Utorak, 03. Juli 2007

DALMACIJA - moj drugi dom

nakon što se završio drugi svjetski rat, moj dedo, novopečeni milicajac, odluči da napravi sebi vikendicu na moru... slučajno je naletio na malo misto zvano Trpanj (na pelješcu) i to zahvaljujući trajektu koji ih izbaci baš tamo...
tako da sam od malenih nogu zajedno sa tatom i mamo ljetovao upravo tu, a u jesen bi me tata odbacio, ostavio i otišao (valja držati brak na nogama)...
ljeti je Trpanj bio mala planeta - česi, srbi, mađari, njemci, zabrepčani, slovenci i naravno nezaobilazni Bosanci (ediiiiiiineee, izlazi iz vode :D )
u trpnju sam po prvi put počeo da se družim sa djevojčicama... na plaži. sječam se jedne zagrpčanke uvijek bi se vrtila oko nas dječaka i dosađivala, tako da sam joj jedno rekao "_ebem ti mater u...." a ona me zaljepila po obrazu da su me čak, kad je škola ponovo počela, u razredu svi upitkivali "šta ti je to crveno na licu"...
sječam se jednog Tončija, legenda prava, otac mu je bio najbogatiji "čovik" u selu a on bi prosio (bukvalno) na plaži tražeći koji dinar za videoigrice.
sječam se matee, kakav seljak, prebili smo ga 5 puta ali džaba, srao je i dalje ko iz liva..

ali najbolje je bilo kad bi me jeseni ostavili sa dedo i nanom. kao mali nikad nisam shvatio zašto me tata i mama ostavljaju tamo samog a oni se vraćaju u sarajevo (sada znam :D ). koliko god dalmacija bila lijepa ljeti, toliko je odvratna i gadna jeseni i zimi... vjetar, bura, valovi udaraju od stijene, kiša... a preostali mještani se igraju karata ili domina. kad dođe jesen svi se pokupe i pravac zagreb ili split tako da nema nikakvog društva za igranje. u školi ostaje samo jedan nastavnik a učionica ima 4 učenika. kino, kafići, restorani - sve zatvoreno. čak se i apoteka zatvara.
po tom vremenu ti kao djete moraš nekako ubit vrijeme... ali na svu sreću sam naletio na igora, bili smo nerazdvojivi - gađali smo šipcima kuću baba Kose, zajebavali teta zoru, baba maru, invalide i bogalje, bio je jedan koji nije mogao da priča a mi ga stalno upitkivali "kolko sati"... to su bila vremena :))

didy

Zlatna sredina

(10)

• »didy« je žensko

• Poruku poslati

9

Utorak, 03. Juli 2007

Ja i dalje nemam pricu, prilazem samo slike :)
  • hamburg.jpg
Sta jos o tebi dodati,

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

10

Srijeda, 04. Juli 2007

@2211 tako super dočaravaš putovanja da sam ,ovu priču o dalmaciji pogotovo, doživela k'o lično proživljenu :D

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

2211

Početnik

(10)

• »2211« je muško

• Poruku poslati

11

Srijeda, 04. Juli 2007

hvala lipa :D

ako te nešto posebno zanima u vezi ovih anegdota ili ako ti je nešto nejasno samo reci

2211

Početnik

(10)

• »2211« je muško

• Poruku poslati

12

Subota, 07. Juli 2007

U IZBJEGLIŠTVU - njemačka

uvijek kada krene ova vručina prisjetim se tih dana '92...
Napolju lijepo vrijeme a ja i amar se vrtimo po haustoru imitirajući stariju raju (tj. psujući jedan drugom mater :)) ). Stari ulazi u haustor sa komšijama: "kući odmah, mama te zove"... penjem se uz stepenište, ulazim u kuću i vidim mama pakuje malu tašnu, ubacuje četkice za zube, kaladont, sendviče, smoki i moj walkman... kontam sigurno idemo na vrelo bosne, ali ne - idemo u podrum, kažu na radiju javili da sarajevo gori.
ulazimo u podrum, tj. u onaj dio gdje je kućni savjet, žene sjede za stolom pričajući o svemu i svačemu... mi dječurlija sretni da sretnije ne može, igramo se picigena u čošku, zezancija, smijeh... ne sječam se tačno kada (dali nakon par minuta ili sati), ali uđoše i muškarci i to oni "punoljetni" sa puškama na ramenima. oni mlađi "puni sebe" ko da se spremaju za party: zelena beretka, cvike, cigara iza ušiju... oni stariji ko da su bankrotirali: sekiracija im se čita na licu - šta sa ženom i djetetom, kako stan, kuda...ja i mama smo samo sedmicu dana proveli u podrumu - ali sedmicu najfatalnijih - sarajevo je na MARGINI, sekundi, minuti, sati odlučuju hoće li gazi-husref-begova džamija biti "pretvorena" u parkiralište....
dok sarajevo i dalje gori i prkosito stoji ja sam već sa starom, rođakom i rodicom u njemačkoj kod amidže. krećemo polahko u prvu šetnju kroz Dusseldorf, razgledam zgrade i ulice... vidim kako je sve nekako tiho i sređeno, iako grad nimalo ne liči na sarajevo - na ulici nema puno ljudi, narod žuri, svak se bavi "svojim poslom" :D , nema raaaaje oko haustora, nigdje mangupa koji će te "zaustaviti", nema onih uobičajenih faca, onih edina, harisa, mirsada, fuada, senada, emira, amira... koji traže belaja sa svim i svakim...
već nakon par mjeseci njemački "jedem" ko tufahije 8), upozno sam i par jarana:
panajoti (grk), legenda, car, bili smo nerazdvojivi, išli smo zajedno u luna park i moljakali ljude da nam dadnu koji dinar da se još jednom provozamo... jednom smo naletili na starijeg njemačkog gospodina koji zamalo nije unesvjest pao kad je vidio šta radimo "pa vi stvarno niste.... pa ne mogu da vjerujem... a gdje su vaši roditelji, čuješ li ti.. gdje..." a panajoti mu samo lagano "hoćete li nam više dat tih pola marke ili ne",
onda serkan (turčin) - od njega sam naučio psovke na turskom npr. sikter lan (odjebi) ili anene sikim (bolje da ne prevodim :D ), bio je dobar fudbaler, stari mu je bio pravo strog... od aleksa (rumun) sam također naučio par psovki npr. futa mata (znate već šta)
bio je tu i bariš (isto turčin) izgledao je ko šveđanin najmanje, plava kosa i uplanulo lice...
zatim husejn (iranac) - on je jedini imao loptu, pa bi poslije škole išao pred balkon i derao se "moooomaaa, halamfjfjsjkaia" a njegova mama bi rekla "fjeojdfpdfofdjodfn" i švabo bi sve to posmatrao sa balkona i kontao u sebi "koji uhljup im dade azil da mi je znati..."

ps. prije par mjeseci mi se javio jaran iz njemačke i dao e-emailove cijele ekipe... uglavnom, čujemo se... stalno me pitaju kad će BiH u evropsku uniju pa da navratim vozom :D a ja njima šupljiram "evo samo što nije, još da potpišu protokol i... :)) "

zucky85 i didy - sad ste vi naredu...

didy

Zlatna sredina

(10)

• »didy« je žensko

• Poruku poslati

13

Subota, 07. Juli 2007

Nije da ja ne prihvatam izazov ali nisam tako dobar retoricar kao ti :) Evo recimo, moja poslednja poseta bila je poseta Sarajevu. Gradu koji je od svih do sad vidjenih ostavio najjaci utisak na mene...
  • Sarajevo_1.jpg
Sta jos o tebi dodati,

Social bookmarks