Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško
  • »PAUK_« je autor ove teme

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

1

Utorak, 28. Januar 2003

Ustavna povelja !

Pozdravljam sve prisutne.
Hteo bih da zapocnem temu vezanu za aktuelnu politicku scenu u Jugoslaviji.
Kao sto znate Srpski parlament je izglasao povelju koja nastoji da odrzi ovu nasu malu, skromnu vezu sa republikom Crnom Gorom.

Opsirnije...

www.b92.net
www.blic.co.yu
www.glas-javnosti.co.yu
www.danas.org

A ja se pitam, da li je posle svega sto se desilo u Srbiji i Crnoj Gori ipak moguc savez ovih dveju drzava?

Da li narodi na ovim prostorima ponovo mogu trajno prihvatiti naziv Jugosloven?

Onda, ukoliko ce savez doneti Jugoslaviji prijem u Savet Evrope, (i samim tim i mnogobrojne beneficije), a sa druge strane nije u interesu naroda, da li ga treba podrzati ?

P.S. Zamolio bih Administratora da otvori anketu na ovu temu.

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.11.2002

• Poruku poslati

2

Utorak, 28. Januar 2003

Nece se drzava zvati Jugoslavija, vec Srbija i Crna Gora.
Matija Beckovic je jednom sav taj cirkus dobro prokomentarisao rekavsi: "Dobro je, imali smo srece sto se drzava zove Srbija i Crna Gora, jer je moglo lako da se dogodi da se zove Srbija i Montenegro, pa bi nam pola naziva drzave bilo ispisano ciilicom, a pola latinicom....

• »Sestovoboy« je muško

Datum registracije: 05.11.2002

• Poruku poslati

3

Utorak, 28. Januar 2003

Eh!

Ipak je ovo samo jedno prelazno resenje i mislim da se ne treba mnogo zamlacivati time.
Mislim da je neminovno da cemo kad tad imati dve drzave. Srbiju i Crnu Goru!
A sto se Jugoslovena tice oni su davno izumrli.

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

• Poruku poslati

4

Utorak, 28. Januar 2003

Pa i ja mislim da ce ovo trajati kratko. Dobro je sto je bar ovo pitanje reseno. Da ova zemlja konacno izadje iz politicke "agonije" i da se konacno maknemo sa mtve tacke. Problem vojske je ostao sporan ali opet sve je bolje nego nista.

Hajde ziveli ! ! !

Bas me interesuje kako je prosao sastanak sa Labusom?
Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

5

Srijeda, 29. Januar 2003

E moj PAUK-e :D ne znas u shta si i sebe i nas sa ovom temom uvalio!
Od ovoga beze i politichari al sta ces! 8)
Shalim se naravno!
Tema jeste aktuelna i nadasve vrlo bitna mada ne verujem da mi mozemo bilo sta reshiti!

A i ja tipkam iz Narodne biblioteke u BGD-u pa se nadjakalo iza mene deset ljudi, cekaju red! hehe

Sve mi se vishe chini da je Batic u pravu kad kaze da je "sve ovo poradjanje" samo daj Boze da se rodi nesto normalno!

U svakom slucaju ja sam za ocuvanje zajednice i kako ti reche sve beneficije koje integrisanje u Evropu donosi, ma shta to znacilo.

DObra stara izreka kaze "Ko reskira, profitira" pa tako i mi treba da se ponasamo kada je u pitanju ulazak u evropske institucije!

Ovo prije svega mora da se reshi na nivou rpublika(ili kako se vec sad zovu) a nas ionako niko vise ne pita ko sto vidish!

Al biche dobro. Meni je veci problem sto je zatvoren Parlament! :D

Selam i pozdrav!
Sit Hungry Doesn't Believe

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

• Poruku poslati

6

Četvrtak, 30. Januar 2003

Samo sa nadom i uz nju :)

A sto se Parlamenta tice nebih brinuo da sam na tvom mestu. Nece on jos dugo ovako. Ja kad ti kazem :)
Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

7

Četvrtak, 06. Februar 2003

Gotovo!

Pa nek nam je hairli ova nova drzavna zajednica! Valjda ce bit bolje.

Od 1918. i Kraljevine SHS preko 1929. i Kraljevine Jugoslavije pa zatim nesretne SFRJ do jadne i vestacke SRJ i cuvenog zabljackog Ustava! (27. april 1992.), stigosmo i do ove nove zvane Srbija i Crna Gora !!!

Sta li je sledece...?

P.S. Ma nek se zove kako se zove samo da bude nekog haira!

Selam i pozdrav!
Sit Hungry Doesn't Believe

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

8

Četvrtak, 06. Februar 2003

REAGOVANJA U SVETU NA FORMIRANJE NOVE ZAJEDNICE SRBIJE I CRNE GORE

Brisel,Pariz,Rim, 06.februar 2003 -Sinoćnje proglašenje nove državne zajednice Srbije i Crne Gore pobudilo je izuzetnu medijsku pažnju u svetu. Mada su se zapadnoevropski mediji trudili da izmisle što atraktivnije naslove, na kraju se manje-više sve svelo na isto: "Sahranjena Jugoslavija", "Stvorena labava unija", "Zajednička država oročena na tri godine", "Posle 74 godine nestala Jugoslavija"...

detaljnije
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Social bookmarks