Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »enigmatic81« je muško
  • »enigmatic81« je autor ove teme

Datum registracije: 06.10.2003

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 03. Juni 2004

Uticaj Masonerije?

Drago mi je da razgovaramo i iznosimo misljenja o svim politickim,ekonomskim itd. dogadjajima, ali me cudi da malo ko( i ako vidim da ima dosta poznavaoca politike,ekonomije,istorije itd)pominje za mene jednu od najvaznijih organizacija koja bar sto se mene tice ima jedan od najvecih uticaja na sve ove svetske tokove politiku,revolucije,ekonomiju,nauku.. itd. Pa me zanima koliko ste upuceni u delovanje masonerije i sta mislite koliki uticaj ona ima na dogadjaje u svetu i kod nas..odnosno koliko je zastupljena u svemu ovome po vasem misljenju..i da li je to i koliko pozitivno ili negativno itd Mada ja mislim da znam odgovore bice mi drago da cujem sve koji tako misle i ne misle. Pomenucu samo da ima dokaza a i prica da su mnogi svetski a i nasi politicari,pisci,umetnici itd bili masoni,naravno i mnogi koji su i danas na vlsti u nasoj i skoro svim zemljama sveta.Takodje da Masoni imaju "loze" odnosno mesta u kojima se sastaju itd.Praticu vase tekstove i bice mi drago da cujem sto vise misljenja,pitanja zato sto mislim da se radi o vazoj temi i koja mozda ima odgovore na sve ovo o cemu pricamo,Hvala.

Ibnul_Qajjim

Zlatna sredina

(10)

• »Ibnul_Qajjim« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

2

Ponedjeljak, 28. Mart 2005

Esselamu alejkum

Sve sto te interesuje o masonima ces naci na stranisi Haruna yahye :

www.globalfreemasonry.com

Razbija!

• »Ibn_Izzet« je muško

Datum registracije: 18.10.2004

• Poruku poslati

3

Utorak, 29. Mart 2005

Zanimljiva tema, ja temeljito poznajem tu organizaciju, koja, slažem se, pokrila je svijet: ekonomski, vojno, politički, medijski.... a to sve s jednim razlogom, što je islamski svijet u krilu žido-masonerije uspavan kao novorođenče. Ne bih naširoko, nego dovoljan je ovaj primjer: Prije nekoliko desetina godina direktno iz Izraela, došao je zahtjev (ne molba!?) u Pentagon: ''Da isporučite topove od 150 mm i granate za odbranu Izraela.'' Odgovir je uslijedio: ''nemamo te topove, ali imamo 90mm i njh ćemo vam isporučiti.'' Međutim, iz Izraela ponovo zahtjev:
''Da nam se isporuče granate za te topove /naveden tačan broj, ne sjećam se, radi se o nekoliko stotina/, koje se nalaze u magacinu na Hawajima.'' Ovaj koji je bio glavni i odgovorni u Pentagonu za naoružanje, kaže: ''Zaista, nisam ni znao da uopće ima ikakav megacin na Hawajima, pa sam poslao ekipu koja je provjerila i našla taj magacin i bilo je tačno onoliko granata kako je navedeno u zahtjevu iz Izraela. Šta reći nego: NO COMENT!?)))
I pored navedenih izvora o masoneriji, preporučujem:
''Protokoli Sionskih ''mudraca''.

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško

Datum registracije: 01.11.2002

• Poruku poslati

4

Srijeda, 30. Mart 2005

Selam,

Nesumnjivo je da su masonske mreze u svijetu jedna velika snaga koja kontrolira dosta velik kapital i veoma jake medije ali sto bi rekao rahmetli predsjednik Alija Izetbegovic;
“Do sada smo govorlili o stetama i porazima koji su nam nanijeli drugi. Vrijeme je da pocnemo govoriti o stetama i porazima koje nanosimo sami sebi. To ce biti pocetak nase zrelosti”.
Pocetak nase zrelosti ce biti nas veliki napor ka nasem ujedinjenju. Vidite Njemci su srusili veliki Berlinski zid, mi muslimani na mikro i makro planu (Sandzak-Islamski svijet) nismo ustanju da srusimo zidove od papira koje smo sami izgradili jedni izmedju drugih. Mason znaci u prijevodu “zidar” freemason “slobodnizidar” znaci ljudi koji pripadaju tim lozama imaju namjeru da nesto prave ili zidaju to jeste da izidaju jedan novi svjetski poredak takozvani dzinovski raj na zemlji sa covjekom protiv Boga ili ponekad i protiv covjeka i protiv Boga.
Evo uzmimo primjer naseg foruma, umjesto da mi muslimani bosnjaci iz Sandzaka na ovom forumu demonstriramo jedinstvo i da se vezemo o nama svima zajednickim stvarima, mi smo dozvolili sebi da se raspravljamo o vehabijama, sijama, sunijama, dervisima i odmah napravili od Sandzaka 5 vilajeta svaki poseban i svaki upravu i svaki spreman cak i krv da prolije za te svoje ideale i onda na kraju krivi nam masoni. Ne krivi smo mi sto kao masoni ne zidamo nase jedinstvo nego ga razidavamo i rusimo! Kur’anski imperativ je dzemat-jedinstvo, mi uzjeli nejedinstvo, ljubav medju bracom, medju nama mrznja, rad i dobrocinstvo, mi lencarimo i bivamo prepreka onim i koji hoce da ucine nesto za dobrobit svoga naroda. Imao bih jos puno primjera ali da ne duljim.

Jednostavno masoni su lav od papira ali dok god mi budemo u ovakvom halu oni a i ostali ce raditi sta im je cejf.

Jede Wahrheit braucht einen Mutigen der sie ausspricht!

• »Ibn_Izzet« je muško

• Poruku poslati

5

Srijeda, 30. Mart 2005

Ovo je naravno istina. u pravu si brate, ja sam baš htio da naglasim: nismo sad u moći da njih svrgnemo, ali možemo sebe da mijenjamo i jačamo, kao što kaže Šu'ajb, alejhisselam: ''Ja nastojim da promijenim koilko mogu, a uspjeh moj zavisi samo od Allaha, u Njega se uzdam i na Njega se oslanjam.''(Kur'an/sura Hud.) Tako da je citat rahmetli Alije I. pogodio svoj cilj. Japanci najviše mrze amere, ali ne javljaju se mnogo i ne psuju po njma, nego se pripremaju i jačaju da im mogu parirati. A onaj ko želi saznati o masonima-zidarima, navedeno je dovoljno izvora. :)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

6

Srijeda, 30. Mart 2005

Citirano

Orginalno od Ibn_Izzet
... ali možemo sebe da mijenjamo i jačamo ...

Jeste, samo sto i to mijenjanje ima svoja pravila. Ako pod tim podrazumijevamo ciscenje srca od svake bolesti sto se neminovno mora odraziti na nasa djela onda u redu. A ako pod tim podrazumijevamo podvijanje nogavica (za sta tvrdimo da je farz o| ) onda ce napredak da saceka malo.

Jest da ovo bi topic off ali moradoh da napisem. Ako neko ima zelju da nastavlja cekam ga u ringu :D .
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško

Datum registracije: 01.11.2002

• Poruku poslati

7

Srijeda, 30. Mart 2005

Citirano

Orginalno od ed
A ako pod tim podrazumijevamo podvijanje nogavica (za sta tvrdimo da je farz o| ) onda ce napredak da saceka malo.

Jest da ovo bi topic off ali moradoh da napisem. Ako neko ima zelju da nastavlja cekam ga u ringu :D .

E Valla vi izgleda nemate druga posla nego da diskutujete o podvijanju nogavica. Ljudi kuca gori kuca, manite se filozofije i ringa nego se latite vode i gasite pozar!

Kako kazu ono: "Ne psuj mrak vec zapali svijecu!
Jede Wahrheit braucht einen Mutigen der sie ausspricht!

• »Ibn_Izzet« je muško

• Poruku poslati

8

Srijeda, 30. Mart 2005

Ovo je krajnje nisko, ED-e za ovo si zaslužio odmah dvije opomene. Stvarno sam mislio da si razuman. Ovo je samo dokaz tvoje niskosti. Pa ko je pomenuo nogavice, bilo kraće, bilo duže. Tebi je izgleda bolesna želja da raspiriš raspravu. Pa upućujem te na knjigu: Fikhu-l-Elewijat- Razumijevanje prioriteta. Namećeš mi nešto što uopće nije tema. Ti si me savjetovao oko kodeksa ponašanja na forumu. ŠTA JE SAD? Da te nije pogodilo moje brzo uklapanje u forum i pridržavanje pravila. I to si napisao ovdje i tu ti odgovaram, a nemam namjeru u ring . :)
A ti, udarao ne udarao glavom, to ja ne znam. :) :klanja: :klanja: :klanja:
A ti brate sandzak, Allah da te nagradi za ovaj savjet. Ti si samo jedan od mnogobrojnih svjedoka kako mi je pokušao nametnuti raspravu u ringu. NO COMENT! Nego, moj neuki brate, ED-e, sam si se ofirao, no idi u ring i: o| o| o|

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

9

Srijeda, 30. Mart 2005

Citirano

Orginalno od Ibn_Izzet
Ti si me savjetovao oko kodeksa ponašanja na forumu.

Moglo bi se reci da sam te savjetovao, kao sto bi se moglo reci i da si slijedio taj savjet (izuzimajuci ovaj zadnji post ;) ). No, taj savjet se ticao ponasanja na forumu a moja primjedba se sada tice naseg ponasanja u zivotu. I nije upucena direktno tebi (mada sam koristio tvoje rijeci u citatu) vec svima. A ti se odmah poce cesati ... :D

A jest, neuk sam. To si pogodio, mada nisi znao.

• »Ibn_Izzet« je muško

• Poruku poslati

10

Srijeda, 30. Mart 2005

Ne treba mi licemjerni smijeh, gdje prikrivaš svoje udaranje glavom. Ja kad se smijem, smijem se radi Allaha, i ljutim se radi Allaha. Ja nigdje nisam navodio nikakve citate o ''nogavicama''. To mi ti namećeš. Nemoj pokušavati dalje da mi odgovaraš, no idi u ring , jer vidim da imaš sličnu bolest onima koji su mi takve rasprave nametali. Na žalost, kod mene si pao, a da znaš: CIJENIO SAM TE, zaista. Žao mi je što si tako plitak , u ovom vremenu velikih napada na Islam i muslimane, vi raspravljate o nogavicama. . :) :klanja:
Nek' si zdravo: wesselamu 'alejkum...

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

11

Srijeda, 30. Mart 2005

Decko, ti sam sebi nameces raspravu. Ja tebe nigdje nisam prozvao. Samo sam se nadovezao na tvoje rijeci. Ti govoris o mijenjanju a ja sam pokusao da ukazem kako bi to mijenjanje trebalo da tece. Iz svega toga se ne moze zakljuciti da se tebi direktno obracam. Zato, smanji dozivljaj, Allaha radi.

• »Ibn_Izzet« je muško

• Poruku poslati

12

Srijeda, 30. Mart 2005

Bože, spasi me, i spasi druge od mene. Amin. :klanja: :klanja: :klanja:

Social bookmarks