Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Muki

Zlatna sredina

(10)

• »Muki« je muško

Datum registracije: 22.10.2003

• Poruku poslati

41

Četvrtak, 23. Oktobar 2003

Evo pogledaj samo ovo dete, koje je ostavio otac, i kom se majka drogirala i nije vodila racuna o njemu i mladjem bratu.

Sad je poznati beli reper, majka pokusava preko suda da uzme pare od njega, zbog toga sto je vredja u pesmama, a otac je pokusao da ga kontaktira. Eto sta rade pare.
Muki je dodao/la ovu sliku:
  • eminem.jpg
_________
________
_______
______
_____
____
___
__
_
What a signature!

Prolazzznica

Zlatna sredina

(10)

• »Prolazzznica« je žensko

Datum registracije: 16.10.2003

• Poruku poslati

42

E Muki mislim da ovaj tvoj komentar nema uopste veze sa ovom themom, ako ima onda mi objasni.

:D

Muki

Zlatna sredina

(10)

• »Muki« je muško

• Poruku poslati

43

Naravno da ima. Rekla si da roditelj nikad ne moze biti dusmanin, a ja sam dokazao suprotno. Zar nisam?
_________
________
_______
______
_____
____
___
__
_
What a signature!

Prolazzznica

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

44

Ok slazem se stobom Muki.
Ja sam mislila na ljude, koji su u dobrim odnosima sa roditeljima. Podpuno si u pravu a i ja sam :D
Pozdrav tebi

Muki

Zlatna sredina

(10)

• »Muki« je muško

• Poruku poslati

45

A ja sam mislio na sve ljude. :D
Pozdrav!
_________
________
_______
______
_____
____
___
__
_
What a signature!

Elvinov babo

Profesionalac

(10)

• »Elvinov babo« je muško

Datum registracije: 15.05.2003

• Poruku poslati

46

Petak, 31. Oktobar 2003

Meni se babo nije puno mijeso!!!
Ja ga pito,objasnio mu cija je,kaka je,odaklje je,a on svidjalj ti se ona tebi?
Ja reko svidja.
A on mubareklimiso mi je i gotova stvar.

Ja sam uvek za to da se roditelji pitaju za sve bilo o cemu da se radi.Stariji su,pametniji,vise prosli(odnosi se na roditelje koji su normalni i razumljivi),bolje pitat nego posle kad pogresi covek posle nema kajanja ;)

Sellam
Zaboravi na probleme,sutra dolaze novi.

Muki

Zlatna sredina

(10)

• »Muki« je muško

• Poruku poslati

47

Utorak, 04. Novembar 2003

Mene nikad otac ne bi sprecio da ozenim neku devojku koju iskreno volim, a da se njemu ne svidja, ili da mu se ne svidjaju njeni roditelji.
_________
________
_______
______
_____
____
___
__
_
What a signature!

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško
  • »björn« je autor ove teme

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

48

Srijeda, 05. Novembar 2003

onda muki imas ok roditelje.ELVINOV babo a sto nema kajanja?cak i dozivotna robija nije vecna :D
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

Prolazzznica

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

49

Moja sestra je ostavila bivseg momka, koji je bijo lutalica i veliki problem. Svi smo je savjetovali, i uticali na nju, i sada nam je zahvalna, jer vidi da sa njim nebi nikada nebih bila srecna.

Dado

Profesionalac

(10)

• »Dado« je muško

Datum registracije: 09.08.2002

• Poruku poslati

50

u vecini sluchajeva Majke traze snahu a ne sinu zenu ako ste me skontali ili tashte traze zeta a ne cerki coveka??

....da li si toliko dobar
da mozes mirno spavati.....

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

51

mislim da znam sta mislis ali hajd nam pojasni:) dobra misao:)
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

Dado

Profesionalac

(10)

• »Dado« je muško

• Poruku poslati

52

pa to je situacija vezana u pazar, razumesh ROditelji se pitaju ko to dozvoli licno ja nisam za to Jer kad bi se moja majka pitala za mene ona bi hajala neku ka sto je ona sama ? a to ne postoji majka je jedna ... Tako isto i za cerke Hajale bi nekog ko ce njima da bude dobar (tashtama) a to kakav ce cerka imat brak sa njim to veze nema, pa se posle deshavaju stvari tipa... hoce cerka da ode od zeta
a majka nece da je primi no joj josh pricha sto sta mu fali mene je super kad mi god nesto treba prvi mi potrchi....

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

53

Četvrtak, 06. Novembar 2003

ima toga u pravu si:)

onajKojiTrazi

Zlatna sredina

(10)

• »onajKojiTrazi« je muško
  • »onajKojiTrazi« je zabranjen

Datum registracije: 07.10.2003

• Poruku poslati

54

Četvrtak, 06. Novembar 2003

Esselamu alejkum!

Sto se tice izbora buduceg partnera u zivotu ili kako se kaze bracnog druga, tu imaju glavnu rijec buduci supruznici, dakle momak i djevojka.
Roditelji i rodbina mogu dobro doci u ocjeni kandidata ili kandidatkinje, ukazati na neke mahane koje mozda izabranik ili izabranica ne poznaju i to je sve.
Ostalo je stvar licnog izbora koji se zavrsava sa onom narodnom: "Sam pao sam se ubio".

Dado

Profesionalac

(10)

• »Dado« je muško

• Poruku poslati

55

Petak, 07. Novembar 2003

Pa sve je to ok opet ja kazem ali Kad je osoba kompetentna da Kaze za nekog nesto jer samo bezgreshnik moze da ukazuje na tudje greshke ;) ispravi me ako nisam u pravu...

onajKojiTrazi

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

56

Petak, 07. Novembar 2003

Citirano

Orginalno od Dado
Pa sve je to ok opet ja kazem ali Kad je osoba kompetentna da Kaze za nekog nesto jer samo bezgreshnik moze da ukazuje na tudje greshke ;) ispravi me ako nisam u pravu...

Moze puno puta drugi vidjeti i cuti nesto o momku i djevojci sto nije dobro a sto buduci supruznici u zaru ljubavi trenutno ne primjecuju. Covjek kada se zaljubi vidi kod partnera samo pozitivnu stranu.

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

57

Petak, 07. Novembar 2003

a zar to 'cuo' nije ogovaranje?ko se moze zakleti Allahom da je to sto prica 100% tacno?za one koji sire glasine o vjernicima zna se sta islam o tome kaze.
usotalom neznam sto si pa i ti ONAJKOJITRAZI potencirate to 'sam pao sam se ubio' kao da se brak moze zavrsiti samo na taj nacin :rolleyes:
brak je nesto lijepo i od Boga ostavljeno a ne 'sam pao sam se ubio'

onajKojiTrazi

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

58

Petak, 07. Novembar 2003

Citirano

Orginalno od björn
a zar to 'cuo' nije ogovaranje?ko se moze zakleti Allahom da je to sto prica 100% tacno?za one koji sire glasine o vjernicima zna se sta islam o tome kaze.
usotalom neznam sto si pa i ti ONAJKOJITRAZI potencirate to 'sam pao sam se ubio' kao da se brak moze zavrsiti samo na taj nacin :rolleyes:
brak je nesto lijepo i od Boga ostavljeno a ne 'sam pao sam se ubio'

Ja, "brak je nesto lijepo", pa ako je brak samo "nesto lijepo", otkud toliki promasaji, razvodi, "izleti" van bracne postelje, svadje.
Kaze Poslanik s.a.v.s.: "Zenu udaju cetiri stvari, ljepota, porijeklo, imetak i vjerski odgoj, 'sinko uzmi onu dobro odgojenu".
Dakle nije brak samo med i mlijeko. Ljubav u braku je samo mjesec dana,poslije dolazi ekonomija; secer, ulje, brasno, novac, znanje u kuhinji, posao....

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

59

Petak, 07. Novembar 2003

bas mi je zao ako ti tako gledas na brak.za mene je to jedinstvo dve duse a ne secer brasno i ekonomija.a sto se tice izleta van braka ima razlika izmedju braka izmedju mumina i onih koji su muslimani samo po imenu.bas sumorna slika braka,nije bas zivot tako sumoran brate moj:)

onajKojiTrazi

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

60

Petak, 07. Novembar 2003

Citirano

Orginalno od björn
bas mi je zao ako ti tako gledas na brak.za mene je to jedinstvo dve duse a ne secer brasno i ekonomija.a sto se tice izleta van braka ima razlika izmedju braka izmedju mumina i onih koji su muslimani samo po imenu.bas sumorna slika braka,nije bas zivot tako sumoran brate moj:)

Meni je drago da si optimista brate moj ali brak je jedan camac koji se stalno ljuljuska na vodi a u tom camcu u pocetku dvoje sjede i voze se.
Niko od njih ne smije napraviti nagao i nepredvidjen gest i potez.
No dobro, evo malo ljepse strane braka, kroz savjete nama muskarcima kao da se ponasamo prema nasim hanumama.

Selam!

"Lijepo se oblaci supruzi, lijepo izgledaj i mirisi dobro. Kada je bilo zadnji put da su muskarci isli u kupovinu za sivanje pidzami? Isto kao sto muskarac zeli da mu zena lijepo izgleda, ona takodje zeli da se njen muz njoj lijepo obuce.

1. Lijepo se oblaci supruzi, lijepo izgledaj i mirisi dobro. Kada je bilo zadnji put da su muskarci isli u kupovinu za sivanje pidzami? Isto kao sto muskarac zeli da mu zena lijepo izgleda, ona takodje zeli da se njen muz njoj lijepo obuce. Sjeti se da je Resul Allah - sal Allahu alayhi wa sallam - uvijek zapocinjao misvakom kada bi se vracao kuci i volio lijepe mirise.

2. Koristi najmilija imena za svoju suprugu. Rasul Allah - sal Allahu alayhi wa sallam - imao je nadimke za njegove supruge, koje su one voljele. Zovi svoju suprugu najljepsim imenima koje ona voli, a tako izbjegni koristenje imena koje stete njenim osjecajima.

3. Ne tretiraj je kao muhu. Mi nikada ne mislimo na muhu u nasim dnevnim obavljanjima, sve dok nas ona ne iznervira. Slicno tome, zena ce ciniti doboro cijeli dan - sto ne privlaci paznju njenoga muza - sve dok ne ucini nesto sto ga 'iznervira'. Nemoj je ovako tretirati; primijeti sve dobro koje ona cini i usredsredi se na to.

4. Ukoliko pronadzes gresku kod supruge, pokusaj ostati miran i ne komentarisi! Ovo je jedan od nacina da je Rasul Allah - sal Allahu alayhi wa sallam - kada bi vidio nesto neprikladno kod njegovih zena - radi Allahu 'anhunn. To je tehnika na kojoj je polozilo samo nekoliko muslimanskih muskaraca.

5. Smijesi se na svoju suprugu kad god je vidis i ljubi je cesto. Osmijeh je sadaka a tvoja supgruga nije izuzeta iz Ummeta muslimana. Zamisli svoj zivot sa njom kada te uvijek vidi nasmijanog. Sjeti se takodze hadisa kada je Rasul Allah - sal Allahu alayhi wa sallam - poljubio svoju suprugu prije no izadze da klanja, cak i ako je postio.

6. Zahvaljuj joj za sve sto ti cini. I zahvali joj opet! Donesi, npr. rucak nekada kuci. Ona spravlja hranu, cisti kucu i desetine drugih stvari jos. A ponekad za sve to dobije zahvalu da je supa trebala bitri slanija. Ne dozvoli da se to desi. Zahvaljuj joj!

7. Zamoli je da ti napise na papir zadnjih deset stvari koje si joj ucinio a koje su je obradovale. Onda otidzi i uradi ih ponovo. Moze biti tesko da spoznas sta cini suprugu zadovoljnom. Ne treba da se igras pogadanja, upitaj je i radi na ponavljanju tih radnji ponovo.

8. Ne umanjuj njene zelje. Udovolji je. Nekada muskarci zagledaju u potrebe njihovih supruga. Rasul Allah - sal Allahu alayhi wa sallam dao nam je primjer u incidentu kada je Safiyyah - radi Allahu 'anha - plakala jer, kako ona kaze, on ju je stavio na sporu kamilu. On joj je obrisao suze, utjesio je i doveo joj kamilu.

9. Budi saljivdzija i igraj finih igara sa suprugom. Pogledaj kako se Rasul Allah - sal Allahu alayhi wa sallam - trkao sa njegovom suprugom Aisom - radi Allahu 'anha - u pustinji. Kada je bio zadnji put da smo mi nesto takvo uradili?

10. Uvijek se sjecaj rijaci Allahova Poslanika a.s. - sal Allahu alayhi wa sallam: "Najbolji od vas su oni koji su najbolji prema svojim zenama. A ja sam medju vama najbolji prema svojoj zeni." Pokusaj biti najbolji! Na kraju: Nikad ne zaboravi ciniti dovu Allahu - azza wa dzell - da ti ucini brak uspjesnim.

Social bookmarks