Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

premijer

Početnik

(10)

• »premijer« je muško
  • »premijer« je zabranjen
  • »premijer« je autor ove teme

Datum registracije: 03.03.2004

• Poruku poslati

1

Srijeda, 03. Mart 2004

Uvođenje veronauke u škole

ovaj korak je samo jedan u nizu pogresnih koraka vlade dosa. stvqara se podela dzaka koja nije nikako pozeljna a i veroucitelji cesto se ne ponasaju onako kako bi trebalo i cesto su teme njihovih p[redavanja van okvira zalaghanja za zajednicki zivot.mislim da bi trebalo ozbiljno razmisliti i vratiti sve na staro,da decu ucimo u dzamijama i crkvama i to onako kako treba i kako je bilo a ne da imami i popovi mprovode leto odmarajuci a deca za to vreme da zive bez novih znanja. da se u skoli uci ono sto se ucilo i da budemo zadovoljni ako se i to postigne kako treba.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

2

Srijeda, 03. Mart 2004

Evo nesto malo starije vijesti ali cini mi se korisne za dalju diskusiju.

Ucenici prvih razreda osnovnih i srednjih skola u Srbiji ucice od septembra novi opcioni predmet - veronauku ili obrazovanje za demokratiju, ljudska prava i toleranciju, najavljeno je juce u Vladi Srbije.
Premijer Srbije Zoran DJindjic rekao je novinarima da je na danasnjem sastanku sa predstavnicima sedam najvecih verskih zajednica dogovoreno da veronauka bude uvedena kao opcioni predmet od 1. septembra, na pocetku skolske 2001/2002. godine.
"Roditelji ce moci da se slobodno opredele da li ce njihova deca pohadjati taj predmet ili jedan drugi predmet koji ce definisati Ministarstvo prosvete", rekao je DJindjic.
On je dodao da je danas formirano i radno telo, u koje su usli po jedan predstavnik velikih verskih zajednica i tri predstavnika ministarstava prosvete i vera Srbije, koje treba da prati sprovodjenje tog plana. "Ministarstvo prosvete je duzno da da saglasnost na udzbenike koji ce biti korisceni i da prati pripremu nastavnog osoblja koje ce odretiti crkve i verske zajednice", rekao je premijer.
DJindjic je objasnio da ce u pripremnom periodu od 1. septembra do 1.oktobra biti moguce da se isprave "nedostaci koji budu uoceni".
Ministar prosvete Gaso Knezevic istakao je da nastavni planovi i programi, udzbenici i izbor nastavnika, nisu u nadleznosti Ministarstva prosvete. Sadrzina opcionog predmeta koji ce biti alternativa veronauci bice "obrazovanje za demokratiju, ljudska prava i toleranciju", rekao je Knezevic.
On je objasnio da ce odgovornost za sadrzaj nastave veronauke snositi verske zajednice, a da ce se u okviru komisije u kojoj ce biti predstavnici ministarstva i verskih zajednica resavati "tehnicki problemi". "Mi cemo izvrsiti pregled udzbenika i videti da li tu ima nekih ekstremnih sadrzaja. Ukoliko oni postoje mi cemo reagovati, inace nece biti nikakve cenzure", rekao je ministar.
"Koliko znam, neke verske zajednice su veoma blizu odluke da prevode udzbenike koji se koriste u nekim drugim zemljama", kazao je Knezevic i dodao da vlada i predstavnici verskih zajednica imaju "razlicite racunice" u vezi sa brojem nastavnika. "Oni misle da mogu da zadovolje zahteve sa 300 veroucitelja, nas broj je minimalno 500", rekao je on.
"Placanje je pripalo republickoj vladi, sve ostalo je na verskim zajednicama", kazao je ministar prosvete.
Knezevic je dodao da nece biti "nikakvog upisivanja i ispisivanja" ucenika na veronauku. "Stav ce biti - opredelite se za jedan od dva predmeta. Jedan je veronauka, a drugi obrazovanje za demokratiju, ljudska prava i toleranciju", kazao je on i dodao da ce ti predmeti biti obavezni. On je dodao da jos nije odluceno da li ce ocene iz tih predmeta ulaziti u zavrsni prosek, ali da bi on sam vise voleo da ne ulaze.
Udzbenici ce se, prema njegovim ocekivanjima, sastojati iz vise delova, a svaki deo bice posvecen odredjenim religijama.
On je, medjutim, dodao da predstavnici verskih zajednica nisu zvanicno dostavili plan nastave niti udzbenike. Knezevic je dodao da ocekuje da ce svi ucenici u Srbiji uciti iz istih udzbenika i po istom programu.
Danasnjem sastanku prisustvovali su episkop backi Irinej, episkop vranjski Pahomije, episkop timocki Justin i episkop branicevski Ignjatije ispred Srpske pravoslavne crkve, muftija beogradski Hadzi Hamdija Jusufspahic i muftija sandzacki Muamer Zukorlic ispred Islamskih zajednica Srbije i Sandzaka i nadbiskup beogradski Stanislav Hocevar ispred Biskupske konferencije Jugoslavije.
Sastanku su prisustvovali i biskup Jan Valent ispred Slovacke luteranske crkve, predsednik Saveza jevrejskih opstina Jugoslavije Aca Singer i savetnik Sinoda Reformatske hriscanske crkve Julija Ghandour Sal.

Izvor.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

3

Srijeda, 03. Mart 2004

" Uvođenje veronauke u škole

ovaj korak je samo jedan u nizu pogresnih koraka vlade dosa. stvqara se podela dzaka koja nije nikako pozeljna a i veroucitelji cesto se ne ponasaju onako kako bi trebalo i cesto su teme njihovih p[redavanja van okvira zalaghanja za zajednicki zivot.mislim da bi trebalo ozbiljno razmisliti i vratiti sve na staro,da decu ucimo u dzamijama i crkvama i to onako kako treba i kako je bilo a ne da imami i popovi mprovode leto odmarajuci a deca za to vreme da zive bez novih znanja. da se u skoli uci ono sto se ucilo i da budemo zadovoljni ako se i to postigne kako treba. "-
originalno od Premijer...

Mislim da ovakve paušalne ocene, jednog dakako velikog projekta, koji na zapadu nije nikakva novin, ne treba shvatati za ozbiljno, jer kako ja shvatam pojmove veronauke, ni u jednoj se ne propisuje da se rade loša, već dobra dela, pa neznam kako bi se došlo do "podela" o kojima govoriš, osim u situacijama kada to neko namerno, da ne kažem zlonamerno hoće da uradi...

Na sreću, ljudi koji se pitaju za ove stvari imali su sluha, te uveli ovaj jako važan predmet u škole...

P.S.

Mada mislim da svako dete treba osnovne pojmove o ovim stvarima da ponese iz porodice, ali nije zgoreg da se nešto nauči i u školi...

Pozdrav

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

4

Četvrtak, 04. Mart 2004

ne slazem se sa tobom premijer.mislim da je uvodjenje vjeronauke u skole pravi potez.dosta je bilo 50 godina komunizma.videli smo gde nas je to dovelo.
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

Lela8185

Početnik

(10)

• »Lela8185« je žensko

Datum registracije: 24.01.2004

• Poruku poslati

5

Četvrtak, 04. Mart 2004

ja se slazem za pemijer.
drzava i religija su dve razlicite stvari i ne treba ih mesati, ni u skolu ni nigde. sa tim samo se stvaraju problemi.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

6

Četvrtak, 04. Mart 2004

Lela8185, cudan je tvoj stav obzirom da zivis u drzavi koja se ne ustrucava da na svojoj novcanici napiseIN GOD WE TRUST (Mi vjerujemo u Boga ).
ed je dodao/la ovu sliku:
  • Dollar.jpg

Lela8185

Početnik

(10)

• »Lela8185« je žensko

Datum registracije: 24.01.2004

• Poruku poslati

7

Petak, 05. Mart 2004

znam to, ali mislim da nema veze u kojoj drzavi zivim, to su moje misljenje :]
da je do mene ja bi makla to sto pise IN GOD WE TRUST na dolare

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

8

Petak, 05. Mart 2004

U pravu si da nema veze u kojoj državi živiš no, pomislio sam da si se na taj natpis navikla i da iz toga eventualno proizilazi prihvatanje vjere u javnom životu kao nešto najnormalnije.

Reći da vjeru i državu treba odvojiti nije dovoljno. Trebala bi biti malo specifičnija. Uvođenje vjeronauke u škole ne znači teologizaciju iste. Država treba biti zaštitnik svojih građana te im udovoljiti u svim akcijama koje ne ugrožavaju integritet drzave. Vjeronauka u skolama ne da ne ugrožava integritet države već će vjerujem dati vidne rezultate u smanjenju delikvencije, pušenja, konzumiranja droge i alkohola ... Ovo tim prije što država sa dosadašnjim školstvom nema efikasan mehanizam borbe protiv ovih zala.

premijer

Početnik

(10)

• »premijer« je muško

• Poruku poslati

9

Srijeda, 17. Mart 2004

Citirano

Orginalno od hadzied
" Uvođenje veronauke u škole

ovaj korak je samo jedan u nizu pogresnih koraka vlade dosa. stvqara se podela dzaka koja nije nikako pozeljna a i veroucitelji cesto se ne ponasaju onako kako bi trebalo i cesto su teme njihovih p[redavanja van okvira zalaghanja za zajednicki zivot.mislim da bi trebalo ozbiljno razmisliti i vratiti sve na staro,da decu ucimo u dzamijama i crkvama i to onako kako treba i kako je bilo a ne da imami i popovi mprovode leto odmarajuci a deca za to vreme da zive bez novih znanja. da se u skoli uci ono sto se ucilo i da budemo zadovoljni ako se i to postigne kako treba. "-
originalno od Premijer...

Mislim da ovakve paušalne ocene, jednog dakako velikog projekta, koji na zapadu nije nikakva novin, ne treba shvatati za ozbiljno, jer kako ja shvatam pojmove veronauke, ni u jednoj se ne propisuje da se rade loša, već dobra dela, pa neznam kako bi se došlo do "podela" o kojima govoriš, osim u situacijama kada to neko namerno, da ne kažem zlonamerno hoće da uradi...

Na sreću, ljudi koji se pitaju za ove stvari imali su sluha, te uveli ovaj jako važan predmet u škole...

P.S.

Mada mislim da svako dete treba osnovne pojmove o ovim stvarima da ponese iz porodice, ali nije zgoreg da se nešto nauči i u školi...

Pozdrav

cenjeni doktore, mislim da ne bi ste smeli da ne razumete sustinu predloga. slazem se da treba omoguciti onima koji to hoce da znaju nesto vise o veri, ali za to postoje verske zajednice a za skolu je nauka koje nazalost ima sve manje, najvaznije pitanje. ne samo iz skole vec iz svake drustveno drzavne ustanove treba odstraniti veru,a dati joj prostor u okviru verskih zajednica koje ze cinjenica vise bave biznisom i politikom. setimo se komunizma kad smo imali mnogo veliku drzavu i svi su ziveli srecnije.

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

10

Četvrtak, 18. Mart 2004

Citirano

Orginalno od premijer

cenjeni doktore, mislim da ne bi ste smeli da ne razumete sustinu predloga. slazem se da treba omoguciti onima koji to hoce da znaju nesto vise o veri, ali za to postoje verske zajednice a za skolu je nauka koje nazalost ima sve manje, najvaznije pitanje. ne samo iz skole vec iz svake drustveno drzavne ustanove treba odstraniti veru,a dati joj prostor u okviru verskih zajednica koje ze cinjenica vise bave biznisom i politikom. setimo se komunizma kad smo imali mnogo veliku drzavu i svi su ziveli srecnije.

premijeru ovo mi otprilike lici da bismo mi rahat najvise ucosali da se vratimo nekako u komunizam ... pa opet nek nam ne bude bitno ko ce s kim (ili narodski ko ce koga) te da ucosamo i da nam drzava bude velika i da mi fino zivimo ...U sta ce tvoja,moja ili necije drugo dijete vjerovat to i nije bitno bo'oti,nek nama bude fino.... Ma nema veze za Srebrenicu,zapaljenu Bajrakli dzamiju ili dzamiju u Nisu ili ... ili ... ili .... ma da nek smo mi " jednaki "na papiru pa nema veze ko cemo bit,kako cemo se zvat ili u sta cemo vjerovat .... (o)
No dobro ne gledamo svi istim ocima a ja ti ne bih ni pozajmio svoje !!!!
U Pazaru se je na koncertu koji je odrzan povodom nove hidzretske godine jasno pokazalo ... znaci rezultati polako iskacu na vidjelo ... nije problem ko hoce moze da zatvori oci .... demokracija iznad svega !!! (o)
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

Alex

Početnik

(10)

• »Alex« je muško

Datum registracije: 11.03.2004

• Poruku poslati

11

Subota, 20. Mart 2004

Veronauku u škole

Uvodjenje veronauke u škole izazvalo je različite reakcije. Čak je i ministar prosvete dr Gašo Knežević bio protiv, ali je prevladala većina koja je donela najgore moguće rešenje i stilu ''I vuk sit, i ovce na broju''. Formalno je omogućeno da deca uče veronauku, ali fakultativno, dakle neobavezno.Uz to veronauka je startovala od 1. i petog osnovne i 1. srednje, tako da nije obuhvatila one izmedju. Kao alternativa ponudjeno je ''Gradjansko vaspitanje''.Varka je, što je najvažnije, bila u izjašnjavanju roditelja, pa se ogroman broj dojučlerašnjih članova SKJ/ta partija je u trenutku raspada 1990. imala 2.500.000 članova, od kojih sigurno 2/3 od tog broja u Srbiji/.Dakle, kod veronauke bez veronauke. Argumenti onih koji su bili protv su da je religija opijum za narod(Lenjin), da je religija nazadna, da će se deca poobiti jer nisu iste veroispovesti(valjda po ugledu na bezbožne roditelje koji su svoje komunističko bratsvo-jedinstvo reperyentovali tokom rata u BiH i Hrvatskoj... Veronauka je preko potrebna! Naš narod je potpuno verski nepismen, bez obzira kojoj veri pripada. Imate doktore nauka koji ne znaju Deset božjih zapovesti, imate inženjere koji smatraju da je pileće meso posno i da se može jesti tokom Vasršnjeg posta...Verujem da stanje nije bolje ni u redovima oni koji su u muslimanske vere. Narod je kod nas , iz poznatih razloga vekovima kuburio sa pismenošću, a jedan pravoslavni episkop kaže da je, na primer, Srbija početkom 20. veka bila potpuno verski zapuštena. Kako je stanje posle 50 godina ateističkog režima možemo videti iz povećanja broja narkomana, abortusa, pada nataliteta, zla medju ljudima. Beogradski muftija Hamdija-efendija Jusufspahić jednom reče da u BiH rat nisu vodili vernici , niti hrićani i muslimani, već BEZBOŽNICI. da ne dužim, smatram da bi veronauka u školi (naravno ne isključujem ulogu porodice, ali i konfesije kojoj svako pripada) pomogla mladim ljudima da shvate da nisu sami u ovoime svetu, da saynaju da nam je život podario Tvorac, koga rayličito zovemo, te da saznaju šta je suština života, i šta nam je cilj tokom boravka u ovoj dolini zla, koju treba da se trudimo da uredimo poštujući Božje zakone.

premijer

Početnik

(10)

• »premijer« je muško

• Poruku poslati

12

Nedjelja, 16. Maj 2004

Citirano

Orginalno od rifche_golup

premijeru ovo mi otprilike lici da bismo mi rahat najvise ucosali da se vratimo nekako u komunizam ...

ovo je svakako naj gori vid vladavine. sto se tice paljenja verskih objekata mogu reci da je to jedan sraman cin,bez obzira sa koje strane on dolazio. nasi imami letuju i zimuju a sta bi sa mektebom. ko ima 50 eura imace sansu da ide u mekteb. tkve rupe se ne mogu popunjavati na racun skole.

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

13

Ponedjeljak, 17. Maj 2004

Selam alejkum Bosnjakinje i Bosnjaci.

Da bise vodio dijalog izmedju dvoje ljudi, dvije grupe ljudi, dva naroda, dvije nacije, dvije drzave, itd., bilo sta dvoje, prije svega potrebno je da oboje priznaju jedno drugo pa onda da krenu u upoznavanje.

To je, meni se barem cini, polazna tacka dijaloga i realnog upoznavanja. Dakle, podvajanje o kojem govore neki clanovi Foruma je potrebno, cak obavezno, jer tog odvajanja nije bilo za vrijeme komunizma u kojem su sve razlike brisane. Dakle, komunizam je pokusao da napravi neke prototipe od ljudi koji bi bili svi jednaki (po njihovom) pa da se uopste i ne upoznaju.

Dakle, temelj dijaloga je prihvatanje osobnosti svakog pojedinca, religije, nacije, obicaja, itd.
Obavezno je odvajanje ucenika na ovim prostorima po tom pitanju. Dakle, Srbin je Srbin, Bosnjak je Bosnjak. Musliman je musliman, pravoslavac je pravoslavac. To odvajanje se mora desiti i to mora biti odvojeno, jer je u sustini i odvojeno. Dakle, prvo se mora ovjeriti realno stanje, pa onda iz te realnosti krenuti u upoznavanje jedni drugih i izgradnja suzivota.

Komunizam nije bio svjestan realnosti, jer se je radilo o utopijskoj zamisli. O mashti.

Slazem se sa onima koji kazu da moze doci i do zloupotrebe tih stvari u druge svrhe, sto opet ne treba da znaci da treba pobjeci od realnosti. Takve pokusaje treba pronalaziti i otklanjati po principu ti tvoje cisti a ja cu svoje da cistim. Eto tako se, barem se meni cini, pravi i izgradjuje suzivot.

A sto se tice clanice Foruma koja nosi nick Lela i nesto samo cu reci da je to jedna velika tema i polemika oko odvojenosti vjere od drzave i drzavnih (javnih) institucija, dakle sekularizam.
To bi bila jedna cijela tema, a na tu temu bih joj ja imao mnogo toga reci, a i pitanja postaviti, interesantnih.

Dakle, ja sam za vjeronauku u skolama, ali uz jednu strogu kontrolu programa koji se koristi.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

CHAMPION

Početnik

(10)

• »CHAMPION« je žensko
  • »CHAMPION« je zabranjen

Datum registracije: 22.06.2004

• Poruku poslati

14

Ponedjeljak, 28. Juni 2004

RELIGIJA U SKOLI

PRIMECUJEM DA OD KAKO SE UVELA VERONAUKA PO SKOLAMA, NASA DECA IZLAZE IZ TIH SKOLA SA MNOGO MANJE ZNANJA O RELIGIJI A DA NE GOVORIM O STRUCNOM ZNANJU.
IMAM PRIMER JEDNE MOJE RODJAKE KOJA SVAKIM DANOM SVE VISE UZIMA MAHA DA UDJE U NEKU ISLAMSKU SEKTU, PRE NEGO STO CE ISTA STVARNO NAUCITI ISPRAVNO O ISLAMU.
NE SAMO ZBOG NJE, VEC ZBOG MNOGIH MLADIH JE TO VELIKA STETA. ZBOG TOGA JA NISAM ZA VERONAUKU PO SKOLAMA, NAROCITO U NASOJ SREDINI NE DONOSI NISTA DOBRO. ZAISTA DOVODI DO PODELA KOD MLADIH. SAMO DA ZNATE NA KOJI NACIN RAZMISLJA TAKVA OMLADINA!? NE ZNAM DA LI UOPSTE MOGU UPOTREBITI REC"RAZMISLJA". ZNA SE GDE SE UCI VERONAUKA-TAMO GDE SVI IMAJU ISTI CAS I GDE DRUGI NE MORAJU ZBOG CASA VERONAUKE DA IZLAZE NAPOLJE, JER TO NIJE NJIHOV CAS.
NE MOGU DA NAVODIM STA MI JE RODJAKA PRICALA STA I KAKO NJIHOV VEROUCITELJ NJIMA GOVORI, JER BI SE NEKO PREPOZNAO, A NE ZELIM SA TIM DA GUBIM VREME.
TACNO JE DA EVROPSKE ZEMLJE IMAJU VERONAUKU U SKOLAMA, PA JESTE LI PRIMETILI KOLIKO JE ZAPAD BLIZI ISLAMU NEGO MI MUSLIMANI, BAR KAD SE NAUKE TICE, A KUR'AN BAS ZAHTEVA DA COVEK MORA NAJPRE BITI UCEN I NARAVNO POZNAVATI I SVOJU RELIGIJU.
NIJE NEISPRAVNO IMATI TAJ CAS NI U SKOLI, ALI JE NEISPRAVNO DA SVAKO UCI DECU. SMATRAM, KADA NEKO ZAVRSI FAKULTET, ON CE SE ZAINTERESOVATI JOS VISE ZA RELIGIJU, PA CE SIGURNO PROCITATI KUR'AN, AKO DO TAD NIJE, PA CE GA I SAM RAZUMETI. MENI NE TREBA VEROUCITELJ ZA ONO STO MOGU PROCITATI SAMA. JA VISE VOLIM DA DISKUTUJEM ILI RAZMENIM MISLJENJE SA NEKIM VEROUCITELJEM O BILO KOJOJ RELIGIJI, VOLIM DA DONOSIM I MOJE ZAKLJUCKE A NE SAMO DA MI IH NAMECU...

--------------------------------
TRAZITE ZNANJE PO SVAKU CENU, UCITE, PUTUJTE, DRUZITE SE!

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

15

Ponedjeljak, 28. Juni 2004

CHAMPION, zaista si CHAMPION-ka u iznošenju nepouzdanih neproverenih paušalnih ocena na bazi nekih nepouzdanih neproverljivih paušalnih kriterijuma ili pak polukriterijuma. Svaka tvoja rečenica u ovom postu praktično zaslužuje repliku, ali ja stvarno nemam ni vremena ni živaca da posvetim tom detaljnom repliciranju, jer na osnovu iskustva koje imam (na žalost) -već mogu da pretpostavim koliko bi to moglo da ima efekta.
Komentarisaću samo početak i kraj tvog posta:

Citirano

Orginalno od CHAMPION
PRIMECUJEM DA OD KAKO SE UVELA VERONAUKA PO SKOLAMA, NASA DECA IZLAZE IZ TIH SKOLA SA MNOGO MANJE ZNANJA O RELIGIJI A DA NE GOVORIM O STRUCNOM ZNANJU.
.
.
.
VOLIM DA DONOSIM I MOJE ZAKLJUCKE A NE SAMO DA MI IH NAMECU...
--------------------------------
TRAZITE ZNANJE PO SVAKU CENU, UCITE, PUTUJTE, DRUZITE SE!

Veronauka je relativno od skoro uvedena u škole, pa još ni jedna generacija nije "izašla" iz tih škola sa programom veronauke, tako da stvarno ne znam otkud ti ideja da izlaze sa mnogo manje znanja o religiji.... a što se stručnog znanja tiče-
program veronauke je vezan za osnovno školsko obrazovanje, gde se stiču opšta a ne stručna znanja, pa samim tim opet ne znam odakle ti ideja da je "stručno" znanje ugroženo programom veronauke.

E sad što se tiče tvog mišljenja, tvojih zaključaka i tvojeg načina "razmišljanja" ti svakako imaš prava na njih- ali nije zgoreg da ti napomenem nešto:

Ima u našem narodu jedna zgodna pričica o babi i dedi i o tome zašto je baba- baba, a zašto je deda-deda, i šta to fali babi da bi bila deda. Iz te pričice bi trebalo da izvučeš poučak šta to fali tebi da bi mogla da "razmišljaš svojom glavom" a da ti ne nameću mišljenja oni koji imaju to što tebi fali ( znanje -normalno- znao sam da ćeš pogoditi!!!)
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

16

Utorak, 29. Juni 2004

Esselamu alejkum

Tvoje uvjerenje šampione najvjerovatnije dolazi iz želje za nekim pomodarstvom, jer kakav bi ti bila predstavnik omladine 21-vijeka, ako ne bi kritikovala religijska načela. De iznesi nešto konkretnije od tvoga ubjeđenja i ličnih observacija, a niko ti ne brani da razmišljaš i donosiš zaključke, ali mi se čini da ne prepoznaješ pravo nametanje zaključaka.

AKO TI NE ODGOVARA VJERONAUKA U ŠKOLAMA KAO ODGOJNI METOD SAČEKAJ DOK STAŠU GENERACIJE DJECE VASPITANE ŠPANSKIM SAPUNICAMA, PA USPOREDI!!!
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

17

Srijeda, 30. Juni 2004

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

Champion je jos jedan primjer onih koji bi u ovome svijetu "svojeglavo" da sve shvataju i nece nikog za autoriteta da imaju. Ovakva pojava je sasvim normalna zbog situacije u kojoj se nalazimo.

Osjecam u njoj neko buntovnistvo i pobunu protiv svega i u tome pokusaj da sama pronadje smisao zivota. Ne mogu a da ne kazem da ja tebe Champion u potpunosti razumijem. Svasta se izdjesavalo i svakakvi ljudi su se pozivali na vjeru i vjerska nacela, ali su istu tu vjeru i nacela iznevjerili. Medjutim, to ne znaci da vise nema onih muslimana koji zive po vjeri kako treba i da nema muslimana koji su dobri muslimani i ispravni autoriteti.

Ako u skorije vrijeme ne uspijes da se snadjes sa tim buntom kojeg u sebi osjecas moze se desiti da sama sebe u nezgodnu poziciju u zivotu dovedes.

Nemoj me shvatiti pogresno, ne zelim da atakujem na tvoju licnost, jer ti meni uopste ne smetas. Ovo shvati kao jedan dobronamjeran savjet. Pa ako ti se on svidi ti ga prihvati, a ako ne slobodno ga odbaci. :) I nemoj mi nesto zamjeriti. :)

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

Social bookmarks