Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen
  • »Abfangjäger« je autor ove teme

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 17. Februar 2005

Uzori

U toku odrastanja postojao je sigurno neko ko je uticao na vaš odgoj. Verovatno ste poprimili neke osobine ili običaje od onih sto su vas vaspitavali. Uglavnom su to ljudi iz najblizeg okruzenja, kao što su, a ko bi drugi, do deda i nane, i velikim delom nastavnici. E, ako imate nekog koga biste zeljeli izdvojiti od onih sto su uticali na vas, mozete to ovde učiniti. Mozete o bilo kome, samo ne o nedokučivima sa TV.

A komentare da ste preuzeli obicaj od svoje nane da pijete kahvu sabahajrli ili u aksam, evo posto sam vec napomenuo- mozete da izostavite.

Jos jedna napomena: Znam da ce biti onih koji ce reci da nemaju svoje uzore, pa pre nego sto pocnu da se smaraju da objasne ovim drugim za koje je ovo tema namenjena, kako je to samo izraz sta znam cega sve i sta moze sve jos da izpadne , setite se da je ovo tema o onima sto imaju i da fali tema o suprotima tako da imate priliku ako vam je volja i horni ste za jednu takvu diskusiju mozete slobodno kao protivteza ovoj temi organizovati jednu takvu.

Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

2

Citirano

Orginalno od Abfangjäger

Jos jedna napomena: Znam da ce biti onih koji ce reci
da nemaju svoje uzroke pa pre nego sto pocnu da se smaraju da objasne ovim drugim za koje je ovo tema namenjena, kako je to samo izraz sta znam cega sve i sta moze sve jos da izpadne , setite se da je ovo tema o onima sto imaju i da fali tema o suprotima tako da imate priliku ako vam je volja i horni ste zajednu takvu diskusiju mozete slobodno kao protivteza ovoj temi organizovati jednu takvu.

Abfangjäger kralju, odavno nisam procitao bolji pocetak i kraj teme. Posebno mi se svidja ovaj citirani dio ali da ti budem iskren slabo sam sta skontao a 'oce se to meni u zadnje vrijeme.

Prosvijetli nas, ziv bio.

Giovanni
[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško

• Poruku poslati

3

Rado cu pokusati i tebi objasniti ovu poslednju recenicu i to u samo jednoj recenici. Znaci najjednostavnije :D

Trazim kategorican pristup temi, to je sve, ko ima neka napise ako nema neka ne vredja ove sto ce eventualno ovde izneti svoj stav.

I to je sve. Hajde ziv bio i ti.

Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

4

vala mogu vam rec da sam par puta procito ova uvod al opet ni ja ne skonta, najvise me buni naslof, al opet mislim da je sahi cul, baci te u razmisljanje pravo.

Uzrok, cega?

hm

odo jos da porazmislim
malo za promenu

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

• Poruku poslati

5

Citirano

Orginalno od Abfangjäger
Znaci najjednostavnije :D

Najjednostavnije - ne kontam, ali zaista. Cekaj da se jednom osvjezim udarcem glavom o zid o| , Uh, boli!

Ako si kontao da mi pogadjamo o cemu se radi u ovoj temi evo uzecu sebi za cast da budem prvi.

Uzorci = Poroci?

Ima neke logike a i cetiri od sest slova su tu.

Aj zivio

P.S. Savjet - fataj se ti politike, izjava ti je kao u nekog iskusnog politicara, sve kazes a nista nisi rek'o 8)

Chonbey

Zlatna sredina

(10)

• »Chonbey« je muško

Datum registracije: 10.03.2004

• Poruku poslati

6

Uzrok = uzor ?

( pravo mi se presavio mozak od one prve varijante, ovo sad i nekako )

EDITOVANO: hej, skontao sam - hvala Hanumi na asocijaciji :)
Solve it. Solve it quickly, right or wrong. If you solve it wrong, it will come back and slap you in the face, and then you can solve it right

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

7

Niko ne konta o cemu se radi u ovoj temi, a svi se nalozismo :D

E ovako, mene je majka vaspitala i ona mi je uzorak u zivotu, drugi mi uzorak ne treba i nece ga biti. To je to.
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško

• Poruku poslati

8

Petak, 18. Februar 2005

Jucer sam dugo putovao od Frankfurta za Bremen pomisli danas da je sve ovo zbog toga sto sam umoran jer nemogu da verujem sto citam. Prvo kad procitah ovo sto napistaste, rekoh sebi, hey pa ovi se zezaju. Ovo je sala. Odmah mi zatim prolete kroz misli scena iz TLN i onaj poznati usklik za cudjenje ISMETAAAAAAAAAAA ovde negde je u blizini skrivena kamera. GARANT. :D
Okrecem se oko sebe jer trazim kameru da joj mahne. Ali posto je bremenska biblioteka, golema hala i da je prvi cosak koji bi bio upotrebnjiv za skrivanje kamere toliko daleko od mene da snimanje nebi imalo svrhe. :D Gde bre da me snimaju sa 50 m razgaljine. Nema sanse. Izgleda da se ne segaju, rastreznim se. Steta,pomislim, jer u drugom slucaju bice da se moja zebnja obsetinjila koju JASNO izrazi u uvodu i samo mi je zao sto nedodadoh tamo i to " da je ljuska glupost i universum jedino sto je neograniceno.
O vama neznam puno da bih na osnovu trenutne slike iz jednog posta mogao krajnje zakljuciti nesto o vama. Zato svatite sve ovo sto ovde govorim samo vezano za ovaj post.
Mada mi je glupo da se sa vama razjasnjavam o bezpredmetnim stvarima ipak cu pokusati da objasnim jos jednom.

Eto desilo se SLUCANO, to da su se pisanja protkale neke greske. Odlicno ste primetili. Zamenio sam raspored slova tako da se desilo da sam umesto or napisao ro. Ako ce te paznjivo pogledati u moj post gore to nije jedina greska. Imao sam istu gresku i kod "dorastanja" a zeleo sam napisati "odrastanja" . Opet zamena slova. Dalje u tekstu umesto A mozete pisem isto Omozete sto se opet jasno vidi da je greska.Da smo se nekim slucajem to imao prilike vas pitati usmeno sigurno nebih doslo do zabune. Ali hajde nije vazno, ovde je pisano pogresno od moje strane i imate pravo na primedbe. To stoji. Jedino sto nepije vode je vasa zabuna posle koja je usledila kao posledica toga. Po meni i pored ovakve greske jasno je o cemu je rec. Niste se trebali ropski vezati za tu rec a barem malo kreativiteta i intelektualnog pregnuca za apstrakne misli ste morali pokazati. Data situacija nije puno od toga zahtevala. Znaci bilo je moguce!

@ Govanni. posto si priznao da nisi razumeo poslednju recenicu , sto je locicno izvlacim iz toga da je pogresan zakljucak koji si izeo iz nje. Verujem da si hteo da objasnis da sam dao odrednicu za pravac diskusije. Ono sto jeste ispravno ko zapocne treba i da zavrsi ali to vazi samo u odredjenoj situaciji. Ovde za jednu takvu konstataciju nema mesta.

Uskoro cu postati potparol, trece stranke, sandzaka ali to ne znaci da sam iskusan politicar. U samoj stranci po mojem misljenju postoje iskusni od mene ali eto oni hoce mene. Ne znam zasto.

Jos nesto za tebe. Cudim se tebi. Pogodio si o cemu se radi a onda si ga da bi to upropastio poredio to sto je tacno nasta sam mislio, sa necim sto nema veze. ( Ovde opet neces razumeti. Radi se o ovom poredjenju Uzor=Poroci Svasta. )
Sa kojom zadnjom namerom progresna proredjenja ?

Cjenim sto si dosad pisao ali si ovde stvarno omasi. Ali nista nema veze. Desilo se. Nista strasno ,care.
Bog ti dao.

Toliko da se samo ne uvredi Govanni nesto da recem i hadalju i chonbeyu.

@ Hadalj. Tvoj nacin pisanja cini posebnim tvoje priloge ovde sto pises. Prava je sladokusnica citati ih. Volim taj has pazarski. Daj da pokusam i ja. :D

Care. Ti ako bide ponovke slicnih zabuna. Ti bate otidi nedje na mirno mesto i razmili na samo. Hvajezaj se kod gode ne izadjes iz tuhmeta. E kad imas neki haber za nas ovde znaj da smo mi tune i da te cekamo.
2 Scena. U slucaju da ti nista ne padne na pamet ti cami jos malo. Bidi saburli. Znas da nevalja biti drugima teretli niko ovde nikom ne haterise. No ti bate cekaj da nedodje neka cora sa onijama njihovim zeniskim intuiticijama da ti objasni o cemu se radi.

E kad vidis da si ostureo cekajuci ti onako sav naljucen mozes slobodno doj ovde i uzet nam loptu pa je durni u nebo, vidi nekako pokusaj da ispucas par rupa u vazduh. Ili ako je tvoja lopa uzmi je i reci da neces vise sa nama da se igras.

( Give five Hadalju. Salim se malo znam da mogu jer vidim da volis i sam da se salis. Ne zameri ipak ! Nista nije tebi licno, sam se pokusa u has pazarski ono ko ti . Priznajem imitirao sam te u neke crte )

@ Chonbey. Ti si najbolje savio. To care. Tako treba.

@Hanumo_78 Hvala ti sto si donekle spasila temu. Vidi se sto smo blizi u godinama tj sto manja generaciona razlika to se bolje razumemo. Veliki pozdrav tebi.

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

9

Petak, 18. Februar 2005

Citirano

Orginalno od Abfangjäger
Okrecem se oko sebe jer trazim kameru da joj mahne. Ali posto je bremenska biblioteka, golema hala i da je prvi cosak koji bi bio upotrebnjiv za skrivanje kamere toliko daleko od mene da snimanje nebi imalo svrhe. :D Gde bre da me snimaju sa 50 m razgaljine. Nema sanse

Nije dako da nema, ene Amerikanci sa setelita snimaju, a tebe ne mogu sa 50 m
malo za promenu

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

• Poruku poslati

10

Petak, 18. Februar 2005

Citirano

Orginalno od Abfangjäger A komentare da ste preuzeli obicaj od svoje nane da pijete kahvu sabahajrli ili u aksam, evo posto sam vec napomenuo- mozete da izostavite.

Abfangjäger care, nemoj odmah klizecim 8) moje namjere su bile casne. Dobronamjerna kritika, a fakat je da si malo temu smuseno poceo. A ako ima i malo dvosmislenosti u istoj znaci da nesto tu nije dobro postavljeno i na moju prvu opasku si odgovorio bas nako politicki.

Ovo za uzroci = poroci sam iz ove za naninu kahvu izvukao jer po meni je kafa porok :] .

I posto sam napokon skuzio temu (meni moras malo i kroz prste progledat' jer sam se rodio u Sarajevu, Bosanac je li 8) ) da kazem da je neko ko je ostavio pecat u mom zivotu bio moj pokojni deda, rijetko pravedan, bolje reci surovo pravedan i posten covjek.
Zaista sam puno toga naucio od njega i za to sam mu uvijek zahvalan.

Drugi covjek koji je ostavio traga u mom intelektualnom razmisljanju i ocjenjivanju stvari je bio moj nastavnik fizike iz osnovne Josip Toshic - Tosho, legenda OS Borisa Kovacevic na Grbavici, i neke njegove zivotne misli (a dosta je sturo govorio) tek sad pocinjem da kontam.

Aj zivio ti meni
Giovanni

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

11

Subota, 19. Februar 2005

Uzori=mustre..............ako se ne varam........hmmmm

Abfangjäger

Hajde ako ti nije hatar prevedi mi to na ovaj "banalni jezik"danasnjice :)
" Bilen alemlere rahmettir "

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

12

Subota, 19. Februar 2005

neka anni nemo ga jos i ti
malo za promenu

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

13

Nedjelja, 20. Februar 2005

Citirano

Ti me napravi devojce :)

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

14

dal, 8o

auuu, a nemado nameru, no more bit i nije, zavisi kako se uzme
malo za promenu

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

15

hadalj

Znam ja da je to bilo od "milja" pa cu ti oprostit ;)

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško

• Poruku poslati

16

Ponedjeljak, 21. Februar 2005

Citirano

Orginalno od annonimus

Citirano

Ti me napravi devojce :)

Ovo hadalj hoce da me zezne da mi muskarca "ukljepa" ko devojku samo da bi ono njegovo pitanje bilo prohodljivije i ja onako da mislim da je ona i ljubazno jos jednom objasnim. :D

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško

• Poruku poslati

17

Ponedjeljak, 07. Mart 2005

Moj dva profesora iz gimnazije Herr Dr. Weil i Herr Dr. Scheller su dva coveka koja su najivise uticala na mene i kao takvi ostali moji uzori. Weil je doktor istorije a Scheller je doktorirao na matematici. Obojica dobri strucnjaci a jos bolji ljudi. Skoro da nepoveruje da su nemci.

Schelleru sam zahvalan na nacinu razmiljanja koje sam od njega poprimio. Pokusavao je sve iz matematike dokazati na najjednostavni nacin. Pamtim legendu GTS-a,po tome najvise sto je znao dati za tacnu prepostvaku sve odredjene poene za taj zadatak. ( Koliko me je puta samo spasilo to ;-) ) Jednom recu delio je vazno od nevaznog i to je pokusavao kroz sve 3 godine gimnazije da nam priblizi tu vaznost konzentrisanja na bitno . Vise je pridavao vrednosti znalackom "umetnickom " umecu nego kako bio on to voleo reci "ropsko" mucenickom poslu, osnovnom racunjanju. Dok su drugi u paralelnom razredu kod drugog nastavnika imali veliki broj zadataka za racunanje on je nama suprotno od negovog kolege davao najvise dva zadatka ali koja nas po njegovom misljenju tada i mojim kasnijim iskrustvima (jer sam to primetio kad sam zajedno sa drugom iz susednog odeljenja pripremao Abituru ) daleko vise koristila za savladjivanje gradiva. Kralj je jednostvano znao sta vredi znati.

Dr. Weil-a se secam sto mu je kao jedinom uspelo da mi utuvi u glavi da za nista se smem imati izgovor ili opravdanje. Tad ga nisam bas razumeo najbolje sad sa ovde vremenske distance vidim koliko je, covek imao pravo.

Nesto sad primeti dok razmisli od ispitima od Dr.Weil-a i zadacima Dr. Scheller-a.
Cinim se da su najmanje trazili od nas kad ih uporedim sa ostalim profesorima

8o

• »Ibn_Izzet« je muško

Datum registracije: 18.10.2004

• Poruku poslati

18

Subota, 19. Mart 2005

''A najljepsi uzor imate u Allahovom Poslaniku.'' (Kur'an) Moj najbolji uzor od ljudi je Resulullah, sallallahu alejhi we sellem. Kaze jedan od 'alima: ko izucava hadis i sunnet Poslanika, sallallahu alejhi we sellem, kao da je Poslanik ispred njega i vodi ga, kao sto je ashabe vodio. :) Rekao je Allah, Uzviseni: ''Ti si (Muhammede) na najvecem stupnju morala.'' :)

Social bookmarks